برگزیده های پرشین تولز

چه دوربين ديجيتالي بهتره ؟

smab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من ميخوام يه دوربين ديجيتال با قيمت حدود (20 + -) 100 بخرم .
چه مدلي بهتره و چرا ؟

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من creative 880 بخر مشخصاتش خوبه 3مگا پیکسل -کارت هم می خوره و lcd هم داره گارانتی هم داره. قیمتش هم حدود 102 تومنه.
مدله دیگه orite, mercury هم با همین مشخصات هستند ولی به نظر من creative بهتره من از قیافه اونها خوشم نمیاد. به نظرم درجه اسباب بازی بودنشون زیاده.
اما من اگه جای تو باشم وایمیسم تا یا پولم بیشتر بشه یا دوربین ها ارزون بشه.
بعد یه canon می گرفتم با لنز ccd حالا از a40 گرفته تا g5 که من شخصا با g5 یه مقدار کار کردم خیلی توپه البته قیمتش یه کم زیاده(630 تومن) ولی الان فکر کنم با 220 تومن یه چیز راضی کننده بشه گرفت. اما اگه خیلی عجله داری من همون creative را پیشنهاد می دم.
حالا از همه کسانی هم که با مدلهای حدود 100 تومن کار کرده اند تقاضا می کنم نظر بدن.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از smab :
چه مدلي بهتره و چرا ؟
آقا به نظر من creative pc 880 خيلي چرته البته اگر مدلهاي قبليشو ببينيد به اين نتيجه دست پيدا ميكنيد ولي اگه نديديد ميگيد كه خوبه من خودم pc 600 دارم با 100 تا دوربين ديگه هم عوض نميكنم چون هم وب كم هست هم كيفيتش خيلي توپه ولي اگر 160000 تومن داري برو creative بخر ولي نه 880 بعد از 880 يه مدل ديگه امده كه واقا محشره

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
با اين مقدار پول فكر نميكنم چيز خوبي گيرتون بياد. بيشتر يه وب كم گيرتون مياد تا دوربين ديجيتال. كه احتمالا بعدا پشيمون ميشين كه چرا پول بيشتري نداديد.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
توصيه ميكنم به هيچ عنوان سراغ Creative 850 و 880 نري كه از اينها بدتر چيزي نيست.
افتضاح هستن و حتي مدلهاي 750 و 600 با اينكه امكاناتشون خيلي كمتره نگاه كردن به عكسهاشون ميارزه به اين 850 و 880.

در اين زمينه قبلا كلي بحث شد و من نمونه عكسهاي جفتشم گذاشتم توي قست عكس اينم آدرس اون تاپيك :

http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=4102

در كل بايد بگم متاسفانه با قيمتهاي 100 الي 150 تومن دوربيني كه ارزش خريدن داشته باشه پيدا نميكني..مگه اينكه واقعا حاضر باشي نقص هاي بزرگ در عكسهاي اينها رو تحمل كني...بهرحال بين اين ماركهاي ارزون Mercury و Benq تا حدي قابل تحمل ترن..ولي اونام دوربين بشو نيستن و مثل همين Creative بيشتر جنبه وب كم و اسباب بازي دارن و نه دوربين عكاسي ديجيتال.
اگه از من كه كلي دوربين بازي ميكنم :D ميشنوي, همينطور كه تو اون تاپيك گفتم دوربين ديجيتال يا نخر يا اگه ميخري پول بگذار يك چيز قابل قبول بخر .مثلا لااقل يه كنون A60 (تقريبا قيمتش 220 تومن بايد الان باشه و اين قيمت براي اون دوربين در مقابل 100 تومن دادن براي اسباب بازي اي مثل كريتيو 850/80 واقعا مفته).
و يا مدل سوني P32 هم هست كه از كنون A60 خيلي ساده تر هست و زوم هم نداره و حدود 200-205 تومن بايد باشه.

نمونه عكس و مشخصات هر كدوم اينها هم احيانا خواستي بگو بيشتر توضيح بدم.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله... هر چی پول بدی آش می خوری.
من هم گفتم كه با اين پول ترجیح می دادم وایسم تا قیمتها بیاد پایین البته منم بگم که کیفیت 880 رو ندیدم ولی از اونجاییکه دوستان از 600 و 750 راضی بدند فکر کردم که این باید از اونها بهتر باشه البته creatie یه مدل دیگه هم داره که dc-cam 3000z نامداره و لنزش ccd است وقیمتش فکر کنم در حدود 180-190 باشه دقیقا نمی دونم.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از hardware :
بله... هر چی پول بدی آش می خوری.
من هم گفتم كه با اين پول ترجیح می دادم وایسم تا قیمتها بیاد پایین البته منم بگم که کیفیت 880 رو ندیدم ولی از اونجاییکه دوستان از 600 و 750 راضی بدند فکر کردم که این باید از اونها بهتر باشه البته creatie یه مدل دیگه هم داره که dc-cam 3000z نامداره و لنزش ccd است وقیمتش فکر کنم در حدود 180-190 باشه دقیقا نمی دونم.
آقا اين دوربين 3000z خيلي خيلي بهتر ار 880 هست بعد اينكه قيمتشم مناسبه اين دورلين يه شارژر usp داره كه بدونه اون قيمتش 165.000 تومنه لنزشم كه خودت گفتي CCD هست رمشم كه 16 MB هست با اين پولي كه داري اينو بگيري بد نيست

