برگزیده های پرشین تولز

چطوری باید رفت تو کار تعمیرات موبایل؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
درود دوستان
برای تعمیرات موبایل باید از کجا شروع کرد؟
چقدر سرمایه میخواد؟به نظرتون اصلا به درد میخوره؟درامدش خوبه؟
ارزش وقت گذاشتن داره؟
معایب مزایا؟

Last edited:

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
درود دوستان
ارزش وقت گذاشتن داره؟
معایب مزایا؟
درود
1 . تو یه آموزشگاه معتبر آموزش میبینید اول
2. کاریه که با سرمایه کم هم قابل استارته
3. اگه توش حرفه ای بشی هم درامدش خوبه هم موندگاره ولی باید مداوم تمرین کنی مطالعه کنی اموزش ببینی و اپدیت باشی.

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
درود
1 . تو یه آموزشگاه معتبر آموزش میبینید اول
2. کاریه که با سرمایه کم هم قابل استارته
3. اگه توش حرفه ای بشی هم درامدش خوبه هم موندگاره ولی باید مداوم تمرین کنی مطالعه کنی اموزش ببینی و اپدیت باشی.
دقیقا"

درود دوستان
ارزش وقت گذاشتن داره؟
معایب مزایا؟
علاوه بر مواردی که دوستمون گفتن ،
مراقب باش ، تعمیرات حوزه الکترونیک ، اعصاب و روانتو در دراز مدت ازت میگیره
سر و کله زدن با مردم خیلی سخت شده.

مثال:
آقا از وقتی السیدی گوشیمو عوض کردی ، یارانه معیشتیم قطع شده ، SMS نمیاد
: /

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
اصل درآمدش ، حول محوریت قطعه دزدی و کرم ریختن روی گوشی طرف هست.. که بعد از یکی دوماه دوباره گوشیه خراب بشه و بیاد سمتت..
اگه اهل لقمه حروم هستی .. به اسم الله...

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
کلا کار فنی اعصاب و حوصله میخواد اگه نداری سمتش نرو
یه همشهری من دارم خیلی منصفه برای همین سرش خیلی شلوغه هروقت میرم پیشش تو پنج دقیقه اعصابم میریزه بهم از شلوغی
ولی خودش عین خیالش نیست دستش مثل جراح ها بدون لرزشه پیچ مورچه ای رو سه سوته میبنده اونم تو اوج شلوغی و سر و صدا
کارشم خیلی خوبه با اینکه خیلی دستمزد پایین میگیره ولی چون روزی 40-50 تا گوشی تعمیر میکنه درامدش هم باید خوب باشه

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
بجا این همه دردسر و اعصاب خوردی که بالا گفتن برو تو کار خرید و فروش موبایل سود بیشتر و راحتتره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
والا یکی توی احمدآباد هست که من چندبار رفتم پیشش. اون که خیلی سرش شلوغه
البته اجاره اونجاها هم بالاست.

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735

دختر احمد اباد تو عروس بندری

ای گل ناز شمشاد تو عروس بندری

8q89_ezgif-5-4d5692febfa9.gif

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245

دختر احمد اباد تو عروس بندری

ای گل ناز شمشاد تو عروس بندری

مشاهده پیوست 1288673

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
اصل درآمدش ، حول محوریت قطعه دزدی و کرم ریختن روی گوشی طرف هست.. که بعد از یکی دوماه دوباره گوشیه خراب بشه و بیاد سمتت..
اصلا همچین بحثی نیست قطعا تقلب تو این کار هست ولی اکثرا خرابی هایی که میبینی پیش میاد دوتا دلیل داره دلیل اصلی عدم تسلط تعمیرکاره 80 درصد تعمیرکارا تجربی یاد گرفتن و باعث صدمه به قسمت های مختلف میشن مورد دوم اینکه جر تعویض قطعات مثل ال سی دی و باتری و ... تعمیر هر بردی با ریسک خرابی همیشه مواجه هست.

kolange

Registered User
لایک‌ها
2,097
به هیچ عنوان وارد این آموزشگاهایی که آموزش میدم نشو, همشون به صورت تئوری هست و عملی هم چیزی خاصی یاد نمیگری. خیلی جاها در بازار بری تعمیرات موبایل هست و آموزش هم میددن. روزانه خیلی موبایل زیر دستت میاد و میبینی و بهتر یاد میگیری.

