برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

blake

Registered User
لایک‌ها
531
سلام دوستان، ممنون بابت مشاوره و نظر دهی شما
من حدود سه تا سه و نیم میخوام هزینه کنم و بیشتر سعی بر هیبریدی دارم
عکاسی خانوادگی( در این حالت تنظمات اتوماتیک مدنظرم هست) و عکاسی طبیعت بالاخص ماکروگرافی رو مد نظرم هست.

بین canon g3x و Panasonic fz1000 موندم. البته اگه گزینه های بهتری دارید ممنون میشم کمک کنید

من خودم دوربینی که الان دارم G11 canon هست،

درود دوست عزیز
به نظر من واسه ماکرو گرافی اگر رو بیارین به DSLR ها دستتون بازتر هست از لحاظ لنز و قابلیتها
ولی اگر حتما میخاین که Bridge باشه پاناسونیک بهتر هست(به دلیل بهتر بودن سیستم فوکوس در عکاسی و فاصله ی کمتر فوکوس ماکرو)
و خیلی موارد دیگه که شاید الان ازش استفاده نکنین ولی قطعا بهتر از کنون هست(از جمله عکاسی پی در پی 12 فریم در ثانیه)
البته این رو هم در نظر بگیرین که با انتخاب پاناسونیک مقداری زوم رو هم از دست میدین نسبت به کنون
بدرود

hamed1987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درود دوست عزیز
به نظر من واسه ماکرو گرافی اگر رو بیارین به DSLR ها دستتون بازتر هست از لحاظ لنز و قابلیتها
ولی اگر حتما میخاین که Bridge باشه پاناسونیک بهتر هست(به دلیل بهتر بودن سیستم فوکوس در عکاسی و فاصله ی کمتر فوکوس ماکرو)
و خیلی موارد دیگه که شاید الان ازش استفاده نکنین ولی قطعا بهتر از کنون هست(از جمله عکاسی پی در پی 12 فریم در ثانیه)
البته این رو هم در نظر بگیرین که با انتخاب پاناسونیک مقداری زوم رو هم از دست میدین نسبت به کنون
بدرود
ممنون از وقتی که گذاشتید
راستش چون دوربین خانوادگی هم هست و نمیخوام خیلی درگیر تعویض لنز در زمان های مختلف بشم رو به DSLR نمیارم برای همین دنبال Bridge هستم تا هم عکس های اتوماتیک خوبی بگیره هم زوم خوبی داشته باشه و هم تنظیمات دستی قابل قبول،

ازونجایی که کنون در سری جی زوم بالا نمیداد گزینه مورد علاقم نبود تا اینکه G3x رو دیدم، بین این مدل و مدل panasonic-fz1000 گیر کردم البته خیلی از جاها پاناسونیک رو برتر دوسنتنذ ولی چون اطلاعاتشونو خیلی تخصصی بود راستش دقیق متوجه برخی اختلافات نمیشدم.

اون مقدار اختلاف زوم مشکلی ندارم لااقل از 4x مدل G11 و گوشی ها بهتره

من عرض کردم عکاسی طبیعت و بالاخص ماکروگرافی و همچنین عکاسی خانوادگی مخصوصاً در شرایط نور داخل اتاق برام خیلی مهم هستند و البته عدم افت فاحش کیفیت در زوم

ممنون از راهنمایی های شما

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
به به آقا وحید عرض سلام
آقا شما کجا اینجا کجا .....
یه زمانی سخت افزار با حضور شما رونق داشت و اطلاعات خوبی در پی تی رد و بدل میشد
کاش باز هم اون فضا تکرار بشه
مخلصم برادر. کلا محتوای فارسی تو نت رو به زواله ائه:Dاونی که اطلاعاتی داره سعی میکنه نگه شاید بعدا از نظر اقتصادی بدردش بخوره:general304:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
منظور جمله اخرتونو متوجه نشدم ولی قیمتش 3400 هست حدودا، از G3x گرونتره
دوست عزیز! یکی هست دست دومشو تو دیوار شیور و امثالهم 1500 اگهی میکنه! من نگفتم نوش 1500 ائه!

