برگزیده های پرشین تولز

چطوري شماره سريال سخت افزارها يا هر چيزي كه مختص هر كامپيوتر باشه رو بخونم

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
در ضمن بنده شدیدا به محصولات مایکروسافت و جناب بیل گیتس ارادت دارم. :D

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
مشکل اینه که از WMI استفاده شده و توی هر پلاتفرمی درست جواب نمیده.یعنی امکان خطا هست. مثلا شماره سریال مادر بورد منو صفر میده. و شماله سریال هاردم که شماره سریال ولوم هست و با فرمت درایو عوض میشه. در صورتی که کدی که من تو بخش مقالات گذاشتم شماره نوشته شده روی هارد رو میده (شماره سریال فیزیکی قطعه) امروز فردا (در اولین فرصت ممکنه ) اونو به صورت دی ال ال مینویسم. فقط بایستی وقت بشه. اگه راهی هم واسه اینکه و وی بی هست بگید. من که بلد نیستم )این روش شما هم که گفتم گاهی خیلی پرته و هنوز درست جا نیفتاده .
در ضمن منم مخلص جناب بیل گیتس هستم فقط میخوام سر به تنش نباشه!! اگر هم شما رو به اسم آرنولد خطاب کردم واسه این بود که در اون لحظه که مینوشتم اسم شما دم دستم نبود و فقط آواتارتون یادم بود اگه ناراحت شدید ببخشید.

ممنون از فعالیتتون تو این بخش. امیدوارم ادامه داشته باشه.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اون گرفتن شماره سی پی یو هم که فقط روی سیستم های Amd مطمئنه چون اون دستور CPUID در اصل از AMD بود. من تا حالا سی پی یو یی ندیدم که جواب نده. مگر یه 486 قدیمی اینتل.
هارد ساتا هم ندارم تست کنم!! ولی پس بذارید من دی ال ال رو بنویسم.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
در ضمن منم مخلص جناب بیل گیتس هستم فقط میخوام سر به تنش نباشه!! اگر هم شما رو به اسم آرنولد خطاب کردم واسه این بود که در اون لحظه که مینوشتم اسم شما دم دستم نبود و فقط آواتارتون یادم بود اگه ناراحت شدید ببخشید.
اين قضيه آرنولد چيه؟ كجا؟ :blink: :blink: :blink:

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اون دی ال ال که گفتم نوشتم. هم دی ال ال و هم نمونه کد برای وی بی رو از اینجا بگیرید :
http://www.cyberrabbits.net/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=54
دی ال ال Open Source هست و هم شماره سریال هارد رو میده و هم شماره سی پی یو. منتظر نظزات و کمکهاتون همینجا هستم.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اول میگید اینکارو انجام بده (یعنی یه همچی کدی بنویس ) بعد هم که هیچ کس یه نظر خالی هم نمیده!! دست کم برنامه رو ببینید نظر بدید!!
منو باش که میخواستم بگم که کد قسمت مزبوط به هارد رو میشه تو وی بی هم نوشت کسی حوصله ترجمه داره؟؟؟؟

