برگزیده های پرشین تولز

چه تخصصی یاد بگیرم برای 5 سال آینده؟

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
دوستان سلام

خلاصه و بدون حاشیه:
من 33 سالمه، متاهل و فعلا کارمندم. میخوام وقت بزارم برای حداکثر 5 سال اینده و یک تخصصی رو یاد بگیرم (حالا کمتر هم شد چه بهتر)
اما تخصصی که دیگه رو هوا بزننم! یعنی من دنبال کار یا مشتری یا ... نرم، اونا بیان دنبالم و التماس کنن

از نظر استعداد هیچی کم ندارم، هر چیزی باشه میتونم یاد بگیرم. مثلا شما بگو برو زبان چینی یاد بگیر! میرم یه سال دیگه میارم تحویلت میدم!
حتی اگه امسال کنکور پزشکی شرکت کنم 100% مطمئنم که قبول میشم (البته اگه وقت بزام) الانشم ارشد دارم رتبه برتر هم هستم. ولی خوب واسه پزشک خوب شدن باید حداقل 10 سال وقت گذاشت (my deadline = 5 years)
اما خوب از بعضی چیزا هم زده شدم، مثل کامپیوتر و اینترنت و ... نمیخوام تو این حوزه ها باشه

ببینم چی پیشنهاد میدید.. یا علی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,657
الان نقاش ساختمان هم هست که اصلا وقت نداره و همه التماسش میکنن .. شما باید یکم وارد جزئیات بشی، مثلا سالانه چند میلیون درآمد داشته باشه واستون؟ فقط توو ایران باشه یا؟؟ چه شهری هستید ؟ یکم کامل تر توضیح بدید فکر میکنم بهتر باشه...

مثلا شما بگو برو زبان چینی یاد بگیر! میرم یه سال دیگه میارم تحویلت میدم!

این طرز فکر حتی اگر اعتماد به سقف هم باشه خیلی خوبه و تبریک میگم.

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
دوستان سلام

خلاصه و بدون حاشیه:
من 33 سالمه، متاهل و فعلا کارمندم. میخوام وقت بزارم برای حداکثر 5 سال اینده و یک تخصصی رو یاد بگیرم (حالا کمتر هم شد چه بهتر)
اما تخصصی که دیگه رو هوا بزننم! یعنی من دنبال کار یا مشتری یا ... نرم، اونا بیان دنبالم و التماس کنن

از نظر استعداد هیچی کم ندارم، هر چیزی باشه میتونم یاد بگیرم. مثلا شما بگو برو زبان چینی یاد بگیر! میرم یه سال دیگه میارم تحویلت میدم!
حتی اگه امسال کنکور پزشکی شرکت کنم 100% مطمئنم که قبول میشم (البته اگه وقت بزام) الانشم ارشد دارم رتبه برتر هم هستم. ولی خوب واسه پزشک خوب شدن باید حداقل 10 سال وقت گذاشت (my deadline = 5 years)
اما خوب از بعضی چیزا هم زده شدم، مثل کامپیوتر و اینترنت و ... نمیخوام تو این حوزه ها باشه

حرفه ها به دو دسته تقسیم میشوند یک سریشون مثل پزشکی و مهندسی از طریق تحصیلات دانشگاهی به دست میاد و یک سریشون مثل علوم کامپیوتری که نیاز به دانشگاه رفتن ندارد و خودت میتونی از منابع بسیاری که تو اینترنت هست یاد بگیری.
مورد دوم رو که نمی خوای پس می مونه در واقع همون مورد اول, پس بچسب به درست :D. اگر هم منظورت یاد گرفتن حرفه هایی مثل آهنگیری, لوله کشی , نون وایی, نجاری و بنایی هست به نظر من اینگونه شغل ها به درد کسایی می خورد که نهایتا تا سوم راهنمایی درس خوندن, شغل هایی نیست که به درد آدم تحصیل کرده ای که توی یک خانواده طبقه متوسط زندگی کرده بخوره

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
همین انگلیسی بس ریزه کاری داره ما چند سال وقت گذاشتیم بازم کم بود. شما چجور به یکسال چینی یاد میگیری! من دوست داشتم تعمیر گوشی یاد داشتم یا میگن میشه ازش طلا استخراج کرد ببینم چجوریه. اینقد زود اسقاط میشه با این تعمیرکارای پول سواکن!

