برگزیده های پرشین تولز

چطوري شماره سريال سخت افزارها يا هر چيزي كه مختص هر كامپيوتر باشه رو بخونم

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اولین باری بود که برای اینکه یک کد را تبدیل کنم سر درد گرفتم!!!!!
نکات احمقانه ای که مرا مشغول کردند اینها بودند
1- Integer در ویژوال بیسیک 16 بیتی است! نه 32 بیتی. اصلا همیشه و در همه جا!!! یکی از قوانین نا نوشته برنامه نویسی این است که همیشه طول اشاره گر با طول Integer برابر است. و وقتی میگوییم ویندوز 32 بیتی یعنی اینکه اشاره گرهای این ویندوز (و طبیعتا Integer ) آن 32 بیتی هستند!! مکافاتی داشتم با این مساله! من فکر میکردم این قانون ساده رعایت شده!

2- در توابع API گاهی یک آرگومان اشاره گر به یک ساختار است و گاهی در موارد خاص بایستی این آرگومان را با NULL تنظیم کنیم. در صورتی که وی بی اجازه نمیدهد که اینکار را انجام دهیم و من مجبور شدم آرگومان را عوض کنم. (دو تابع DeviceIOControl و CreateFile با تعریف اصلی آنها متفاوت هستند و تابع CopyMemory برای اینکه در هنگام مهاجرت به وی بی دات نت دچار مشکل نشوند با آرگومانها متفاوتی نوشته شده. ) مواظب باشید و این توابع را اگر نیاز دارید از این نمونه ها استفاده نکنید!!! آنها صرفا برای اینکه با این برنامه مطابق شوند تغییر داده شده اند.

برای گرفتن کد: http://cyberrabbits.net//url] لینک ...دوست من از خرگوش بودن فقط هجای اولش را هستم!)

Last edited:

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این حرف بی انصافی محضه!! من اصولا این که شما میگی برام مهم نبوده و نیست. اکه بود دست کم یه گوشه ای از سایت مینوشتم تعداد کاربرا چند نفرن.
ما كه آخر نفهميديم كه شما اهل شوخي هستيد يا نه؟؟؟؟ من كه همونجا از اين: :) جوري ها هم گذاشته بودم...
در هر صورت گویا من اون کدو نوشتم بنابراین میتونم تصمیم بگیرم کجا منتشرش کنم.حالا که اینطور شد نسخه وی بی (تبدیل شده کد به وی بی رو هم همونجا میدارم
بازم همون جواب بالايي + بر منكرش لعنت
من فکر میکردم این قانون ساده رعایت شده!
خداييش اينو راست گفتي... تو وي بي هيچ قانون فراگيري پيدا نميشه (البته نه با اين همه داغي كه من گفتم ولي واقعا من هيچوقت از اين ميكروسافت خيري نديدم. نميدونم چرا هنوزم كلي از برنامه هاش استفاده ميكنم...)
اگر فکر میکنید که با عوض کردن دی ال ال میتوانند قفلی را که میخواهید بنویسید بشکنند باید بگویم این خیلی ساده قابل حل است. کافی است CheckSum فایل دی ال ال را بگیرید و قبل از استفاده از آن CheckSum را دوباره بررسی کنید و در صورتی که با عدد مورد نظر شما هماهنگ نبود برنامه را پایان بدهید.(یعنی اول مطمئن شوید با دی ال ال اصلی و بدون تغییر سرو کار دارید و بعد آنرا استفاده کنید)
بابا خوب هكري ها... آره منظورم دقيقا همين بود... 1- در مورد اين CheckSum يه كم بيشتر بگو 2- اگه بياد و اونو با يه فايل با همون مشخصات عوض كنه چي؟
برای گرفتن کد دیگر لازم نیست رجیستر کنید
قابل توجه اونايي كه وقت رجيستر نداشتن (اينو گفتم كه دل فرود يه ذره خنك بشه،خيلي از دست همه عصبانيه...)
گر چه حقیقت این است که پشت دستم را داغ کردم که دیگر به خواسته دیگران کد ننویسم و خودم را قاطی بحثهای دیگران نکنم
خداييش به آدم خوبي مثل شما نمياد كه اين كارو بكنه...
به قول یک دوست من از خرگوش بودن فقط ...
اگه اون دوست ناراحت نشه، بيجا فرموده، شما فقط به خواسته دوستان خود احترام ميذاريد و اينه كه هميشه همه به شخصيت شما احترام گذاشته و ميگذارند.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1-من هکر نیستم ولی مجبورم باهاشون سر و کار داشته باشم. از این که این عبارت رو (با همان معنایی که معمولا میشناسن) در موردم به کار ببرن زیاد خوشم نمیاد یا بهتره بگم اصلا!
2-CheckSum یه سری الگوریتم هست مثل CRC و MD5 و SHA که میاد و از یک رشته یا اصولا از یک حجمی از اطلاعات مثلا یه فایل یه عدد میده. مثلا CRC یه عدد 32 بیتی بقیه هم بسته به نوع الگوریتم. این عدد برای یک فایل یکتاست البته مطمئنا از لحاظ تئوری میشه فایلی پیدا کرد که مثلا CRC اون با یه فایل دیگه یکی باشه (خیلی سادست اگه فکر کنی) ولی مساله اینجاست که این کار عملا ممکن نیست. تازه اگه یه فایل هم پیدا بشه که اینطور باشه اونوقت مطمئنا همون فایل نیست! یعنی مثلا اگه هم CRC این دی ال ال رو پیدا کنید محاله که دی ال ال بشه! مثلا شاید یه MP3 از آب در بیاد!تازه اگه پیدا کنید!
اگه بياد و اونو با يه فايل با همون مشخصات عوض كنه چي
؟؟ اینم همون خط بالایی.
بقیشم فقط مرسی ولی به هر صورت :(

