برگزیده های پرشین تولز

چند زنگ با حال براي موبايل

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
آقا بهروز دست شما درد نکنه تاپیک جالبی زدین
برای اولین باره میبینم در باره هر رینگتون اطلاعات کاملی هم هست....ابتکار جالبیه

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
يادگار اثر بانو روح انگيز راهگاني

روح انگيز راهگاني از بزرگان آهنگسازي در ايران هست .

از ايشان علاوه بر آثار آهنگسازي كتابهاي مرجعي در مورد موسيقي بر جاي مانده است كه دوستداران مي توانند تهيه كنند .

تاريخ موسيقي جهان
در اين كتاب در 18 فصل جغرافياي موسيقي كشورها در دوره هاي مختلف به همراه مشخصات سبك هاي موسيقي معرفي و تشريح مي شود. عناوين برخي از فصل هاي كتاب عبارتنداز: «چگونگي پيدايش موسيقي»، «پيدايش طبقات و تمدن شرق بين النهرين»، «يونان باستان»، «روم باستان»، «قرون وسطي»،‌«رنسانس»، «موسيقي باروك»، «اپرا»، «پيدايش مكتب كلاسيك»، «پيدايش مكتب رمانتيك»، «هنر معاصر و موسيقي مدرن»، «تئوري موسيقي از نظر تاريخي» و «بررسي موسيقي از نظر فيزيكي». در خلال فصل ها، نت ها موسيقي و تصاوير و در پايان كتاب فهرست اماكن، اسامي، آلات موسيقي و واژه نامه به چاپ رسيده است.

تاريخ موسيقي ايران
سير تاريخي موسيقي نظامي در دوره هخامنشيان
در زمان هخامنشيان به علت پهناوري و وسعت زياد ايران كه بخش عظيمي از دنياي آن زمان را در برداشت اين امپراطوري نيازمند تدوين قانون مدني خاص بود كه متاسثر از قدرت روحي و معنوي اين امپـراطوري مي شد و قبـل از هر چيز به ارتشي مجهز و نيرومند با روحيه اي بسيار قوي احتياج داشت .
از آن جا كه موسيقي از شرايط اجتماعي و اقتصادي كشور برمي خاست به علت كشور گشايي ها رزم ها و جنگهاي پي در پي پادشاهان ، موسيقي به سازمانهاي حكومتي راه يافت در اثر همين جنگها سرودهاي حماسي و جنگي ساخته شد .
در كتـاب خصـال كـورش آمده است : در زمان كورش **** او با صداي شيپور حاضر باش آماده مي شدند . كورش كبير به هنگام حمله به ارتش آشور بنا بر عادت خود سرودي آغاز كرد كه سپاهيان با صدايي بلند و با احترام و ادب زياد دنبال آن را خواندند و چون سرود به پايان رسيد آزاد مردان با قـدمهاي مساوي و با نظـم تمـام به راه افتادند و در جاي ديگر در جنگ با سربازان سيري مي نويسد : كورش طوري از كشته شدن طبري و طالشي مغموم گرديد كه بعد از جنگ براي مرگ آن سربازان سرود عزا ترنم كرد و اين عمان سرودي است كه در دوره هاي بعد به اسم مرگ سياوش خوانده شد و ايرانيان در هر سوگواري بزرگي آن را ترنم كردند .

فایل های ضمیمه

• Yadegar.zip
    508.6 KB · نمایش ها: 666

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
با تشکر از شما که این آهنگهای زیبا رو گذاشتی
فقط یه درخواست . اگر ممکنه موسیقی کامل هزار دستان رو بزاری
با تشکر فراوان
دوست من

اينجا فقط براي ringtone مي باشد . براي درخواست موسيقي تشريف بياوريد انجمن موسيقي در تاپيك مربوطه در خدمت شما هستيم .

دانلود ، معرفي و درخواست آلبوم هاي موسيقي

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
آقا بهروز دست شما درد نکنه تاپیک جالبی زدین
برای اولین باره میبینم در باره هر رینگتون اطلاعات کاملی هم هست....ابتکار جالبیه
سپاس شما را

من هم فكر كردم اگر در مورد هر زنگ مختصري اطلاعات هم ارائه شود براي علاقه مندان مفيد باشد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
پاييز طلايي - تكنوازي پيانو

اثر آهنگساز خوب ايران آقاي فريبز لاچيني

ii124.jpg

fariborz_lachini_pic.jpg

فریبرز لاچینی بیش از سی سال سابقه کار تهیه و آهنگسازی موسیقی به خصوص موسیقی برای تصویر متحرک دارد. وی آهنگساز بیش از صد فیلم سینمائی بوده که بارها کاندید و برنده جوایزی اند شده

او در سال 1328 متولد شد و در هنرستان عالی موسیقی تحصیل کرد و کار حرفه ای خود را با آهنگسازی برای بچه ها آغاز کرد. آهنگ برنامه کودک تلویزیون ایران بیش از دو دهه یکی از آثار این دوره وی بود

