• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

ashkan619

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان براي استفاده شخصي و گرفتن عكس هايي كه همه شون ادم توش هست منظورم اينه اصلا اهل عكاسي از طبيعت و غيره نيستم. دوربيني كه عكس خوب بندازه و كيفيت عكس هاشقشنگ فرق كنه با اين دوربين ديجيتال كوچولو هايي كه سالهاي پيش مد شده بود. چي رو معرفي ميكنين. !؟؟ قيمت تا ٦٠٠-٦٥٠

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوستان براي استفاده شخصي و گرفتن عكس هايي كه همه شون ادم توش هست منظورم اينه اصلا اهل عكاسي از طبيعت و غيره نيستم. دوربيني كه عكس خوب بندازه و كيفيت عكس هاشقشنگ فرق كنه با اين دوربين ديجيتال كوچولو هايي كه سالهاي پيش مد شده بود. چي رو معرفي ميكنين. !؟؟ قيمت تا ٦٠٠-٦٥٠

سلام

دوست عزيز canon ixus 150
قيمتش الان حدودا 350 ت هست اگه اشتباه نكنم فعلا فقط پارس كانن ميفروشه .

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
برای داشتن عکسهای با کیفیت دوربین زیر 1 میلیون جواب نمیده حتی کامپکت
حداقل کامپکت کنون G15

omid705

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید

بنده قصد تهیه یک دوربین SLR در رنج 2 تا 2100 دارم.

مورد مصرفم هم بیشتر منظره،پرتره و عکاسی نجومی هستش.

میخوام دوربین رو روی تلسکوپ ببندم،به همین خاطر نظر خودم روی نیکون D5300 هستش به خاطر تایم لپس و جی پی اس داخلی.

اما با خوندن نظرات دوستان در صفحات قبل که فرمودند لنز خیلییی مهمتر از بادی هستش،مردد شدم!!!

به نظر شما بادی ارزون قیمت تری انتخاب کنم و هزینه رو صرف لنز کنم بیشتر؟

چه دوربینی رو پیشنهاد میدید به جز D5300?

و از کجا میتونم اطلاعاتی در مورد لنزها به دست بیارم؟
در ضمن لطفا بفرمایید اگر مدلی تهیه کنم که تایم لپس نداشته باشه چه ریموتی با چه هزینه ای باید تهیه کنم که جایگزینش باشه و خصوصا توی عکاسی نجومی جوابگو باشه؟

تشکر از جمیع اساتید و دوستان گرانقدر...

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
از یکی از فروشنده ها شنیدم جی پی اس 5300 تو ایران ران نمیشه یعنی عملا کرابرد نداره
البته طرف فروشنده بود و نمیدونم ادعاش تا چه اندازه صحت داره
من خودم میخوام 700 کنون بگیرم چون بالاخره از یکسری امکانات بادی هم نمیشه گذشت
لنزهای کنون تو ایران بیشتر ساپورت میشن و قیمت مناسب تزی دارن میتونید قیمتهار و سرچ کنید تا دستتون بیاد
تا نظر اساتید چی باشه

omid705

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
از یکی از فروشنده ها شنیدم جی پی اس 5300 تو ایران ران نمیشه یعنی عملا کرابرد نداره
البته طرف فروشنده بود و نمیدونم ادعاش تا چه اندازه صحت داره
من خودم میخوام 700 کنون بگیرم چون بالاخره از یکسری امکانات بادی هم نمیشه گذشت
لنزهای کنون تو ایران بیشتر ساپورت میشن و قیمت مناسب تزی دارن میتونید قیمتهار و سرچ کنید تا دستتون بیاد
تا نظر اساتید چی باشه

ممنون از پاسختون

در مورد GPS فکر نمیکنم مانع فنی برای این قضیه وجود داشته باشه!
باز هم دوستان اگر اطلاعات بیشتری دارن ممنون میشم به اشتراک بگذارن

در مورد 600D Canon ممکنه بفرمایید امکانات بیشتر بادی منظورتون چی هستش؟
عذرخواهی میکنم از اطلاعات ناقصم...

در مورد لنز هم اگر کنون قیمتش مناسب تره در عوض نیکون رنج لنزهای سازگار بیشتری داره و دستتون توی انتخاب بازتره.

باز هم ممنون میشم دوستان و اساتید مشارک بفرمایند...

