• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چطوری میشه تو ایران پولدار شد!؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,092
سلام
این سوال برای خودمه
همه میدونیم ک تو ایران چجوری پولدار میشن (رانت خواری ، دلالی ، کلاهبرداری در انواع و اقسام)ولی ایا جز اون راه ها راهی هست ک نسبتا ب ی جایی رسید؟ مثلا یه مهندس عمران صفر الان اگه از جای معتبری شروع ب کار کنه میتونه امیدوار باشه؟یا یادگیری مهارتی؟ یا هر راه دیگه ای؟ یا کلا بیخیال بشم؟[emoji3]

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
کساییکه مهارتی در حد اعلی دارند ایران نمی مونن اینو مطمئن باش.

خیلی سخته که بخوای تو این کشور سالم بمونی باید قید اهداف و آرزوهاتو بزنی.

ولی خب آره اگه مهندس عمران صفر از یه جای معتبر شروع به کار کنه حتما پیشرفت می کنه ولی خب کدوم شرکت معتبر هست که یه مهندس عمران صفر و تازه کار نیاز داشته باشه؟
مگر اینکه آشنا داشته باشی.

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
اینقدر اینجا پول بی ارزش ــــــــــــه که تا بخوای برسی بهش ارزش خودت رو از دست دادی

پ ن : نیست که خودم لنگ 20تومنم:D

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
استارتر عزیز هیچ راهی برای پیشرفت در این مملکت وجود ندارد جز با داشتن آشنا و یک پارتی گردن کلفت و یا روشهایی که خودت گفتی

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,917
والا مشهد وضع شخمی شخیلی داره با sd نمیشه کاری کرد شنیدم از دوستانی ک نیشابور و شهرای کوچیکتر بودن خیلی راحت تر میشه رفت جلو دانشگاه زد و برد خونه :)
البته با عقلم جور در میاد مشهدیا پرو شدن چون ماشینای چند صدمیلیونی و میلیاردی فوق العاده زیاد شدن
اره گفتم شاید ب ی سانتافه ای رسیدیم تو 50 سالگی :|

عارش یه خورده که سنت بره بالا دیگه زیاد این بلوندا و پلنگا واست مهم نیستن.
من که بکل عطشم چندساله خوابیده. یعنی چیزی لای 2 تا پام حس نمیکنم .
شاید پیر شدم اینطوره .
ولی حتم دارم روزی اگه با این احتمال که روزی 1 درصد به ثروت رسیدم رفتار متجددانه ای داشته باشم و انتقام زندگی فقیرانه و پستی که داشتم رو بگیرم.
یه خورده سن آدم میره بالا میبینه این دخترا واسه آدم هیچی نمیشن. در حقیقت رفتار و زندگی توئه که باعث میشه چهارتا از این بلوندا از سر و هیکلت برن بالا تو 24 ساعت روز و تو محل سگ هم بهشون نزاری.

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
همون مهندسم باید پارتی و پول داشته باشه بتونه کاری کنه
تو ایران فقط اختلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااس

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
شاید پیر شدم اینطوره .
ولی حتم دارم روزی اگه با این احتمال که روزی 1 درصد به ثروت رسیدم رفتار متجددانه ای داشته باشم و انتقام زندگی فقیرانه و پستی که داشتم رو بگیرم.
یه خورده سن آدم میره بالا میبینه این دخترا واسه آدم هیچی نمیشن. در حقیقت رفتار و زندگی توئه که باعث میشه چهارتا از این بلوندا از سر و هیکلت برن بالا تو 24 ساعت روز و تو محل سگ هم بهشون نزاری.
با کسرا بگردی همین میشی دیگه :))

farzaad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
همون کلا بیخیال بشی بهتره
بری هر کشور دیگه ای گارسون رستوران بشی زودتر و بیشتر از زمانی پیشرفت میکنی که توی این خراب شده باشی!

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,616
مثلا یه مهندس عمران صفر الان اگه از جای معتبری شروع ب کار کنه میتونه امیدوار باشه؟یا یادگیری مهارتی؟ یا هر راه دیگه ای؟ یا کلا بیخیال بشم؟[emoji3]
یه آمار بگیر از افرادی که با شرایط مشابه این موردی که گفتید شروع میکنن. میبینید شاید نصفی از افراد اصلا کار مرتبط با تحصیلشون رو انتخاب نمیکنن. از همون نصفی که کار مرتبط با تحصیل انتخاب میکنن نصفشون بعد از چند وقت کار رو میزارن کنار و در نهایت از هر 100 نفر شاید کمتر از انگشتهای یک دست آدمهایی هستند که رشته تحصیلیشون رشته کارشون هم هست و توی کار ادمهایی موفقی هستند. طبیعتا خیلی خیلی هم سختی تحمل کردن و هم تلاش کردند. به صورت سر انگشتی اگر از همه ادمهایی که با این شرایط که گفتید میبینید سخت کوش تر هستید میتونید فکر کنید که جزو اون چند درصد قلیلی هستید که توی کار موفق میشید وگرنه یا باید بیش از همه تلاش کنید یا ...

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,092
کساییکه مهارتی در حد اعلی دارند ایران نمی مونن اینو مطمئن باش.

خیلی سخته که بخوای تو این کشور سالم بمونی باید قید اهداف و آرزوهاتو بزنی.