قبل از انقلاب اسلامی در سال 1357, او آهنگساز تنظیم کنند و تهیه کننده برای خواننده های مانند ستار, داریوش, مرتضی , سیمین قدیری , سیمین غانم و پری زنگنه بود

او پس از انقلاب برای ادامه تحصیل به اروپا رفت و به تحصیل در رشته موسیقی کامپیوتری در دانشگاه سوربورن پاریس پرداخت. او همچنین برای کانال 1 تلویزیون فرانسه به عنوان آهنگساز کار کرد و متد آموزش موسیقی به کودکان توسط رنگها را به ابداع و به ثبت رساند. همچنین در این جا بود که موسیقی وی تحت تاثیر متدهای اروپائی قرار گرفت

پس از تکمیل تحصیلات به ایران بازگشت و یکی از پرطرفدارترین آلبومهای پیانو در ایران را با استایل جدیدی که ترکیبی ایرانی اروپایی داشت با نام پائیز طلائی را خلق کرد. این آلبوم مدتها پرفروش ترین آلبوم بود و هنوز هم طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد و توسط اساتید پیانو در سراسر دنیا تدریس میشود. وی همچنین به کمک تکینیکهائی که در اروپا فراگرفته بود آهنگسازی برای تصویر متحرک را به طور جدی تری دنبال کرد.

از سال 1366 تاکنون او برای بیش از صد فیلم آهنگ ساخته است. برخی از فیلمهای وی در سطح بین المللی بر پرده سینما رفته و کاندید و برنده جوایزی هم شده اند. او همچنین تعدادی آلبوم موسیقی در استایلهای کلاسیک , پاپ , نسل جدید به بازار عرضه کرده است.

در سینمای ایران, فریبرز لاچینی برای برخی از بهترین کارگردانها مانند, مسعود کیمیائی , ایرج قادری , سیروس الوند, کیومرث پوراحمد , رسول صدر عاملی , کامبوزیا پرتوی , ساموئل خاچیکیان و تهیه کننده هایی چون صدا و سیما , هدایت فیلم , شکوفا فیلم , پویا فیلم آهنگ ساخته است. موسیقی وی احساسات فیلم را کامل میکند و باعث کمرنگ شدن اشکالات دیگر فیلم میشود به طوری که بارها قبل از نمایش فیلم تهیه کننده ترجیح داده اند که موسیقی فریبرز لاچینی را جایگزین موسیقی فیلم کنند.

در رسانه های خبری ایران بارها مقالاتی درباره وی نوشته شده و آثار وی تحت نقد و بررسی قرار گرفته است ولی خارج از ایران هم مارک نورتهام در مجله موسیقی فیلم خود که یکی از بزرگترین نشریات تخصصی درباره موسیقی فیلم آمریکا و موسس شبکه موسیقی فیلم آمریکاست درباره وی چنین مینوسد:

من چندی پیش با موسیقی فریبرز لاچینی آشنا شدم و فورا تحت تاثیر آوای بیهمتای موسیقی وی که مخصوصا برای موسیقی فیلم نوشته شده است قرار گرفتم. تنها پس از اینکه خیلی علاقه مند به موسیقی اش شدم به من گفته شد که او آهنگساز پرآوازه ای در ایران است. موسیقی وی با آوای منحصر به فردی سخن میگوید که احساسات فیلم را منتقل و کامل میکند . او به طرز نادری موسیقی فیلم میسازد که من به ندرت در این صنعت دیده ام . استفاده وی از آلات موسیقی متفاوت, مخصوصا آلات بیگانه و نادر بسیار ابتکاری است و تن احساسی خاصی را به موسیقی وی میبخشد. به طور کلی تسلط وی برای نوشتن موسیقی برای فیلم و تلویزیون شگرف است و آوای نادر موسیقی وی عنصر پر محتوائی به تنوع موسیقی که در آمریکا از آن لذت میبریم می افزاید

بیشتر آثار موسیقی قابل دسته بندی تحت ژانر به خصوصی میباشند ولی فریبرز لاچینی ژانر جدید خود را ابداع کرده که پلی بین موسیقی ایرانی و اروپائی میباشد. به طوریکه سی دی بیبی راجع به استایل پیانو وی در پائیز طلائی مینویسد

این آلبوم توسط شنونده ها در استایل نسل جدید قرار گرفته. این سی دی ژانر را به سطح دیگری میبرد روش جامع این آهنگساز این آلبوم را برای طرفداران متفکر یک آلبوم نسل جدید میسازد

براي اطلاعات كامل تر به وب سايت رسمي ايشان مراجعه كنيد

فایل های ضمیمه

• Payiz Talayi.zip
    504.3 KB · نمایش ها: 737

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
OCARINA يا اكارينا يكي از سازهاي tenor and an alto ten-hole مي باشد كه شكل عجيبي هم دارد . صداي فوق العاده اين ساز دوستداران بسياري در سراسر جهان جذب خود نموده است .

305px-Ocarinas.jpg

ocarina.png

OcarinaMakerDiagram001.jpg

يكي از بهترين نوازنده هاي اين ساز آقاي Diego Modena مي باشد كه در ايران هم يك آلبوم از ايشان منتشر شده است .

