• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام بر همه دوستان عزیز تولز
من می خوام فردا برم یه 1005 بخرم، لطفا اگه نظر خاصی دارید ممنون میشم توصیه هاتون رو بشنوم، مخصوصا اگه کسی فکر می کنه پرینتر خوبی نیست یا کسی پیشنهاد بهتری برای سه کاره لیزری سیاه و سفید داره یا نکته خاصی که توی خرید باید بهش دقت کنم.ممنون!
سلام
به نظر من 1005 خوبه.
نكته خاصي نداره. فقط بايد گارانتي داشته باشه و در مورد كابل هم كه (احتمالاً) بايد جدا بخريد، ترجيحاً كابل داراي نويزگير بخريد. (يك برامدگي اضافي روي كابل وجود داره كه باعث ميشه مشكل اتصال چند وسيله USB به طور همزمان رو پيدا نكنيد).

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام به همه
من یه 3-4 کاره برای خودم (فروشگاه) میخواستم.
چه مدلی خوبه؟ جوهری یا لیزری؟
چه جنسی؟
حجم کاری هم فکر نکنم ماهی 300 تا بیشتر بشه :happy:
شما هم به نظر من اگه سه كاره ميخواي اچ پي 1005. اگه 4 كاره ميخواي سامسونگ 4521. اگه تك كاره ميخواي اچ پي 1018. اگه پركاره ميخواي اچ پي 1300. اگه هم بيكاره ميخواي ....

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
چون برای کار مغازه میخای پس بیخیال رنگی.
برای 300 صفحه در ماه جوهر افشان توصیه نمیشه چون باید هرماه (شاید هم زودتر) بدی شارژ کنن.(شارژم هم
دردسره)
لیزری ظرفیت خیلی بیشتری داره. بیشتر از 1500 صفحه متن. و با اعمال وضعیت اقتصادی بیش از 2000 برگ متن رو برات میچاپه.
جنسش هم کتان خوبه به شرطی که با آستر باشه:lol:
شوخی کردم. من HP رو پیشنهاد میکنم.
این مدلش خوبه و جواب کارتو میده:
3050
قیمتش از قیمتی که تو سایت زده پائینتره. شاید بتونی 240 گیر بیاری ( شاید هم ارزونتر)

اگه خیلی به فکس و اسکن نیاز نداری یه پرینتر لیزری 1018 اچ پی میگیری 100 تومن. مثل هلو هم برای کار میکنه.
به فکسش نه احتیاج ندارم اما اسکن چرا باشه بهتره :D

شما هم به نظر من اگه سه كاره ميخواي اچ پي 1005. اگه 4 كاره ميخواي سامسونگ 4521. اگه تك كاره ميخواي اچ پي 1018. اگه پركاره ميخواي اچ پي 1300. اگه هم بيكاره ميخواي ....
ممنون این آخری رو نفهمیدم چیه. 1300:f34r:
هر چی هم جست جو کردم چیزی نیافتم

sanaz tanha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من رفتم و 1005 رو خریدم.خوبه
فقط یه مشکلی که دارم اسکنرش کار نمی کنه. یعنی هی Fail میشه و خود دستگاه هنگ می کنه،مشکل از کجا می تونه باشه؟

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
سلام
من امروز رفتم چندجا پرسیدم که هیچکدوم HP نداشتن
یکیشون canon داشت. مدل 3240 میگفت 220 تومن.
چطوره (مدلش و قیمتش)؟
سایتی نیست که مثل همین HP قیمت و ... بده برای Canon؟

afshinpoor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جواد جان و actros جان
دستم به شلوارتون :D
آقا ما رفتیم این R270 رو بگیریم ولی میگن وقتی روی سی دی چاپ کنید و آب بخوره بهش یا دست خیس ، پاک میشه ! :blink: چون من هم یکی از دوستانم که با پرینتر رو سی دی چاپ کرده بود خیس کردم و کل رنگش رفت !
آیا R270 هم اینطوریه ؟ خود مادیران که می گفت اگر روی سی دی Printable بزنی نمیره ولی الان از یکی از دوستان هم پرسیدم گفتند امتحان کرده و میره :wacko:
یعنی پاک میشه ؟:( چون من اومدم سراغ اپسون بخاطر چاپ روی سی دیش .. اگر اینجور باشه که همون اچ پی بهتره :(

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام جواد جان و actros جان
دستم به شلوارتون :D
آقا ما رفتیم این R270 رو بگیریم ولی میگن وقتی روی سی دی چاپ کنید و آب بخوره بهش یا دست خیس ، پاک میشه ! :blink: چون من هم یکی از دوستانم که با پرینتر رو سی دی چاپ کرده بود خیس کردم و کل رنگش رفت !
آیا R270 هم اینطوریه ؟ خود مادیران که می گفت اگر روی سی دی Printable بزنی نمیره ولی الان از یکی از دوستان هم پرسیدم گفتند امتحان کرده و میره :wacko:
یعنی پاک میشه ؟:( چون من اومدم سراغ اپسون بخاطر چاپ روی سی دیش .. اگر اینجور باشه که همون اچ پی بهتره :(

