برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

sasuna

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان.من برای شروع یادگیری عکاسی قصد خرید یه دوربین دی اس ال آر دارم.به عکاسی پرتره علاقه دارم.بعد تحقیق و بررسی به دوربین nikon d3400 رسیدم.منتها چند نفر توصیه کردن که به جای خرید همراه لنز استاندارد ،تنها بدنه دوربین و همچنین لنز 50mm f/1.8G AF-S تهیه کنم.میخواستم بدونم نظزتون چیه؟ آیا دوربینی به قیمت دوربین و لنز بالا هست که توانش با لنز موجود در بسته بندیش در حد یا بیشتر باشه؟ با تشکر

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
سلام خدمت دوستان.من برای شروع یادگیری عکاسی قصد خرید یه دوربین دی اس ال آر دارم.به عکاسی پرتره علاقه دارم.بعد تحقیق و بررسی به دوربین nikon d3400 رسیدم.منتها چند نفر توصیه کردن که به جای خرید همراه لنز استاندارد ،تنها بدنه دوربین و همچنین لنز 50mm f/1.8G AF-S تهیه کنم.میخواستم بدونم نظزتون چیه؟ آیا دوربینی به قیمت دوربین و لنز بالا هست که توانش با لنز موجود در بسته بندیش در حد یا بیشتر باشه؟ با تشکر
لنز 50 ثابت لنز فوق العاده شارپ و خوبی هست عکس های محشری میگیره
لنز کیت 18-55 هم لنز بدی نیست اما خب شارپنس لنزهای ثابت مشخصا بهتره.
اما شما برای شروع عکاسی به نظرم همون لنز 18-55 رو انتخاب کنید.
لنز 50 ثابت رو دوربین شما فاصله 75 میلی متر رو میده که مثلا شما تو خونه نمیتونید فضای زیادی رو پوشش بدید! قابلیت زوم ندارید و شاید در شروع عکاسی بخوره تو ذوقتون!
به نظرم یه 50 ثابت بخرید عکس های زیبا بگیرید در کنارش 18-55 کارکرده بگیرید و اموزش عکاسی رو دنبال کنید.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
نظر اساتید رو در مورد خرید یه دوربین در رنج ۲ تا ۲.۵ رو می خوام
خودم بین خرید دوربین کامپکت حرفه ای یا یه dslr مردد موندم
از یه طرف کوچکی و کاربرد بیشتر کامپکت ها بهمراه کیفیت خوب عکس هاش در مقایسه با dslr های نیمه حرفه ای توجهم رو جلب کرده از طرفی دستم نمیره این هزینه رو برای یه کامپکت انجام بدم
نظر دوستان چی هست لطفا نقاط قوت و ضعف هر کدوم رو بیان کنید.

از کمپکت ها بین g7x و g1x مارک ۲ مد نظرم هست و از dslr هم نیکون ۵۵۰۰ یا ۵۳۰۰.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
برای شروع عکاسی چه دوربینی خوبه ؟
با سلام
دوست عزیز تو چه سبکی میخواهید کار کنید؟ و واقعا جدی میخواهید پیگیری کنید و بطور حرفه ای عکاسی کنید یا در حد خانوادگی و سرگرمی؟
و چقدر بودجه در نظر گرفتید؟
قبلا چه دوربینی داشتید؟

Mr_Darabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر اعضای فروم پرشین تولز به خصوص اساتید گرامی.
با توجه به شرایط شغلی که دارم،میخوام یه دوربین متناسب با این شرایط بگیرم.
من مدرس هستم.این دوربین رو برای کلاس های آنلاین میخوام.فیلم برداری و ساخت کلیپ های آموزشی.(اگر بشه که توی مسافرت ها هم باهاش عکس بگیرم خیلی خوبه).اقلامی که با دوربین نیاز بهش دارم،پایه و میکروفون هستش.اگر امکانش هست یک مدل و برند از دوربین و اقلامی که ذکر کردم،متناسب با کاری که میخوام انجام بدم بهم معرفی کنید.چون هیچی از دوربین نمیدونم.
سپاسگزارم