Ocarina.gif

Homepage-Diego.jpg

سه اثر از ايشان را در اينجا تقديم دوستداران اين ساز مي كنم .

فایل های ضمیمه

• Ocarina 1.zip
    485.4 KB · نمایش ها: 919
  • Ocarina 2.zip
    486.3 KB · نمایش ها: 633
  • Ocarina 3.zip
    421.9 KB · نمایش ها: 658

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
آنروزها

فريد فرجاد

از نوازندگان خوب ويولن هستند

td392.jpg

فایل های ضمیمه

• Farjad.zip
    853.9 KB · نمایش ها: 727

TOMASS ANJELLO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
با سلام
خدمت استاد بسیار عزیزم
آقا بهروز
عجب تاپیک جالبی ایجاد کرده اید
راستش را بخواهید من هم می خواستم تاپیکی شبیه به این تاپیک را در قسمت موسیقی بخش فرهنگ و هنر ایجاد کنم .
که به 2 دلیل زیر موفق به انجام این کار نشدم :
1. سرعت کم اینترنت من .
2. اگر هم این کار را انجام می دادم مجبور بودم کیفیت آنها را پایین بیاورم .

خوش به حال شما که در تهران هستید :happy:
و از اینترنت با سرعت بالا استفاده می کنید :cool:
و گر نه
من
258.gif

من
258.gif
258.gif

من هم در ادامه این راه با شما همراه بودم .
168.gif

به هر حال
تاپیک بسیار جالبی است
مخصوصا آن اطلاعات خواندنی که در هر مورد قرار می دهید برای من که بسیار جالب هستند .
288.gif

با آرزوی سلامتی و موفقیت در ادامه این راه برای شما
281.gif

لطفا به کار خود ادامه بدهید .

من هم تا آنجایی که توانایی و امکانات در اختیار داشته باشم
در تاپیک زیر شروع به فعالیت می کنم
اگر هم اجازه می دهید تا از این موسیقیهایی که شما آپلود کرده اید من نیز در آن تاپیک استفاده بکنم . :blush:

http://forum.persiantools.com//newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=975764

مخلص شما
توماس .
:happy:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
توماس جان

ممنون

راستش ما در تهران خيلي به اينترنت بالا دسترسي نداريم . همين اينترنت هاي درب و داغون است . چند تا از بچه هاي اين فروم آهنگ هاي مرا داشتند و به همين دليل برخي ديگر از بچه ها در پي ام از من خواسته بودند كه اين آهنگ ها را برايشان ايميل كنم . به همين دليل ترجيح دادم در فروم باشه با كمي توضيحات شايد تعداد بيشتري از دوستان بتوانند استفاده كنند .
تاپيك شما هم جالب است . بله مي توانيد استفاده كنيد . البته فكر مي كنم براي اعلام SMS 30 ثانيه كمي طولاني باشد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
اين هم 2 آهنگ از گروه ERA

البته اين 2 فايل آهنگ معروف The Mass اين گروه است با 2 اجراي متفاوت

فایل های ضمیمه

• Era.zip
    508.4 KB · نمایش ها: 558
  • Era The Mass.zip
    713.5 KB · نمایش ها: 553

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
آهنگ سرزمين آتش Land Of Fire
نوازنده و آهنگساز - عليحان

در ايران از ايشان 2 آلبوم منتشر شده است .
يكي به نام سرزمين آتش

ww190.jpg

يكي به نام همه چيز براي تو
Alihan-sizi.jpg

اطلاعاتي هم از ايشان مي توانيد در اينجا پيدا كنيد به همراه آثارش
http://en.wikipedia.org/wiki/Alihan_Samedov

فایل های ضمیمه

• Land Of Fire.zip
    346.5 KB · نمایش ها: 636

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
موزيك متن فيلم modern times كه با بازي چارلي چاپلين معروف است .

modern_times.jpg

modern.jpg

250px-CharlieChaplinTheModernTimes2.jpg

فایل های ضمیمه

• Modern Times.zip
    468.8 KB · نمایش ها: 669

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
ونجليز يکي از معروفترين سرايندگان و آهنگسازان يونان محسوب مي شود. او تا كنون تنظيم کننده و سازنده بسياري از آهنگ ها و تعداد زيادي موسيقي فيلم بوده. وي زياد در انظار عمومي ظاهر نمي شود و به ندرت مصاحبه مي کند. به شايعات و مسائل حاشيه اي بي توجه است و تمام تمرکز خود را به کارش معطوف مي کند.
ونجليزاديسيوس پاپاتاناسيوس در 29 مارس 1943 در شهر کوچکي در نزديکي والوس يونان متولد شد. از سن چهار سالگي شروع به نواختن پيانو کرد و در 6 سالگي اولين تصنيف خود را براي عموم اجرا کرد. از همان زمان کودکي استعداد خود را در موسيقي نشان داد . والدينش سعي کردند تا با گرفتن معلم خصوصي او را تشويق کنند اما او به آموزشهاي رسمي جواب نداد. خود ونجليس در اين باره مي گويد: هميشه احساس مي کنم که نمي توان همه چيز را از طريق آموزش هاي کلاسيک ياد گرفت چرا که اين تجربه‌ها و اندوخته هاي فردي هستند که در نهايت نتيجه مي دهند.

