برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
دوستان لطفا نظرتونو در مورد این لنز بفرمایید:
لنز کانن EF-S 10-18mm F4.5-5.6 IS STM
درود حمید جان
بسیار لنز خوب و شارپ و پر طرفداری هستش در سال معرفی هم جزو چند لنز برتر بود تنها ایرادی که میشه بهش گرفت نداشتن کیلومتر شماره
واید هست و بدرد عکاسی طبیعت میخوره و موضوعااتی که میخواید در پرسپکتیو اعراق کنید
در انجمن تخصصی همسایه زیاد در موردش بحث شده

Last edited:

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
متشکر ممکنه لینکش رو بدید
برای پرتره اصلا نمیشه روش حساب کرد؟؟

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
لینک و پخ میدم خدمتت
برای پرتره اصلا روش حساب باز نکن اعوجاج داره البته هستند کسانی که از سر نیاز و نبود لنز دیگه ای همراهشون پرتره میگیرن و باید تو فتوشاپ اصلاحش کنن

mhabob_16

Registered User
لایک‌ها
70
درود
سری مبتدی بخصوص در اتیله که فرمودی پیشنهاد نمیشه البته میشه با خرید تجهیزات اضافه کار کرد
بحث اتیله کلا تخصصی تر باید برسی یشه اگر در فرمهای تخصصی عکاسی سوال بفرمایی به نتیجه بهتری خواهید رسید بنده مختصری عرض میکنم تا امادگی کمی از کار داشته باشد
1-جواز کار =شما باید کار با دوربین و فتوشاپ را بلد باشید و از شما ازمونی میگیرند یا باید تشریف ببرید کلاس معتبر و بعد از اموزش به شما مدرک میدن که میتونید در اتحادیه اقدام کنید +کارت پایان خدمت
2-نور در اتیلیه بسیار مهم هست انقدر که نور مهمه نیاز به لنزهای گران قیمت ندارید و با لنز کیت 18-135 امکان عکاسی وجود داره چون نور کافی و فون در این محیط کنترول شده هستش اگر به شما نور ثابت سینمایی پیشنهاد شد(قیمتی کمتر از فلاش) خرید نکنید و فقط از فلاش استدیویی بهره بگیریید مردمک چشم در نور کم باز خواهد شد و با فلاش عکس زیبایی ثبت میکنید
3-دوربین بستگی به بودجه شما از رده میانی تا فول فریم های گران قیمت قابل تهیه است فول فریم جهت عکاسی در باغ در نور کم و ایزو بالا

1-eos 700d efs18-55
2-Nikon D5300
البته لنز 18-55 در این دو دوربین بکار سبکهای که فرمودی نمیخوره و پیشنهاد میکنم صبر کنید تا بودجه بالابره
سپاس از پاسختون
مشکل جواز کار و ... و... و ... رو ندارم
من فقط برای شروع میخوام ی دوربین بگیرم یکم کار کنیم ببینم اصلا کار با دوربین چیه به چه شکله بعدا میرم سراغ اتلیه
این که توی توضیحات عرض کردم ی دوربین برای اتلیه و...
هدفم این بود ی دوربین همه فن حریف بگیرم که فعلا کارمو در سطح متوسط راه بندازه تا کارشو که حرفه ای یاد گرفتم ارتقا بدم
به نظرتون در سطح متوسط چی بردارم؟

mo0oji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
درود
خوش اومدید به انجمن پرشین تولز
شما گویا انتخاب خودتون و کردید
اگر میخواید از فکوس پیوسته و نرم و بی صدا بهره ببرید از برند کانن انتخاب کنید
60 دی خیلی قدیمی شده و اک وجود ندارد ولی دوربین بسیار خوبیه
لنز 18-135 stm لنز خوب و شارپی هستش کانن
لنز 18-140 در نیکون کمی سافت هست و 18-105 پیشنهاد میشه اگر اولوییت اول شما فیلمبرداری هست 18-55 مناسب تره

ممنون بابت راهنمایتون
واقعیتش هرچی بیشتر تحقیق میکنم میبینم انتخاب سخت میشه
دقیقا آدم باید اولی رو که دید ورداره بره :D:D
اولویت اولم فیلم نیست عکاسی رو بیشتر دوس دارم فیلم مواقع ضروری فقط که انتظارم در حد معقولی باشه
برای یکی از آشناهامون ۱۳۰۰ گرفتم زیاد به دلم ننشست
با ۵۵۰ کار کردم عکساش خیلی خوب بود کار کردن باهاشم راحته
نیکون کار نکردم تا حالا بیشتر ترسمم از همینه ولی با توجه با امکانات و توضیحاتی که ازش خوندم به قیمتش میارزید. برا همین جذبش شدم حالا میخاستم ببینم که ارزش خرید کدوم بیشتره
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-700D-vs-Nikon-D5300

سوال مهمتر هم در مورد دوربین های بدون آینه است مثلا کنون مدل m10 با این قیمت ارزش خریدش چقدره؟

