برگزیده های پرشین تولز

چه تخصصی یاد بگیرم برای 5 سال آینده؟

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
@new24-5

این چی میگه؟ o_O

تو داروسازی اگه داروخانه نزنی واقعا پول خوبی در میاد؟

چون یکی از اقوام دور داروساز است ولی درآمدش حتی در حدی نیست که بتونه در بالاشهر تهران از پس اجاره خونه بر بیاد.

من یه مدت واقعا به تصمیم قطعی رسیده بودم که پزشکی بخونم. اما دیدم فایده نداره. حداکثر تا 40 سالگی میشه تخصص گرفت. من نمی تونم تا 40 سالگی تخصصم رو بگیرم. این آقا هم نمی تونه :angrybirds3:
عذرخواهم بخاطر تاخیر در پاسخم.

خیلی بستگی داره به شرایط کاری. به اینکه داروساز خودش داروخونه داشته باشه یا بره مسئول فنی وایسته که حقوقش قبل از تابستون 5 6 میلیون تومان بود بعلاوه ی میزان تجربه کاری.

و همینطور مکان داروخونه که میزان سودش خیلی تحت تاثیرش هست(دقیقا فرق یک میلیارد درآمد ماهانه به چند میلیون میتونه باشه)

لایف استایل فامیلتونم مهمه البته.(نحوه ی خرج کردن درآمدش)

من هم گفتم تقریبا با ددلاین 5 ساله اش هماهنگی داره، نه کاملا:D
البته طول دوره داروسازی 5.5 ساله. طرحش هم مثل پزشکی در روستا نیست. چون یالغوزآباد داروخانه نداره:D. داروخانه های شبکه بهداشت روستا ها توسط بهورز اداره میشه نه داروساز. داروسازها معمولا جای بدی فرستاده نمیشن. در طول دوره طرحشون حقوق نسبتا خوب میگیرن، بعدش هم میتونن مسئول فنی داروخانه یه نفر دیگه بشن و حقوقی که مد نظر ایشونه تامین میشه
سالها باید امتیاز گرفت تا بعد بشه مجوز داروخانه رو در یک شهر مناسب گرفت+ پیدا کردن مکانی که هم قوانین تاسیس داروخانه رو رعایت کنه(فاصله تا داروخانه رقیب و تراکم جمعیت) و همینطور اینکه در محلی باشه که فروش دارو، سود داشته باشه.
در نهایتم که سرمایه گذاری اولیه هست که کم هم نیست همونطور که در جریانید.(

اینکه الان بگیم 5.5 سال، بعدش هم اجاره مجوز یا دادنش دست مسئول فنی، رویای بالای 7 8 سال برای یک شهرستان کوچک و بالای 13 14 سال برای شهرهای بزرگه

تهران و مشهد هم که مطمئن نیستم اما 15 سال شاید زمان ببره فقط تو نوبت موندنش اگه منطقه ی خیلی خوب میخوان( امتیاز مورد نیازشم برای درخواست چند برابره که خودشم زمان میبره تا کسب بشه)
حتی اگه امسال کنکور پزشکی شرکت کنم 100% مطمئنم که قبول میشم (البته اگه وقت بزام)
من احتمال میدم شما از زمان 18 سالگی تا 33 سالگی الانتون زیاد با سبک کنکور یا درسا اشنا نباشین. بهمین خاطر خیلی اعتماد بنفس نداشته باشین.
این فکرو هرکسی کنکور میخواد بده یا حتی فکرشو هم میکنه داره

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

خیلی بستگی داره به شرایط کاری. به اینکه داروساز خودش داروخونه داشته باشه یا بره مسئول فنی وایسته که حقوقش قبل از تابستون 5 6 میلیون تومان بود بعلاوه ی میزان تجربه کاری.

و همینطور مکان داروخونه که میزان سودش خیلی تحت تاثیرش هست(دقیقا فرق یک میلیارد درآمد ماهانه به چند میلیون میتونه باشه)

لایف استایل فامیلتونم مهمه البته.(نحوه ی خرج کردن درآمدش)

سالها باید امتیاز گرفت تا بعد بشه مجوز داروخانه رو در یک شهر مناسب گرفت+ پیدا کردن مکانی که هم قوانین تاسیس داروخانه رو رعایت کنه(فاصله تا داروخانه رقیب و تراکم جمعیت) و همینطور اینکه در محلی باشه که فروش دارو، سود داشته باشه.