vang.jpg

در اوايل دهه 60 ونجليز پس از اينکه مدرسه را رها کرد به اتفاق تعدادي از دوستانش گروهي به نام فرميکس را تشکيل دادند که اين گروه در زمان خود توانست هزاران نفر از طرافداران تشنه موسيقي را به استاديوم هاي يونان بکشاند ونجليز حقيقتاٌ اولين هنرمندي است که موسيقي پاپ را در کشورش يونان پايه‌گذاري کرد . فرميکس به زودي محبوبيتي عمومي در يونان پيدا کرد.
بدنبال تحولات اجتماعي که در سال 1968در يونان اتفاق افتاد ونجليس يونان را ترک کرده و به پاريس رفت در آنجا به اتفاق ديموس راسوس و لاکوس گروه موسيقي "آفروديت چايلد" را تشکيل داد اين گروه در اولين انتشار خود (با آهنگ باران و اشکها) موفقيت خوبي در سراسر دنيا بدست آورد. آلبوم "آفروديت چايلد" به مدت بيش از سه سال آهنگ شماره يک اغلب کشورهاي اروپايي بود . اين گروه پس از تهيه آلبوم "666" از هم جدا شدند و ونجليس براي مدتي در پاريس ماند و يک موسيقي فيلم براي کارگرداني فرانسوي بنام فردريک روسف ساخت و در همين زمان بود که اولين آلبوم تک نفره خود را با اجراي بسيار عالي در استاديوم المپياکوس يونان اجرا کرد .
در سال 1974 بعد از موج شايعاتي که مربوط به پيوستن او به گروه موسيقي يس(ريکي وايکمنس) بوجود آمده بود به لندن رفت. همکاريش با گروه يس بيش از چندين هفته طول نکشيد چرا که سمت و سوي موسيقي ونجليس با اين گروه کاملاٌ متفاوت بود . اما همين زمان اندک باعث دوستي نزديک او با جان اندرسن شد.
ونجليس قراردادي با يک شرکت آهنگسازي به نام RCA امضا کرد ونجليس 24 آهنگ براي اين شرکت در استوديوي معروف نيمو توليد کرد . ونجليس استوديوي نيمو را كه ساختمان معروفي است در نزديکي ساختمان ماربل لندن, به عنوان استوديوي شخصي اش انتخاب کرد. اولين آلبومش در اين استوديو "بهشت و جهنم" بود اين آلبوم کلکسيوني از بهترين آهنگهاي پاپ بود که توانست طلايه دار موسيقي پاپ در اروپا و ايالت متحده آمريکا شود. پس از "بهشت و جهنم " آلبوم هاي بعدي نيز به موفقيت هايي دست يافتند و فروش زيادي در بازارهاي موسيقي بدست آوردند.
در همين دوران ونجليس يکي از معتبرترين جوايز (اسکار) را بخاطر ساخت موسيقي فيلم ارابه هاي آتش در 1982 بدست آورد. ونجليس با اکثر سازهاي موسيقي آشنايي دارد ، او سراينده، تنظيم کننده و تهيه کننده نيزهست. تهيه بيش از 20 آلبوم ، ساختن موسيقي براي بسياري از فيلم ها(از جمله فيلم فتح بهشت كه با استقبال منتقدان روبرو شد)، برنامه هاي تلوزيوني ، تئاتر ورقص هاي باله او را تبديل به پرکارترين آهنگسازان جهان کرده است.
سبک موسيقي ونجليس بسيار متنوع است چنان كه در تمامي سبک‌هاي پاپ، راک، کلاسيک، جازآثاري خلق كرده است. خود او در مورد آثارش مي گويد: "تمام تلاش من اين است که به مخاطبم بگويم که هر آهنگي حاوي تفکري است، تمام کاري که من مي کنم اين است که موسيقي را به آنها برسانم اين ديگر به عهده خود آنهاست که چه چيزي از آن بگيرند".

آلبومها:
1968 : پايان جهان
1969: ساعت پنج است
1972: آلبوم 666(اين آلبوم در دو سي دي منتشر شده است)
1994: آفروديت چايلد(باران و اشکها آهنگ مشهور اين آلبوم است)
1995: بزرگترين موفقيت(اين البوم توسط کمپاني BRA در هلند گردآوري شده است و شامل کلکسيوني از بهترينهاي آلبوم آفروديت چايلد با کيفيت صداي بسيار بالا ، کتابچه راهنماي آن شامل عکسهاي مختلف از ونجليس و همچنين بعضي آهنگهايي که هرگز منتشر نشده اند مي باشد).
1996 : کلکسيون کامل(اين آلبوم شامل 2 سي‌دي با بيشترين آهنگها (46 آهنگ) که توسط برت وان بريدا از کمپاني BR موزيک هلند جمع آوري شده است . بسياري از اين آهنگها هرگز در هيچ کجا منتشر نشده بودند).
2001: آهنگها
2002: بابيلون عزيز
2004: آهنگها(اين آلبوم شامل گزيده‌اي از بهترين آهنگهاي آلبومهاي اوليه ونجليس مي باشد که در دو سي‌دي عرضه شده است)
vangelis1.jpg

