برگزیده های پرشین تولز

پیش خرید واحد در چیتگر چطوریاس

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
چرا میگید مال شما نیست؟ مثلا همون ساختمون نیمه ساز هم مال طرف نمیشه؟
موقع پیش خرید آپارتمان های اینجوری، سند نمیزنند به نام طرف؟
خیر. معمولا بساز بندازها ( بخوانید سازنده ها) از حق السهم زمینی چیزی به نام خریدار نمیزنن موقع پیش خرید.

شما در بهترین حالت تا قبل از تکمیل و پایان کار و صدور سند تفکیکی از ثبت فقط و فقط مالک مثلا یه واحد از اعیانی ( هوایی) هستید طبق قرارداد که اونم تازه اگر قرارداد سفت و محکمی باشه با کمک وکیل و شکایت میتونید کار رو ببرید جلو.

اگه نه این قرارداد معمولیا که مینویسن که شما در حقیقت همون حق السهم هوایی هم ندارید و فقط یه پول دادید به سازنده که یه واحد بهتون بده در اینده و اگر سازنده فوت کنه یا بره خارج از کشور یا کلا یه برنامه ای پیش بیاد مثل دبه کردن یا خنس خوردن یا هرچی خیلی اوضاع خریدار جالب نیست.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
خیر. معمولا بساز بندازها ( بخوانید سازنده ها) از حق السهم زمینی چیزی به نام خریدار نمیزنن موقع پیش خرید.

شما در بهترین حالت تا قبل از تکمیل و پایان کار و صدور سند تفکیکی از ثبت فقط و فقط مالک مثلا یه واحد از اعیانی ( هوایی) هستید طبق قرارداد که اونم تازه اگر قرارداد سفت و محکمی باشه با کمک وکیل و شکایت میتونید کار رو ببرید جلو.

اگه نه این قرارداد معمولیا که مینویسن که شما در حقیقت همون حق السهم هوایی هم ندارید و فقط یه پول دادید به سازنده که یه واحد بهتون بده در اینده و اگر سازنده فوت کنه یا بره خارج از کشور یا کلا یه برنامه ای پیش بیاد مثل دبه کردن یا خنس خوردن یا هرچی خیلی اوضاع خریدار جالب نیست.
من دو ساعت پیش جهت افزایش اطلاعات خودم یک سرچی زدم
توی یکی از این سایت ها زده بود مثلا موقع قررداد 1.5 دانگ - پیش پرداخت دوم دو دانگ و به همین ترتیب
پس اینها قضیه اش چیه

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
من دو ساعت پیش جهت افزایش اطلاعات خودم یک سرچی زدم
توی یکی از این سایت ها زده بود مثلا موقع قررداد 1.5 دانگ - پیش پرداخت دوم دو دانگ و به همین ترتیب
پس اینها قضیه اش چیه
من در بالا نوشته بودم "معمولا"

یعنی به صورت عادی کسی اینکار رو نمیکنه ولی

1-قراردادهایی هم هست که سازنده متناظر به مقدار اعیانی که میخرید از عرصه زمینی مقدار دانگ رو به نام خریدار میزنه این بهترین و قوی ترین و کامل ترین قرارداد هست و کمتر کسی حاضر میشه اینکار بکنه...مثلا 10 واحد داره میسازه 5 تا 100 متری 5 تا 80 متری شما 1 واحد 80 متر میخرید با توجه به متراژ خریدار مثلا میاد 0.35 دانگ (عدد حدودی گفتم و دقیقا حساب نکردم)از کل عرصه (زمینی ) به نام میکنه .اینطوری کاملا خیالتون راحت میشه

2- قراردادهایی هم هست که سازنده فقط اعیانی رو به نام میزنه مثلا همون مثال بالا شما از 10 واحد یک واحد 80 متری خریدید و اون هم به تناسب دریافت پول مثلا 1.5 دانگ ( از همون واحد و نه از کل عرصه زمینی) موقع قرارداد و 1.5 دانگ پیش پرداخت فلان و ....انجام میده

این حالت 2 همونه که شما نوشتید.

حالت دوم باز از اون قرارداد عادی های پیش فروش بهتر و قوی تر هست ولی برای اینکه کاملا خیال راحت باشه باید حالت 1 رو اجرا کنید که خیلی کم قبول میکنن و زیر بار نمیرن اکثرا

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
خب بعد از 5 ماه خرید دو واحد آپارتمان 100 متر (پروژه روی خاک) تجربم رو میگم:

این 5 ماه فقط درختای محل قطع شد
من هر واحد رو 375 گرفتم
الان 425 هستش
هنوز گود برداری نکردن
احتمالا بعد گودبرداری به 500-550 برسه
میشه گفت سودی نکردم چون پول هر جا بود سود میداد
ولی خب ضرر هم نکردم
مومن قرارداد شما چی جوریه؟

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
راستی درسته که روی این پروژه (اسپرلوس) خیلی نرفته (میشه گفت اصلا نرفته) ولی پروژه‌ی دیگه که یک سال از اسپرلوس جلوتر بوده با یک مقدار قسط و زمینش کلا ۶۰۰ پرداختی داشته جدا از این ۶۰۰ امتیازش هم ۷۰۰ تومن هست!

در مورد این پروژه هم تحقیق کردم از استعلام زمینش تا سابقه‌ی سازنده‌هاش
حتی یکی از اشنایان که سپاهیه ۴ تا از این پروژه خریده

از دوستان هم خواهش میکنم یک سرچی در دیوار بکنند ببیند قیمت امتیاز‌ها به نسبت پرداختی‌هاش چقدر خوبه!
یعنی پروژه میبینی ۱ تومن پرداختی داشته الان یک تومن امتیازش شده!

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
یک نمونه از این مثال ‌ها رو برای شما بزنم
نارنجستان ۱
پرداختی ۷۰۰
امتیاز ۱۹۰۰
بازم میگم من حسابی تحقیق کردم

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,225
من در بالا نوشته بودم "معمولا"

یعنی به صورت عادی کسی اینکار رو نمیکنه ولی

1-قراردادهایی هم هست که سازنده متناظر به مقدار اعیانی که میخرید از عرصه زمینی مقدار دانگ رو به نام خریدار میزنه این بهترین و قوی ترین و کامل ترین قرارداد هست و کمتر کسی حاضر میشه اینکار بکنه...مثلا 10 واحد داره میسازه 5 تا 100 متری 5 تا 80 متری شما 1 واحد 80 متر میخرید با توجه به متراژ خریدار مثلا میاد 0.35 دانگ (عدد حدودی گفتم و دقیقا حساب نکردم)از کل عرصه (زمینی ) به نام میکنه .اینطوری کاملا خیالتون راحت میشه

2- قراردادهایی هم هست که سازنده فقط اعیانی رو به نام میزنه مثلا همون مثال بالا شما از 10 واحد یک واحد 80 متری خریدید و اون هم به تناسب دریافت پول مثلا 1.5 دانگ ( از همون واحد و نه از کل عرصه زمینی) موقع قرارداد و 1.5 دانگ پیش پرداخت فلان و ....انجام میده

این حالت 2 همونه که شما نوشتید.

حالت دوم باز از اون قرارداد عادی های پیش فروش بهتر و قوی تر هست ولی برای اینکه کاملا خیال راحت باشه باید حالت 1 رو اجرا کنید که خیلی کم قبول میکنن و زیر بار نمیرن اکثرا
اونایی ک حالت دوم میزنن
صاحب پروژه وقتی کل واحدها رو بصورت هوایی فروخت باز زمین به اسم خود ش می مونه ؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
اونایی ک حالت دوم میزنن
صاحب پروژه وقتی کل واحدها رو بصورت هوایی فروخت باز زمین به اسم خود ش می مونه ؟
بله میمونه تا زمانی که پایان کار میگیرن و بعد اداره ثبت میاد سند تفکیکی صادر میکنه در اون زمان شما با صدور سند به نام خودتون صاحب قدر السهم عرصه و اعیان با هم میشید.

سندها رو دقت کنید اینطوری نوشته شده:
یک واحد اپارتمان به متراژ فلان که واقع در طبقه فلان و ...مقدار انقدر بالکن یا پیشرفتگی به فضای خیابان و...پارکینگ فلان و انباری فلان و.....اینا رو به عنوان شرح مینویسه و میاد تا انتهای همون متن که مینویسه به انضمام قدرالسهم از الباقی مشاعات و عرصه و اعیان. حالا دقیق متن اش خاطرم نیست ولی تو همین حال و احوال مینویسه‌ . در اون صورت و با انتقال اون سند تو دفترخونه شما میشید یکی از شرکا کل ساختمون با حق عرصه و اعیانی از کل. تا قبل از این مرحله شما فقط مالک اعیان یا همون هوایی ملک هستید فقط.

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,225
بله میمونه تا زمانی که پایان کار میگیرن و بعد اداره ثبت میاد سند تفکیکی صادر میکنه در اون زمان شما با صدور سند به نام خودتون صاحب قدر السهم عرصه و اعیان با هم میشید.

سندها رو دقت کنید اینطوری نوشته شده:
یک واحد اپارتمان به متراژ فلان که واقع در طبقه فلان و ...مقدار انقدر بالکن یا پیشرفتگی به فضای خیابان و...پارکینگ فلان و انباری فلان و.....اینا رو به عنوان شرح مینویسه و میاد تا انتهای همون متن که مینویسه به انضمام قدرالسهم از الباقی مشاعات و عرصه و اعیان. حالا دقیق متن اش خاطرم نیست ولی تو همین حال و احوال مینویسه‌ . در اون صورت و با انتقال اون سند تو دفترخونه شما میشید یکی از شرکا کل ساختمون با حق عرصه و اعیانی از کل. تا قبل از این مرحله شما فقط مالک اعیان یا همون هوایی ملک هستید فقط.
خب تا بیاد سند تفکیکی صادر بشه و پایان کار بگیرن طرف یه وام میلیاردی رو سند زمین میگیره و فرار می‌کنه که !

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
خب تا بیاد سند تفکیکی صادر بشه و پایان کار بگیرن طرف یه وام میلیاردی رو سند زمین میگیره و فرار می‌کنه که !
خب
1-همه اینطوری نیستن و ادم خوب هم هست
2-مگه این همه مشکلات و دادگاه و بگیر و ببند پس سر چیه ؟ کافیه 2 دفعه به این جاها سر بزنی تا ببینی چقدر از این مشکلات هست . از وام گرفتن تا فوت طرف و فرار به خارج تا تعطیل کردن کار و خواهان پول بیشتر شدن تا 100 جور مشکل دیگه که اصلا به ذهنت هم نمیاد تا رودر رو نشی.

برای همین من همیشه به همه میگم که خرید پیش خرید کار واقعا خطرناکیه مگر اینکه واقعا طرف رو بشناسی مثلا برادر خانمت باشه یا پسر خاله ات باشه یا کلا شناخت کافی باشه و بعد با رعایت تمام قوانین بخری ولی بازم ترجیحا واحد اماده با سند و بدون مشکل همیشه و همیشه انتخاب اولتون باشه.

ضمن این که خب اینجورکارها مثلا وام میلیاردی و اینا هم به این راحتی نیست خب....همه کس نمیتونه بگیره و نمیدن...اینطوری بود که دیگه واویلا....بعد مثلا این چند ساله یه قدمهایی برداشتن جهت محکم تر کردن پیش خرید...مثلا الان همه موظف هستن برای پیش خرید برن محضر و محضر هم پیش سند صادر میکنه...اداره ثبت و پست در همکاری با هم برای هر واحد کدپستی جدا میدن که برای کدرهگیری میشه استفاده بشه.... قدمهایی برداشته شده که خوب هم هست ولی باز هم متاسفانه هنوز کامل نیست/

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
یک چیزی برام جالبه
زمین رو به قیمت 100 میلیارد خریده شده
چیزی حدود 400 میلیارد بابت زمین از اعضا گرفته میشه
(خودتون حساب کنید)
حالا چقدرش قراره بابت عوارض به شهرداری بره الله و اعلم
تازه پول هم سود بهشون میده

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
یک چیزی برام جالبه
زمین رو به قیمت 100 میلیارد خریده شده
چیزی حدود 400 میلیارد بابت زمین از اعضا گرفته میشه
(خودتون حساب کنید)
حالا چقدرش قراره بابت عوارض به شهرداری بره الله و اعلم
تازه پول هم سود بهشون میده
یک قرونم بابت زمین ندادن و عوارضیم پرداخت نمیکنن.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
یک قرونم بابت زمین ندادن و عوارضیم پرداخت نمیکنن.

خب یک قسمتیش باسه فضا سبز جدول کشی محوطه اینا میره
در کل هر‌ جور حساب میکنم برای اونا هم سود خیلی خوبی داره

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
اپدیت
بعد دو سال از خرید این فیش اپارتمان
باید بگم این اتفاقات افتاد
اول فهمیدیم که اصلا اون منطقه (مروارید شهر) اصلا کاربری نداره زمینی که خریدن یعنی رسما فهمیدیم ریسک بدی کردیم 😭 حساب کنید ۷۵۰ میلیون پول دو واحد ۱۰۰ متره فیش دادیم!!
هیییچ تغییری نداشت قیمت خیلی کم رفت بالا
۳۷۵ خریدیم ولی نهایت به ۵۰۰ رسید!
که خودتون میتونید اصلا سودی حساب نمیشه
تا اینکه هفته پیش مجوز ساخت اومد الان قیمت هر کدوم به یک تومن رسید😂
اودین رو شکر یکذره استرسمون کم شد

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
ان شاءالله بساط اینا کلا جمع میشه، کل پول خودت و اون آشنای سپاهیت از بین میره یه کم می خندیم:p

بالا