ارتباطی به نوع چاپگر نداره.
اپسون چون جوهر بیشتری نسبت به اچ پی میرزه نسبت به دست زدن حساستره. مادیران هم برای رفع مشکل یه اسپری به نام Fixator زده که نمیدونم چنده و چند تا CD جواب میده.( چون من رو CD و DVD چاپ نمیکنم)
ولی با خرید CD های Printable این موضوع خیلی بهتر میشه.(خود چاپ خونه ها هم از همین Cd ها استفاده میکنن.)
CD های Printable یه کم سخت پیدا میشن. زنگ بزنی به چاپخونه ها بهت میدن.:D
من بیشتر از این نمیتونم رانمایی کنم.
جواد جون اگه کار کردی بگو تا استفاده ببریم:lol:

afshinpoor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ارتباطی به نوع چاپگر نداره.
اپسون چون جوهر بیشتری نسبت به اچ پی میرزه نسبت به دست زدن حساستره. مادیران هم برای رفع مشکل یه اسپری به نام Fixator زده که نمیدونم چنده و چند تا CD جواب میده.( چون من رو CD و DVD چاپ نمیکنم)
ولی با خرید CD های Printable این موضوع خیلی بهتر میشه.(خود چاپ خونه ها هم از همین Cd ها استفاده میکنن.)
CD های Printable یه کم سخت پیدا میشن. زنگ بزنی به چاپخونه ها بهت میدن.:D
من بیشتر از این نمیتونم رانمایی کنم.
جواد جون اگه کار کردی بگو تا استفاده ببریم:lol:

درسته توی همه پرینترها همینطوره . منظورم این بود که اگر روی سی دی ها به این صورت بزنن دیگه زیاد کاربردی نداره چاپ روی سی دیش . مگر اینکه به کسی که میدیم بگیم بهش آب نزنه !
اگر با این اسپری بشه 100% جلوی پخش شدن و پاک شدن رنگ رو گرفت و ارزون باشه بازم خوبه . حالا فردا باز زنگ میزنم مادیران ببینم چی می گن . اگر به نتیجه ای رسیدم همینجا به دوستان اعلام می کنم .
بـــــــــــــــــــــــآزم مــــــــــــــــــــــــمنون :blush:

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من رفتم و 1005 رو خریدم.خوبه
فقط یه مشکلی که دارم اسکنرش کار نمی کنه. یعنی هی Fail میشه و خود دستگاه هنگ می کنه،مشکل از کجا می تونه باشه؟
شما از چه روشي اسكن مي كنيد؟
وقتي وارد My Computer ميشي نام اسكنر در انتهاي فهرست درايوها ديده ميشه يا نه؟

من ديدم بعضي وقت ها روي ويندوز، اشتباهاً دو تا اسكنر نصب ميشه كه يكيش فعال و ديگري غير فعال هست. اگه بري توي نرم افزار فتوشاپ و گزينه File> Import رو بزني، نام تمام اسكنرهاي موجود رو مي بيني. حتماً يكيش بايد كار كنه.

ضمناً شما از كابل معمولي استفاده مي كنيد يا كابل USB 2 (نويزگير)؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من امروز رفتم چندجا پرسیدم که هیچکدوم HP نداشتن
یکیشون canon داشت. مدل 3240 میگفت 220 تومن.
چطوره (مدلش و قیمتش)؟
سایتی نیست که مثل همین HP قیمت و ... بده برای Canon؟
كنن هم خوبه. فقط (فكر كنم) سيني كاغذ Open نداره. يعني براي گذاشتن و برداشتن كاغذ بايد درب سيني رو باز و بسته كنيد. واگرنه سرعتش از اچ پي 1005 هم بيشتر هست.

سايت rayansaba.com رو مي توني بري قيمت و مشخصات ببيني. سايت رسمي خود كنن هم هست:
canon-europe.com

sanaz tanha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما از چه روشي اسكن مي كنيد؟
وقتي وارد My Computer ميشي نام اسكنر در انتهاي فهرست درايوها ديده ميشه يا نه؟

من ديدم بعضي وقت ها روي ويندوز، اشتباهاً دو تا اسكنر نصب ميشه كه يكيش فعال و ديگري غير فعال هست. اگه بري توي نرم افزار فتوشاپ و گزينه File> Import رو بزني، نام تمام اسكنرهاي موجود رو مي بيني. حتماً يكيش بايد كار كنه.