اینکه الان بگیم 5.5 سال، بعدش هم اجاره مجوز یا دادنش دست مسئول فنی، رویای بالای 7 8 سال برای یک شهرستان کوچک و بالای 13 14 سال برای شهرهای بزرگه

تهران و مشهد هم که مطمئن نیستم اما 15 سال شاید زمان ببره فقط تو نوبت موندنش اگه منطقه ی خیلی خوب میخوان( امتیاز مورد نیازشم برای درخواست چند برابره که خودشم زمان میبره تا کسب بشه)

من احتمال میدم شما از زمان 18 سالگی تا 33 سالگی الانتون زیاد با سبک کنکور یا درسا اشنا نباشین. بهمین خاطر خیلی اعتماد بنفس نداشته باشین.

واقعا حقوق مسئول فنی، 5-6 تومنه ؟ من شنیده بودم بالاتر از 10 تومنه:general503:

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/04/3d58aa3635046fcd422d04e39c9b7cf8.jpg
(جدول بالا برای شهر تهران هستش، نرخ دریافتی باقی شهرستانها احتمالا کمتره)
7.5 و 8. احتمالا عملا همون حدود 10 میشه. البته الان کلا سطح حقوق های جامعه پزشکی پایین اومده. قرارداد های مسئول فنی های پاتولوژیست، اکثرا حدود 20 تا 25 تومنه.
:(همش ظلم میکنن به ما

خدا ازشون نگذره:general503:

دعا کن بدتر نشه. این سرپرست جدید وزارت بهداشت، ایمونولوژیسته. یهو دیدی گفت ایمونولوژیست ها هم حق تاسیس داروخانه دارن:general509::D. بعد از رادیولوژیست ها و پاتولوژیست ها و اونکولوژیست ها، نوبتی هم باشه، نوبت شماست:general509::D. البته احتمالا باقر وزیر میشه:p

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
بستگی داره کارمند کجا باشین! معمولا کارمند باید هم مسلط به ورد باشه و چشم بسته تایپ ده انگشتی انجام بده هم ترجمه، اکسل، فتوشاپ و .. و روابط عمومی بالا. علاقه هم مهمه برای هر کاری
خوب بلدم اینارو... ولی اینا تخصص نیست، موارد حداقلیه که هر کسی باید بلد باشه!

بقیشو باید بیام کلاستون شهریه بدم تا توضیح بدین؟ :D

شما درخت نیستی از این مملکت ناراضی هستی تلاش کن ازش خارج بشی 30بار هم به دنیا نمیایی پس از همین یکبار عمرت لذت ببر .
بر فرضم نمی خواهی یا نمی تونی از ایران خارج بشی مثلا می تونی انگلیسی فول یاد بگیری انگلیسی بنویسی یا ترجمه کنی
می تونی با هنر نوشتنت فیلم نامه بنویسی
می تونی مثل خیلی های دیگه با هنر نوشتنت با یک تصویر جذاب کپشنهای خوب اینستاگرام بسازی و کمک خرج زندگیت بشه.
می تونی کتاب فقط الکترونیک چاپ کنی .
می تونی همین نویسندگی را به بقیه آموزش بدی (به عنوان کمک خرج و کم کم شناخته بشی و حرفه ای کار کنی و پول در بیاری)

اون جمله که نوشتی علاقه یعنی کاری که توش پوله به نظر من پس برو دنبال یادگیری تخصص مدیریت کسب و کار اول مدرکشو بگیر بعد هم برو حتی با حقوق اندک جایی در مورد تخصصت استخدام بشو وبعد از کسب تجربه بیزینس خودت را استارت بزن

الان که انتظارت را از پول نوشتی که مثلا ماهی 10خوبه برات پس شما کافیه متوسط به بالا باشی نیازی نیست تک باشی مثل همین حرفه آشپزی یا شیرینی پزی یک فرد متوسط به بالا که شاید کمتر از 4سال تجربه داره الان تو شهرهای بزرگ اگر کمی استعداد و هوش داشته باشه می تونه راحت ماهی 10درآمد داشته باشه.
در مورد زمان مورد نیاز برای تک شدن تو کاری به نظر من این اعداد 20سال و...اشتباه است کاملا بستگی به نوع تخصص و تلاش فرد داره بله بخواهی مثلا جراح مغز بشی شاید 20سال کم هم باشه اما مثلا برای سر آشپز تک شدن شاید 10سالم زیاد باشه .افرادی که علاقه دارند جز چند نفر مطرح رشته خودشون باشند قبل از هر چیز پرسنال برندینگ را باید بلد باشند و اجرا کنند