گفتگوی فيکوس مارتيدرس با ونجليس
والوس ، آتن، پاريس، لندن، .... . ونجليس مسافرتهاي زيادي داشته است مسافرتهاي افسونگر، روياگونه و بعضاٌ طاقت فرسا. فيکوس مارتيديس مدت زمان زيادي با او همراه بوده است و ونجليس در يکي از نادرترين مصاحبه‌هايش همه چيز و شايد هم بيشتر چيزها را درمورد خودش و کارش گفته است: "داشتن رويا و به حقيقت رساندن آن از نشانه‌هاي خوشبختي است و از علائم تيره روزي راکد ماندن و اسيرروزمرگي شدن است ".

فيکوس مارتيدرس: در ابتدا کمي از خصوصيات شخصي خودتان براي ما بگوييد.
ونجليس: از همان سنين کودکي داستان هاي اساطيري توجه مرا به خود جلب مي کردند . من اين داستان ها را از خانواده و اطرافيانم مي شنيدم و آنها را به خاطر مي سپردم هر چه زمان مي گذشت اين داستان ها در درون من عميقتر مي شدند. اين داستان ها در درون همه ما هستند، تمامي تاريخ بشري از همان زمان آفرينش ذره هاي هستي (آغاز خلقت) تا تکامل کائنات همه در درونمان به صورت ذاتي وجود دارند.
اورانوسيوگيا(خداي آسمان و فرزند زمين)، مبارزات تايتان(خداي خورشيد)، مبارزات ژيانتس(غولها) براي تصرف اروپا، تزيوس(قهرمان يوناني فاتح آمازون ها) و مينوتار(جانوري که نيمي از بدنش گاو نيم ديگرش انسان بود)، هرکول، پري‌هاي دريايي ، سياره مريخ با دو فرزندش(ماهواره‌ها)، الهه عقل و زيبايي، و داستانهايي از اين دست واقعاٌ مرا حيرت زده مي کردند . هر زمان که من آنها را به خاطر مي آورم به حقايق تازه اي پي مي برم.

فيکوس مارتيدرس: و ماتوديا؟
ونجليس: ماتوديا بخش کوچکي از اين داستان ها است بخشي کوچکي از خاطرات من . اما بسيار تأثيرگذار.
تابستان گذشته متدويا را ديدم حس کردم اگر ما سفري به يونان اساطيري داشته باشيم و بازگرديم مثل سفر از عالمي به عالم ديگر است.
هستي در بين ما است ، خود ما هستي هستيم. قطعه ماتوديا را اولين بار براي يکي از ماموريت هاي ناسا به نام اديسه 2001 ساختم . پيترگيلب از نيويورک با من تماس گرفت و گفت : وقتي اولين بار متوديا را شنيدم ريتم و متن گيراي آن مرا به خلسه برد بي هيچ درنگي تصميم گرفتم آن را براي اين ماموريت انتخاب کنم.

فيکوس مارتيدرس: آقاي ونجليس حقيقتاٌ براي ما بسيار جاي خوشحالي خواهد بود که شما را در جشن افتتاحيه المپيک ببينيم. آيا براي شما هم همين قدر جالب است؟ او مي خندد(من از نگاهش فهميدم که نمي توانم همه آن سوال هايي که در ذهنم است از او بپرسم. مي خواستم درباره المپيک 2004 و مراسم افتتاحيه آن بپرسم). شما از کجا در جريان مراسم افتتاحيه المپيک قرار گرفتيد؟
ونجليس :توسط مردم دوربرم، کساني که در روزنامه ها خوانده بودند.

فيکوس مارتيدرس: آيا فکر مي کنيد که مراسم به خوبي برگزار خواهد شد يا کمي احساس نگراني مي کنيد.
ونجليس: هيچ چيز نگران کننده اي براي المپيک 2004 وجود ندارد من نمي توانم به اين سوال پاسخ دهم اما يک حس خوبي دارم از اينکه از عهده آن برخواهم آمد مثل همه يوناني ها. ما قبلاٌ هم گفته‌ايم "همه چيز خوب خواهد بود"

فيکوس مارتيدرس: شما اخيراٌ براي هيچ فيلمي موسيقي نساخته‌ايد آيا اين کار جز طرح هاي آينده شما است؟
ونجليس: علي رغم پيشنهادات زيادي که داشته‌ام هنوز هيچ کدامشان به اندازه کافي جذاب نبوده است(او مي‌خندد)

