برگزیده های پرشین تولز

چطوری باید رفت تو کار تعمیرات موبایل؟

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
هر شغلی خاک خوری و دردثرهای خودش رو داره تعمیرات موبایل هم شغل حساسیه و باید کاربلد باشی و تجربه کسب کنی که یه وقت نزی یه چیز دیگه هم خراب کنی
من خودم مثلا گوشیم رو بخام تعمیر کنم هر جایی نمیبرم و سعی میکنم از دوست و آشنا بپرسم که تعمیرکار خوب میشناسن یا نه و گرنه تعمیرات موبایل زیاده توی منطقمون
بابای خودم پارسال گوشیش رو برده بود یه موبایل فروشی ال سی دیش عوض کرده بود بعد چند وقت دست روی صفحه میزدی تصویرش سیاه میشد و انگار خوب ننداخته بود ال سی دی رو
باید سمت شغلی بری که استعداد و علاقه داشته باشی بهش نه صرفا بگی فلان شغل خوبه درآمدش پس برم سمت اون
موتورسازی هم واقعا شغل اعصاب خوردکن و پر دردثری هست چون شما با قشر ضعیف جامعه سر و کار داری و خوب پول نمیدن و ندارن و چونه میزنن
اگه بتونی حسابی تعمیرات یاد بگیری و میز اجاره کنی خیلی بهتره تا اینکه بخای مغازه بزنی و از صفر شروع کنی و مشتری جمع کنی

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
هر شغلی خاک خوری و دردثرهای خودش رو داره تعمیرات موبایل هم شغل حساسیه و باید کاربلد باشی و تجربه کسب کنی که یه وقت نزی یه چیز دیگه هم خراب کنی
من خودم مثلا گوشیم رو بخام تعمیر کنم هر جایی نمیبرم و سعی میکنم از دوست و آشنا بپرسم که تعمیرکار خوب میشناسن یا نه و گرنه تعمیرات موبایل زیاده توی منطقمون
بابای خودم پارسال گوشیش رو برده بود یه موبایل فروشی ال سی دیش عوض کرده بود بعد چند وقت دست روی صفحه میزدی تصویرش سیاه میشد و انگار خوب ننداخته بود ال سی دی رو
باید سمت شغلی بری که استعداد و علاقه داشته باشی بهش نه صرفا بگی فلان شغل خوبه درآمدش پس برم سمت اون
موتورسازی هم واقعا شغل اعصاب خوردکن و پر دردثری هست چون شما با قشر ضعیف جامعه سر و کار داری و خوب پول نمیدن و ندارن و چونه میزنن
اگه بتونی حسابی تعمیرات یاد بگیری و میز اجاره کنی خیلی بهتره تا اینکه بخای مغازه بزنی و از صفر شروع کنی و مشتری جمع کنی
علاقه که دارم به تعمیرات موبایل
بیشتر بخاطر تمیز بودنش و ادمای با فرهنگ ترش
بیشتر زن و دخترن و چونه هم نمیزنن.برعکس موتور که یه زن و دختر هم وجود نداره و پول نمیدن و چونه میزنن.نه که پول نداشته باشن زورشون میاد پول بدن حاضرن بجای مواد روزی 300 تومن بدن ولی با موتور سالی 300 تومن ندن یا یارو برا دخترش ایفون 13 بخره ولی برا موتورش یه پیچ نخره یا بی ادبیه برا زنش *کن ببره پول هم بهش بده ولی بخاطر موتور پول نداره
کثیف هم هست و لباس هات چرب میشه
حالا دوستان اگه شغل به نظرتون میرسه بگید.سرمایه هم هست

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,247
حالا که زده شدی از تعمیرگاه موتور..
کوچ‌کردن به هر شغلی و از صفر یاد گرفتن توی این سن زیاد جالب نیست..
برو سراغ کاری که تجربه قبلیت توش بدرد بخوره و همینطوری یهو کلی از نقطه صفر جلو باشی توی اون کار..

-مثلا فروشندگی قطعات موتور..
-فروشندگی و دلالی خود موتور..
-خرید موتور دست دوم و بازسازی و گرونتر فروختنش (عجب پیشنهای دادم جان افتک ! )

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
حالا که زده شدی از تعمیرگاه موتور..
کوچ‌کردن به هر شغلی و از صفر یاد گرفتن توی این سن زیاد جالب نیست..
برو سراغ کاری که تجربه قبلیت توش بدرد بخوره و همینطوری یهو کلی از نقطه صفر جلو باشی توی اون کار..

-مثلا فروشندگی قطعات موتور..
-فروشندگی و دلالی خود موتور..
-خرید موتور دست دوم و بازسازی و گرونتر فروختنش (عجب پیشنهای دادم جان افتک ! )
دمت گرم که مشورت دادی
سنی ندارم
فروشندگی قطعات موتور بالای 1 میلیارد پول میخواد لوازم خیلی گرون شده یه کارتون موزی لوازم بیاری میشه 20-30 میلیون.با 200-300 میلیون هم میشه لوازم فروشی زد جنس مغازه جور نمیشه جنس جور نشدن یعنی مثلا لنت عقب رو میتونی بیاری لنت جلو رو نمیتونی بیاری پولت نمیرسه.نمیتونی با اونایی که قدیمی ترن و 2-3 میلیارد یا 10 میلیارد جنس و کلی مشتری دارن و مغازه از خودشونه رقابت کنی.جات هم باید خوب باشه جای خوب هم کرایه اش زیاده