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
دقیقا"

علاوه بر مواردی که دوستمون گفتن ،
مراقب باش ، تعمیرات حوزه الکترونیک ، اعصاب و روانتو در دراز مدت ازت میگیره
سر و کله زدن با مردم خیلی سخت شده.

مثال:
آقا از وقتی السیدی گوشیمو عوض کردی ، یارانه معیشتیم قطع شده ، SMS نمیاد
: /
سر و کله زدن که تو همه شغلی هست
هزار نفری یه نفرشون هم دردسر بشه یا مجبور بشی تاوان و ضرر بدی باز 999 تا سوده
دقیقا سودش تو همینه اولش میگی 100 تومن خرجشه بعد میگی 3 میلیون میشه اگه میخوای درستش کنم اگه نمیخوای بیا بردار برو
یا فلان قطعه رو الکی میگی عوض کردم یا تاچ و ال سی ارزون رو به جای گرون میندازی مثلا میگی 1 تومنی داره و 3 تومنی میگه 3 تومنی رو بنداز 1 تومنی رو میندازی 3 تومن میگیری
بجا این همه دردسر و اعصاب خوردی که بالا گفتن برو تو کار خرید و فروش موبایل سود بیشتر و راحتتره
نو یا دست دوم؟خیلی سرمایه میخواد روزی 20-30 تا گوشی هم باید بفروشی تا سود خوب بده
اصلا همچین بحثی نیست قطعا تقلب تو این کار هست ولی اکثرا خرابی هایی که میبینی پیش میاد دوتا دلیل داره دلیل اصلی عدم تسلط تعمیرکاره 80 درصد تعمیرکارا تجربی یاد گرفتن و باعث صدمه به قسمت های مختلف میشن مورد دوم اینکه جر تعویض قطعات مثل ال سی دی و باتری و ... تعمیر هر بردی با ریسک خرابی همیشه مواجه هست.
80 درصدشون تجربی و از یوتیوب یاد گرفتن شاگردی و دوره نرفتن.یا درست میکنن کلی پول میگیرن یا خراب میکنن میگن درست نشد برش دار برو برا پول هم یا میگه درست نشد پول نمیخواد یا میگه چه درست بشه چه نشه وقت گذاشتم باید پول بدی
به هیچ عنوان وارد این آموزشگاهایی که آموزش میدم نشو, همشون به صورت تئوری هست و عملی هم چیزی خاصی یاد نمیگری. خیلی جاها در بازار بری تعمیرات موبایل هست و آموزش هم میددن. روزانه خیلی موبایل زیر دستت میاد و میبینی و بهتر یاد میگیری.
به نظرت جای اموزشگاه بری یه مغازه طرف چقدر پول میگیرن یادت بده؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245

دقیقا سودش تو همینه اولش میگی 100 تومن خرجشه بعد میگی 3 میلیون میشه اگه میخوای درستش کنم اگه نمیخوای بیا بردار برو
یا فلان قطعه رو الکی میگی عوض کردم یا تاچ و ال سی ارزون رو به جای گرون میندازی مثلا میگی 1 تومنی داره و 3 تومنی میگه 3 تومنی رو بنداز 1 تومنی رو میندازی 3 تومن میگیری
به گوشی nokia 108 پدرم هم رحم نکردن و مانیتورش رو عوض کردن..
آخه حرومزاده مانیتور اون گوشی با اون تکنولوژی به چه دردت میخورد؟!

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
آآآآآ باریکلا".
چند جلسه که پیش @MihanV مشورت بگیری ، تازه متوجه میشی که سود کجاست.

سر و کله زدن که تو همه شغلی هست
هزار نفری یه نفرشون هم دردسر بشه یا مجبور بشی تاوان و ضرر بدی باز 999 تا سوده
ببین ، شما دلت رفته برای تعمیرات موبایل. پس برو سمتش.مشورت نگیر ، چون شاید ما ها اون فیدبکی که تو میخوای رو نتونیم بهت بدیم.