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه 160000 تومن بخواهي بدي منم موافقم.

hmn

Registered User
لایک‌ها
1
سلام. يكي به من گفت كه تو اروپا مارك olympus خيلي طرفدار داره و اگه دوربين ميخواي از اون مارك بگير.كسي ميتونه يه اطلاعاتي در مورد اين مارك. گارانتي. و مدلهاش خصوصاً مدل C-1400 xl و مدل C1 و قيمتهاشون به من بده؟ :)

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام دوستان
نظرتون در مورد كنن a300 چيه
قيمتش چنده.نسبت به a60 يا a70 از نظر قيمت و كاركرد و . . . چطوره
ممنون

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از smab :
چه مدلي بهتره و چرا ؟

به نظر من با این پولی که شما داری بهترين انتخاب يه دوربين pacific با 1.3 پيکسل
که آلبته من به شما توصيه ميکنم نخری بهتره پولتو جم کن وقتی 200 تومان شد
برو يه دوربين ديجيتال واقعی بخر چون این دوربين های ارزون قيمت کيفيت
خيلی جالبی ندارن متاسفانه و بيشتر به درد web cam ميخورن تا دوربين
ديجيتال , فلششون هم ضعف هستش 7, 8 مگ هم بيشتر فضا ندارن در کل
من که پشيمونم !
قيمتش هم حدود 80 تا 90 هزار تومان هست .

hmn

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hmn :
سلام. يكي به من گفت كه تو اروپا مارك olympus خيلي طرفدار داره و اگه دوربين ميخواي از اون مارك بگير.كسي ميتونه يه اطلاعاتي در مورد اين مارك. گارانتي. و مدلهاش خصوصاً مدل C-1400 xl و مدل C1 و قيمتهاشون به من بده؟ :)

نبيد!!! :eek:

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Olympus جزو بهترين و حرفه اي ترين دوربين هاست. ولي بايد برات بگردم پيدا كنم. چون الان قيمتها و مدلهاش رو ندارم.

oon_sare_donya

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Olympus حرف نداره به خصوص که توی ایران هم یک نمایندگی رسمی داره و گارانتی درست و حسابی میدن.
البته قیمت هاش هم یکم بالاست. :cool:

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از hmn :

olympus مارك خيلي با سابقه و خوبيه در زمينه دوربين و البته فقط در اروپا اينطور نيست كه طرفدار داره.اين مارك ژاپني هست و همه جاي دنيا (از جمله ايران) كسايي كه تو كار عكساسي هستند با اون آشنا هستن.
اين مدلهايي كه نوشتي من متاسفانه قيمت ندارم و نميشناسشون.اما در اين حد بهت بگم دوربينهاي اين مارك معمولا قيمتشون در همون رده دوربينهاي كنون و سوني و فوجي و نيكون هست.
براي تصميم گيري در مورد دوربين ديجيتال بهت اكيدا توصيه ميكنم بري به سايتهايي مثل :
http://www.megapixel.net/html/issueindex.php?lang=en
http://www.steves-digicams.com
و Review ها و خصوصا نظر خريداران هر مدلي كه تصميم داري بخري رو بخوني.چون قضيه دوربين با قطعات كامپيوتري تا حدي متفاوته.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از sina1808 :
سلام دوستان
نظرتون در مورد كنن a300 چيه
قيمتش چنده.نسبت به a60 يا a70 از نظر قيمت و كاركرد و . . . چطوره
ممنون
بيين Canon A300 يه دوربين خيلي ساده و ارزوني هست نسبت به A70 و A60 .من قيمت دقيقش رو الان نميدونم.الان اما اصلا تو كلاس و رده اوندوتا نيست.(A300 ورژن جديدتر A200 هست كه 170 تومن قيمت داشت تا دو ماه پيش) در واقع يه دوربين خيلي جمع و جور و "فوري" محسوب ميشه نسبت به اونها و براي مثال زوم نداره.(زوم اپتيكال منظوره و نه زوم ديجيتال)
اما دوربينهاي A60 و A70 دوربينهاي نسبتا كامل و تقريبا بي نقصي هستن تو اون رده خودشون و زوم 3 برابر اپتيكال هم دارن + كلي حالتهاي عكسبرداري پيشفرض.
البته دوربين خوبي هست اما به نظر من ارزشش رو داره پولت رو كمي بيشتر كني و همون A60 رو بگيري.