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
درود بر اعضای فروم پرشین تولز به خصوص اساتید گرامی.
با توجه به شرایط شغلی که دارم،میخوام یه دوربین متناسب با این شرایط بگیرم.
من مدرس هستم.این دوربین رو برای کلاس های آنلاین میخوام.فیلم برداری و ساخت کلیپ های آموزشی.(اگر بشه که توی مسافرت ها هم باهاش عکس بگیرم خیلی خوبه).اقلامی که با دوربین نیاز بهش دارم،پایه و میکروفون هستش.اگر امکانش هست یک مدل و برند از دوربین و اقلامی که ذکر کردم،متناسب با کاری که میخوام انجام بدم بهم معرفی کنید.چون هیچی از دوربین نمیدونم.
سپاسگزارم
با سلام
استاد عزیز اگر منظورتون صرفا بصورت فیلمبرداری هست در کلاس و ارتباط اینترنتی آنلاین با توجه به اینترنت ایران رزولوشن و فریم ریت بالا نیاز ندارید و مخاطبین هم انتظاری از کیفیت خیلی بالا ندارن بنظر من با یه موبایل خوب هم کارتون راه میافته چون اکثرا در حالت فیلمبرداری شرایط خوبی دارن و میتونن فول اچ دی با فریم ریت 30 یا بیشتر با دوربین اصلیشون خروجی داشته باشن
اما در مورد دوربین در درجه اول بفرمایید چقدر میتونید هزینه کنید تا بهتر بشه کمک کرد چون اصلی ترین قسمت داستان همین مسئله هست

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام . من برای هدیه به همسرم این دوربین رو انتخاب کردم :
https://www.digikala.com/product/dkp-144783/دوربین-دیجیتال-کانن-مدل-eos-1300d-به-همراه-لنز-18-55-میلی-متر-dc-iii

البته با قیمت بهتر از این.

نظرتون چیه ، گزینه ی خوبیه ؟
با سلام
اولا خوش بحال همسر محترمتون
ببینید ورود به دوربینهای حرفه ای که این مدل ابتدایی ترین مدلش هست یک نکته مشترک داره و اون اینه که دوربین حرفه ای کاربر حرفه ای میخواد منظورم از حرفه ای این نیست که حتما از علم و دانش عکاسی بهره مند باشه چون بالاخره مود اتومات داره بلکه یکمی کار سختی های خودش رو داره بالاخره باید کمی علم پشتش باشه
اگر همسرتون اهل عکاسی هستند و دوستدارند بصورت کمی حرفه ای عکاسی کنن خب میشه به این فکر کرد اما اگر بعنوان یک دوربین خانوادگی میخواهید بهش فکر کنید که سهولت استفاده و حمل و نقل و کیفیت خیلی خوبی هم داشته باشه نظر من اینه که به سری کامپکتهای پیشرفته فکر کنید که تو این رنج قیمت انتخابهای خیلی خوبی خواهید داشت و مطمئن باشید برای کارهای خانوادگی بمراتب بیشتر ازش لذت خواهید برد
البته نمیتونم الان مدلی رو پیشنهاد کنم چون در شرایط فعلی حتی دیجی کالا هم همه جنسهاش رو ناموجود کرده تا قیمتها مشخص بشه
به هر حال اگر دوستدارید دوربین حرفه ای بگیرید ارزش داره که کمی بیشتر هزینه کنید و از سری 3 رقمی کنون مثل 750D خرید کنید
آخه این چه قیمتیه!!! دقیقا 2 برابر و بیشتر شده

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
با سلام
اولا خوش بحال همسر محترمتون
ببینید ورود به دوربینهای حرفه ای که این مدل ابتدایی ترین مدلش هست یک نکته مشترک داره و اون اینه که دوربین حرفه ای کاربر حرفه ای میخواد منظورم از حرفه ای این نیست که حتما از علم و دانش عکاسی بهره مند باشه چون بالاخره مود اتومات داره بلکه یکمی کار سختی های خودش رو داره بالاخره باید کمی علم پشتش باشه
اگر همسرتون اهل عکاسی هستند و دوستدارند بصورت کمی حرفه ای عکاسی کنن خب میشه به این فکر کرد اما اگر بعنوان یک دوربین خانوادگی میخواهید بهش فکر کنید که سهولت استفاده و حمل و نقل و کیفیت خیلی خوبی هم داشته باشه نظر من اینه که به سری کامپکتهای پیشرفته فکر کنید که تو این رنج قیمت انتخابهای خیلی خوبی خواهید داشت و مطمئن باشید برای کارهای خانوادگی بمراتب بیشتر ازش لذت خواهید برد
البته نمیتونم الان مدلی رو پیشنهاد کنم چون در شرایط فعلی حتی دیجی کالا هم همه جنسهاش رو ناموجود کرده تا قیمتها مشخص بشه
به هر حال اگر دوستدارید دوربین حرفه ای بگیرید ارزش داره که کمی بیشتر هزینه کنید و از سری 3 رقمی کنون مثل 750D خرید کنید
آخه این چه قیمتیه!!! دقیقا 2 برابر و بیشتر شده