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سپاس از پاسختون
مشکل جواز کار و ... و... و ... رو ندارم
من فقط برای شروع میخوام ی دوربین بگیرم یکم کار کنیم ببینم اصلا کار با دوربین چیه به چه شکله بعدا میرم سراغ اتلیه
این که توی توضیحات عرض کردم ی دوربین برای اتلیه و...
هدفم این بود ی دوربین همه فن حریف بگیرم که فعلا کارمو در سطح متوسط راه بندازه تا کارشو که حرفه ای یاد گرفتم ارتقا بدم
به نظرتون در سطح متوسط چی بردارم؟
اگر اندکی بوجه را بالا ببرید eos 700d efs18-135 stm پیشنهاد میدم در غیر اینصورت همین بادی با لنز 18-55 هم رده میانی کانن هستش هم در اینده برای تهیه لنز هزینه کمتری میکنید و بازار لنز دست دوم کانن هم بهتره

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
ممنون بابت راهنمایتون
واقعیتش هرچی بیشتر تحقیق میکنم میبینم انتخاب سخت میشه
دقیقا آدم باید اولی رو که دید ورداره بره :D:D
اولویت اولم فیلم نیست عکاسی رو بیشتر دوس دارم فیلم مواقع ضروری فقط که انتظارم در حد معقولی باشه
برای یکی از آشناهامون ۱۳۰۰ گرفتم زیاد به دلم ننشست
با ۵۵۰ کار کردم عکساش خیلی خوب بود کار کردن باهاشم راحته
نیکون کار نکردم تا حالا بیشتر ترسمم از همینه ولی با توجه با امکانات و توضیحاتی که ازش خوندم به قیمتش میارزید. برا همین جذبش شدم حالا میخاستم ببینم که ارزش خرید کدوم بیشتره
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-700D-vs-Nikon-D5300

سوال مهمتر هم در مورد دوربین های بدون آینه است مثلا کنون مدل m10 با این قیمت ارزش خریدش چقدره؟
دوست عزیز من رسم دنیا اینه برای داشتن چیزی باید چیزی و از دست داد:) فیلم خوب یا داینامیک رنج بالا! این است دعوای طرفداران دو برند:general304:
کانن منو راحت تری لنز ارزانتر بدنه گرانتر در نهایت که سبک سنگین کنید میبینید هر برند یک مزیتی داره و معایبی نیکون داینامیک رنج بهتر کلا سیاست کمپانی ها جوری شده که ما کاربران متعصب بشیم و انان سود کنند
کانن 700 دی بسیار دوربین خوبیه یک سر و گردن از 550 که شات زدید بالاتره
5300 دوربین نازنینی هستش و نیازهای کاربری که حرفه ای دنبال کار نیست و براورده میکنه
اگر از فرمت raw برای عکاسی استفاده میکنید روی حذف فیلتر لوپس نیکون حساب باز نکنید
شما که تجربه کار دارید پیشنهاد میکنم هر دو برند و دست بگیرید و ببینید با کدام راحت تر هستید و خرید کنید البته شاید چون باکانن اشنایی دارید با این دوربین به راحتی ارتباط برقرارنکنید
میرورلس ها به دلیل نداشتن ویزور باتری زیادی مصرف میکنن البته مزایای زیادی هم دارن مثل استفاده از لنزهای ارزان انالوگ با تبدیل ساده بستگی به کاربری شما داره معمولا در عکاسی شهری بدلیل کوچکی و حساسیت ایجاد نکردن کاربرد داره و راهپیمایی طولانی اما لذت dslr به شما نمیده

mo0oji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگر اندکی بوجه را بالا ببرید eos 700d efs18-135 stm پیشنهاد میدم در غیر اینصورت همین بادی با لنز 18-55 هم رده میانی کانن هستش هم در اینده برای تهیه لنز هزینه کمتری میکنید و بازار لنز دست دوم کانن هم بهتره