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از littlerabbit :
اول میگید اینکارو انجام بده (یعنی یه همچی کدی بنویس ) بعد هم که هیچ کس یه نظر خالی هم نمیده!! دست کم برنامه رو ببینید نظر بدید!!
منو باش که میخواستم بگم که کد قسمت مزبوط به هارد رو میشه تو وی بی هم نوشت کسی حوصله ترجمه داره؟؟؟؟
سلام
1- دست شما درد نكنه
2- وجود Dll، خيلي به درد نميخوره و شكستن قفلي كه وابسته به يه Dll باشه، خيلي ساده است
3- در مورد صحت يا عدم صحت آن هم بايد هر يك از دوستان روي انواع مختلف (خصوصا هارد ساتا و هاردهاي NoteBook) و در حالات مختلف (Master و Slave و Primary و Secondary) تست كنند و ببينند كه چي جواب ميگيرند و همينجا اعلام كنند (دوستان لطفا اين كار را حتما انجام دهند تا به صحت اين كدها پي ببريم)
4- در مورد تبديل به VB هم، البته شايد تبديل آن كار دشواري نباشه، ولي به خاطر حساسيت موضوع، اگه خودتون (كه نويسنده كدها هستيد و به دلفي و VB هم آشنا هستيد) زحمتشو بكشيد خيلي بهتره (چون اين كدها قراره تو برنامه ها اونم تو يه زمينه حساس، استفاده بشه و اگه يه ذره هم تو تبديل دچار باگ بشيم، واويلا...). اگه زحمتي نيست، بي زحمت ... فكر نكنم خيلي وقتتونو بگيره.
5- دوستان لطفا بحث شماره 3 را جدي بگيرند و همينجا نتيجه را اعلام كنند

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي آقا فرود، به اين كدها خودتون چقدر مطمئنيد (اينكه مثلا كدهاي هارد، وابسته به فرمت نباشه و روي انواع هارد و روي NoteBook و در حالات مختلف جواب ميدهد يا خير)

دوستان بازم تاكيد كنم كه لطفا بحث شماره 3 را جدي بگيرند و همينجا نتيجه را اعلام كنند

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1-خواهش میکنم
2- اینطورا هم نیست. این دی ال ال میتونه سر آغاز قفل باشه . یه چیزی هم خودتون باهاش قاطی کنید بد نیست
3-موافقم که دیگران هم تست کنن و من هم همینکاو قبلا انجام دادم و تا به حال مشکلی نداشتم. اصولا واسه برنامه هایی که تحویل میدم از اینا استفاده میکنم.
4-باور کنید فعلا وقت ندارم!!!!!!
5- جدی گرفته بودم از اول !!! قصدم هم از اارایه این کد تست شدن اون بود روی سیستم های مختلف. به هر حال ممنون.
19 - انقدر مطمئن هستم که کدم رو برای کارای خودم استفاده کردم.

Flash_MX

Registered User
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان

خيلي جالبه وقتي اين بحث رو مطرح مي كردم فكر نمي كردم اينقدر ازش استقبال شه من خودم با كد هايي كه آقا مصطفي گذاشته بودن مشكلم رو به نوعي حل كردم . ولي حالا مي بينم كه بحث يه جاهاي جالبي كشيده شده .

از همه دوستان تشكر مي كنم . عروسي همتون . :D

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب Flash_MX:
همانطور كه قبلا هم آمد، كدهايي كه شما ميفرماييد، وابسته به فرمت اند. اكنون هم به جاي تعريف، لطفا اين Dll را روي دستگاه خود، تست و نتيجه را بفرماييد.
دوستان هر كي يه چيز اتيغه (مثل NoteBook يا هارد ساتا يا يه كامپيوتر قديمي يا هارد Secondary يا هارد Slave) داره، لطفا با ذكر نوع اين اتيغه، نتيجه حاصل از تستشو همينجا بذاره
ممنون

جناب فرود:
1- ديگه تعارف را ادامه ندم
2- چرا همينطورهاست. اگه خواستي بعدا يواشكي بگم چرا.
3- آيا روي اين سيستم هايي كه ميفرماييد كه تا حالا نصب كرديد، از اين اتيغه جات هم داشته ايد، اگه بله، لطفا با ذكر نام اتيغه جات (شبيه سوالات امتحاني دوران راهنمايي شد :) )
4- لطفا هر وقت وقت كرديد. چون من هنوزم معتقدم كه به خاطر حساسيت موضوع، اگه خودتون زحمتشو بكشيد بهتره (ضمن اينكه يه برنامه كامل رو هم كه قرار نيست تبديل كنيد كه n روز وقت ببره...)
5- شما را نگفتم. دوستان ديگه رو گفتم
19 - (اين جريان 19 ديگه چيه) به هر حال. همونكه تو 3 گفتم.