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
خيلي جالب بود... واقعا كه شما ها خدايه برنامه نويسي هستين :D

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
لطفا نتيجه تست روي سيستم خودتون رو بگيد نه اينكه تعريف كنيد. كسي ميتونه يه مثال مناسب (هم با دي ال ال و هم با كد وي بي )بنويسه؟؟؟؟يعني يه مثالي كه همه رو تو يه برنامه جا بده يه لطفي هم بكنن اونايي كه با دات نت كار ميكنن كد دوم كه تو پوشه برنامه به اسم VB هست رو با دات نت تبديل كنيد و نتيجه تبديل رو براي من بفرستيد (يا اينجا اتچ كنيد ) تا به اين برنامه اضافه كنم. مورد اولي رو هم همچنين (منظور يه مثال كامل با حالتي كه هم از دي ال ال استفاده كنه و هم اينكه از خود وي بي و مقايسه كنه نتيجه رو گر چه نتيجه بايذ مطابق باشن!)
منتظر هستم ترو سر جدتون يكي اينكارو بكنه من نميتونم!!! وقت ندارم!

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از littlerabbit :
لطفا نتيجه تست روي سيستم خودتون رو بگيد نه اينكه تعريف كنيد. كسي ميتونه يه مثال مناسب (هم با دي ال ال و هم با كد وي بي )بنويسه؟؟؟؟يعني يه مثالي كه همه رو تو يه برنامه جا بده يه لطفي هم بكنن اونايي كه با دات نت كار ميكنن كد دوم كه تو پوشه برنامه به اسم VB هست رو با دات نت تبديل كنيد و نتيجه تبديل رو براي من بفرستيد (يا اينجا اتچ كنيد ) تا به اين برنامه اضافه كنم. مورد اولي رو هم همچنين (منظور يه مثال كامل با حالتي كه هم از دي ال ال استفاده كنه و هم اينكه از خود وي بي و مقايسه كنه نتيجه رو گر چه نتيجه بايذ مطابق باشن!)
منتظر هستم ترو سر جدتون يكي اينكارو بكنه من نميتونم!!! وقت ندارم!