Last edited:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
دوستان سلام

خلاصه و بدون حاشیه:

شما وارد هرکاری جز علاقه ات بشی به هیچ جایی نمیرسی به جای اینکه من بگم برو فلان کار و 5سال عمرت را هدر بدی برو رو علاقه ات 5سال بگذار و تو کار خودت جز بهترینها باش.یادمه بچه که بودم به آشپزی علاقه داشتم اما خانواده همش میگفتند میخواهی بری بالا سر قابلمه وایسی .آشپزی شد کار برو خجالت بکش و....برو مهندس و دکتر بشو کلی پول در بیاری .اما الان که سنم زیاد شده و در حدود سن شما هستم فهمیدم سر آشپزهایی هستند که ماهی کف درآمدشون 100میلیونه یعنی بیش از10برابر خیلی پزشکها
خلاصه دنبال بهترین شدن در زمینه علاقه ات باش .علاقه شما هم من یا کس دیگه نمی دونه تنها با بهترین شدن مردم التماست را می کنند

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
الان نقاش ساختمان هم هست که اصلا وقت نداره و همه التماسش میکنن .. شما باید یکم وارد جزئیات بشی، مثلا سالانه چند میلیون درآمد داشته باشه واستون؟ فقط توو ایران باشه یا؟؟ چه شهری هستید ؟ یکم کامل تر توضیح بدید فکر میکنم بهتر باشه...

این طرز فکر حتی اگر اعتماد به سقف هم باشه خیلی خوبه و تبریک میگم.

نمیدونم یه نقاش ساختمون حتی اگه هر روز کار داشته باشه ، روزی چقدر در میاره. اما مسلما این نقاشی که میگی سرش شلوغه تو هر هزار تا شاید یکی اینطوری باشه
اما منظور من تخصصی هست که صرف اون تخصص خواهان داشته باشه وگرنه شما تو هر کاری ببینی کسایی هستند که سرشون شلوغ باشه (حالا یا معروف شدند یا ارتباطات قوی دارند یا ...)
از نظر درآمد خوب اگه به قیمت امروز نگاه کنیم، نظرم روی ماهی 10 تومن هست حالا شما واسه 5 ساله آینده تورم و .. رو در نظر بگیر.
بله فقط تو ایران باشه، در ضمن به هیچ وجه دنبال کاری نیستم که هر روز صبح برم ظهر یا شب بیام خونه. بلکه میخوام نون تخصصمو بخورم، یعنی یه جور کار شناور از نظر زمانی، نه تمام وقت!
فعلا قم هستم

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
زبان انگلیسی و مارکتینگ
این همه مترجم زبان انگلیسی بی کار!
منظورت دیجیتال مارکتینگه؟ علاقه ای بهش ندارم

بهش فکر میکنم!

همین انگلیسی بس ریزه کاری داره ما چند سال وقت گذاشتیم بازم کم بود. شما چجور به یکسال چینی یاد میگیری! من دوست داشتم تعمیر گوشی یاد داشتم یا میگن میشه ازش طلا استخراج کرد ببینم چجوریه. اینقد زود اسقاط میشه با این تعمیرکارای پول سواکن!
روزی چند ساعت تو این چند سال؟
اون یه سال رو اغراق کردم مسلما، چون اصلا نمیدونم زبان چینی چند وقته میشه یاد گرفت. در کل منظورم این بود که کاری نشد نداره اگه لازم بشه یاد میگیرم.
حالا که صحبت تعمیرگوشی کردی، الان سر تعمیرکارای لوازم خونگی خوب شلوغه، چون دیگه ملت زورشون نمیرسه لوازم نو بخرن بیشتر میدن واسه تعمیر