برای من اینگونه گذشت و این چیز ها مهم بود و هست :

من از 86 تا 99 کار تعمیرات گیرنده دیجیتال، رسیور ، آیفون،تلفن و... انجام میدادم.فکر میکنم این 13 سال برای کسب تجربه کافی باشه و این رو متوجه شدم که
30 سالگی رو که رد میکنی ، بسته به شرایط روحی روانی و چند عامل دیگه ، احتیاج به آرامش و پول درآوردن بی دردسر و بی سر و صدا داری.
نه که مثلا" یه جاروکشی بیاد صداشو ببره بالا و تو مغازه ات داد بزنه : آقااااا این گوشی تا دیروز داشت کارررر میکرددد ، فقط صداش ضعیف بودددد.
دقیقا" اون لحظات هست که آدم دلش میخواد جواز کسب و بذاره کف مغازه و برینه روش و در دوکونو ببنده بره خونه.

حالا اگه 20 سالت باشه ، میزنی ننه ی یارو رو میچایی و میندازیش بیرون. اما این هیجانات پایدار نیستن.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
من از 86 تا 99 کار تعمیرات گیرنده دیجیتال، رسیور ، آیفون،تلفن و... انجام میدادم.فکر میکنم این 13 سال برای کسب تجربه کافی باشه و این رو متوجه شدم که
30 سالگی رو که رد میکنی ، بسته به شرایط روحی روانی و چند عامل دیگه ، احتیاج به آرامش و پول درآوردن بی دردسر و بی سر و صدا هستی
آقا جسارتی نشده باشه..
خودتون میدونید من اشاره به چه طیفی از تعمیر کارا کردم..
اگه گستاخی شد..ببخشید..

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
آقا جسارتی نشده باشه..
خودتون میدونید من اشاره به چه طیفی از تعمیر کارا کردم..
اگه گستاخی شد..ببخشید..
نه بابا ، این چه حرفیه.

میدونم چی میگی. میشناسم یه سری تعمیرکارا رو . یارو فقط فکرش اینه که یه قطعه ای چیزی از رو دستگاه مردم بلند کنه.
ولی اونطور تعمیرکارا میزنن به کاه دون
چرا که ، به قول مولانا:
هرچیز که در جستن آنی ، آنی

اون مدل تعمیر کار ها تا اخر عمرشون در حد و اندازه های تعمیر و تعمیرات میمونن و رشد شون در همون حدوده

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
اول از همه شما باید پیش یک نفر شاگردی کنی چند سال و یک اطلاعاتی در مورد الکترونیک و قطعات الکترونیکی داشته باشی و این کار ریزه کاری زیاد داره و حساسه من خودم رشتم الکترونیک هست ولی رفتم سراغ شغل دیگه
دوم اینجور شغل ها بخای راه‌ بندازی به فرض اینکه حرفه ای هم باشی سابقه کاری خیلی مهمه و معمولا مردم هر جایی نمیان گوشیشون رو تعمیر کنن و باید مشتری جذب کنی و کافیه یکبار کارشون خراب کنی دیگه پیشت نمیان و اونقدر باید کارت خوب باشه که طرف راضی باشه و سر و کله زدن با مردم توی این کار به خصوص زن ها واقعا سخته
اونایی که دارن از این کار پول خوبی در میارن مغازشون سابقه داره چند سال و خاک خوردن تا مشتری جذب کردن یا جای خوب مثل پاساژ علاالدین تهران میز اجازه کردن و دارن کار میکنن

در کل اگر علاقه و استعداد نداری وارد این شغل نشو و وقت خودت تلف نکن
این شغل نیازمند سالها تجربه و سابقه کاری خوب هست با پشتکار و تلاش

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من نمیدونم چرا ادمارو همش منصرف میکنید
طرف هر کار میخواد بکنه یه عده میان از بدی ها و مشکلاتش فقط میگن!
این بده اون بده شما یک شغلی بگو که هم استرسش کم باشه هم پولش خوب !!! دعات هم میکنیم

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
آآآآآ باریکلا".
چند جلسه که پیش @MihanV مشورت بگیری ، تازه متوجه میشی که سود کجاست.

ببین ، شما دلت رفته برای تعمیرات موبایل. پس برو سمتش.مشورت نگیر ، چون شاید ما ها اون فیدبکی که تو میخوای رو نتونیم بهت بدیم.