واقعا از راهنمایتون متشکرم
در کل اندازه سنسور و حساسیت سنسور مهمتر از همه تعداد نقاط فوکوس 39 نیکون به 9 یا 19 کانن، باطری خوب باعث میشه ی بدنه خوب باشه که هم حرفه ای تر باشه هم ماندگارتر به عبارتی دیرتر نیاز به تعویض داشته باشه حداقل رو کاغذ اینجور نشون میده خودشو فقط میمونه پردازشگرشون که من اطلاعی در موردش ندارم کسی اگه اطلاعاتی دارین بهم بدین ممنون میشم فقط چیزی که شنیدم میگن نیکون عکس طبیعی تری میگیره کنون عکس با رنگ های جذاب و عکسی واضحتر تحویل میده (اگه اشتباه ست ممنون میشم بگید)
از طرفی لنزش گرونتره دست دومش کمتره و مشکل فیلمبرداری داره که کانن بهتره تو این زمینه و ۷۵۰ یا ۷۶۰ کانن فک کنم قابل مقایسه با این باشه و قیمتش گرونتره
من به این جمع بندی رسیدم درست یا غلطشو شما بگید.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام دوستان
من میخام ی دوربین بخرم میخام راهنمایم کنید
دوربین بیشتر برای عکاسی میخام کاربردای خونگی و آماتوری زیر دو تومن هزینه میخام بکنم
و علاوه بر کیفیت عکس که خیلی مهمه برام داشتن وای فای برای لایو دیدن تو گوشی و گرفتن عکس و انتقال میخام که برام مهمه بعدیش فیلم گرفتنش هم قابل قبول باشه اینطور نباشه صدای فوکس لنز تو ویدیو باشه و یا نتونه به خوبی نورو تنظبم کنه و مشکلات شبیه این داشته باشه
خودم بین کنون ۱۳۰۰ و ۷۰۰ و ۶۰
با نیکون ۳۴۰۰ و ۵۳۰۰( الویت اولمه) مرددم کدومشو انتخاب کنم
و سوال بعدی اینکه لنز چی خوبه 18-55 یا 18-135
نظرتون در مورد لنز ۵۵-۲۰۰ چیه؟

و سوال آخز اینکه دوربین بدون آینه با این رنج قیمت میشه مدل خوب پیدا کرد؟
باسلام
دوست عزیز اگر به گزینه های مورد نظر در کنون ها 6D رو هم اضافه میکردید رنج کامل میشد
ببینید یه توصیه کلی میتونم بکنم اینکه چرا همه میخوان Dslr تهیه کنن؟ واقعا برای کار خونگی و آماتوری اصلا احتیاجی به داشتن دوربین با اندازه بزرگ و شرایط کاری دشوار و حرفه ای نیست
شما اگر کیفیت میخواهید یه کامپکت پیشرفته تهیه کنید و از کیفیت بالا به همراه سهولت کار لذت ببرید
اینو یادمون باشه هر عکاس حتما به یک دوربین کامپکت خوب نیاز داره مخصوصابرای شکار سوژه های سریع و لحظه ای

اما در مورد داشتن وای فای واقعا دیدن عکس در گوشی یا مانیتور دوربین تفاوت آنچنانی نداره البته داشتنش بد نیست ولی اگر انتخاب رو محدود کنه نمیتونه در اولویت باشه
شما باتوجه به کابریتون در درجه اول به یک کامپکت پیشرفته فکر کن به نظرمن
اما اگر اصرار بر داشتن دوربین حرفه ای دارید با توجه به بودجه از بین 700 کنون یا 5300 نیکون انتخاب کنید
در مورد لنز 135-18 میتونه جذابیت بیشتری داشته باشه

mo0oji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
باسلام
دوست عزیز اگر به گزینه های مورد نظر در کنون ها 6D رو هم اضافه میکردید رنج کامل میشد
ببینید یه توصیه کلی میتونم بکنم اینکه چرا همه میخوان Dslr تهیه کنن؟ واقعا برای کار خونگی و آماتوری اصلا احتیاجی به داشتن دوربین با اندازه بزرگ و شرایط کاری دشوار و حرفه ای نیست
شما اگر کیفیت میخواهید یه کامپکت پیشرفته تهیه کنید و از کیفیت بالا به همراه سهولت کار لذت ببرید
اینو یادمون باشه هر عکاس حتما به یک دوربین کامپکت خوب نیاز داره مخصوصابرای شکار سوژه های سریع و لحظه ای

اما در مورد داشتن وای فای واقعا دیدن عکس در گوشی یا مانیتور دوربین تفاوت آنچنانی نداره البته داشتنش بد نیست ولی اگر انتخاب رو محدود کنه نمیتونه در اولویت باشه
شما باتوجه به کابریتون در درجه اول به یک کامپکت پیشرفته فکر کن به نظرمن
اما اگر اصرار بر داشتن دوربین حرفه ای دارید با توجه به بودجه از بین 700 کنون یا 5300 نیکون انتخاب کنید
در مورد لنز 135-18 میتونه جذابیت بیشتری داشته باشه