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
حرفه ها به دو دسته تقسیم میشوند یک سریشون مثل پزشکی و مهندسی از طریق تحصیلات دانشگاهی به دست میاد و یک سریشون مثل علوم کامپیوتری که نیاز به دانشگاه رفتن ندارد و خودت میتونی از منابع بسیاری که تو اینترنت هست یاد بگیری.
مورد دوم رو که نمی خوای پس می مونه در واقع همون مورد اول, پس بچسب به درست :D. اگر هم منظورت یاد گرفتن حرفه هایی مثل آهنگیری, لوله کشی , نون وایی, نجاری و بنایی هست به نظر من اینگونه شغل ها به درد کسایی می خورد که نهایتا تا سوم راهنمایی درس خوندن, شغل هایی نیست که به درد آدم تحصیل کرده ای که توی یک خانواده طبقه متوسط زندگی کرده بخوره
اگه تقسیم بندی کارا به این سادگی بود که دیگه راحت بودیم :D
اتفاقا لوله کشی بلدم، برق کاری ساختمون رو هم بلدم (حرفه ای که نه ولی یکی دو تا ساختمان رو برق کاری کردم) کلا به کارای فنی خیلی علاقه دارم حتی چند بار به سرم زده برم مکانیکی و جلوبندی یاد بگیرم
هیچ کاری برام عار نیست و این تفکر رو ندارم که مثلا این کارا برای منی که تحصیل کردم کسر شانه ولی خوب همونطور که گفتم یه تخصصی که صرف اون تخصص خواهان داشته باشه

مثلا داداش یکی از دوستام زبان فرانسه بلده (البته چند تا زبان دیگه هم بلده) هر ماه یه هفته میره واسه مسافرای تور گردشگری که از اروپا میان کنارشون و مترجمشون میشه اونقدری میگیره که دیگه سه هفته بعدشو لازم نیست کار کنه
یا یکی دیگه از همکارام متخصص شبکه هست، الان واسه عصرها یه شرکت بهش پیشنهاد ماهی 8 تومن داده. منظورم از تخصص ایناس

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
منظور من کلا مارکتینگ بود نه فقط دیجیتال مارکتینگ
یعنی فروش حالا میتونه هرچیزی باشه. ملک / ماشین / طلا / بورس یا یه وسیله که trend شده
زبان هم برای مترجمی نگفتم. منظورم برای مهاجرت و کار خارج کشور بود. هرچند مترجم های خوب شغل های خوبی هم تو همین ایران دارن.
نه متاسفانه به هیچ وجه سراغ دلالی و فروشندگی نمیتونم برم. یعنی اصلا اینکاره نیستم.
من دنبال آرامشم، این کارها یه اعصاب پولادین میخواد

از ما دیگه خارج کشور رفتن گذشته، عمرمون برسه بتونیم کل همین مملکتمون رو بگردیم و ببینیم بسمونه

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
شما وارد هرکاری جز علاقه ات بشی به هیچ جایی نمیرسی به جای اینکه من بگم برو فلان کار و 5سال عمرت را هدر بدی برو رو علاقه ات 5سال بگذار و تو کار خودت جز بهترینها باش.یادمه بچه که بودم به آشپزی علاقه داشتم اما خانواده همش میگفتند میخواهی بری بالا سر قابلمه وایسی .آشپزی شد کار برو خجالت بکش و....برو مهندس و دکتر بشو کلی پول در بیاری .اما الان که سنم زیاد شده و در حدود سن شما هستم فهمیدم سر آشپزهایی هستند که ماهی کف درآمدشون 100میلیونه یعنی بیش از10برابر خیلی پزشکها
خلاصه دنبال بهترین شدن در زمینه علاقه ات باش .علاقه شما هم من یا کس دیگه نمی دونه تنها با بهترین شدن مردم التماست را می کنند
متاسفانه حرف شما رو قبول ندارم، تو این مملکت سراغ خیلی از کارها رفتن دیوانگی محضه حتی اگه بشترین علاقه رو بهش داشته باشی.
من به نوشتن خیلی علاقه دارم، داستان کوتاه مینویسم، بر فرضم که برم نوشته هامو چاپ کنم کی تو این زمونه کتاب میخونه؟ برو یه سر به بازار کتاب بزن میفهمی چی میگم
من بیشتر از اینکه کارایی که بهش علاقه دارم رو فیلتر کنم، کارایی که بدم میاد رو فیلتر میکنم، حالا از بقیه میرم سراغ اونایی که اینده خوبی دارند.
**تو این مملکت علاقه یعنی کاری که توش پول باشه**