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
برادر چی تو دیاف تاثیر گذار نیست؟ منظور ایشون دیافراگم نیست! کما اینکه منظور کسی از کراپ تبدیل شدن فوکال نیست! چون از نظر فیزیکی غلطه! اگر کمیت هارو بجای این موارد غلط یه سری موارد ثابت در نظر بگیرید نتیجه این خواهد شد که مثلا یک لنز 50/1.8 روی بدنه کراپ کنون زاویه دیدی معادل زاویه دید لنز با فوکال 80 میلیمتر روی فول فریم خواهد داشت و عمق میدانی معادل یک لنز 80/2.8 روی فول فریم خواهد داشت! پس زاویه دید و عمق میدان که برای مقایسه و معادل سازی استفاده میشه مرتبط به فوکال و دیافراگم نیست!
سلام اقای خدابندلو
ممنون از اصلاح متن بنده
بله حق با شماست در معادل سازی در فول فریم عمق میدان کمتری وجود دارد
اما در اگزیف عکس در کراپ هم دیاف 1.8 ثبت میشود و دیاف از 2.8 شروع نخواهد شد اما در معادل سازی بخاطر سنسور فول فریم حق باشماست

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
سلام اقای خدابندلو
ممنون از اصلاح متن بنده
بله حق با شماست در معادل سازی در فول فریم عمق میدان کمتری وجود دارد
اما در اگزیف عکس در کراپ هم دیاف 1.8 ثبت میشود و دیاف از 2.8 شروع نخواهد شد اما در معادل سازی بخاطر سنسور فول فریم حق باشماست
خواهش میکنم برادر. البته اگزیف درسته! من عرض کردم که بحث نور ورودی (در واقع T استاپ) با عمق میدان یکی نیست! همینطور فوکال و زاویه دید! 2تا پارامتر مجزا هستند که بر اساس سایز سنسور به شما زاویه دید و عمق میدان رو میدن!

blake

Registered User
لایک‌ها
531
خواهش میکنم برادر. البته اگزیف درسته! من عرض کردم که بحث نور ورودی (در واقع T استاپ) با عمق میدان یکی نیست! همینطور فوکال و زاویه دید! 2تا پارامتر مجزا هستند که بر اساس سایز سنسور به شما زاویه دید و عمق میدان رو میدن!

جسارتا میشه در این مورد یه توضیح کامل بدین خیلی گیج کننده هست
میگن علاوه بر ضرب کراپ در فوکال و دیاف، باید توان 2 کراپ رو هم در ایزو ضرب کنید تا ایزوی معادل فول فریم هم به دست بیاد!!! o_O:general210:
خیلی گیج کننده هست اگر یه توضیح کامل و ساده بدین خیلی عالی میشه

aryan_007

Registered User
لایک‌ها
39
درود دوستان . برای ورود به دنیای عکاسی توی رنج قیمتی تا 2500 دو
درود دوستان . برای ورود به دنیای عکاسی توی رنج قیمتی تا 2500 دوتا دوربین انتخاب کردم که نیکون d5500 و کنون 750d هستش . میخواستم راهنمایی کنید کدوم بهتره و چرا.
ممنونم

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
جسارتا میشه در این مورد یه توضیح کامل بدین خیلی گیج کننده هست
میگن علاوه بر ضرب کراپ در فوکال و دیاف، باید توان 2 کراپ رو هم در ایزو ضرب کنید تا ایزوی معادل فول فریم هم به دست بیاد!!! o_O:general210:
خیلی گیج کننده هست اگر یه توضیح کامل و ساده بدین خیلی عالی میشه
نخیر سایز سنسور ربطی به حساسیت نداره! نسل سنسور + بزرگی پیکسل ها تعیین کننده پایه حساسیت دوربین هستش. ولی بصورت قاعده کلی سنسور های با کراپ 2 حدود 2استاپ تو iso نتیجه بدتری دارند و سنسور های با کراپ 1.5 حدود 1استاپ.

blake

Registered User
لایک‌ها
531
درود دوستان . برای ورود به دنیای عکاسی توی رنج قیمتی تا 2500 دو
درود دوستان . برای ورود به دنیای عکاسی توی رنج قیمتی تا 2500 دوتا دوربین انتخاب کردم که نیکون d5500 و کنون 750d هستش . میخواستم راهنمایی کنید کدوم بهتره و چرا.
ممنونم

درود
به طور کلی اگر هدف اصلیتون عکاسی هست پیشنهاد میکنم سمت نیکون برین ولی اگر فیلمبرداری بیشتر مد نظر هست، کنون رو انتخاب کنین
این به این معنی نیست که نیکون نمیتونه فیمبرداری کنه یا کنون عکاسی کنه بلکه قدرت نیکون توی عکاسی هست و کنون توی فیلمبرداری
خیلی از مشخصات این دو دوربین شبیه به هم هست فقط تنها تفاوت ها رو اینجا مینویسم:
کنون:
تعداد نقاط فوکوس کراس تایپ بیشتری داره(فوکوس بهتری انجام میده)
NFC داره
از مموری های UHSI ساپورت میکنه(سرعت بیشتری دارن این مموری ها ولی توی این دو دوربین تفاوتی ایجاد نمیکنه)

نیکون:
ایزوی بیشتری داره به صورت پیش فرض
تعداد نقاط فوکوس بیشتری داره
ال سی دی مقداری بزرگتر هست
باتری بهتری داره(تقریبا دو برابر کنون)
ضبط Timelapse داره
داینامیک رنج بهتری داره
Color Depth بهتری داره
سایت DXO هم رتبه ی بهتری به d5500 داده