سپاس از راهنمایتون
عرضم به خدمت شما که اون مدلایی که معرفی کردم تو رنج قیمتی بود که میخام برا دوربین کنار بذارمه دی۶۰ الان فقط دست دومش هست دی۶ که دیگه خیلی هزینه بردار میشه برام انقد نمیخام هزینه کنم
در رابطه با دوربین کامپکت کاملا حق با شماست برا منی که زیاد بلد نیستم بهتره ولی قبلا داشتم و لذت عکاسی رو باش تجربه نمیشه کرد و به نظر من از لحاظ لذت بردن از عکاسی با دوربین گوشی زیاد فرق نمیکنه(کیفیف منظورم نیست لذت برد از عکس گرفتنه) حالا نظر شخصی منه درست یا غلط بودنشو امدم اینجا پیش اساتید بزرگ راهنمایی بگیرم و اینکه با توجه به شغلم که با دوربین های صنعتی پردازش تصویر کار میکنم و لنزاشون آشنای نسبی دارم میخام ی تجربه نسبی هم با دوربین dslr داشته باشم و واقعا عکاسی دوست دارم و لذت میبرم ازش مخصوصا بشه منوال تنظیمش کرد و عکسی که مد نظرته بگیری واقعا لذت بخش خواهد بود شما که تجربه زیادی دارین حتما تایید میکنید این حرف منو
چیزی که تا الان باتوجه به خوندن پستای قبلیتون دستم امده کنون فقط راحتی کار و فیلم برداری بهتری و قیمت لنز مناسبتری نسبت به نیکون داره
باز اگه راهنمایم کنید که بین کانن و نیکون کدوم بهتره ممنون میشم چون هرجا نگاه میکنم نیکون از لحاظ سنسور و حساسیت و فوکوس تو عکاسی از کانن هم رنجش بالاتر بوده مگه اینکه کانن بالای سه تومن بخام بگیرم .
نمونه عکس با شرایط و تنظیمات یکسان از کجا میتونم پیدا کنم ببینم؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سپاس از راهنمایتون
عرضم به خدمت شما که اون مدلایی که معرفی کردم تو رنج قیمتی بود که میخام برا دوربین کنار بذارمه دی۶۰ الان فقط دست دومش هست دی۶ که دیگه خیلی هزینه بردار میشه برام انقد نمیخام هزینه کنم
در رابطه با دوربین کامپکت کاملا حق با شماست برا منی که زیاد بلد نیستم بهتره ولی قبلا داشتم و لذت عکاسی رو باش تجربه نمیشه کرد و به نظر من از لحاظ لذت بردن از عکاسی با دوربین گوشی زیاد فرق نمیکنه(کیفیف منظورم نیست لذت برد از عکس گرفتنه) حالا نظر شخصی منه درست یا غلط بودنشو امدم اینجا پیش اساتید بزرگ راهنمایی بگیرم و اینکه با توجه به شغلم که با دوربین های صنعتی پردازش تصویر کار میکنم و لنزاشون آشنای نسبی دارم میخام ی تجربه نسبی هم با دوربین dslr داشته باشم و واقعا عکاسی دوست دارم و لذت میبرم ازش مخصوصا بشه منوال تنظیمش کرد و عکسی که مد نظرته بگیری واقعا لذت بخش خواهد بود شما که تجربه زیادی دارین حتما تایید میکنید این حرف منو
چیزی که تا الان باتوجه به خوندن پستای قبلیتون دستم امده کنون فقط راحتی کار و فیلم برداری بهتری و قیمت لنز مناسبتری نسبت به نیکون داره
باز اگه راهنمایم کنید که بین کانن و نیکون کدوم بهتره ممنون میشم چون هرجا نگاه میکنم نیکون از لحاظ سنسور و حساسیت و فوکوس تو عکاسی از کانن هم رنجش بالاتر بوده مگه اینکه کانن بالای سه تومن بخام بگیرم .
نمونه عکس با شرایط و تنظیمات یکسان از کجا میتونم پیدا کنم ببینم؟
خب الان کمی قضیه بهتر شد
اولا ممنون که پستهای قبلی رو خوندید
جمله ای که خیلی تکرار شده " اگر فیلمبرداری هم براتون مهمه قطعا کنون اگر نه به نیکون هم فکر کنید "
راحتی کار در مورد کنون و نیکون تفاوتی نداره هر کدوم ادبیات خودشون رو دارن
اون 2 مدلی که پیشنهاد کردم از نیکون و کنون میتونه انتخابهای خوبی باشه با توجه به قیمتهای فعلی که دارن و امکاناتشون بنظرم تصمیم بین این 2 برند کمی سلیقه ای هست مطمئن باشید بیشتر افراد از 50% امکانات دوربینشون اصلا استفاده نمیکنن و تو زیر منوها اصلا وارد نمیشن فقط بابتش هزینه میکنن
از این سایت میتونید استفاده کنید و همچنین اینجا هم اطلاعات خوبی داره