نوشتنو که کلا بیخیال شو! زبان رو موافقم کلا چیز خوبیه ولی بعید میدونم با یادگیری حرفه ای زبان انگلیسی به اون چیزی که میخوام برسم ولی لازمه کلا در مورد زبان های مختلف و کاربردهاشون یه تحقیقی بکنم
کسب و کار رو با مدرک چیزی به آدم یاد نمیدن! باید آدم بره تو دل بازار تا یاد بگیره (به قول معروف پادویی کنه)
در مورد چیزای دیگه مثلا کپشن کردن و ایسنتاگرام و ... ببین من دنبال کمک خرج نیستم، دنبال یه کار واسه چند سال آیندم هستم که بتنم با مدت زمان کمی تو ماه، درآمد خوبی داشته باشم
بیشتر میخواستم اینجا دوستان در مورد چیزایی که شاید به گوشم نخورده نظر بدن، وگرنه گزینه هایی که شما گفتی خوب شاید یه جورایی تو ذهن همه هست اگرچه قبول دارم که گاهی اینا رو میبینیم اما دقت نمیکنیم بهشون

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
با این اوصافی که شما تعریف کردی، فقط داروسازی به دردت میخوره;)

شما یک کاری میخوای که بازاریابی نخواد. یعنی صرفا به اعتبار مدرکت یک کار با درآمد نسبتا خوب داشته باشی. در کارهای مهندسی، چنین چیزی امکان پذیر نیست. چون بازار تجارت مهندسی یک بازار آزاده.
شما به کاری علاقه داری که بازارش در انحصار تعداد محدودی باشه که اون تعداد کمتر از نیاز جامعه هم هست، بنابراین جبرا همیشه براشون کار هست و به قول شما التماسشون میکنن که کار کنند:D. این نوع کار، فقط مختص شغل هاییه که گواهینامه و مجوز فعالیت دارند. مثل پزشکی، داروسازی، دفاتر پلیس +10، دفترخونه های اسناد رسمی و غیره. یعنی جاهایی که عموم مردم به دلایل تخصصی و غیر تخصصی نمیتونن وارد بازار رقابتش بشن ... از بین اینها تنها شغلی که سرمایه سنگین و ارتباطات کلفت:D نمیخواد و با ددلاین 5 ساله شما هم تقریبا هماهنگی داره، داروسازیه

اگر صرفا دنبال پولی، داروسازی بهترین رشته دنیاست. استرسش یک صدم پزشکی هم نیست. پاتو میندازی رو پات کیف دنیا رو میکنی:D
رفتی سراغ بحث بازار آزاد و انحصاری که بحث مورد علاقه منه
اگرچه به شدت معتقد به بازار آزادم ولی خوب وقتی چیزی که میخوام انحصاری باشه باید برم سراغش دیگه
ولی یه حالت دیگم هست، بعضی تخصص ها نه بخاطر انحصاری بودنشون بلکه به خاطر چیزای دیگه مثل "سخت بودن" "ناشناخته بودن" و ... ممکنه این خاصیتو داشته باشن

داروسازی رفت تو لیست بررسی.. مرسی

الان مجوز *خدمات قضایی* هم بگیری خیلی سود داره
الان دادگستری ها همه کارای ارباب رجوع رو اول میفرستن همین خدمات قضایی ثبت کنن که هزینه ای بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان میگیرن ... بعد اونجا ثبت میکنند تو سامانه *ابلاغ* وزارت دادگستری...
باتوجه به ملت بی اعصاب و عصبی ما هم که دادگاهها همیشه شلوغه برا دعوا مرافه و اینحرفا ...

آره اتفاقا همین چند وقت پیش رفتم یکی از همینجاها
ولی معمولا این مجوزها رو به نور چشمیا میدن، مثلا قاضی بازنشسته و سرهنگ بازنشسته و ...
مطمئنم چیز دندونگیری ندارم که به من مجوز بدن :))
اتفاقا یه دفتر خدمات پستی نزدیکممون هست که میخواد واگذار کنه، خودش بیماری همسرشو بهونه کرده، ولی احساس میکنم اونقدرها براش نداشته وگرنه واگذار نمیکرد

راستی گفتی ملت بی اعصاب! آخ که چقدر میشه از همین بی اعصابی مردم پول درآورد

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
@new24-5

من یه مدت واقعا به تصمیم قطعی رسیده بودم که پزشکی بخونم. اما دیدم فایده نداره. حداکثر تا 40 سالگی میشه تخصص گرفت. من نمی تونم تا 40 سالگی تخصصم رو بگیرم. این آقا هم نمی تونه :angrybirds3:

حداکثر تا 40 سالگی؟ ینی چی؟؟

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
من هم گفتم تقریبا با ددلاین 5 ساله اش هماهنگی داره، نه کاملا:D
البته طول دوره داروسازی 5.5 ساله. طرحش هم مثل پزشکی در روستا نیست. چون یالغوزآباد داروخانه نداره:D. داروخانه های شبکه بهداشت روستا ها توسط بهورز اداره میشه نه داروساز. داروسازها معمولا جای بدی فرستاده نمیشن. در طول دوره طرحشون حقوق نسبتا خوب میگیرن، بعدش هم میتونن مسئول فنی داروخانه یه نفر دیگه بشن و حقوقی که مد نظر ایشونه تامین میشه
خیلی بخوام به طول دوره زیادش گیر بدم، میرم داروسازی تو طب سنتی ، تو شش ماه هم عطاری میزنم هم ویزیت رایگان میکنم، درآمدشم که دیگه نگو.... :))