در مورد اون مثال آشپز هم اینو بگم: ببین تک شدن تو یه حرفه ای خیلی سخته میون این همه آدم، من گفتم هر کاری باشه زود یاد میگیرم اما نه به این معنی که توش تک بشم، گاهی برای تک شدن تو یه کاری باید 20 سال وقت بزاری
ولی اگه تخصصی باشه که هرچند توش تک نباشی، ولی صرف تخصص خواهان داشته باشه دیگه مشکل و دغدغه کار نداری

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
بستگی داره کارمند کجا باشین! معمولا کارمند باید هم مسلط به ورد باشه و چشم بسته تایپ ده انگشتی انجام بده هم ترجمه، اکسل، فتوشاپ و .. و روابط عمومی بالا. علاقه هم مهمه برای هر کاری

Last edited:

PremiumDomains

Registered User
لایک‌ها
117
دوستان سلام

خلاصه و بدون حاشیه:

بلاکچین

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
متاسفانه حرف شما رو قبول ندارم، تو این مملکت سراغ خیلی از کارها رفتن دیوانگی محضه حتی اگه بشترین علاقه رو بهش داشته باشی.
من به نوشتن خیلی علاقه دارم، داستان کوتاه مینویسم، بر فرضم که برم نوشته هامو چاپ کنم کی تو این زمونه کتاب میخونه؟ برو یه سر به بازار کتاب بزن میفهمی چی میگم
من بیشتر از اینکه کارایی که بهش علاقه دارم رو فیلتر کنم، کارایی که بدم میاد رو فیلتر میکنم، حالا از بقیه میرم سراغ اونایی که اینده خوبی دارند.
**تو این مملکت علاقه یعنی کاری که توش پول باشه**

در مورد اون مثال آشپز هم اینو بگم: ببین تک شدن تو یه حرفه ای خیلی سخته میون این همه آدم، من گفتم هر کاری باشه زود یاد میگیرم اما نه به این معنی که توش تک بشم، گاهی برای تک شدن تو یه کاری باید 20 سال وقت بزاری
ولی اگه تخصصی باشه که هرچند توش تک نباشی، ولی صرف تخصص خواهان داشته باشه دیگه مشکل و دغدغه کار نداری
شما درخت نیستی از این مملکت ناراضی هستی تلاش کن ازش خارج بشی 30بار هم به دنیا نمیایی پس از همین یکبار عمرت لذت ببر .
بر فرضم نمی خواهی یا نمی تونی از ایران خارج بشی مثلا می تونی انگلیسی فول یاد بگیری انگلیسی بنویسی یا ترجمه کنی
می تونی با هنر نوشتنت فیلم نامه بنویسی
می تونی مثل خیلی های دیگه با هنر نوشتنت با یک تصویر جذاب کپشنهای خوب اینستاگرام بسازی و کمک خرج زندگیت بشه.
می تونی کتاب فقط الکترونیک چاپ کنی .
می تونی همین نویسندگی را به بقیه آموزش بدی (به عنوان کمک خرج و کم کم شناخته بشی و حرفه ای کار کنی و پول در بیاری)

اون جمله که نوشتی علاقه یعنی کاری که توش پوله به نظر من پس برو دنبال یادگیری تخصص مدیریت کسب و کار اول مدرکشو بگیر بعد هم برو حتی با حقوق اندک جایی در مورد تخصصت استخدام بشو وبعد از کسب تجربه بیزینس خودت را استارت بزن