فيکوس مارتيدرس: چه اتفاقي براي ساخت فيلم زندگي سقراط با بازي شون کانري افتاد ؟
ونجليس: من فکر مي کنم ساختن فيلمي درباره زندگي سقراط، کار مثبت ، بزرگ و مناسب براي همه زمان ها است . با توجه به آشنايي که با شون کانري دارم و شخصيت استثنايي واستعداد بالايي که کانري دارد به خوبي مي تواند از عهده نقش سقراط برآيد . اوپيشنهاد بازي در آن را بلافاصله پذيرفت و جواب مثبت داد. ما هم ديگر را در آتن ديديم وگفتگوها را ادامه داديم با همه جزئياتش، من همه مکانهايي را که فيلسوف بزرگ در آنجا زندگي کرده بود را به او نشان دادم . اين فيلم محصول يونان نيست اما به تاريخ کشور ما مربوط است . پس از آن من تصميم گرفتم که تماس هايي با برخي از مسئولين داشته باشم و همانطور که متوجه شديد ساخت فيلم به دلايل نامعلومي ناتمام ماند مثل بسياري از موارد مهمي که در کشور ما ناتمام ماند.

فيکوس مارتيدرس: برويم سراغ نقاشي: فکر مي کنيد نقاشي چه تاثيري دارد؟ آيا نوعي گريز است تا نيازهاي روحي ما را برآورده کند ؟ آيا اغلب نقاشي مي کنيد.
ونجليس: من نقاشي را از کودکي شروع کردم نقاشي براي من مثل موسيقي است . من با هر دويشان در ارتباطم ، هر دويشان مرا به وجد مي آورند ، آشفته مي کنند، و مرا از خود بيخود مي کنند. بعبارت ديگر نقاشي و موسيقي راه هايي هستند که هر روز در زندگيم آنها را طي مي کنم . هرگز نمي توانم خودم را بدون يکي از اين دو تصور کنم. البته تفاوت هايي بين موسيقي و نقاشي هست.

فيکوس مارتيدرس: چه تفاوت هايي؟
ونجليس : موسيقي يک عامل بيروني است در صورتي که نقاشي يک عامل دروني است بعبارت ديگر صدا ، موسيقي آن بيرون هست بيرون از من، در حاليکه نقاشي بسته به نياز من در درون من خلق مي شود.

فيکوس مارتيدرس: شما در برنامه هاي تلوزيوني ، مجامع عمومي و عموماٌ جاهايي که همه هستند حضور نداريد آيا مي شود گفت که شما مغرور هستيد؟
ونجليس: من هرگز به چيزي و يا کسي توجه زيادي نشان نمي دهم خيلي ساده است هر يک از ماه راهي را انتخاب مي کنيم و تا رسيدن به سرمنزل مقصود دنبال مي کنيم.

فيکوس مارتيدرس: مي‌دانيم که شما شيفته فيلم هاي قديمي يوناني هستيد اين فيلم ها را از کجا پيدا مي کنيد .
ونجليس: من فيلم هاي قديمي را صرف نظر از اين که مربوط به چه ژانري باشند نگه داشته‌ام و هنوز نگه مي دارم . وقتي که من دور از کشورم (يونان) هستم آنها براي من حکم گنجيه را دارند. بازيگران و عواملي که اين فيلمها را مي سازند گوشه‌اي از تاريخ و زندگي ما هستند از همين زندگي روزمره ما، دلخوشي ها، ناراحتي ها و حتي بدبختي هاي ما , جزي از اصالت ما هستند.

فيکوس مارتيدرس:شما مرد خويشتن داري به نظر مي رسيد. ملاکتان براي انتخاب يک دوست چيست؟
ونجليس: خوددار بودن و احترام، اما شما فکر نکنيد که اين تنها راه برقراري يک ارتباط است.

فيکوس مارتيدرس: و اينکه سراينده و موزيسين بزرگي مثل شما آيا بايد منتظر پيشنهاد کار براي ساخت آهنگ باشد يا خودتان پشت پيانو مي نشينيد و اين کار را دوست داريد.
ونجليس: از همان کودکي خود را به موسيقي نزديک حس مي کردم. و تا زماني که زندگيم به آخر برسد به اين کار ادامه خواهم داد. من آهنگ مي سازم همان طور که نفس مي کشم و اگر براي نفس کشيدن منتظر بنشينم‌، آنوقت زمان گذشته و من خواهم مرد.

فيکوس مارتيدرس: در سال 1992 آقاي جک لانق وزير فرهنگ فرانسه لقب شواليه به شما داد و همين اخيراٌ رئيس جمهور فرانسه نيز بالاترين نشان هنري را به خاطر سهمي که شما در فرهنگ يونان و اروپا داشته ايد به شما اعطاء کرد آيا فکر نمي کنيد بهتر است شبيه چنين مراسمي در يونان نيز برپا شود؟
ونجليس: درست است که من يک يوناني هستم اما تعصب خاصي ندارم من خودم را لايق چنين افتخاري نه در يونان و نه در کشور شما نمي دانم من معتقدم که بهترين احترام براي کشورم اينست که مفيد واقع شوم.

فيکوس مارتيدرس:بهر حال يوناني ها عادت ندارند که به کساني که به کشورشان عشق مي ورزند و افتخاري مي آفرينند نشاني اعطاء کنند تا جايي که مربوط به دادن مدال است خست نشان مي دهند.
ونجليس: اين اتفاق در همه جاي دنيا اتفاق مي افتد .