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا مصطفي، اين "دوروثطه" شما هم كه مثل اين "اتيغه" ما عتيقه است :) تازه... اصلا مزه عتيقه (با اون تعريفي كه داره) اينه كه اتيقه باشه...
ضمنا لطفا به جاي چت كردن (اينو از قول آقا فرود نوشتم نه خودم => الان آقا فرود ميگه چرا از جانب من حرف ميزني) اين Dll بدبخت (آخ باز الان ميگه چرا به Dll من فحش ميدي) رو امتحان كنيد و نتيجه رو بگيد. (من نميدونم چرا هيشكي (اينم تو مايه هاي همون اتيغه است) اصل كارو انجام نميده)

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
آخه واسه دانلود كردنش بايد رجيستر كنم منم كه حوصله اين كارا رو ندارم، اگه وقت كردم حتماً.

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخه واسه دانلود كردنش بايد رجيستر كنم منم كه حوصله اين كارا رو ندارم، اگه وقت كردم حتماً.
پس معلومه براي شما حدود يك دقيقه خيليه ... :) بابا بيخيال مگه چند ثانيه طول ميكشه ... البته منم نميدونم چرا آقا فرود همينجا نذاشته، شايد ميخواسته به افراد رجيستر شده تو سايتش اضافه بشه :)

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام
اين dll روي سه تا سيستم تست شد. يكي با دو تا هارد ساتا ، يكي با يك هارد معمولی و دیگری هم یک لپتاپ Dell . و روي همگي شماره سريال هارد رو به درستي نشون داد. اما روی اون سیستمی که دو تا هارد ساتا داشت چطور میشه سریال هر دو هارد رو بدست آورد؟
و اما شماره سریال سی پی یو : من كه از اون شماره ها سی پی یو چیزی سر در نیاوردم. :wacko:

موفق باشید.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
یک سوال:
این dll برای اجرا هیچ پیش نیازی روی سیستم عامل با ورژنهای مختلف نداره؟

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
جناب bornis-group از شما بابت تست ممنونم. در مورد سوالتان هم بايد خود آقا فرود جواب دهند.
فقط يه لطفي كنيد، شما و ساير دوستان:
1- اگه دسترسي به چند دستگاه دارند، روي همه تست كنند. (مثل شما)
2- اطلاعات دستگاهي (دستگاههايي) كه روي آن تست ميكنند را دقيق بنويسند (اينكه لپتاپ بوده يا معمولي، اينكه هارد ساتا بوده يا معمولي، اينكه يك هارد داشته يا چند تا، اينكه Master بوده يا Slave، اينكه Primary بوده يا Secondary و ...)
3- سريالهايي كه ميگيرند رو هم اينجا بنويسند تا چك كنيم كه هميشه Unique (يكتا) باشد.

با تشكر از همگي

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1-این حرف بی انصافی محضه!! من اصولا این که شما میگی برام مهم نبوده و نیست. اکه بود دست کم یه گوشه ای از سایت مینوشتم تعداد کاربرا چند نفرن.
2- در هر صورت گویا من اون کدو نوشتم بنابراین میتونم تصمیم بگیرم کجا منتشرش کنم.حالا که اینطور شد نسخه وی بی (تبدیل شده کد به وی بی رو هم همونجا میدارم.
3-این دی ال ال به هبچ پیشنیازی نیاز نداره روی همه ویندوزی اجرا میشه
4- شماره سریال هارد رو که میتونید از ذوی خود هارد بخونید!!! و مقایسه کنید
5- برای دو تا هم تو دلفی توی کد کامنت گذاشتم ولی فقط NT نه 9X
6- 19 شماره پست دوم بود
7-ممنون از همه تا ببینم کی میتونم کد جدید رو بدارم.

بازم ممنون.

بالا