الان که انتظارت را از پول نوشتی که مثلا ماهی 10خوبه برات پس شما کافیه متوسط به بالا باشی نیازی نیست تک باشی مثل همین حرفه آشپزی یا شیرینی پزی یک فرد متوسط به بالا که شاید کمتر از 4سال تجربه داره الان تو شهرهای بزرگ اگر کمی استعداد و هوش داشته باشه می تونه راحت ماهی 10درآمد داشته باشه.
در مورد زمان مورد نیاز برای تک شدن تو کاری به نظر من این اعداد 20سال و...اشتباه است کاملا بستگی به نوع تخصص و تلاش فرد داره بله بخواهی مثلا جراح مغز بشی شاید 20سال کم هم باشه اما مثلا برای سر آشپز تک شدن شاید 10سالم زیاد باشه .افرادی که علاقه دارند جز چند نفر مطرح رشته خودشون باشند قبل از هر چیز پرسنال برندینگ را باید بلد باشند و اجرا کنند

Mostafa313

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
638
اگه مطمئنی می تونی پزشکی قبول بشی برو پزشکی بخون
هم تو ایران هم تو خارج (البته تو خارج بیشتر) به کار میاد

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
با این اوصافی که شما تعریف کردی، فقط داروسازی به دردت میخوره;)

شما یک کاری میخوای که بازاریابی نخواد. یعنی صرفا به اعتبار مدرکت یک کار با درآمد نسبتا خوب داشته باشی. در کارهای مهندسی، چنین چیزی امکان پذیر نیست. چون بازار تجارت مهندسی یک بازار آزاده.
شما به کاری علاقه داری که بازارش در انحصار تعداد محدودی باشه که اون تعداد کمتر از نیاز جامعه هم هست، بنابراین جبرا همیشه براشون کار هست و به قول شما التماسشون میکنن که کار کنند:D. این نوع کار، فقط مختص شغل هاییه که گواهینامه و مجوز فعالیت دارند. مثل پزشکی، داروسازی، دفاتر پلیس +10، دفترخونه های اسناد رسمی و غیره. یعنی جاهایی که عموم مردم به دلایل تخصصی و غیر تخصصی نمیتونن وارد بازار رقابتش بشن ... از بین اینها تنها شغلی که سرمایه سنگین و ارتباطات کلفت:D نمیخواد و با ددلاین 5 ساله شما هم تقریبا هماهنگی داره، داروسازیه

اگر صرفا دنبال پولی، داروسازی بهترین رشته دنیاست. استرسش یک صدم پزشکی هم نیست. پاتو میندازی رو پات کیف دنیا رو میکنی:D

Last edited:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759

شما یک کاری میخوای که بازاریابی نخواد. یعنی صرفا به اعتبار مدرکت یک کار با درآمد نسبتا خوب داشته باشی. در کارهای مهندسی، چنین چیزی امکان پذیر نیست. چون بازار تجارت مهندسی یک بازار آزاده.
شما به کاری علاقه داری که بازارش در انحصار تعداد محدودی باشه که اون تعداد کمتر از نیاز جامعه هم هست، بنابراین جبرا همیشه براشون کار هست و به قول شما التماسشون میکنن که کار کنند:D. این نوع کار، فقط مختص شغل هاییه که گواهینامه و مجوز فعالیت دارند. مثل پزشکی، داروسازی، دفاتر پلیس +10، دفترخونه های اسناد رسمی و غیره. یعنی جاهایی که عموم مردم به دلایل تخصصی و غیر تخصصی نمیتونن وارد بازار رقابتش بشن ... از بین اینها تنها شغلی که سرمایه سنگین و ارتباطات کلفت:D نمیخواد و با ددلاین 5 ساله شما هم تقریبا هماهنگی داره، داروسازیه

اگر صرفا دنبال پولی، داروسازی بهترین رشته دنیاست. استرسش یک صدم پزشکی هم نیست. پاتو میندازی رو پات کیف دنیا رو میکنی:D
حداقل یکسال برای کنکور باید درس بخونه
اگر قبول بشه درس خوان باشه 6سال درسش طول میکشه
2سال باید بره طرح تو یالغوزآباد
بعد باید دنبال جمع کردن امتیاز برای تاسیس داروخانه تو شهر باشه
خود اینها در ایده آل ترین شرایط 10سال زمان نیاز داره.
حالا یه آدم متاهل و کارمند که احتمالا کارمنده چون پول نیاز داره می تونه این کارها را انجام بده !!!
بله من معلم دبیرستان میشناختم 30سالش بود رفت تخصص داخلی قلب گرفت اما طرف بدون کار زندگیش تامین بود و فقط دنبال هدفش بود نه کار کردن برای گذران زندگی