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
من فکر نمیکنم لنز های کنون تنوعشون کم باشه یا تو زمینه حرفه ای آدم لنگ بذارن
از نظر بادی فرضا کنون از سری 650 به بعد مثل 650 و 700 در رده 3 رقمی اومده از سنسور هیبریدی استفاده کرده و در 700 از مانیتور لمسی البته بحث سنسور مهم تره یا مثلا در مورد نیکون در 5300 فیلتر رو از سنسور برداشته و طبق گفته سایتهای بررسی کننده گفتن که خیلی روی عکس تاثیر داره البته برای کارهای حرفه ای و با فرمت RAW
این در حد سواد ناچیز من بود تا نظر اساتید چی باشه

omid705

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
کاش سایر دوستان هم مشارکت میفرمودند

در مورد سنسور هیبریدی اطلاعی ندارم،ممکنه بفرمایید مزیت ها و برتریهاش نسبت به سنسور نیکون چیه؟

در مورد نداشتن فیلتر low pass اتفاقا DPreview به وضوح در نقدش اشاره کرده این کار باعث افزایش شارپنس در عکسهای 5300 میشه و این دوربین رو خصوصا برای مقاصد عکاسی در شب و نور کم بهینه میکنه اما امکان ایجاد پدیده مویر رو افزایش میده که در عمل به خاطر رزولیشن بالای سنسور در تست ها هیچ مویری مشاهده نشده.

حالا نمیدونم منظورتون از تاثیر روی عکس چی هستش.

در ضمن همون dpreview دوربین کنون رو در ارگونومی و لایو ویو نسبت به نیکون برتر دونسته
در حالی که در کیفیت عکس نیکون طبق بررسی اون سایت خیلی بهتر عمل کرده

هم در RAW و هم در JPG

اگر اون بحث سنسور هیبریدی و قضیه قیمت و فراوانی لنزها و صفحه نمایش لمسی واقعا اونقدر تاثیر گذاره که قید نداشتن لو پس و پردازنده جدیدتر و رزولیشن بالاتر و اندازه سنسور کمی بزرگتر و داشتن وای فای و جی پی اس و تایم لپس رو بزنم ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدید

چون همین هفته قصد خرید دارم وگرنه پولم از دست میره...

ممنونم از لطف شما...

Last edited:

omid705

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا تا این حد کم لطفی دوستان و اساتید شامل حال این تاپیک شده؟؟؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
راستش در مورد تفاوت عملکرد سنسور هیبریدی و بقیه منهم از نظر تکنیکی متوجه نظدم چون فقط یه مقاله خوندم که از این نوع سنسور بعنوان مزیت یاد کرده بود حدس میزنم با توجه به لنزهای سری جدید کنون STM که بی صدا هستن عملکرد بهتری دارن و در فکوس سریعتر عملکرد بهتری داره
اما بحث فراوانی و قیمت لنزها میتونید با مراجعه به سایتهایی مثل دیجی کالا یا سایتهای تخصصی فروش دوربین و لوازم جانبی قیمتها رو ببینید
در مورد انتخاب بین این دو برند واقعا در شرایط برابر نمیشه چیزی بجز سلیقع یا تعصب رو بیان کرد چون هر دو در زمینه کارشون حرفه ای هستن
من دیروز برای خودم 700 کنون گرفتم چون تجربه قبلی با DSLR ها نداشتم و فقط با SLR کار کرده بودم نمیتونم فعلا نظری بدم اما انتخابم بین این مدل و 5300 بود که بالاخره بخاطر فراوانی خدمات و تامین قطعه ( طبق نظر فروشنده ها و تعمیر کارا ) و همچنین قیمت مناسب تر لنز های کنون به نسبت نیکون و 100 البته بخاطر بودجه خیلی محدودم بالاخره 700 کنون رو انتخاب کردم

omid705

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا تبریک!!!

ایشالا که عکسهای زیبایی باهاش بگیرید و لذت ببرید.

انتخاب بنده هم پس شد همون 5300

انشالله در آینده نزدیک عکسهاتون رو قرار بدید لذت ببریم.

ممنون از پاسخها و نظرات ارزشمندتون.

برقرار باشید

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
لطف دارید ممنون
انشاله

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
راستش در مورد تفاوت عملکرد سنسور هیبریدی و بقیه منهم از نظر تکنیکی متوجه نظدم چون فقط یه مقاله خوندم که از این نوع سنسور بعنوان مزیت یاد کرده بود حدس میزنم با توجه به لنزهای سری جدید کنون STM که بی صدا هستن عملکرد بهتری دارن و در فکوس سریعتر عملکرد بهتری داره
اما بحث فراوانی و قیمت لنزها میتونید با مراجعه به سایتهایی مثل دیجی کالا یا سایتهای تخصصی فروش دوربین و لوازم جانبی قیمتها رو ببینید
در مورد انتخاب بین این دو برند واقعا در شرایط برابر نمیشه چیزی بجز سلیقع یا تعصب رو بیان کرد چون هر دو در زمینه کارشون حرفه ای هستن
من دیروز برای خودم 700 کنون گرفتم چون تجربه قبلی با DSLR ها نداشتم و فقط با SLR کار کرده بودم نمیتونم فعلا نظری بدم اما انتخابم بین این مدل و 5300 بود که بالاخره بخاطر فراوانی خدمات و تامین قطعه ( طبق نظر فروشنده ها و تعمیر کارا ) و همچنین قیمت مناسب تر لنز های کنون به نسبت نیکون و 100 البته بخاطر بودجه خیلی محدودم بالاخره 700 کنون رو انتخاب کردم