برای من اینگونه گذشت و این چیز ها مهم بود و هست :

30 سالگی رو که رد میکنی ، بسته به شرایط روحی روانی و چند عامل دیگه ، احتیاج به آرامش و پول درآوردن بی دردسر و بی سر و صدا داری.
نه که مثلا" یه جاروکشی بیاد صداشو ببره بالا و تو مغازه ات داد بزنه : آقااااا این گوشی تا دیروز داشت کارررر میکرددد ، فقط صداش ضعیف بودددد.
دقیقا" اون لحظات هست که آدم دلش میخواد جواز کسب و بذاره کف مغازه و برینه روش و در دوکونو ببنده بره خونه.

حالا اگه 20 سالت باشه ، میزنی ننه ی یارو رو میچایی و میندازیش بیرون. اما این هیجانات پایدار نیستن.
من موتور سازی کار میکنم 30 برابر از موبایلی اعصاب خوردیش بیشتره
یارو میگه از وقتی لامپش رو درست کردی تایرش پنچر شد بعدش هم میخواد نسیه ببره و فرار کنه
الان که دارم این رو برات مینویسم با دست چپم تایپ میکنم دست راستم تو دعوا با مشتری شکسته 2 روز پیش
700 هزار تومن جنس رو موتور یه معتاد ریختم گفت بده برم فردا بیارم گفتم هر وقت پول اوردی بیا
میخواست نسیه ببره نذاشتم دعوامون شد اینقدر مشت تو سر و کله اش و موتورش زدم که دستم شکست
الانم موتورش رو گذاشته رفته.یکیشون معتاده یکیشون *ونیه یکیشون دزده یکیشون ساقیه یکیشون بد حسابه بهترینشون بی پول و فقیره
دست چرب لباس چرب اعصاب خورد حداقل تو کار موبایل دست و لباست چرب نمیشه.هر جا هم میفهمن تو کار موتوری به چشم بد میبیننت.فکر میکنن موتور ساز ها از مشتری دزدی میکنن
اخه مشتری معتاد که یه هوندا سی جی داره همه جاش رو با سیم و نخ بسته موتورش چی داره که موتور سازه بخواد بدزده.دزد مشتری های مغازه ان که اچار رو میدزدن و نسیه میبرن فرار میکنن
چند روز پیش دیدم انبر دست رو نیست دوربین رو چک کردم دیدم پیرمرده که موتورش رو اورده درست کنه دزدیده رفتم تو مسجد نشستم بغلش گفتم یا انبردست رو میاری یا به اخوند مسجد میگم رفت اورد
یه مشتری زن تو این کار لامصب نمیاد سبزی فروشی حداقل یه مشتری زن میاد یه لطافتی یه تمیزی ای.موتور همش ضخمتی و کثیفی

موبایل غیر از اعصاب خوردیش درامدش خوبه؟
خاک خوردن و مشتری جمع کردن داره یا میشه بری دم یه مغازه یه میز بگیری مشتری هم همون موقع بیاد؟

دمت گرم مشورت دادی
اول از همه شما باید پیش یک نفر شاگردی کنی چند سال و یک اطلاعاتی در مورد الکترونیک و قطعات الکترونیکی داشته باشی و این کار ریزه کاری زیاد داره و حساسه من خودم رشتم الکترونیک هست ولی رفتم سراغ شغل دیگه
دوم اینجور شغل ها بخای راه‌ بندازی به فرض اینکه حرفه ای هم باشی سابقه کاری خیلی مهمه و معمولا مردم هر جایی نمیان گوشیشون رو تعمیر کنن و باید مشتری جذب کنی و کافیه یکبار کارشون خراب کنی دیگه پیشت نمیان و اونقدر باید کارت خوب باشه که طرف راضی باشه و سر و کله زدن با مردم توی این کار به خصوص زن ها واقعا سخته
اونایی که دارن از این کار پول خوبی در میارن مغازشون سابقه داره چند سال و خاک خوردن تا مشتری جذب کردن یا جای خوب مثل پاساژ علاالدین تهران میز اجازه کردن و دارن کار میکنن

در کل اگر علاقه و استعداد نداری وارد این شغل نشو و وقت خودت تلف نکن
این شغل نیازمند سالها تجربه و سابقه کاری خوب هست با پشتکار و تلاش
نمیشه گفت کارشون رو خراب کنی دیگه نمیان پیشت.مشتری جدید میاد
دوره ببرم پیش فلانی هم گذشته اولین مغازه که ببین گوشی رو میبرن وقتشون تلف نشه
اتفاقا سر و کله زدن با زن ها اسون تره راحت کارت رو میدن دستت و دستشون بوی گل میده چونه هم نمیزنن.هر چقدر خواستی پول کم میکنی
اینا رو از مغازه رفیقم که موبایلی داره فهمیدم ولی نمیخواد کسی کارش رو یاد بگیره و مشورت نمیده
خاک خوردن و مشتری جمع کردن داره یا میشه بری دم یه مغازه یه میز بگیری مشتری هم همون موقع بیاد؟