فيکوس مارتيدرس: بالاخره از اينکه شما يک مرد يوناني هستيد چه تصوري داريد چه چيزي يوناني ها را متفاوت مي کند؟
ونجليس : براي شناختن يوناني ها بايد قرنهاي گذشته آنها را جستجو کرد اگر همان روند تحقيق و اکتشافات قرون گذشته را ادامه مي داديم نتيجتاٌ حالا تمامي عناوين و افتخارات علمي را داشتيم.

فيکوس مارتيدرس: آقاي ونجليس از مصاحبه شما تشکر مي کنم.
ونجليس: خوش آمديد ، تابستان خوبي داشته باشيد

فایل های ضمیمه

• Vanjelis - Alpha.zip
    542.8 KB · نمایش ها: 635
  • Vanjelis - Pulstar 1.zip
    483.7 KB · نمایش ها: 573

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
ونجليس - قسمت دوم

فایل های ضمیمه

• Vanjelis - Antarctica 1.zip
    552.2 KB · نمایش ها: 532
  • Vanjelis - Antarctica 2.zip
    498.7 KB · نمایش ها: 491

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
چهار فصل ويوالدي

اين اثر آنقدر معروف است كه فكر نمي كنم نيازي به توضيح داشته باشد .
با اين حال يك مقدار در موردش مي نويسم .

vivaldi_5.jpg

در سال 1678 در ونيز متولد شد، پدر او يک نوازنده ماهر در ويلن بود. او براي فراگيري علوم مذهبي و در نهايت کشيش شدن به يکي از مدارس مذهبي فرستاده شد، مدتي درس خواند اما حاضر نشد اين کار را ادامه دهد، او ادعا مي کرد که مشکلي در قفسه سينه خود دارد و اين باعث مي شود که اغلب گلودرد و ... داشته باشد. بسياري مدعي هستند که او تمارض ميکرد و اصلا" بيماري خاصي نداشت و براي همين بود که به اجبار اطرافيان بالاخره مجبور شد که کشيش شود، او در سن بيست سالگي کشيش شد. شايد به اين دليل که در آن زمان براي فردي که در خانواده فقير زندگي مي کند، تنها راه درس خواندن مجاني کشيش شدن بود، ويوالدي به سبب موي قرمزي که داشت به کشيش مو قرمز معروف بود. گوش کنيد : قسمت ابتدايي فصل بهار، از اپوس هشت

در سال 1703 بعنوان نوازنده و معلم ويلن در يک پانسيون (Ospedale) دختران انتخاب شد. ويوالدي بيشتر عمر خود را در اين مدرسه گذراند و نيز بسياري از کارهاي زيباي موسيقي خود را آنجا تهيه کرد و دختران اين پرورشگاه همواره اولين کساني بودند که کارهاي او را بعنوان تمرين مي نواختند. عکس دوم نمايي از يک سالن کنسرت در يک چنين پانسيوني را در زمان ويوالدي نمايش ميدهد. همانطور که مشاهده ميکند اشراف و نجيب زادگان در سالن نشته اند و دختران در حال اجراي موسيقي مي باشند.

تا سال 1709 در Ospedale مشغول بود و هر سال قرار کاري خود را با آنها تمديد مي کرد. او بين سالهاي 1709 تا 1711 براي يک سالن اپرا بنام Teatro Sant' Angelo کار ميکرد. او تا سال 1711 تعدادي سونات و حدود دوازده کنسرتو تهيه کرده بود که توسط ناشري در آمستردام منتشر شده بود. گوش کنيد : قسمت ابتدايي فصل تابستان، اپوس هشت

ويوالدي در مجموع حدود 550 کنسرتو تهيه کرد که از ميان آنها حدود 250 مورد از آن براي ويلن بود. او همچنين در موسيقي با صداي انسان (Vocal) مانند اپرا نيز بسيار فعال بود، Vicenza از کاهاي اپرايي بسيار معروف وي بود که در سال 1713 تهيه شد. او کارهاي بسياري براي bassoon، ويلن سل، ابوا و فلوت نيز دارد. از جمله افرادي بود که موسيقي برنامه اي را – شايد نا آگاهانه – مطرح کرد، چهارفصل او که بر اساس حال و هواي فصول سال تهيه شده بود از اين دسته کارهاي وي بودند که در حدود سال 1725 تهيه شد.

از لحاظ سبک کاري ويوالدي به دوران پاياني باروک تعلق دارد يعني حدودا" سالهاي 1680 تا 1750. جالب است بدانيد اين دوره، دوره پيشرفت هاي بزگ در علوم رياضي و فيزيک بود چرا که بزرگاني چون پاسکال، نيوتن و لايبنيتز در اين دوران مي زيستند و گرايش به سبک جديد در علم رواج داشت و يقينا" دست آورد هاي باخ بي تاثير از پيشرفت هاي علمي آن زمان نبوده است. در هر صورت چيره دستي ويوالدي در نواختن ويلن و زيبايي بيش از حد برخي کارهاي او باعث شد تا باخ برخي از کنسرتوهاي او را براي سازهاي جديد دوباره تنظيم کند.