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
واقعا از راهنمایتون متشکرم
در کل اندازه سنسور و حساسیت سنسور مهمتر از همه تعداد نقاط فوکوس 39 نیکون به 9 یا 19 کانن، باطری خوب باعث میشه ی بدنه خوب باشه که هم حرفه ای تر باشه هم ماندگارتر به عبارتی دیرتر نیاز به تعویض داشته باشه حداقل رو کاغذ اینجور نشون میده خودشو فقط میمونه پردازشگرشون که من اطلاعی در موردش ندارم کسی اگه اطلاعاتی دارین بهم بدین ممنون میشم فقط چیزی که شنیدم میگن نیکون عکس طبیعی تری میگیره کنون عکس با رنگ های جذاب و عکسی واضحتر تحویل میده (اگه اشتباه ست ممنون میشم بگید)
از طرفی لنزش گرونتره دست دومش کمتره و مشکل فیلمبرداری داره که کانن بهتره تو این زمینه و ۷۵۰ یا ۷۶۰ کانن فک کنم قابل مقایسه با این باشه و قیمتش گرونتره
من به این جمع بندی رسیدم درست یا غلطشو شما بگید.
درود
سنسور این رده دوربین همگی کراپ هستند نیکون1.5 و کانن1.6 نقاط فکوس کانن کمتره ولی همه کراس تایپ cross-type است و برای اشتیاق کاذب مشتری دست به تبلیغات کاذب و نقاط کمکی نمیزند! در مورد کراس تایپ لطفا تحقیق کنید باتری رده میانی کم است بخاطر نداشتن ال سی دی بالا که به مرور میتونید تجربه خودتون و بالا ببربد و صرفه جویی کنید (حدود 330 شات) با خرید باتری یدک حل میشه
حساسیت یا ایزو همیشه کانن پیشتاز بود ولی الان زیاد فرقی با نیکون ندارد فقط در فول فریم کانن برترری هست
در مورد خرابی هم خودتون تحقیق کردید و به نتیجه رسیدین کانن کمتر خرابی داره
پردازشگر که فرمودی وقتی شما با فرمت jpeg عکاسی کنید نیکون عکسهای پررنگ ولعابی به شما میده ولی واقعیت امر اینه کسی که تصمیم به عکاسی میگیره و هزینه delrمیکنه نباید با این فرمت عکاسی کنه و وقتی شما با فرمت خام raw عکاسی کنید اوج کیفیت و دسترسی به ادیت را خواهید داشت
فیلتر لو پس که در نیکون حذف شده ایا کسی فکر کرده چرا کانن اینکار ساده را نکرده؟!وقتی لوپس یا فیلتر پایین گذر حذف بشه شارپ بالا میره اما مشکلاتی به وجود میاد البته میشه در فتوشاپ اصلاح کرد ولی برای عکاس زمان بره این فیلتر که حذف بشه زمانی که از بافت شطرنجی عکاسی کنید بهم ریختگی دارید و پدیده مویر به وجود میاد
در مورد 60 دی که فرمودی الان با قیمتهایی که دست دو میدن توجیح خرید ندارد 70 دی با فاصله قیمتی کمتر میشه خرید از 2400 الی 3000
شما طبق امار جهانی تحقیق کنید کاربران کانن چقدره و به این نتیجه میرسید بالاترین کاربران عکاسی کاربر کانن هستند

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
درود
شما طبق امار جهانی تحقیق کنید کاربران کانن چقدره و به این نتیجه میرسید بالاترین کاربران عکاسی کاربر کانن هستند
ممنون tm.fard عزیز بابت نظرات عالیت
در مورد همین یه جمله فکر کنم این عکس تکمیل کننده باشه
photographers-take-pictures-during-the-fifa-womens-world-cup-final-DAP4AB.jpg

اما بازهم نظر شخصیم اینه که انتخاب بین این دو برند سلیقه ای میتونه باشه
اما در بین کاربران حرفه ای مخصوصا خبرنگاران و ... کنون عمومیت خیلی بیشتری داره

mo0oji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
درود
سنسور این رده دوربین همگی کراپ هستند نیکون1.5 و کانن1.6 نقاط فکوس کانن کمتره ولی همه کراس تایپ cross-type است و برای اشتیاق کاذب مشتری دست به تبلیغات کاذب و نقاط کمکی نمیزند! در مورد کراس تایپ لطفا تحقیق کنید باتری رده میانی کم است بخاطر نداشتن ال سی دی بالا که به مرور میتونید تجربه خودتون و بالا ببربد و صرفه جویی کنید (حدود 330 شات) با خرید باتری یدک حل میشه
حساسیت یا ایزو همیشه کانن پیشتاز بود ولی الان زیاد فرقی با نیکون ندارد فقط در فول فریم کانن برترری هست
در مورد خرابی هم خودتون تحقیق کردید و به نتیجه رسیدین کانن کمتر خرابی داره
پردازشگر که فرمودی وقتی شما با فرمت jpeg عکاسی کنید نیکون عکسهای پررنگ ولعابی به شما میده ولی واقعیت امر اینه کسی که تصمیم به عکاسی میگیره و هزینه delrمیکنه نباید با این فرمت عکاسی کنه و وقتی شما با فرمت خام raw عکاسی کنید اوج کیفیت و دسترسی به ادیت را خواهید داشت
فیلتر لو پس که در نیکون حذف شده ایا کسی فکر کرده چرا کانن اینکار ساده را نکرده؟!وقتی لوپس یا فیلتر پایین گذر حذف بشه شارپ بالا میره اما مشکلاتی به وجود میاد البته میشه در فتوشاپ اصلاح کرد ولی برای عکاس زمان بره این فیلتر که حذف بشه زمانی که از بافت شطرنجی عکاسی کنید بهم ریختگی دارید و پدیده مویر به وجود میاد
در مورد 60 دی که فرمودی الان با قیمتهایی که دست دو میدن توجیح خرید ندارد 70 دی با فاصله قیمتی کمتر میشه خرید از 2400 الی 3000