من نمیدونم چرا ادمارو همش منصرف میکنید
طرف هر کار میخواد بکنه یه عده میان از بدی ها و مشکلاتش فقط میگن!
این بده اون بده شما یک شغلی بگو که هم استرسش کم باشه هم پولش خوب !!! دعات هم میکنیم
حرف حساب زدی
این کار بده یه نفر کار بهتر پیشنهاد بده دعاش هم میکنیم
به گوشی nokia 108 پدرم هم رحم نکردن و مانیتورش رو عوض کردن..
آخه حرومزاده مانیتور اون گوشی با اون تکنولوژی به چه دردت میخورد؟!
دله دزد ان ارزشش هم براشون مهم نیست
زرنگی هم میدونن.برا رفیقش تعریف میکنه یه ال سی دی اصلی از گوشی مشتری برداشتم

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
من موتور سازی کار میکنم 30 برابر از موبایلی اعصاب خوردیش بیشتره
یارو میگه از وقتی لامپش رو درست کردی تایرش پنچر شد بعدش هم میخواد نسیه ببره و فرار کنه
الان که دارم این رو برات مینویسم با دست چپم تایپ میکنم دست راستم تو دعوا با مشتری شکسته 2 روز پیش
700 هزار تومن جنس رو موتور یه معتاد ریختم گفت بده برم فردا بیارم گفتم هر وقت پول اوردی بیا
میخواست نسیه ببره نذاشتم دعوامون شد اینقدر مشت تو سر و کله اش و موتورش زدم که دستم شکست
الانم موتورش رو گذاشته رفته.یکیشون معتاده یکیشون *ونیه یکیشون دزده یکیشون ساقیه یکیشون بد حسابه بهترینشون بی پول و فقیره
دست چرب لباس چرب اعصاب خورد حداقل تو کار موبایل دست و لباست چرب نمیشه.هر جا هم میفهمن تو کار موتوری به چشم بد میبیننت.فکر میکنن موتور ساز ها از مشتری دزدی میکنن
اخه مشتری معتاد که یه هوندا سی جی داره همه جاش رو با سیم و نخ بسته موتورش چی داره که موتور سازه بخواد بدزده.دزد مشتری های مغازه ان که اچار رو میدزدن و نسیه میبرن فرار میکنن
چند روز پیش دیدم انبر دست رو نیست دوربین رو چک کردم دیدم پیرمرده که موتورش رو اورده درست کنه دزدیده رفتم تو مسجد نشستم بغلش گفتم یا انبردست رو میاری یا به اخوند مسجد میگم رفت اورد
یه مشتری زن تو این کار لامصب نمیاد سبزی فروشی حداقل یه مشتری زن میاد یه لطافتی یه تمیزی ای.موتور همش ضخمتی و کثیفی

موبایل غیر از اعصاب خوردیش درامدش خوبه؟

دمت گرم مشورت دادی

نمیشه گفت کارشون رو خراب کنی دیگه نمیان پیشت.مشتری جدید میاد
دوره ببرم پیش فلانی هم گذشته اولین مغازه که ببین گوشی رو میبرن وقتشون تلف نشه
اتفاقا سر و کله زدن با زن ها اسون تره راحت کارت رو میدن دستت و دستشون بوی گل میده چونه هم نمیزنن.هر چقدر خواستی پول کم میکنی
اینا رو از مغازه رفیقم که موبایلی داره فهمیدم ولی نمیخواد کسی کارش رو یاد بگیره و مشورت نمیده

حرف حساب زدی
این کار بده یه نفر کار بهتر پیشنهاد بده دعاش هم میکنیم

دله دزد ان ارزشش هم براشون مهم نیست
زرنگی هم میدونن.برا رفیقش تعریف میکنه یه ال سی دی اصلی از گوشی مشتری برداشتم
داداش شما تعمیر کاری تا رنج ۷۰ موتور اسکوتری چی بگیرم؟ جی ۲۰۰ خوبه؟

بالا