بهار و تابستان از چهار فصل ویوالدی :

بهار : با طراوت تمام در مي ماژور آغاز مي شود، ملودي هاي زنده ويلن در اين بخش از موسيقي بوضوح احساس شکوفه دادن درختان و گلها و شادي پرنده ها را به انسان منتقل مي کند و بطور کامل توصيف کننده فصل بهار مي باشد. بخصوص هنگامي که ويلن شروع به اجراي سولو مي کند، بدون شک احساس خوشحالي و آواز خواندن پرندها به انسان دست مي دهد. شايد در يک جمله بتوان قسمت اول بخش بهار را اينگونه بيان کرد که "بهار مي آيد و پرنده ها شاد هستند"

در قسمت ديگر آسمان توسط ابرهاي سياه بهاري آسمان را تيره مي کنند، شايد زمستان سعي در بازگشت دارد، اما نه آخرين بقاياي برف زمستاني در حال آب شدن مي باشد و صداي رعد و برق در آسمان نشان از باران بهاري ميدهد، موضوعي که اين قسمت کاملا" توانايي انتقال آن حس را دارد. عده اي ديگر معتقد هستند که اين قسمت بيان کننده وزش نسيم کمي سرد و ملايم بهاري بر روي گلهاي تازه شکفته بهاري است. به هرحال هرچه باشد بيانگر چيزي جز بهار نيست

شما مي توانيد شادي پرنده ها و سيراب شدن زمين، گلها، درختان و ... از بارش بهاري را در قسمت بعد به سادگي احساس کنيد. همچنين شادي چوپاني که در زير يک درخت در حال استراحت بوده و سگ گله او در حال مراقبت از گوسفندان مي باشد. ملودي اين قسمت شباهت بسياري به ملودي هايي دارد که چوپانان به هنگام گله داري توسط ني خود مي نوازند، اين قطعه موسيقي را گوش کنيد و در نظر چوپان خوشحال و گله اش را بر روي يک تپه سر سبز در نظر بگيرد

تابستان : از سل مينور براي نمايش تابستان استفاده شده است. موسيقي خيلي آرام و سنگين شروع مي شود، چرا که آهنگساز مي خواهد ناراحتي رفتن بهار را به نمايش بگذارد. اتفاق خاصي در موسيقي رخ نمي دهد، تابستان همواره اينگونه است و معمولا" بدون سر و صدا مي آيد. در قسمتي از اين بخش صداي قمري، کوکو و فاخته را مي توان شنيد، سنگيني موسيقي اين قسمت مي تواند بيانگر آفتاب گرم تابستان نيز باشد،

قسمت بعد نمايش زيبايي است از بيدار شدن چوپان و گله اش پس از يک استراحت نيم روزي است. اما هنوز آماده رفتن نشده اند که ناگهان صداي رعد و برق ترسي را بر چوپان و گله اش حاکم مي کند. اين قسمت را گوش کنيد و تجسم کنيد که چوپان تازه از خواب برخاسته و قصد بيدار کردن گله و حرکت را دارد که ناگهان ... :

ترس ناشي از رعد و برق باعث مي شود که گله رم کند، در اين هنگام تگرگ شروع به باريدن مي کند که خود بر خشمگين تر شدن گله مي افزايد، بله پاییز در راه است. عظمت و بزرگي موسيقي اين قسمت بقدري تحسين برانگيز است که واقعا" زبان از وصف آن ناتوان است،

فایل های ضمیمه

• Vivaldi - 4 Reasons.zip
    476 KB · نمایش ها: 727

TOMASS ANJELLO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
با سلام
خدمت دوست و استاد خوبم
آقا بهروز . :happy:

راستش ما در تهران خيلي به اينترنت بالا دسترسي نداريم . همين اينترنت هاي درب و داغون است
.
خب از اینترنت من درب و داغونتر که نیست . :(

به همين دليل ترجيح دادم در فروم باشه با كمي توضيحات شايد تعداد بيشتري از دوستان بتوانند استفاده كنند
.
این نشانه سخاوت و بزرگی شما است
که آنچه را دارید
در اختیار دیگران نیز می گذارید .
281.gif

تاپيك شما هم جالب است
.
ممنون
282.gif

بله مي توانيد استفاده كنيد
باز هم تشکر می کنم :happy:

البته فكر مي كنم براي اعلام SMS 30 ثانيه كمي طولاني باشد

کاملا حق با شما است .
من هم قصد دارم که قسمتهای کوتاه شده آنها را به منظور هماهنگی در اختیار دیگر دوستان قرار بدهم .

مخلص شما
توماس
:happy:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
موفق باشي توماس جان

من هم سعي مي كنم تمام آهنگ هايي را كه دارم كم كم در اينجا قرار دهم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
موسيقي متن فيلم پاپيون

فایل های ضمیمه

• Papill.zip
    366.5 KB · نمایش ها: 642

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال