برگزیده های پرشین تولز

چرا ASP.NET ؟ مزيت آن نسبت به PHP چيست؟

phpkar

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از carp3 :
یک زبانه واسه دورهی هخامنشیان !

کوروش CMS سایتشون رو با این زبان نوشتن !

ایول تیکه باحالی بود کلی خندیدم ...:D :D

راستی مهدی جان توی دنیای IT امروز دیگه بحث بحث کمی نیست ... سعی کن یه زبان رو تا آخرش یاد بگیری و تمرکزتو بزاری روی اون تا اینکه 50 تا زبان رو در حد آشنایی یاد داشته باشی ....
البته من به توانایی های شما در برنامه نویسی VB واقفم ...

carp3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ولی خوب آدم باید از حرزبان یه نموره بدونه !

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من همين اي اس پي دات نت و پي اچ پي بلد باشم كافيه برام:D

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
من بين دات نت و پي اچ پي طرفدار پي اچ پي ام بنظرم دات نت يكم زيادي جينگول بازي راه انداخته واسه كار ها(به طرفدارا بر نخوره...)
اما آخرش از هيچ كدوم استفاده نميكنم و فعلا با همون اي اي پيه دست و پا چلفتي يه جوري طي ميكنم.

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
به نقل از plus :
من بين دات نت و پي اچ پي طرفدار پي اچ پي ام بنظرم دات نت يكم زيادي جينگول بازي راه انداخته واسه كار ها(به طرفدارا بر نخوره...)
اما آخرش از هيچ كدوم استفاده نميكنم و فعلا با همون اي اي پيه دست و پا چلفتي يه جوري طي ميكنم.

جینگولک بازی کدومه ؟؟

من یه سوال دارم

خداوکیلی این سینتاکسه که php داره ؟ آدمو دپرس میکنه !!!

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
باور کنید ، PHP همه مزیت های ASP رو داره! (همش که نه خالی بستم!) اون قسمتی که گفتید Library ها مایکروسافت، PHP هم پشتیبانی میکنه نگران نباشید!!!! تویه کار با PHP از شر مادیات خلاص میشی! همیشه به روز هستی. محیط برنامه نویسی توسعه یافته یا به قول شما Visual Studio خیلی عالیه ! ولی حیف که این برتری نیست! PHP هزاران IDE قدرتمند داره که قویترنشون Zend Development Studio هست.
کاربرای PHP کدهاشون رو باهم در میون میذارن و اشکالات همدیگرو برطرف میکنن و هر روز به کاربرای PHP افزوده میشه. دلیل محبوبیت PHP اینه که بهترین ها رو از بهترین زبون های برنامه نویسی با هم تلفیق کرده و یه زبان قدرتمند، شیرین و در عین حال ساده ساخته. تنها اشکال (تنها اشکال که نه) تا نسخه 4 پشتیبانی ضعیف و HaviJoori (هویجوری :d) و غیر حرفه ای از OOP بود ولی بعد از متولد شدن PHP5 دیگه نیست. تمام تمرکز PHP5 و توسعه دهندگان اون رو برنامه نویسی شی گرا یا همون OOP هست و به صورت بسیار قدرتمند و حرفه ای از اون پشتیبانی میکنه.
پس در این مورد زیاد بحث نکنید. چون قبلا زیاد بحث شده و به جایی نرسیده.

نگید من طرفدار مطلق PHP هستیم. من با زبونهای Microsoft هم از QBasic گرفته تا C ، ASP.NET ، VB و ... زیاد سر کله میزنم!

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از EndOfCsharp :
جینگولک بازی کدومه ؟؟

من یه سوال دارم

خداوکیلی این سینتاکسه که php داره ؟ آدمو دپرس میکنه !!!
در جواب این سوال! بله ! اتفاقا syntax پی اچ پی از خیلی زبونای دیگه خوانا تر و واضح ترو آسون تره!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
باور کنید ، PHP همه مزیت های ASP رو داره! (همش که نه خالی بستم!) اون قسمتی که گفتید Library ها مایکروسافت، PHP هم پشتیبانی میکنه نگران نباشید!!!! تویه کار با PHP از شر مادیات خلاص میشی! همیشه به روز هستی. محیط برنامه نویسی توسعه یافته یا به قول شما Visual Studio خیلی عالیه ! ولی حیف که این برتری نیست! PHP هزاران IDE قدرتمند داره که قویترنشون Zend Development Studio هست.
بزرگترین حسن asp.net اینه که یه IDE داره که شما توش میتونید تو همون IDE هم مسنجر بنویسید هم وب سایت بسازید هم دیتابیس درست کنید هم Stored Procedure بنویسید!!هم برنامه ویندوز بنویسید هم گیم سه بعدی!!همه این کار ها رو با زبانی که دوست دارین انجام بدید!بدون اینکه نیازی باشه از ویژوال استودیو خارج بشید!!
176.gif