ضمناً شما از كابل معمولي استفاده مي كنيد يا كابل USB 2 (نويزگير)؟

آره
تو درایورا هست، کاملا نصب شده، ولی وقتی می خوام اسکن کنم این Error رو میده:
the scan failed because of a scanner hardware error.feeder may be jammed.please correct the error and scan again.
یا با یه نرم افزار دیگه هی می زنه: Scan Failed.
در ضمن کابل معمولی هست.
ممنون.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
به فکسش نه احتیاج ندارم اما اسکن چرا باشه بهتره :D

ممنون این آخری رو نفهمیدم چیه. 1300:f34r:
هر چی هم جست جو کردم چیزی نیافتم
اچ پي 1300 چاپگر كارهاي سنگين هست كه براي مغازه هاي تايپ خوبه. قيمتش 250 تومنه. تو همه فروشگاه ها هم پيدا ميشه. چطور پيدا نكردي؟

eastern0002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز
من یک چهارکاره ساژم خریدم که داستان جالبی داره. بعد از گرفتن 200 برگ کپی اعلام کرد که تونر تمام کرده. بعد که به به اصطلاح نماینده اش زنگ می زنم می گه دروغ میگی که 200 کار کرده! بعد میگه کارتریج استارت بوده سوخته باید بیای یک کارتریج بخری 150 تومن در حالیک که خود دستگاه 330 تومن قیمت داشته!! خیلی بی ترتبیت و مثل یک بقال حرف می زنه! میگم وب سایتتون چیه میگه بذار تو کاغذام بگردم و بعد هم معلوم میشه که شرکت به اصطلاح بی او ام وب سایت هم نداره. فکر می کنم این اقا که به اصطلاح مدیر فروش شرکته اصلا تو عمرش ایمیل هم نزده. به هر حال اینه داستان ما و این شرکت های نمایندگی و خدمات بعد از فروششان. من به سایت اچ پی سر زدم لااقل اطلاعات کافی به خریدار میده ولی این یکی دریغ از یک برگ کاتالوگ فارسی...

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان عزیز
من یک چهارکاره ساژم خریدم که داستان جالبی داره. بعد از گرفتن 200 برگ کپی اعلام کرد که تونر تمام کرده. بعد که به به اصطلاح نماینده اش زنگ می زنم می گه دروغ میگی که 200 کار کرده! بعد میگه کارتریج استارت بوده سوخته باید بیای یک کارتریج بخری 150 تومن در حالیک که خود دستگاه 330 تومن قیمت داشته!! خیلی بی ترتبیت و مثل یک بقال حرف می زنه! میگم وب سایتتون چیه میگه بذار تو کاغذام بگردم و بعد هم معلوم میشه که شرکت به اصطلاح بی او ام وب سایت هم نداره. فکر می کنم این اقا که به اصطلاح مدیر فروش شرکته اصلا تو عمرش ایمیل هم نزده. به هر حال اینه داستان ما و این شرکت های نمایندگی و خدمات بعد از فروششان. من به سایت اچ پی سر زدم لااقل اطلاعات کافی به خریدار میده ولی این یکی دریغ از یک برگ کاتالوگ فارسی...
اين چهاركاره ساژم ديگه چيه كه كارتريجش اينقدر گرونه؟ معمولاً قيمت كارتريج 50-60 تومنه.
حالا چرا رفتي از اين مارك خريدي؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
در کل اساتید بین HP و Canon کدوم رو پیشنهاد میدن؟:f34r: کدومش بهتره؟

من HP رو ترجیه میدم;).
کنن هم خیلی خوبه. ولی سگ جونی و کیفیت ساخت HP رو نداره.
ضمنا تو ایران HP مثل پیکان میمونه لوازمش ارزون و در دسترسه.
نه مثل ساژم که بندخ خدا باید 150 تومن واسه یه کارتریج پیاده شه.:wacko:

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
سلام
من یه مشکل بزرگ برام پیش اومده
من یه 1460 که چند هفته پیش گرفتم متاسفانه از دو سه روز پیش متوجه شدم داره برای پرینت سیاه و سفید کم رنگ میزنه منم برای خرید کیت شارژ اقدام کردم البته خودم تهیه نکردم ولی کیتی که دارم با برند ink-mate هستش و چند مدل پرینتر نوشته ولی 1460 ننوشته ولی چون خودم خرید نکردم و دادم به یه نفر خرید فروشنده گفته فرقی نمیکنه
خوب من چون بار اولم بود طبق دفترچه جلو رفتم و برچسب رو برداشتم و با سرنگ 5 میل وارد کردم که باعث شد جوهر شروع به ریزش کنه و توی شکل نوشته بود 10 میل باید ریخت ولی من 5 میل ریختم و اینطوری شد و بعد از نوشته بود که یه وسیله کوچولو داره که از سر دیگر کارتریج 1 میل جوهر کشیده شود بعد من ک خواستم این کار رو انجام بدم جوهری نیومد - حالا این کارتریج رو انداختم ولی وقتی این کارتریج سیاه رو میندازم پرینتر اصلا پرینت نمیگیره و وقتی درش میارم پرینت میگره الان هم دارم با کارتریج رنگی پرینت میگیرم اگر امکان داره دوستان بنده رو برای این امر کمک کنند
یه سوال دیگه هم داشتم چطوری با کارتریج رنگی پرینت سیاه و سفید میگیره ؟؟؟ سیاه که نداره