فروشندگی و دلالی خود موتور هم همین الان انجام میدم خوبه بد نیست ولی یکم سردرده موتور صفر که خیلی سودش کمه و چکی و قسطی باید بدی
دست دوم هم مثلا یه موتور اگهی میکنم تو دیوار مدل 89 یارو زنگ میزنه میگه از اول دست خودت بوده؟یا میگه تا حالا باز نشده؟اچار نخورده؟اگه بهش بگی از اول دست خودم بوده دروغ گفتی اگه هم بگی از اول دست خودم نبوده نمیخره یا اگه بگی تا حالا موتور 12 سال پیش باز نشده دروغ گفتی و میره به یه نفر نشون میده میفهمه دروغ گفتی اگه هم بگی باز شده یارو نمیخره
یا یارو توقع بیجا داره زنگ میزنه میگه بده ببرم محلمون به اوستا تقی نشون بدم بهش میگی من نمیارم اوس تقی رو بیار اینجا ببینه میگه نه اون مغازه اش رو نمیبنده
بهش میگی 100 تومن به اوستا تقی بده میاد ولی یارو زورش میاد 100 تومن رو به اوس تقی بده و دو ساعت التماس میکنه که بیارش اونور شهر که 50 کیلومتر فاصله داره تا به اوستا تقی نشون بدم
یا مثلا اوس تقی رو میاره پیش تو که موتور رو ببینه اوس تقی تو رو میکشه کنار میگه این مشتری منه من بگم بخر میخره بگم نخر نمیخره 500 تومن بهم بده تا بهش بگم بخر
یا طرف میخره ببره فرداش زنگ میزنه میگه زنم از این موتور خوشش نیومد پس بردار موتور هم ابه و اتیش یارو از امروز تا فردا هزار تا خلاف باهاش میکنه بعد میخواد بهت پس بده

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
تعمیرات موبایل اصلا پول داره؟

چون من حس می کنم گوشی ها هم دیر به دیر خراب میشن و هم اینکه اگه کسی گوشیش خراب بشه سعی می کنه بره یکی نو بخره. تعمیر گوشی هم به همین سادگی نیست.

در عوض مشاهدات من میگه اکثر مردم (قشر ضعیف یا افراد مسن و تحصیل نکرده) بیشتر به گوشی فروشی ها برای کارهای پیش پا افتاده مراجعه می کنند. در حد اینکه یه نرم افزاری نصب بشه یا یه اکانت جیمیلی برای طرف درست کنند.

کلا نظرم اینه پول تو کارهای مکانیکی است. هم بی دردسره، هم پول داره توش :D

ما الان ماشین ظرفشوییمون خراب شده، نماینده سامسونگ رو زنگ می زنیم میگیم بیا نگاه کن، چیزی سر در نمیاره. مرد 50 ساله با آچار فرانسه افتاده جون یه دستگاهی که سر تا پاش الکتریکی است و بورد داره. آخرش هم گفت کار من نیست.

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تعمیرات موبایل اصلا پول داره؟

چون من حس می کنم گوشی ها هم دیر به دیر خراب میشن و هم اینکه اگه کسی گوشیش خراب بشه سعی می کنه بره یکی نو بخره. تعمیر گوشی هم به همین سادگی نیست.

در عوض مشاهدات من میگه اکثر مردم (قشر ضعیف یا افراد مسن و تحصیل نکرده) بیشتر به گوشی فروشی ها برای کارهای پیش پا افتاده مراجعه می کنند. در حد اینکه یه نرم افزاری نصب بشه یا یه اکانت جیمیلی برای طرف درست کنند.

ما الان ماشین ظرفشوییمون خراب شده، نماینده سامسونگ رو زنگ می زنیم میگیم بیا نگاه کن، چیزی سر در نمیاره. مرد 50 ساله با آچار فرانسه افتاده جون یه دستگاهی که سر تا پاش الکتریکی است و بورد داره. آخرش هم گفت کار من نیست.
سلام خوبی داداش من میخواستم بین این دو تا یه فن یاد بگیرم مکانیکی و تعمیر موبایل یا حتی تعمیر پکیج که شد 3 تا نظرت چیه کلا به این 3 تا علاقه دارم

islamic

Registered User
لایک‌ها
29

منظورتون این بود که شغل تعمیر مدلهای تمام الکترونیک ماشین ظرفشویی هم مثل تعمیر موبایل درآمد ندارند؟
یا منظورتون این بود که تعمیر ماشین ظرفشویی جزء کارهای مکانیکی است?
فکر کنم اگر ده سال آینده خودروها برقی اجباری شوند، درآمد نداشتن تعمیر خودرو های برقی یا هیبریدی یا تعمیرکولرهای گازی هم به دلیل داشتن بورد همین طور باشد

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
منظورتون این بود که شغل تعمیر مدلهای تمام الکترونیک ماشین ظرفشویی هم مثل تعمیر موبایل درآمد ندارند؟
یا منظورتون این بود که تعمیر ماشین ظرفشویی جزء کارهای مکانیکی است?
فکر کنم اگر ده سال آینده خودروها برقی اجباری شوند، درآمد نداشتن تعمیر خودرو های برقی یا هیبریدی یا تعمیرکولرهای گازی هم به دلیل داشتن بورد همین طور باشد

ببینید ، تو صنف تعمیرات ، تعمیرکاری موفق هست که همواره خودشو آپدیت نگه داره و مطالعه داشته باشه. گذشت اون دوره که
با دو تا رینگی و پیچ گوشتی و جغجغه بیوفتی به جون وسیله ی مردم و آخرشم بگی: کار من نیست.
تعمیرکار باید حوزه ی فنی خودشو گسترش بده و در مورد قطعات و تکنیک های جدید تر ، خودشو به روز نگه داره .

islamic

Registered User
لایک‌ها
29
فکر می کنم تعمیر بورد فقط در نمایندگی اصلی شرکت ها ممکن است.

بالا