کاربرای PHP کدهاشون رو باهم در میون میذارن و اشکالات همدیگرو برطرف میکنن و هر روز به کاربرای PHP افزوده میشه
میشه بگید این چه ربطی به php داره؟!این بیشتر به ذهنیت برنامه نویس مربوطه!!در ضمن شما اکثر پورتالهای وب رو میتونید سورسشون رو هم در کنارش داونلود کنید!!در حالی که اگه برنامه نویسش بخواد میتونه کلا کد رو کامپایل کنه و در اختیار دیگران قرار بده!!(یعنی مثل php مجبور نیست کدش رو به همه بده) پس لطفا اون مسئله رو به php قاطی نکنید!!
. دلیل محبوبیت PHP اینه که بهترین ها رو از بهترین زبون های برنامه نویسی با هم تلفیق کرده و یه زبان قدرتمند، شیرین و در عین حال ساده ساخته. تنها اشکال (تنها اشکال که نه) تا نسخه 4 پشتیبانی ضعیف و
Php یه زبانه که سالهاست از عمرش میگزره!!و احتمالا اون اولا که اسمش Personal hme Page بوده عمرا فکر نمیکردن که معروف بشه که این خصوصیات رو در طراحی سینتکس بشه توجه کنند!!حالا میرسیم به C#
1:به سادگی VB
2:به قدرت C++
3:آبجکت ارینتد مثل جاوا!!
اصولا C# که اولین ورژنش مال سال 2001 هست بر این اثاث طراحی شده!!
HaviJoori (هویجوری :d) و غیر حرفه ای از OOP بود ولی بعد از متولد شدن PHP5 دیگه نیست. تمام تمرکز PHP5 و توسعه دهندگان اون رو برنامه نویسی شی گرا یا همون OOP هست و به صورت بسیار قدرتمند و حرفه ای از اون پشتیبانی میکنه.
یه زبانی که از بیس آبجکت ارنتد باشه همیشه به زبانی که به زور آبجکت ارینتد شده ارجهه!!
حث شده و به جایی نرسیده.
در هر صورت من قصد جسارت نداشتم ولی اینها به ذهنم رسید!
اگه جسارتی کردم به شما عضر میخوام!!

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
حث شده و به جایی نرسیده.
حس
اگه جسارتی کردم به شما عضر میخوام!!
بابا عذر
ولی خوب آدم باید از حرزبان یه نموره بدونه !
هر نه حر
هیف اون چیزی که بالای آواتارت نوشته !
يه كلمه ساده حيف رو هم بلد نيستي

---
شما ها چجوري از دبستان فارغ التحصيل شديد:blink:

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
SherlockHolmes جان! قضیه این تبادل سورس های بین برنامه ها کاملا به PHP ربط داره. البته الان خیلی از اسکریپت های پولی PHP هستن که بیشتر به اندازه برنامه های ASP (جسارت نباشه) برای خودمون منفور هستن. تویه برنامه نویسی OPEN SOURCE با یه زبان OPENSOURCE پول معنایی نداره.

همونطوری که دوستان گفتن، VISUAL STUDIO و محیط های طراحی PHP کاملا با هم متفاوت هستن. با PHP مجبور نیستی برنامه برای ویندوز بنویسی. البته خیلی راحت با کتابخانه GTK برای هایی نوشته میشه که به راحتی تحت همه سیستم عامل ها به خوبی کار میکنه. نگرانی نداره که!
DEVELOPMENT STUDIO های php صرفا برای نوشتن کد PHP نوشته شدن نه برای طراحی گرافیکی و HTML . هرچند محیط های طراحی مثل Dream شرکت Macromedia هم طراحی رو انجام میدن هم محیط جالب هستن برای نوشتن کد PHP. ولی قبلا هم گفتم. یه محیط کامل برای PHP مثل ZEND فقط برای نوشتن کد PHP هست، نه برای نوشتن برنامه تویه ویندوز نه هر جای دیگه. پس نمیشه با هم مقایسه شون کرد.