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
70
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
یه مشکل خیلی عجیب

یه پرینتر لیزری 1018 hp خریدم و وصل کردم ... نکته جالب اینجاست که تمام برنامه نصب شده و هیچ ایرادی نداره و

حتی چراغ پرینتر هم سبزه سبزه . یعنی اخطاری نمی ده و تمام کابلش هم وصله ..

مشکل اینجاست وقتی می خواهیم پرینت بگیریم . اصلا حرکتی از خودش نشون نمی ده !!! نه صدایی . نه کاری

نکته جالب اینجاست که وقتی کامپیوتر رو دوباره روشن می کنی یهو شروع می کنه به پرسنت گرفتن دفعه قبل

مشکل کجاست ؟

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
یه مشکل خیلی عجیب

یه پرینتر لیزری 1018 hp خریدم و وصل کردم ... نکته جالب اینجاست که تمام برنامه نصب شده و هیچ ایرادی نداره و

حتی چراغ پرینتر هم سبزه سبزه . یعنی اخطاری نمی ده و تمام کابلش هم وصله ..

مشکل اینجاست وقتی می خواهیم پرینت بگیریم . اصلا حرکتی از خودش نشون نمی ده !!! نه صدایی . نه کاری

نکته جالب اینجاست که وقتی کامپیوتر رو دوباره روشن می کنی یهو شروع می کنه به پرسنت گرفتن دفعه قبل

مشکل کجاست ؟
کابلی که واسش گرفتی نویز گیر دار ها هستش ؟؟؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من یه مشکل بزرگ برام پیش اومده
من یه 1460 که چند هفته پیش گرفتم متاسفانه از دو سه روز پیش متوجه شدم داره برای پرینت سیاه و سفید کم رنگ میزنه منم برای خرید کیت شارژ اقدام کردم البته خودم تهیه نکردم ولی کیتی که دارم با برند ink-mate هستش و چند مدل پرینتر نوشته ولی 1460 ننوشته ولی چون خودم خرید نکردم و دادم به یه نفر خرید فروشنده گفته فرقی نمیکنه
خوب من چون بار اولم بود طبق دفترچه جلو رفتم و برچسب رو برداشتم و با سرنگ 5 میل وارد کردم که باعث شد جوهر شروع به ریزش کنه و توی شکل نوشته بود 10 میل باید ریخت ولی من 5 میل ریختم و اینطوری شد و بعد از نوشته بود که یه وسیله کوچولو داره که از سر دیگر کارتریج 1 میل جوهر کشیده شود بعد من ک خواستم این کار رو انجام بدم جوهری نیومد - حالا این کارتریج رو انداختم ولی وقتی این کارتریج سیاه رو میندازم پرینتر اصلا پرینت نمیگیره و وقتی درش میارم پرینت میگره الان هم دارم با کارتریج رنگی پرینت میگیرم اگر امکان داره دوستان بنده رو برای این امر کمک کنند
یه سوال دیگه هم داشتم چطوری با کارتریج رنگی پرینت سیاه و سفید میگیره ؟؟؟ سیاه که نداره
روي بعضي چاپگرها، دكمه هايي هست كه اگه چندثانيه دستمون رو روش نگه داريم يه كارهايي شبيه Head Clean و... انجام ميدن. اگه روي چاپگرتون دكمه اي هست، سعي كنيد بعد از داخل گذاشتن كارتريج مشكي، چند ثانيه هر دكمه رو پايين نگه داريد ببينيد اتفاقي مي افته يا نه. اگه اتفاقي نيفتاد، چاپگر رو ببريد يه جايي نشون بديد، اگه گفتند ميشه درست كرد كه چه بهتر، اگه نه ديگه ....

ضمناً چاپ مشكي با كارتريج هاي رنگي امكان پذير هست. چون از تركيب سه رنگ اصلي، ميشه رنگ مشكي رو هم به دست آورد. فقط بعضي وقت ها در اين حالت، رنگ مشكي، كمي به قهوه اي شبيه ميشه.

بالا