من از چند وقت پيش پي گير شماره سريال cpu بودم .
در پي جستجو تو سايتهاي ايراني و خارجي 4 - 5 کد براي اين منظور پيدا کردم که با کد آقا فرود فکر کنم شد 6 تا .

اينکه ممکنه با cpu هاي مدلهاي مختلف مشکل داشته باشه بماند .
مشکل ديگري که همه اين کدها دارند اينه که زماني که user محدود يا limit باشه کد درست عمل نميکنه. خودتون چک کنيد حتما متوجه ميشيد .اين موضوع براي شرکتها خيلي مهم و حياتي يه . چون ممکنه لازم باشه user حتما بصورت limit به کارش ادامه بده .

البته زحمات دوستاني چون فرود و کامران خيلي ارزنده و قابل ستايشه و اين موضوع چيزي از ارزش کارشون کم نميکنه .

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از Piter1356 :
من از چند وقت پيش پي گير شماره سريال cpu بودم .
در پي جستجو تو سايتهاي ايراني و خارجي 4 - 5 کد براي اين منظور پيدا کردم که با کد آقا فرود فکر کنم شد 6 تا .

اينکه ممکنه با cpu هاي مدلهاي مختلف مشکل داشته باشه بماند .
مشکل ديگري که همه اين کدها دارند اينه که زماني که user محدود يا limit باشه کد درست عمل نميکنه. خودتون چک کنيد حتما متوجه ميشيد .اين موضوع براي شرکتها خيلي مهم و حياتي يه . چون ممکنه لازم باشه user حتما بصورت limit به کارش ادامه بده .

البته زحمات دوستاني چون فرود و کامران خيلي ارزنده و قابل ستايشه و اين موضوع چيزي از ارزش کارشون کم نميکنه .
چك ميكنم ببينم چه مشكلي ممكنه داشته باشه.
ولي من توصيه ميكنم از كد مربوط به هارد استفاده كنيد چون هميشگيه دست كم تا حالا بوده!

در ثاني بد نبود يه ردي از اون چيزايي كه پيدا كرديد ميداديد!
يه سوال (باور كنيد من فقط به اين دليل كه نميشناسم ميپرسم ) اسم كي كامران هست؟؟ من ميشناسمش؟

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از littlerabbit :
چك ميكنم ببينم چه مشكلي ممكنه داشته باشه.
ولي من توصيه ميكنم از كد مربوط به هارد استفاده كنيد چون هميشگيه دست كم تا حالا بوده!

در ثاني بد نبود يه ردي از اون چيزايي كه پيدا كرديد ميداديد!
يه سوال (باور كنيد من فقط به اين دليل كه نميشناسم ميپرسم ) اسم كي كامران هست؟؟ من ميشناسمش؟

از هارد به راحتي ميشه با نرم افزارهايي مثل piqdi و ghost ایمیج گرفت . به راحتی

کدهایی که دوستان کار کرده بودند در واقع تو سایتهای دیگری مثل iranvig و takclick ریجستر شده بودند .
اینم یه لینک ولی فکر می کنم باید عضو باشید تا بتونید دانلود کنید
http://www.iranvig.com/modules.php?name=News&file=article&sid=644
ببخشید کامران رو معرفی نکردم .
کامران یکی از دوستان فعال تو سایت ایرانویج و ادمین سایت تک کلیکه . فکر میکنم تو پی تی هم آی دی داشته باشه .

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اولا كه خوب ايميج بگيره!!! من اين دفعه سومه كه ميگم اون شماره كه ميده شماره فيزيكي روي قطعه هست!!! روي هارد نوشته شده شماره سريال كارخونه چميدونم چي بايد بگم شماره قطعه كه گارانتي رو بر اساس اون انجام ميدن آخه نميدونم چي بگم كه ديگه اينو نگيد!!! :) اميدوارم ديگه اين مساله حل شه! شماره سي پي يو هم بد نيست استفاده شه البته در تركيب با اين كد.
----------------------
اون كدم ديدم اون كه هيچ چيز مربوط به سي پي يو رو نميده!‌فقط تعداد پروسسور ها +‌نوع اون (براي من مثلا داد 586 فقط ميتونم بگم لطف كرده!) + آدرس پايين وبالاي مموري!‌به اينا ميگيد اطلاعات انحصاري سيستم؟؟
----------------------