مهدی (mehvirus) جان ، به احسان پیشنهاد میکنم عنوان تو رو به "مدیر آموزش دبستان" تغییر بده اینطوری خیلی مفید تر واقع میشی! :blink:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من با هردوش كار كردم ....ميدونم نوشن برنامه تو اي اس پي دات نت خيلي راحت تر و سريعتر هستش
والا اينا باهم زياد فرقي ندارن برا كسي كه يه برنامه وب مينويسه با هردوش ميتونه راحت برنامه دلخواهشو بنويسه
حالا مونده طرف از كدوم خوشش بياد و با كدوم راحت تره ... من الان با پي اچ پي راحت ترم ولي خودم شخصا دات نت رو خيلي دوست دارم

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از mehdvirus :
من با هردوش كار كردم ....ميدونم نوشن برنامه تو اي اس پي دات نت خيلي راحت تر و سريعتر هستش
والا اينا باهم زياد فرقي ندارن برا كسي كه يه برنامه وب مينويسه با هردوش ميتونه راحت برنامه دلخواهشو بنويسه
حالا مونده طرف از كدوم خوشش بياد و با كدوم راحت تره ... من الان با پي اچ پي راحت ترم ولي خودم شخصا دات نت رو خيلي دوست دارم

طبق فرموده : چيزي رو كه دوست داري بدست بيار ....وگرنه مجبوري چيزي رو كه بدست مياري دوست داشته باشي ، آلان شما باید دات نت رو به دست بیاری وگرنه مجبوری PHP رو دوست داشته باشی :D
(درضمن کپی رایت باید یه جایی واضح . جلو چشم باشه ، یواشکیش ارزش قانونی نداره ;) )

در ضمن ، یه بحثی شبیه به این توی انجمن php هم جریان داشت ، هرکی میخواد جدی تر بحث رو دنبال کنید اون رو بخونید .

از طرف دیگه همونطور هم که قبلا گفته بودم جفتش خوبه ، به جای این بحث بهتر نیست تاپیک بزنیم : توانایی های ASP و یه تاپیک دیگه بزنیم توانایی های PHP بعد به جای اینکه آب توی هاون بکوبیم که کدومش خوب تره توانایی های هرکدوم رو به صورت علمی بررسی کنیم ! بعد تصمیم به یاد گرفتن هرکدوم رو بذاریم به عهده خود شخص .

یه چیز دیگه شما دوستی که asp بلدی یا شما دوستی که PhP بلدی چی شد رفتی سراغش ؟؟ (احتمالا موقعیت ایجاب میکرد !) خوب حالا چه اصراری اه که اونی که شما بلدی بهتره ؟؟؟ :rolleyes:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اولندش كه برا ديدن كپي رايت بايد چشم بصيرت داشته باشي :D حالا شما نداري تقصير من نيست
دومندش فعلا مجبورم با سياست پيش برم:(

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از mehdvirus :
اولندش كه برا ديدن كپي رايت بايد چشم بصيرت داشته باشي :D حالا شما نداري تقصير من نيست
دومندش فعلا مجبورم با سياست پيش برم:(

ما که داشتیم دیدیم که داریم میگیم ! :D ( ایول انحراف تاپیک :p )

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
از دوستان PHP کار ، یه نفر گه آیا تو PHP هم چیزی مثل web.config داریم ؟

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
یه فایله XMl هست برای کانفیگ کردن سایت!!
فکر کنم مشابهش در php باشه!ولی نه به اون انعطاف!!

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
والله تا اونجا که من میدونم کل PHP از همه جا و همه قسمت ها قابل کانفیگ کردن هست!!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
خوب نه به اون معنی!!
کانفیگ مسائل کلیدی!!توی دات نت مثل php نبست که بشه روی سرور کانفیگ کرد فایلها رو!!موقعی که کار تموم شد شما کدتون رو کامپایل میکنید و نهایتا چند تا dll ددارین که توش il هست و قابل دستکاری نیست!!
بنا بر این به صرفه نیست برای هر تقییر کوچیکی سایت رو کلا کدش رو تقییر بدی و دوباره کامپایلش کنی!!
/
سوالی که من رو همیشه تو php اذیت میکنه اینه!!
چرا شما کوئری ها تون رو کد هاتون مینویسید؟!
/
نکته بعد اینه که توی Php5 کدبیهایند (Code behind ) ساپرت میشه یا نه؟!
/
نکته بعد اینه که Trgger در Mysql ساپرت میشه یا نه؟!

بالا