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,264
الان مجوز *خدمات قضایی* هم بگیری خیلی سود داره
الان دادگستری ها همه کارای ارباب رجوع رو اول میفرستن همین خدمات قضایی ثبت کنن که هزینه ای بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان میگیرن ... بعد اونجا ثبت میکنند تو سامانه *ابلاغ* وزارت دادگستری...
باتوجه به ملت بی اعصاب و عصبی ما هم که دادگاهها همیشه شلوغه برا دعوا مرافه و اینحرفا ...

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,209

@new24-5

این چی میگه؟ o_O

تو داروسازی اگه داروخانه نزنی واقعا پول خوبی در میاد؟

چون یکی از اقوام دور داروساز است ولی درآمدش حتی در حدی نیست که بتونه در بالاشهر تهران از پس اجاره خونه بر بیاد.

من یه مدت واقعا به تصمیم قطعی رسیده بودم که پزشکی بخونم. اما دیدم فایده نداره. حداکثر تا 40 سالگی میشه تخصص گرفت. من نمی تونم تا 40 سالگی تخصصم رو بگیرم. این آقا هم نمی تونه :angrybirds3:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
حداقل یکسال برای کنکور باید درس بخونه
اگر قبول بشه درس خوان باشه 6سال درسش طول میکشه
2سال باید بره طرح تو یالغوزآباد
بعد باید دنبال جمع کردن امتیاز برای تاسیس داروخانه تو شهر باشه
خود اینها در ایده آل ترین شرایط 10سال زمان نیاز داره.
حالا یه آدم متاهل و کارمند که احتمالا کارمنده چون پول نیاز داره می تونه این کارها را انجام بده !!!
بله من معلم دبیرستان میشناختم 30سالش بود رفت تخصص داخلی قلب گرفت اما طرف بدون کار زندگیش تامین بود و فقط دنبال هدفش بود نه کار کردن برای گذران زندگی
من هم گفتم تقریبا با ددلاین 5 ساله اش هماهنگی داره، نه کاملا:D
البته طول دوره داروسازی 5.5 ساله. طرحش هم مثل پزشکی در روستا نیست. چون یالغوزآباد داروخانه نداره:D. داروخانه های شبکه بهداشت روستا ها توسط بهورز اداره میشه نه داروساز. داروسازها معمولا جای بدی فرستاده نمیشن. در طول دوره طرحشون حقوق نسبتا خوب میگیرن، بعدش هم میتونن مسئول فنی داروخانه یه نفر دیگه بشن و حقوقی که مد نظر ایشونه تامین میشه
خودت چی میگی ؟:general108::D

تو داروسازی اگه داروخانه نزنی واقعا پول خوبی در میاد؟
مسئول فنی داروخانه، حقوقش در همین حدیه که استارتر میخواد. اگر خودش داروخانه بزنه که درآمدش سقف نداره.
چون یکی از اقوام دور داروساز است ولی درآمدش حتی در حدی نیست که بتونه در بالاشهر تهران از پس اجاره خونه بر بیاد.
اقوام دور که هیچی. اقوام نزدیک من هم فکر میکنن دارم از گرسنگی تلف میشم:D. کی رو دیدی که در مورد درآمدش به فامیلش راست بگه ؟:p. یک کلمه راست بگی، از فرداش همه التماس دعا دارن:D. من همینجوریش توی خرج آرمان جونم موندم:general503:
من یه مدت واقعا به تصمیم قطعی رسیده بودم که پزشکی بخونم. اما دیدم فایده نداره. حداکثر تا 40 سالگی میشه تخصص گرفت. من نمی تونم تا 40 سالگی تخصصم رو بگیرم. این آقا هم نمی تونه :angrybirds3:
پزشکی، چه خوندنش و چه کار کردنش، یک مسیر طولانی پر استرس وحشتناکه. اگر صرفا دنبال پول یا پرستیژ شغلی باشی، پزشکی خوندن اشتباه محضه

بالا