مشکل ديگري که همه اين کدها دارند اينه که زماني که user محدود يا limit باشه کد درست عمل نميکنه.
این مورد رو چک کردم. صریحا اشاره شده که برای اینکار باید ادمین باشی. (ایجاد یک دستگیره به Device با تابع CreateFile )

بنابراین یه پیشنهاد میکنم که MS هم برای IIS از همین روش استفاده میکنه. وقت نصب مطمئن بشید که کاربر ادمینه. بعد یه کاربر با اختیارات ادمین بسازید (از طریق برنامه ) یا اینکه ساده تر عمل کنید کاربر و کلمه رمز ادمین رو برای دفعه اول بگیرید و در یه حا به صورت کد شده ذخیره کنید. در نهایت وقتی میخواید تابع مربوط به هارد رو فراخوانی کنید با اون کاربر کار کنید (کاربری که ادمین هست ) یعنی پروسه رو به صورت موقتی به فضای اون کاربر نسبت بدید و در نهایت کارتون که تموم شد دوباره اونو به حالت عادی برگردونید. من اینکارو قبلا انجام دادم برای یه مورد دیگه که بایستی ادمین باشه. من یه کاربر ادمین با یه Pass طولانی ساختم و کلا هر جا به ادمین احتیاج داشتم از اون استفاده کردم. اون ادمین هم مثل سایر ادمینها محافظت میشه و فقط وقتی لازمه ازش استفاده میشه. خطری هم نداره. به عبارتب ائمبنب که اصلا لوگبن نمیشه.

یه راه ساده تر هم اینه که مثل اکثر قفلها فقط دفعه اول قفلو چک کنید و بگید دفعه اول حتما باید ادمین باشه. دفعات بعد از نتیجه دفعه اول استفاده کنید

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بنابراین یه پیشنهاد میکنم که MS هم برای IIS از همین روش استفاده میکنه. وقت نصب مطمئن بشید که کاربر ادمینه. بعد یه کاربر با اختیارات ادمین بسازید (از طریق برنامه ) یا اینکه ساده تر عمل کنید کاربر و کلمه رمز ادمین رو برای دفعه اول بگیرید و در یه حا به صورت کد شده ذخیره کنید. در نهایت وقتی میخواید تابع مربوط به هارد رو فراخوانی کنید با اون کاربر کار کنید (کاربری که ادمین هست ) یعنی پروسه رو به صورت موقتی به فضای اون کاربر نسبت بدید و در نهایت کارتون که تموم شد دوباره اونو به حالت عادی برگردونید. من اینکارو قبلا انجام دادم برای یه مورد دیگه که بایستی ادمین باشه. من یه کاربر ادمین با یه Pass طولانی ساختم و کلا هر جا به ادمین احتیاج داشتم از اون استفاده کردم. اون ادمین هم مثل سایر ادمینها محافظت میشه و فقط وقتی لازمه ازش استفاده میشه. خطری هم نداره. به عبارتب ائمبنب که اصلا لوگبن نمیشه.
ميشه بيشتر توضيح دهيد كه چگونه:
1- چك كنيم كه ادمينه
2- يه كاربر ادمين بسازيم
3- در موقع لزوم، موقتا از كاربر ساخته شده استفاده كنيم
4- نذاريم كاربر ساخته شده، به طور فيزيكي و توسط يه ادمين، پاك بشه.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1- موارد اول تا سوم رو باشه میگم فقط وقت شه
2- مورد آخر ممکن نیست باید به صورت فیزیکی اینکارو کرد (به عبارتی باید شخصا دست بکلر شد و جلوی ادمین رو گرفت چون ممکن نیست که نشه حذفش کرد)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
البته یادم رفت بگم یه برنامه دیدم که بدون اینکه ادمین باشه میتونه شماره سریال هاردو بده ولی اطلاعات سی پی یو رو نمیتونه بگیره. خیلی دنبالشم که پیدا کنم چطوری ولی نتونستم تا حالا
تابع سی پی یو هم کمی تکمیل تر شده-حالا مدل سی پی یو رو هم میده - که به محض اینکه یکی پیدا بشه یه مثال کاملتر بنویسه من اونم آپدیت میکنم.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینکه زود جواب ندادم بخاطر این بود که عصبانی بودی . میبینم که عصبانی نیستی
من واقعا نمیدونم که سریال هارد روی بایوسش ثبت میشه یا بصورت مغناطیسی روی دیسک هارد ثبت میشه .
من فکر می کردم که روی دیسک هارد ثبت میشه .
حالا بی خیال .
امیدوارم این جستجو به نتیجه خوبی برسه .

البته یادم رفت بگم یه برنامه دیدم که بدون اینکه ادمین باشه میتونه شماره سریال هاردو بده

لینک بده یه زیارتی کنیم ؟

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
1- موارد اول تا سوم رو باشه میگم فقط وقت شه
2- مورد آخر ممکن نیست باید به صورت فیزیکی اینکارو کرد (به عبارتی باید شخصا دست بکلر شد و جلوی ادمین رو گرفت چون ممکن نیست که نشه حذفش کرد)
1- ممنون
2- پس لطفا به سه مورد اول، يه مورد هم اضافه كنيد (اگه ممكنه) كه لااقل بتونيم چك كنيم اون كاربري كه خودمون ساختيم وجود داره يا نه.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
برنامه رو کاملتر کردم.

1-توابع دي ال ال كاملتر شدند حالا نوع سي پي يو را هم بر ميگرداند
2-مثال كاملتري هم هست كه از دو حالت دي ال ال و كد وي بي استفاده ميكند.
3-در مثال نمايش داده شده كه چطور ميتوان يك پروسه اجرا شده را به يك كاربر ديگر نسبت داد
4-روش ايجاد كاربر جديد و بررسي كردن اينكه كاربر ادمين هست يا نه بماند براي بعد
5-نكته مهم اينجاست كه وقتي برنامه در محيط وي بي اجرا ميشود برنامه جزء پروسه وي بي محسوب ميشود و بنابراين تابع بر روي خود وي بي هم تاثير ميگذارد ولي بعد از كامپايل مشكل حل ميشود.
6- ترتيب فراخواني توابع براي نسبت دادن يك پرويه به فضاي يك كاربر ديگر به اين صورت است :‌
1- LogonUser (ورود به فضاي كاربر )
2-ImpersonateLoggedOnUser (نسبت دادن پروسه به كاربر )
3-انجام عملياتي كه بايد در فضاي يك كاربر ديگر اجرا شود
4-RevertToSelf (برگرداندن پروسه به حالت قبلي )
5- CloseHandle (خروج كاربر )

براي ليست آرگومانها به برنامه و در نهايت MSDN مراجعه كنيد. البته اين راه ساده ترين روش است و راههاي بهتري هم هست (مثلا اينكه يك Thread بخصوص را با اختيارات يك كاربر جرا كنيم - امن تر است - يا اينكه اصولا يك پروسه را از اول در فضاي يك كاربر ديگر اجرا كنيم و ..

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته یادم رفت بگم یه برنامه دیدم که بدون اینکه ادمین باشه میتونه شماره سریال هاردو بده

لینک چی شد ؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
منظورم برنامه اي نبود كه بشه ازش تو برنامه نويسي استفاده كرد. يه برنامه كه براي ايجاد ريپورت بود (Bug Reporter براي يه برنامه ديگه بود)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از Piter1356 :
اینکه زود جواب ندادم بخاطر این بود که عصبانی بودی . میبینم که عصبانی نیستی
من واقعا نمیدونم که سریال هارد روی بایوسش ثبت میشه یا بصورت مغناطیسی روی دیسک هارد ثبت میشه .
من فکر می کردم که روی دیسک هارد ثبت میشه .
حالا بی خیال .
امیدوارم این جستجو به نتیجه خوبی برسه .