ممنون بابت توضیحات مفیدت، خیلی کامل بود دوست عزیز
فقط ی موضوع الان کانن ۹ نقطه فوکوس و همه کراسه و نیکون ۳۹ تای فقط ۹ تاش کراسه بازم ی عدد هستن یعنی نیکون ضعف نداره تو این زمینه و جای قوی تر بودنشم نیست که بخاد روش مانور بدی درسته این حرفم؟
فیلتر لوپس هم قبلا خونده بودم ی خوبی هایی داره و بدی هایم داره که خیلی ها ترجیح میدن برش ندارن
در مورد فرمت jpeg و سنسور دوتا دوربین من برعکسو شنیده بودم ممنون که اصلاحش کردین واقعا نمیدونستم
در کل بگم پست بالاتون خیلی نظرمو عوض کرد الان اولویت اولم کانن هستش:D:D:D
دوربین ۷۰ دی رو یکی از دوستام داره تر تمیز هم هست فقط بدنه رو ازش ۱۷۰۰ بردارم خوبه؟ یا پیشنهاد نمیکنید؟
و اینکه بدنه رو بخرم هزینه های جانبیش حدودا چقد تموم میشه برام
ی رم ۱۶
ی لنز ارزون و معمولی فعلا و فیلترش

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
ممنون بابت توضیحات مفیدت، خیلی کامل بود دوست عزیز
فقط ی موضوع الان کانن ۹ نقطه فوکوس و همه کراسه و نیکون ۳۹ تای فقط ۹ تاش کراسه بازم ی عدد هستن یعنی نیکون ضعف نداره تو این زمینه و جای قوی تر بودنشم نیست که بخاد روش مانور بدی درسته این حرفم؟
فیلتر لوپس هم قبلا خونده بودم ی خوبی هایی داره و بدی هایم داره که خیلی ها ترجیح میدن برش ندارن
در مورد فرمت jpeg و سنسور دوتا دوربین من برعکسو شنیده بودم ممنون که اصلاحش کردین واقعا نمیدونستم
در کل بگم پست بالاتون خیلی نظرمو عوض کرد الان اولویت اولم کانن هستش:D:D:D
دوربین ۷۰ دی رو یکی از دوستام داره تر تمیز هم هست فقط بدنه رو ازش ۱۷۰۰ بردارم خوبه؟ یا پیشنهاد نمیکنید؟
و اینکه بدنه رو بخرم هزینه های جانبیش حدودا چقد تموم میشه برام
ی رم ۱۶
ی لنز ارزون و معمولی فعلا و فیلترش
بله کاملا درسته و در این رده برتری ندارن
لوپس هم که تحقیق کردید بستگی به کاربری ممکنه مفید یا حتی مضر باشه
سعی کنید با فرمت خام عکاسی کنید دستتون خیلی باز تره هم میتونید اصلاح رنگ و شارپ و اعوجاج و وایت بالانس و و و را غیر مخرب تصحیح کنید و در نهایت کانورت به فرمت دلخواه
خوشحالم به راه کانن بازگشتید:general304::general304:
بادی 70دی 1700 میده(بدون لنز)؟چند شات زده؟از سلامت بادی اطمینان دارید؟
پیشنهاد میکنم دو عدد رم 8 بخرید و به نوبت استفاده کنید اینکار باعث میشه اگر مشکلی پیش بیاد تمام ثبتهای شما نابود نشه(کاربران حرفه ای از چندین رم استفاده میکنند)
لنز بستگی به کاربری شما باید پیشنهاد داده بشه ولی بصورت عمومی میتونید 18-135 اس تی ام یا اگر بوجه کمه اولویت بعدی 18-55 اس تی ام خریداری کنید stm هنگام تصویر برداری ویدیویی بسیار نرم و بی صدا عمل خواهد کرد

mo0oji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بله کاملا درسته و در این رده برتری ندارن
لوپس هم که تحقیق کردید بستگی به کاربری ممکنه مفید یا حتی مضر باشه
سعی کنید با فرمت خام عکاسی کنید دستتون خیلی باز تره هم میتونید اصلاح رنگ و شارپ و اعوجاج و وایت بالانس و و و را غیر مخرب تصحیح کنید و در نهایت کانورت به فرمت دلخواه
خوشحالم به راه کانن بازگشتید:general304::general304:
بادی 70دی 1700 میده(بدون لنز)؟چند شات زده؟از سلامت بادی اطمینان دارید؟
پیشنهاد میکنم دو عدد رم 8 بخرید و به نوبت استفاده کنید اینکار باعث میشه اگر مشکلی پیش بیاد تمام ثبتهای شما نابود نشه(کاربران حرفه ای از چندین رم استفاده میکنند)
لنز بستگی به کاربری شما باید پیشنهاد داده بشه ولی بصورت عمومی میتونید 18-135 اس تی ام یا اگر بوجه کمه اولویت بعدی 18-55 اس تی ام خریداری کنید stm هنگام تصویر برداری ویدیویی بسیار نرم و بی صدا عمل خواهد کرد