مبارك باشه دوست عزيز
من الان تاپيك رو ديدم به نظر من 700 خيلي بهتر از 5300 هست .
خلاصه و خودموني عرض كنم كانن يه سر و گردن از نيكن بالاتر بوده و هست .
فقط لنز رو 18 135 برداشتيد يا 55 ؟!

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
مبارك باشه دوست عزيز
من الان تاپيك رو ديدم به نظر من 700 خيلي بهتر از 5300 هست .
خلاصه و خودموني عرض كنم كانن يه سر و گردن از نيكن بالاتر بوده و هست .
فقط لنز رو 18 135 برداشتيد يا 55 ؟!
با سلام
ممنونم ازتون
من 55 برداشتم چون بودجه ام محدود بود اما یه 70 300 سیگما میخوام براش بگیرم
البته این لنز نمیدونم کارش چطوریه چون یه کلید مود ماکرو دارهو نمیدونم واقعا لنز زوم چطور ماکرو میگیره
ممنون میشم اگر دوستان در مورد این لنز اطلاعات دارن بگن

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
با سلام
ممنونم ازتون
من 55 برداشتم چون بودجه ام محدود بود اما یه 70 300 سیگما میخوام براش بگیرم
البته این لنز نمیدونم کارش چطوریه چون یه کلید مود ماکرو دارهو نمیدونم واقعا لنز زوم چطور ماکرو میگیره
ممنون میشم اگر دوستان در مورد این لنز اطلاعات دارن بگن

چرا 70 300 ؟! بهتره همون 135 رو تهيه كنيد .
70 يعني نه عكس وايد ميتونيد بگيريد نه نرمال :general208:
كه اين خيلي خيلي بده .
براي شروع همين 55 هم خيلي عاليه دوست عزيز , هر موقع به كسي ميگم دوست عزيز ياد يه نفر ميفتم كه دلم خيلي خيلي خيلي براش تنگ شده :( هنوز نتونستم رفتنش رو قبول كنم :general503:
گاهي وقتها ميگم لعنت به اين دنيا با همه مخلفاتش با همه عكسها با همه فيلم ها ... با خودم :general401:

موفق باشي دوست عزيز :general706:

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
ممنونم از راهنماییتون
بابت اون یادآوری هم متاسفم
دوستی بهم میگفت یه 18 200 بگیرم خیالم راحت بشه
نظرتون درمورد 55 250 چیه؟
و اینکه برای ماکرو از ماونت معکوس استفاده کنم یا ارزونترین لنز ماکرو رو بگیرم با حدود 350؟ چون عاشق ماکرو هستم

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
سلام خدمت اساتید اهل فن! من دنبال یه دوربین و لنزی هستم برای عکاسی. اصلا آموزشی ندیدم برای عکاسی و دوست دارم یه دوربینی باشه که توی جمع های خانوادگی عکس های قشنگ و با کیفیتی بشه گرفت. یعنی سوژه ی عکاسی بیشتر انسان هست تا مناظر. شما چه دوربینی با چه قیمتی پیشنهاد میکنید. حرفه ای باشه

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام خدمت اساتید اهل فن! من دنبال یه دوربین و لنزی هستم برای عکاسی. اصلا آموزشی ندیدم برای عکاسی و دوست دارم یه دوربینی باشه که توی جمع های خانوادگی عکس های قشنگ و با کیفیتی بشه گرفت. یعنی سوژه ی عکاسی بیشتر انسان هست تا مناظر. شما چه دوربینی با چه قیمتی پیشنهاد میکنید. حرفه ای باشه
با سلام
دوست عزیز اگر دنبال عکاسی حرفه ای نیستید اما عکس با کیفیت میخواهید باید برید سراغ کامپکتهای سطح پیشرفته
مثل سری G کنون که از حدود 1200 هست با G15 و بعدش G16
اما من یباشم بجای G16 حتما G1x میگیرم که بهترین کامپکت بین تمام مدلهاست قیمتش هم حدود 1400
کلا زیر یک میلیون دنبال کیفیت نباشید
تا نظر اساتید چی باشه

بالا