ممنون آقا . خیلی دمت گرم

Mehrzada

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان.من میخوام دوربین بخرم.بین کانن m10 و کانن g9x mark2 کدوم بهتره؟و اینکه یه جا خوندم m10 عکساش تار میشه.ایا صحت داره؟و اینکه دکمه مود عکاسی که m10 نداره مشکل ساز میشه؟
دوربین فعلی من سونی h10 سال 2008 هست که ده ساله استفاده کردم و ازش راضی بودم.
نمیخوام با خرید اینا تو ذوقم بخوره.ممنون

moslem47

Registered User
لایک‌ها
149
سلام
مناسب ترین قیمت برای خرید دوربین با زوم اپتیکال بالا و همچنین قابلیت فیلمبرداری اسلومشن چی پیشنهاد میکنید

ashena2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید محبوب پرشین تولز
من می خواستم یه دوربین بخرم که کیفیت کاملا قابل قبولی هم در نور روز و هم در تاریکی و نور اتاق داشته باشه و از طرفی هر جا میرم بتونم با خودم حملش کنم یعنی مثلا بتونم تو جیب کُتم و یا کیف کوچکم جاش بدم. در واقع می خوام کیفیت dslr را داشته باشه و کوچکی کامپکت ها را.
خودم به سری G کنون از جمله G7، G16, G10 رسیدم. از طرفی میترسم که این دوربین ها کیفیت مناسب را به من ارائه ندن به همین دلیل D3300 نیکون را هم وارد لیست کردم.
1-نظر شما اساتید محترم چی هست؟ آیا این دوربین ها خوب هستند؟
2-آیا کامپکت و یا دوربین بهتری از این ها وجود داره؟ (در همین رنج قیمت)
3-با توجه به توضیحاتی که دادم، آیا نیکون D3300 را بخرم بهتره یا کامپکت های نامبرده را؟
لازم به ذکره که من تا الان هیچ کدوم از این دوربین ها را از نزدیک ندیدم و صرفا بر اساس تحقیقاتی که در اینترنت داشتم به این نتایج رسیدم.
با تشکر از همه دوستان و اساتید گرامی

ashena2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام دوباره. خواستم بگم بودجه من بین 2 تا 2.5 میلیون است. البته می خوام دست 2 بخرم
با تشکر

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
سلام همگی عکاسا و عشقا خسته نباشن.

من میخوام بزنم تو کار آموزش ویدیویی ولی بودجه زیاد ندارم چون کل هزینه هاشو خودم میخوام بدم . یه دوربین میخوام فقط کیفیت فیلم برداریش خوب باشه و بشه بهش میکروفون یقه ای وصل کرد . کسی چیزی میشناسه؟ هم میک هم دوربین... ممنونم

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
سلام همگی عکاسا و عشقا خسته نباشن.

من میخوام بزنم تو کار آموزش ویدیویی ولی بودجه زیاد ندارم چون کل هزینه هاشو خودم میخوام بدم . یه دوربین میخوام فقط کیفیت فیلم برداریش خوب باشه و بشه بهش میکروفون یقه ای وصل کرد . کسی چیزی میشناسه؟ هم میک هم دوربین... ممنونم
چقدر میخوای هزینه کنی برادر؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
آلان تا یه تومن ... پولم ته کشید :general507:
یه میرورلس ارزون (کنون M ) و یه تبدیل و لنز ارزون انالوگ و یه میکروفن یقه ای بویا ام1 که بزنی به گوشی! همین کافیه!

yesman

Registered User
لایک‌ها
4
سلام اساتید
من برای همسرم میخوام دوربین عکاسی بگیرم چون مثل اکثر خانوما از عکس و عکاسی خوشش میاد
برا ثبت خاطرات مسافرات و....
بودجه حداکثر ۳۵۰۰ تومن
ممنون میشم راهنمایی کنید
هم دی اس ال آر پیشنها‌د بدید
هم کامپکت

بالا