آره ۱۷۰۰ فقط بدنه با ی کیف رم ۳۲ داره با اون میگه ۱۹۰۰ گفتم نمیخام
میگه ندیده چندتا شات زده ولی پارسال پاییز خریده و گارانتیشم ایده عال هستش و موجوده خودشم عکاس ساختمونو پروژه های صنعتی هستش
خودم دوربینشو ندیدم فردا میاره که بیینمش
اگه چکی هست بگین ممنون میشم حالا بنده خدا حرفی نداره میگه هر وقت مشکل داشت بیار برام
شایدم یهو پشیمون شد از فروشش :general304::general404:
تو فکر همینم ی لنز ۱۸ ۱۳۵ بخرم براش

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
آره ۱۷۰۰ فقط بدنه با ی کیف رم ۳۲ داره با اون میگه ۱۹۰۰ گفتم نمیخام
میگه ندیده چندتا شات زده ولی پارسال پاییز خریده و گارانتیشم ایده عال هستش و موجوده خودشم عکاس ساختمونو پروژه های صنعتی هستش
خودم دوربینشو ندیدم فردا میاره که بیینمش
اگه چکی هست بگین ممنون میشم حالا بنده خدا حرفی نداره میگه هر وقت مشکل داشت بیار برام
شایدم یهو پشیمون شد از فروشش :general304::general404:
تو فکر همینم ی لنز ۱۸ ۱۳۵ بخرم براش
اگر دوربین زیر 10000 شات زده و از سلامتش مطمعن هستید بخرید میتونید به نمایندگی های ایده ال مراجعه کنید و بدید دوربین و چک کنن

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
tm.fard ای ملعون اینقدر بچه های مردم رو از راه به در نکن :general707:
یه زمانی بود میگفتن دوربینهای نیکون نویز دارن که البته پر بیراه هم نمیگفتن چون نیکون از سنسور ccd استفاده میکرد اما از مدل D90 به اینطرف ورق برگشت و نیکون هم رو به استفاده از cmos ساخت سونی و دیگر شرکتها آورد.
در حال حاظر دوربینهای نیکون به لحاظ کیفیت ساخت و کیفیت تصاویر خروجی یک سرو گردن از دوربینهای کنن بالاتر هستن. شما الان اگه با دوربین d7200 یک عکس با ایزوی 100 بگیرید بعد میتونید این عکس رو در مرحله ویرایش تا 5 استاپ یعنی ایزوی 1600 بالا ببرید یا به اصطلاح پوش کنید بدون اینکه کوچکترین تفاوتی با ایزوی 1600 خود دوربین داشته باشه در صورتی که در فولفریمهای کنن تا دو استاپ هم نمیشه این کار رو کرد. در بحث نویز هم همینطوره کراپ های نیکون با فولفریمهای کنن دارن رقابت میکنن. حالت تعقیب سوژه 3d و اتو ایزو که دوربینهای ارزون چند سال پیش نیکون داشتن رو تازه بعد از چند سال کنن به فکرش افتاده که استفاده کنه.
به جرات میتونم بگم تنها برتری که کنن در حال حاظر داره فوکوس خودکار در فیلمبرداری هست نه حتی فیلمبرداری که اونم به قیمت نصف کردن سطح فوتو دیودهای سنسور به دست اومده و کیفیت عکس رو فدای فوس در حالت لایو ویو کرده. خدا وکیلی کیفیت ساخت بدنه ها رو نگاه کنید به نظر شما آلیاژ منیزیوم با پلاستیک برابره؟