لینک بده یه زیارتی کنیم ؟
نه بصورت مغناطيسي نيست چون حتي با FDISK كردن هم عوض نميشه. من كه گفتم اينو، قابل تغيير نيست. روي ذستگاه حك شده پس طبيعتا قابل تغيير نيست (آخه اگه قرار بود عوض شه كه روي هارد حك نميكرذن!!!)

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
1- واقعا از اينكه وقت ميذاريد ممنون
2- اينكه فرموديد:
روش ايجاد كاربر جديد و بررسي كردن اينكه كاربر ادمين هست يا نه بماند براي بعد
اولا: ممنون. ثانيا: البته اگه زحمتي نيست، به علاوه بررسي اينكه كاربر مورد نظر اصلا وجود داره يا نه و به علاوه توضيح بيشتر در مورد نحوه گرفتن يه كد منحصر به فرد از فايل (همون CheckSum)
3- در مورد اون اعدادي كه براي قابليتهاي CPU ميديد، من كه هنوز سر در نياوردم چي اند، دوستان را نميدونم.
4- غير از سريال هارد كه فرموديد، دقيقا سريال سازنده است، بقيه هم آيا هميشه براي يه سيستم ثابت اند و وابسته به تغييرات تو سيستم نيستند؟
5- اين Hard Revision چيه؟

6- دوستان لطفا نسخه جديدي كه آقا فرود زحمتشو كشيدند از:
http://cyberrabbits.net/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=54
دريافت كنند و برنامه تو فولدر SpInfoFull را اجرا كنند و بفرمايند (خواهشن (به عبارت ديگه: خواهشا) بفرمايند) كه:
1- روي چه سيستمي تست كرده اند (معمولي، لپتاپ، كامپيوتر قديمي، كامپيوتر داراي هارد ساتا، Primary يا Secondary و Master يا Slave و ...)
2- آيا نتيجه حاصل از Dll و VBCode براي هاردشان دقيقا يكسان بود؟
3- مشخصات هارد رو بفرمايند تا ببينيم آيا يكتا است يا خير؟

جواب خودم (لطفا دوستان بيخيال نباشند):
1- معمولي پنتيوم4 با هارد معمولي مكستور و Primary Master
2- يكسان بود
3- به ترتيب:
MAXTOR 6L040J2
662203730101
A93.0500

لطفا شما هم نسبت به سرنوشت خود دخيل باشيد (يه لحظه فكر كردم بحث انتخاباته و من هم مجري تلوزيونم :) ) و تست كنيد و جواب دهيد.
ممنون

----------------
براي اصلاح لينك متن توسط من (فرود) ويرايش شد.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
خوب اگه همين تابع رو اجرا كردي و جواب خالي گرفتي (يعني رشته هاي خالي ) يعني يا هارد نداره !!! يا اينكه ادمين نيست.

در مورد باقي هم بايد بگم بله همه ثابتن (يعني هر ايتمي كه تو اين برنامه داده ميشه ثابته)
در مورد اون اعداد هم يكي يكي هر كدومو كه يادم بود ميگم. من وقتي كامپيوترم رو روشن ميكنم ،‌در لخظه اول آيتم مربوط به تابع CPUID با ورودي 1 رو به عنوان CPUID ميزنه. البته مشخصه كه يكتا نيست. يعني ممكنه روي كامپيوتر ديگه اي هم باشه.ولي هارد يكتاست.

Hard Revision قسمت كوچك نسخه هست مثل ما كه ميگيم نسخه 2.1 يعني نسخه 2 و Revision برابر با يك.

در مورد CHeckSum هم اگه وقت شد نوي همين چند روز ...يكي دو الگوريتمي رو ميتونم بنويسم.(البته من فقط دلفي!!! و روش كلي، تبديل با خودتون)

بالا