اين مدل كنون A300 رو ميتوني با اون مدل P32 سوني مقايسه كني و نه با كنون A60/A70 و يا سوني P72. ;)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چيزهايي كه دوست عزيزمون گفت كاملا درسته
اگه دوربيني از canon بهتر از a70 بخواهی باید بری سراغ g3 و g5 که واقعا محشره.
اما در مورد olympus که واقعا دوربین عالی ای است ولی من مدلهای دیجیتال زیادی تو ایران ازش ندیدم (در مقابل دوربینهای حرفه ای نگاتیویش که انواع و اقسامش موجودند.) ولی قیمتهاش بالاست فکر کنم یه مدلشو که من دیدم بین 500 تا 600 بود.

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
A300 رو فراموش كن! نمي‌صرفه. با 200 تومن بايد چيزي بگيري كه حداقل 3X زوم اپتيكال داشته باشه
به نقل از sina1808 :
الان حدود 230 تا 240 تومنه. براي چهار تا باتري و شارژ خوب (جزو محتويات استاندارد باكسش نيست) بايد حداقل يه بيست تومن ديكه هم خرج كني. سرجمع حداقل 255 تومن برات در مياد
A60 به نسبت قيمتش دوربين فوق‌العاده‌ايه. كلي تنظيمات دستي داره (تنظيم دستي فوكوس، سرعت شاتر، Appreture و ...) قابليت ضبط صدا داره و مي‌تونه فيلم‌هايي با مدت زمان 3 دقيقه بگيره (بيشتذر از اون بافرش نمي‌كشه) به خاطر داشتن چهار تا باتري، حدود 500 تا عكس مي‌تونه بدون شارژ مجدد باهاش بگيري و ... اما
اما قيافه‌اش خيلي زشته و قديمي به نظر مياد (به هر حال اينم يه فاكتوره. حالا اهميتش براي افراد مختلف فرق مي‌كنه) عرضش خيلي زياده و به هيچ عنوان به راحتي قابل حمل نيست و لازمه كيف دستي همراهت باشه. وزنش به نسبت هم‌رده‌هاش سنگينه. تو روز به هيچ عنوان نمي‌شه تو LCDش چيزي ديد (به خاطر حاشيه‌اش) و چند تا ايراد ديگه كه الان درست يادم نيست. اين عكس رو ببين (بدنه A60 با A70 و بدنه CoolPix 2100 با CoolPix3100 كاملا يكيه)
sidebyside-001.jpg

اما پيشنهاد من:
طبق رتبه‌بندي سايت CNet.com رتبه پنجم "بيشترين ارزش" در بين دوربين‌هاي ديجيتال متعلقه به Nikon CoolPix 2100 (اون اواسط صفحه رو ببينيد. جايي كه Most Popular و Best Values رو نوشته) و قيمتش هم تو ايران حدود 210 تا 215 تومنه كه اين قيمت شامل يك جفت باتري و شارژر هم مي‌شه. دوربين فوق‌العاده جمع و جور، به درد بخور و عكس‌هايي با كيفيت‌هاي عالي. من به 3 دليل به A60 ترجيحش مي‌دم
1- چون نيكونه! (حرفه‌اي‌ها مي‌دونن نيكون و لنز نيكون يعني چي!؟ هر چند كه من آماتور هم نيستم)
2- جمع و جور و قابل حمله. با يه كيف مي‌شه به كمر بستش و لازم نيست حتما كيفش رو دستت بگيري يا بذاريش تو كيف خودت
3- به نسبت قيمتش، ارزشش فوق‌العاده است. حتي اگه فقط 15 ثانيه فيلم بتونه بگيره و اون هم بدون صدا!
انتخاب با خودته
(من حداقل هفت هشت تا از اين سايت‌هاي معروف رو براي انتخاب بين اين دو مدل، خورده‌ام. تو هم مي‌توني بري ببيني:
Digital Photography Review: DPReview.com
Steves-DigiCams.com
CNet.com

FARGO

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از oon_sare_donya :
Olympus حرف نداره به خصوص که توی ایران هم یک نمایندگی رسمی داره و گارانتی درست و حسابی میدن.
البته قیمت هاش هم یکم بالاست. :cool:

اين آدرس نمايندگيشو ميشه بنويسي اينجا همه استفاده كنن. دمت گرم.

بالا