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
tm.fard ای ملعون اینقدر بچه های مردم رو از راه به در نکن :general707:
یه زمانی بود میگفتن دوربینهای نیکون نویز دارن که البته پر بیراه هم نمیگفتن چون نیکون از سنسور ccd استفاده میکرد اما از مدل D90 به اینطرف ورق برگشت و نیکون هم رو به استفاده از cmos ساخت سونی و دیگر شرکتها آورد.
در حال حاظر دوربینهای نیکون به لحاظ کیفیت ساخت و کیفیت تصاویر خروجی یک سرو گردن از دوربینهای کنن بالاتر هستن. شما الان اگه با دوربین d7200 یک عکس با ایزوی 100 بگیرید بعد میتونید این عکس رو در مرحله ویرایش تا 5 استاپ یعنی ایزوی 1600 بالا ببرید یا به اصطلاح پوش کنید بدون اینکه کوچکترین تفاوتی با ایزوی 1600 خود دوربین داشته باشه در صورتی که در فولفریمهای کنن تا دو استاپ هم نمیشه این کار رو کرد. در بحث نویز هم همینطوره کراپ های نیکون با فولفریمهای کنن دارن رقابت میکنن. حالت تعقیب سوژه 3d و اتو ایزو که دوربینهای ارزون چند سال پیش نیکون داشتن رو تازه بعد از چند سال کنن به فکرش افتاده که استفاده کنه.
به جرات میتونم بگم تنها برتری که کنن در حال حاظر داره فوکوس خودکار در فیلمبرداری هست نه حتی فیلمبرداری که اونم به قیمت نصف کردن سطح فوتو دیودهای سنسور به دست اومده و کیفیت عکس رو فدای فوس در حالت لایو ویو کرده. خدا وکیلی کیفیت ساخت بدنه ها رو نگاه کنید به نظر شما آلیاژ منیزیوم با پلاستیک برابره؟
سلام مصطفی جان مخلص نیکونتم و خودتم هستم اما خود میدونی برای رستگاری راهی جر کانن نیست:general304:
برادر خودت تو اون یکی فرم دستی در اتش داری و اطلاعاتم ماشاله کامله به قوت سنسور سونی داینامیک نیکون بالاتره و در تمام مشاورها دقت کنی به این مطلب اشاره کردم اما مطصفی عزیزم مطلب فقط داینامیک نیست اگر خاطرت باشه اونور هم یکبار جنگ جهانی شد و اخرش لایکها و بحثها و استدلالها تقریبا برابر بود و در نهایت هیچ گروهی به نتیجه نرسیدن
در مورد ایزو هم ممکنه بعضی بدنه ها قوت داشته باشند بعضی ضعف ایا 6 دی کانن ایزو مطلوبی ندارد؟قطعا اگثر استفاده کننده بخاطر این ایزو جذب این بادی شدن
بله با امدن دی 500 نیکون به مراتب در ورزشی و حیات وحش برتری با نیکون شد اما رغیب این بادی 7دی مارک 2 چند سال عقب تر هست با معرفی نسخه جدید احتمالا معادله تغییر میکنه
اقا خبری ازت نیست!قسمت عکاسی نیاز داره به شماها

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
سلام مصطفی جان مخلص نیکونتم و خودتم هستم اما خود میدونی برای رستگاری راهی جر کانن نیست:general304:
برادر خودت تو اون یکی فرم دستی در اتش داری و اطلاعاتم ماشاله کامله به قوت سنسور سونی داینامیک نیکون بالاتره و در تمام مشاورها دقت کنی به این مطلب اشاره کردم اما مطصفی عزیزم مطلب فقط داینامیک نیست اگر خاطرت باشه اونور هم یکبار جنگ جهانی شد و اخرش لایکها و بحثها و استدلالها تقریبا برابر بود و در نهایت هیچ گروهی به نتیجه نرسیدن
در مورد ایزو هم ممکنه بعضی بدنه ها قوت داشته باشند بعضی ضعف ایا 6 دی کانن ایزو مطلوبی ندارد؟قطعا اگثر استفاده کننده بخاطر این ایزو جذب این بادی شدن
بله با امدن دی 500 نیکون به مراتب در ورزشی و حیات وحش برتری با نیکون شد اما رغیب این بادی 7دی مارک 2 چند سال عقب تر هست با معرفی نسخه جدید احتمالا معادله تغییر میکنه
اقا خبری ازت نیست!قسمت عکاسی نیاز داره به شماها
مشکل من با کنن همین پسرفت کردنها و یا در جا زدن هاشه مثلا دوربین 6d دوربین خوبی بود اما الان بعد از 5 سال کنن این دوربین رو آپدیت کرده نتایج اولیه این دوربین در حد دوربینهای هم رده 2017 که هیچ حتی از خود 6D هم پایینتره! مدلهای 650-700 رو که یادتون هست هیچ تفاوتی با هم نداشتن فقط کیت 700 stm بود. همین وضع تو رده 1000 هم وجود داره.
ولی در کل اگه خودم بخوام برتری های کنن به نیکون رو بگم.
-فوکوس سریع در فیلمبرداری.
-امکان نصب گریپ برای مدلهای پایین (روی نیکون هم میشه یه چیزایی نصب کرد اما فقط باتری هست از اون طرف در مدلهای بالاتر گریپ نیکون بهتره یعنی لازم نیست باتری اصلی رو خارج کنیم)
-وجود چند لنز ارزان قیمت مثل 50/1.8 و 10-18 (البته نیکون هم دست به کار شده و داره nikon 10-20 رو وارد بازار میکنه)
-دیافراگم الکترونیکی.
نورسنجی در حالت لایو ویو تقریبا برای همه دوربینها (در نیکون این امکان فقط در فولفریمها هست)
-امکان استفاده از اکثر لنزهای آنالوگ بخاطر فاصله فلنچ کوتاهتر (از اونطرف نیکون پشتیبانی خوبی از لنزهای قدیمی خودش داره هر چند گرونن و دست ما بهشون نمیرسه)
-عملکرد بهتر در ساخت دوربینهای کامپک و میرورلس.

فعلا همینا به ذهنم رسید شاید بیشتر باشن.

بالا