5-6 میلیون؟ کدوم شهر؟
اونوقت شیفتاشون چطوریه؟ روزی چند ساعت کار؟

اطلاعات مفیدی بود ممنون
من معتقدم درس خوندن تو ایران راحت ترین کاره
فقط باید تکنیکاشو بلد باشی، تکنیک درک مطلب، تکنیک حفظ کردن کوتاه مدت، تکنیک حفظ کردن بلند مدت، تکنیک خوندن برای سوال تستی، برای تشریحی و ...

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
یعنی از وقتی کنکور بدی تا پزشک عمومی بگیری ۸ سال
۲ سال طرح
و ۴ سال تخصص
یعنی ۱۴ سال در خوشبینانه ترین حالت.

ایشون گفت حداکثر تا 40 سالگی میشه تخصص گرفت، فکر کنم منظورش این بود که تخصص گرفتن محدودیت سنی داره، درسته؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
ایشون گفت حداکثر تا 40 سالگی میشه تخصص گرفت، فکر کنم منظورش این بود که تخصص گرفتن محدودیت سنی داره، درسته؟

بله. گمون می کنم قبلا داشته ولی الان که نگاه کردم انگار برداشتند.

مهدی احمدی طایفه

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بستگی داره الان برنامه نویسی خیلی رو بورسه و همه دارن یاد میگیرن میتونی برنامه نویسی رو یاد بگیری البته اگه خواست سمت برنامه نویسی بری حتما تایپ ده انگشتی رو هم یاد بگیر واسه تایپ ده انگشتی هم که ماشالله کلی سایت هست هم رایگان هم پولی سایت رایگان فارسی که ندیدم ولی توی سایت های فارسی به نظرم تایپو و وی تایپ و.. رو آموزش میدن. البته جدیدا توی یک سایت تخفیفم واسه تایپو دیدم لینک اونم واست میزارم ببین.
https://typeafzar.ir/ten-finger-typing-tutorial/ این سایته تا الان که هنوز تخفیف تایپو رو داره ببین بدردت میخوره یا نه
البته واسه برنامه نویسی حتما باید علاقه داشته باشی وگرنه نمیتونی پیش بری.

Last edited:

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
مجوز خدمات قضایی آیا خودشخص باید رشته ی حقوق داشته باشه ؟
چقدر سرمایه میخواد ؟

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
بستگی داره الان برنامه نویسی خیلی رو بورسه و همه دارن یاد میگیرن میتونی برنامه نویسی رو یاد بگیری البته اگه خواست سمت برنامه نویسی بری حتما تایپ ده انگشتی رو هم یاد بگیر واسه تایپ ده انگشتی هم که ماشالله کلی سایت هست هم رایگان هم پولی سایت رایگان فارسی که ندیدم ولی توی سایت های فارسی به نظرم تایپو و وی تایپ و.. رو آموزش میدن. البته جدیدا توی یک سایت تخفیفم واسه تایپو دیدم لینک اونم واست میزارم ببین.
https://typeafzar.ir/ten-finger-typing-tutorial/ این سایته تا الان که هنوز تخفیف تایپو رو داره ببین بدردت میخوره یا نه
البته واسه برنامه نویسی حتما باید علاقه داشته باشی وگرنه نمیتونی پیش بری.

برنامه نویسی مشتریانت و باید چجوری پیدا کنی ؟ عصرها میشه روش حساب کرد ؟؟

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
برنامه نویسی سخت تر از اون چیزیه که فکر میکنی-من همون تو الگوریتمش موندم!رو زبان انگلیسی هم حساب نکن من هم فولم به درد نمیخوره تو ایران-
در مورد علاقه هم من باهات موافقم-علاقه داریم تا علاقه!یکی مثل من علاقش آهنگسازی میشه و 10 سال عمرش تو این راه هدر میشه و اخرش هیچی اتلاف سرمایه و عمر گرانبها---
در کل اون چیزی که من دیدم در ایران 90 درصد اونایی که دنبال علاقشون رفتند اخرش یا بدبخت شدند و یا بخور و نمیر و کارگر شدند مثل منی که هر 4 ماه حقوق یکماه پایه ی قانون کار رو می گیرم و با این سن نه تونستم ازدواج کنم نه ماشین بخرم و ..÷

مهدی احمدی طایفه

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگر به نیت پول داری میری برنامه نویسی اشتباه میکنی، علاقه خیلی خیلی مهمه و شرط اوله

بالا