اگر انتخاب به من بود قطعا نیکون رو برمیداشتم
بدرود

aryan_007

Registered User
لایک‌ها
39
درود
به طور کلی اگر هدف اصلیتون عکاسی هست پیشنهاد میکنم سمت نیکون برین ولی اگر فیلمبرداری بیشتر مد نظر هست، کنون رو انتخاب کنین
این به این معنی نیست که نیکون نمیتونه فیمبرداری کنه یا کنون عکاسی کنه بلکه قدرت نیکون توی عکاسی هست و کنون توی فیلمبرداری
خیلی از مشخصات این دو دوربین شبیه به هم هست فقط تنها تفاوت ها رو اینجا مینویسم:
کنون:
تعداد نقاط فوکوس کراس تایپ بیشتری داره(فوکوس بهتری انجام میده)
NFC داره
از مموری های UHSI ساپورت میکنه(سرعت بیشتری دارن این مموری ها ولی توی این دو دوربین تفاوتی ایجاد نمیکنه)

نیکون:
ایزوی بیشتری داره به صورت پیش فرض
تعداد نقاط فوکوس بیشتری داره
ال سی دی مقداری بزرگتر هست
باتری بهتری داره(تقریبا دو برابر کنون)
ضبط Timelapse داره
داینامیک رنج بهتری داره
Color Depth بهتری داره
سایت DXO هم رتبه ی بهتری به d5500 داده

اگر انتخاب به من بود قطعا نیکون رو برمیداشتم
بدرود
ممنون از پاسختون. توی این رنج این دو بهترین انتخاب هستن؟

blake

Registered User
لایک‌ها
531
ممنون از پاسختون. توی این رنج این دو بهترین انتخاب هستن؟

توی رنج قیمتی که شما میخواین بله بهترین هستن
اگر قصد خرید نیکون داشتین سعی کنین با لنز 18-105 یا 18-140 خرید کنین که اصلا قابل قیاس با 18-55 نیست
اگر قصد خرید کنون داشتین با لنز 18-135
بدرود

mrp7

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من اماتور هستم و دوربین میخواستم خریداری کنم برای عکس برداری از محصولات (مثل سطل و ...) چی پیشنهاد میکنید
عکس برداری از نزدیک صورت میگیره و چه لنزی باید بگیرم
Nikon D3400 + 18-55mm خوبه؟
ممنون

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
سلام
من اماتور هستم و دوربین میخواستم خریداری کنم برای عکس برداری از محصولات (مثل سطل و ...) چی پیشنهاد میکنید
ممنون
دوربین و لنز تفاوت زیادی نمیکنه شما برای عکاسی از محصولات باید بیشتر به فکر نورپردازی باشید مثلا یک خیمه نور یا میز نور بستگی به اندازه سوژه داره.

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
سلام
هنوز نخریدم منتظرم برم سرکلاسها و از استادآ یکم راهنمایی بگیرم
نمیدونم اصلا چقدر باید خرج کنم!
یه dslr واسه لول آماتوری تهیه کنم یا یه نیمه حرفه ایی یا یه حرفه اییشو؟:general507:
من خودم واسه شروع میخوام با یه دوربین 5 تومنی حدودا شروع کنم:general507:نظرت چیه؟ اصلا با این پول ارزش داره دوربین تهیه کنم یا مبلغ بیشتریو هزینه کنم؟:general609:

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام
ممنون
سلام. اگه براتون مقدوره یکی دوتا عکس شبیه عکس هایی که مد نظر دارید تهیه کنید بذارید اینجا که بهتر بتونید راهنمایی بگیرید.
همونطور که دوستمون گفتن به این نکته توجه داشته باشید که نپر خیلی اهمیت داره. (هرچند که میشه در ادیت هم تا خدی مشکلات رو خل نرد و دستی به سر و گوش عکس کشید)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

a-farshian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. من یه دوربینی میخوام بگیرم که باهاش عکس های پروفایلی بگیرم کار با فتوشاپم خوبه معمولا همه عکس هاشون رو میدن من ادیت کنم. میخوام یه دوربینی بگیرم که کیفیت تقریبا خوبی داشته باشه تا یکم مشتری جمع کنم برای خودم. راستش هزینه خیلی زیادی هم نمیخوام بکنم یه چندتایی دوربین توی سایت تصویرگستر دیدم ولی خوب قیمت های بعضی هاشون خیلی بالاس برای همین راهنمایی میخواستم. بیشتر از 2.5 میلیون هم نمیتونم هزینه کنم ممنون میشم یکم راهنمایی کنین من رو.

بالا