برگزیده های پرشین تولز

چرا تو ی ایران برند سامسونگ رو قبول ندارن؟

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من فکر میکنم علی جان بحث رو با یه موضوع دیگه شروع کردند ولی نا خود آگاه خودشون هم به یه سمت دیگه کشیده شدند ...

این بحث زیبا تر میشه وقتی که به جای مقایسه به این فکر کنیم که وقتی راجب به یک ماهیتی موضع میگیریم بتونیم اون موضع رو تغییر بدیم . یعنی اینکه در اینجا اون جبهه گیری ِ صورت گرفته در برابر سامسونگ بیاد به یه دید منطقی و صحیح بدل بشه . سامسونگ بسیار شرکت عظیمیه ... تکنولوژیش هم بسیار بالاست ، براتون مثال میزنم : - سریع ترین مانیتور های دنیا - نازک ترین مانیتور های دنیا - مانیتور های جمع شونده - سالید ترین گوشی های پاکت پی سی ِ تولید شده - پاکت پی سی i780 سامسونگ قدرت های پاکت پی سی رو پوزشون رو به خاک مالونده و با سی پی یوی 416 تونسته پوز سی پی یو های 512 رو بزنه و همینطور الا آخر ....
اما اشتباهات بزرگی رو قبلا" کرده : - بیرون دادن هد های ضعیف دی وی دی پلیر ها که از رده همگی خارج شدند - بیرون دادن گوشی های لو لول و و و ...

اما در مورد مقایسه ... گوشی ها باید این خاصیت ها رو داشته باشن
1- زیبایی در طراحی
2- وزن سبک
3- اندازه ی کوچک ( نگید که ما گوشی ِ گنده دوست داریم که لفظ ِ Mobile رو نقض کردید )
4- امکانات نرم افزاری ( در این بازه ی فعلی )
5- دوربین خوب ( باز هم با تکنولوژی حال )
6- قدرت مسیجینگ بالا ( بخاطر ظهور 3G و HSDPA )
7- محیط زیبا و Attractive ( نه از اون اترکتیوا :D )
8- دیسپلی خوب و بزرگ ( نگید کوچیک دوست دارم که هیچکی باورش نمیشه :blink: )
9- امکانات خارق الانگیز اضافی مثل : V-Out & UI Sensor و GPS .... ( که در برتری گوشی موثر هستند )

جواب ها :
1- F700 سامسونگ از برترین های طراحی در CEBIT 2007 شد
2- وزن سامسونگ که معلومه پایینه
3- این هم ایضا"
4- سامسونگ با پاکت پی سی i780 پرفورمانس نرم افزار رو به حد بالاش رسونده ( اما شکی نیست که گوشی های لو اندش واقعا" نحیف و ضعیفن :D )
5- وقتی نوکیا کارل زایس رو اجیر کرد ، یا سونی اریکسون از سونی واسه سایبر شات کمک گرفت ، فکر میکنید سامسونگ نمیتونه از kodak یا Fujitsu کمک بگیره ؟ پس به ماهیت ِ برند ربطی نداره ...
6- ماشالله از اس ای و نوکیا که Qwerty بیشتر میده بیرون
7- گوشی های سامسونگ مثل Armani و Flash Based هاش بسیار جذاب هستند و حتی محیط های ویندوز موبایلشون هم از بقیه بهتره ...
8- آرمانی 3 اینچه ، همه ی فلش بیسد هاش بالای 2.6 هستند ...
9- Tv out که عشق ِ کره ای هاست ، حوصله شون سر بره یه Tv out هم میندازن تنگ گوشی ...
سری پی بود فکر کنم که اولین گوشی ِ DVB-H دار رو زد ... GPS رو که فقط نوکیا داره ... ولی مثلا i780 سامسونگ داره

اما هیچ کدوم از این ها باعث نمیشه که فردی مثل من خاطرات ِ سختی رو که در سامسونگ خلاصه میشه رو فراموش کنم ... یادمه که سامسونگ گوشی های خوبی رو داشت وارد میکرد و من میگفتم یکیش رو میخرم ولی روی مارکش رو لاک میگیرم ...

چیزی که توی اون لیست قرار ندادمش ارضای حس ِ علاقه تون به موبایل هست ... یعنی شما باید از داشتن ِ گوشیتون و نگه داشتنش لذت ببرید ، حسی که سامسونگ به خیلی از ماها القاش نمی کنه ...

مقایسات صورت گرفت ، شاید سامسونگ در مواردی بهتر هم بود ، اما من میگم باز هم اس ای و نوکیا برنده هستند چون اون خسی رو که ازش حرف زدم به خوبی القا میکنن ... تبلیغاتشون به راحتی آدم رو به انتظار داشتن یکی از غول های ساخته شده شون میشونه ...

کاری که سامسونگ باید بکنه ، گوش دادن به تجربیات و نقد های یوزر هاشه ... باید دستگاه هایی رو بیرون بده که به قدری خوب باشن که خاطره های بد رو از ذهن خارج کنه ...

سوال این تاپیک بیشتر فرهنگیه ... این رو بدونید که در صنعت پاکت پی سی خیلی ها اسمی از HTC رو نشنیده بودند ، در مدت 2 سال هویت خودش رو بدست آورد و شکی نگذاشت که در کیفیت شماره 1 هست ... ما نباید نسبت به تازه وارد ها موضع بگیریم ... بعضی از دوستان بیخودی نسبت به یه برندی تعصب دارن ، تا کی میخوایم بت بسازیم ؟ هر وقت هر چی بهتر بود ، بپذیریم که بهتره ... این حرفام به این معنی نیست که سامسونگ بهتره ، دارم از تعصبتون در مورد برند مورد علاقه تون حرف میزنم .

اشتباه دوستان اینجا اینه که بهترین های دنیا رو دارن با گوشی های رده متوسط سامسونگ مقایسه میکنند ...
کدوم نوکیا یا اس ای میتونه با i780 مقایسه بشه ( غیر از دیزاین ، که تازه اون توی دست خیلی خوشگله ، با قطر 14 میلیمتر )

شما گوشی 700 تومنی ِ نوکیا یا 500 تومنی ِ اس ای رو دارید با گوشی ِ 200 تومنی ِ سامسونگ مقایسه میکنید ...

اما با تمام این تفاسیر تعصبتون رو بذارید کنار ... من سامسونگ نمیخرم چون گوشی های خوبش وارد نمیشه ، نه اینکه بگم فقط فلان مارک رو باید خرید

بالا