ولی خب آره اگه مهندس عمران صفر از یه جای معتبر شروع به کار کنه حتما پیشرفت می کنه ولی خب کدوم شرکت معتبر هست که یه مهندس عمران صفر و تازه کار نیاز داشته باشه؟
مگر اینکه آشنا داشته باشی.
اقا نگاه کن من رک بگم دانشجوی کامپیوترم اولاش ولی میتونم انصراف بدم عمران بخونم
پدر میفرمایند برای عمران اشنا زیاد دارن تو تهران مثلا اشنا هست شرکت عمرانی خیلی بزرگ و معتبری دارن میتونن دستمو اونجا بند کنن برای کامپیوتر هم شرکت بهینه ارتباط و چند جای دیگه هستن اونم میتونن همه تو تهرانن
خودنم علاقم سمت کامپیوتره ولی شنیدم عمران جای حقوقای بالاتری داره ایا واقعا حالا ارزششو داره؟ کسی میتونه اطلاعات دقیقی بده؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,092
یه آمار بگیر از افرادی که با شرایط مشابه این موردی که گفتید شروع میکنن. میبینید شاید نصفی از افراد اصلا کار مرتبط با تحصیلشون رو انتخاب نمیکنن. از همون نصفی که کار مرتبط با تحصیل انتخاب میکنن نصفشون بعد از چند وقت کار رو میزارن کنار و در نهایت از هر 100 نفر شاید کمتر از انگشتهای یک دست آدمهایی هستند که رشته تحصیلیشون رشته کارشون هم هست و توی کار ادمهایی موفقی هستند. طبیعتا خیلی خیلی هم سختی تحمل کردن و هم تلاش کردند. به صورت سر انگشتی اگر از همه ادمهایی که با این شرایط که گفتید میبینید سخت کوش تر هستید میتونید فکر کنید که جزو اون چند درصد قلیلی هستید که توی کار موفق میشید وگرنه یا باید بیش از همه تلاش کنید یا ...
والا حاضرم هر جوری تلاش کنم ولی ب نتیجه برسم خوبه! شرایطمم هم تو پست قبل نوشتم والا کسی اشنا ندارم بپرسم به هر حال نمیشه ی نسخه هم برای همه نوشت 1001 اتفاق میتونه بیفته...

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,092
شاید پیر شدم اینطوره .
من هر جور شدم باید این بی پدرا تک تک بزنم زمین و ولشون کنم! هیچی بیشتر ازاین بهم حال نمیده ک انتقامتو بگیری از کسایی که فقط اهن پرست و پست و کثیف هستن!

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
اقا نگاه کن من رک بگم دانشجوی کامپیوترم اولاش ولی میتونم انصراف بدم عمران بخونم
پدر میفرمایند برای عمران اشنا زیاد دارن تو تهران مثلا اشنا هست شرکت عمرانی خیلی بزرگ و معتبری دارن میتونن دستمو اونجا بند کنن برای کامپیوتر هم شرکت بهینه ارتباط و چند جای دیگه هستن اونم میتونن همه تو تهرانن
خودنم علاقم سمت کامپیوتره ولی شنیدم عمران جای حقوقای بالاتری داره ایا واقعا حالا ارزششو داره؟ کسی میتونه اطلاعات دقیقی بده؟

خب کامپیوتر هزار جور گرایش و رشته داره که خب واقعا هم دستت بازتره چه برای ادامه تحصیل چه برای حوزه کار و هم اینکه شیرین تره ولی عمران آخرش تو می مونی و کار با گچ و خاک و بتن و ...
هر کس سلیقه و علاقه ای داره ولی من خودم مثلا بدون شک بین این دو رشته کامپیوتر ذو انتخاب میکنم.

اینقدر شاخه به شاخه نپر ادامه بده رشته ات از بهترینهاست اگر یکم بتونی علاقه ات رو توش پیدا کنی که تو چه حوزه ایه برنامه نویسی- شبکه- ... نترس درآمد رشته ات اصلا بد نیست.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
کفش تنتاک

سریع میتونی به پول برسی

سرپایی بدون درد

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
یکم پارتی لازمه، یعنی لااقل یه اشنا که بتونی پیشش شروع کنی!
ولی خب مهندسی عمران خالی هم فایده نداره، شروع کن کلاسای کد و ای تبز و ... برو یاد بگیر،
اینجوری قسمت اولش که مهارت هست رو داری،
بعدش حتی میتونی یه مدت کراآموزی بدون حقوق کار کنی، اگه واقعاً هدفت اینه از سوادت پول در بیاری، بعدش اگه بتونی با کمک پدر یا با دوستان یه شرکت بزن از اجرا تا طراحی داخلی و ...
ولی مسلماً وقتی کار بلد باشی (نه صرفاً داشتن تحصیلات) میتونی کار پیدا کنی.

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
اگر هرچی که علاقه داری بخونی

تنبلی هم نکنی واقعا بخونی و همیشه جزء 2-3 درصد اول رشته خودت باشی

از عقلت هم استفاده کنی و وسط بیابون استخر نزنی :D

100 درصد موفق میشی.... هم در ایران هم در خارج از ایران

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
پارتی
پول
دزدی
سه راهی که به نتیجه می رسی وگرنه در باقی موارد زندگی گوسفندی رو باید مثل خیلیامون انجام بدی

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
اگر هرچی که علاقه داری بخونی

تنبلی هم نکنی واقعا بخونی و همیشه جزء 2-3 درصد اول رشته خودت باشی

از عقلت هم استفاده کنی و وسط بیابون استخر نزنی :D

100 درصد موفق میشی.... هم در ایران هم در خارج از ایران
افتک اومده!!
bouncy_smiley.gif
bouncy_smiley.gif
bouncy_smiley.gif