برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

adoolf2004

Registered User
لایک‌ها
58
اینها تنها دوربین های زیر 200 هزار موجود هستند که امکانات مناسبی دارن
دوستان نظرتون در مورد این دوربین ها چیه؟
کدوم یکی رو انتخاب کنم؟

پاناسونیک Lumix DMC-S1‎

فوجی فیلم این دو مدل

FinePix JX350

FinePix XP10

سونی W530

کداک EasyShare C195 Digital Camera

کانن Canon PowerShot A1200 IS

ممنون

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
زیر 200 تومن فقط فقط fujif70exr or f200exr
تو لینک زیر این دو تا دوربین نه با دوربینهای زیر 200 بلکه با دوربینهای بالای 400 مقایسه کنید متوجه میشین . هم سایت چاره هم دیجیکالا جفتشو دارن.
Compact Camera Group Test: Travel Zooms: Digital Photography Review

adoolf2004

Registered User
لایک‌ها
58
زیر 200 تومن فقط فقط fujif70exr or f200exr
تو لینک زیر این دو تا دوربین نه با دوربینهای زیر 200 بلکه با دوربینهای بالای 400 مقایسه کنید متوجه میشین . هم سایت چاره هم دیجیکالا جفتشو دارن.
Compact Camera Group Test: Travel Zooms: Digital Photography Review

جناب باهری
ممنون از راهنماییتون
من مجاب شده بودم که مدل f200exr رو بگیرم
آما با دیدن این بررسی دلسرد شدم
این دو دوربین حداقل تکنولوژی ساخت و سنسورشون برای یک یا دو سال قبله... چرا این مدل FinePix JX350 یا مدل بالاترش رو FinePix JX400 رو پیشنهاد نمیکنید؟
هم از لحاظ عکس و فیلم انگار روی کاغذ سرتر هستند....
فیلمبرداری HD و زوم 5x

homo

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
40
سلام معذرت بابت اف تاپيك
روز پنج شنبه 4 اسفند با دوستم رفتيم برا خريد دوربين جمهوري نظر من روي كنون 220 بود كه ديديم مدل جديد 230 اومده وچند جا كه سوال كرديم قيمت 460 حداقل قيمت بود در حالي كه من قيمت 495 از پايتخت داشتم واين مايه تعجب بود تا وقي كه يه مغازه رفتيم برا خريد قطعي گفت برچسب ال سيدي ميخاين كيف ميخاين مموري ميخاين ومموري 8گيگ سيليكون رو كه قيمتش حدود 20 تومنه گفت 45 من تعجب كردم خريديم اومديم بيرون رفتيم خود علاالدين مموريو پرسيديم دقيقا همون مموري بود 17 تومان برگشتيم با طرف بحثمون شد سر قيمت مموري بعد متوجه شديم اي بابا اينجا همه اينجورين )البته غير چندتاشون كه قيمت خود دوربين رو تك ميگفتن اما مثلا 490 يا 500 ) تازه فهميديم اينجا بازار دزداست همه ميگن با لوازم 460 بدون لوازم 500 وما سودمون توي جانبيه!!!
برام جالبه خب ميخاي سود بگيري بكش روي قيمت دوربين اين فيلما ديگه چيه كه دوربينو ارزون ميدي ازون طرف مموريه 17تومنيو ميدي 45 تازه يكيو پرسيديم همون مموريو ميگفت 65
گفتم مواظب باشيد موقع خريد
با تشكر

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
اون لینک که دادم رفتین تست کردین؟ من که تست کردم از همه مدلهای فوجی کیفیتش بهتر بود حتی از hs10 که حدود 500 تومنه . از سونی هام باورم نمیشد از hx100v که 800 تومنه هم کیفیتش بهتر بود . شما تست کن البته نه با ایزوی 100 با ایزوی 400 یا 800 تست کن .
لینک شما رو هم دیدم . ولی دقت کردین که رقیب کنونی این دوربین رو g12 اسم بردن که الان حدود 900 تومن پولشه در برابر یه دوربین 170 تومنی ؟

Last edited:

adoolf2004

Registered User
لایک‌ها
58
اون لینک که دادم رفتین تست کردین؟ من که تست کردم از همه مدلهای فوجی کیفیتش بهتر بود حتی از hs10 که حدود 500 تومنه . از سونی هام باورم نمیشد از hx100v که 800 تومنه هم کیفیتش بهتر بود . شما تست کن البته نه با ایزوی 100 با ایزوی 400 یا 800 تست کن .
لینک شما رو هم دیدم . ولی دقت کردین که رقیب کنونی این دوربین رو g12 اسم بردن که الان حدود 900 تومن پولشه در برابر یه دوربین 170 تومنی ؟

لینکی که دادید هیچ کدوم از دوربین هایی که گفتید توش نبود...من نهایتا T300 رو از فوجی با بقیه مقایسه کردم...و کیفیتش خیلی پایین بود..
حتی یکی از مدل های لومیکس پانا که ریویو ضعیفی خونده بودم ازش خیلی با کیفیت تر و رنگ های زنده تری نشون میداد
f70 رو اما یکی دیگه از دوستان تعریف میکردن
دیگه مستاصل شدم واقعا
کاش یکی دو ماه قبل sx130 is کانن رو خریده بودم
دوستان پیشنهاد دیگه یی دارن بر حسب تجربه ی استفاده یا بررسی تخصصی ممنون میشم راهنمایی کنن.

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,542
سلام دوستان

من قصد دارم دوربین عکاسی تهیه کنم قیمت هم اگر زیر 400 ت باشد چه بهتر , فقط من از دوربین های کوچیک اصلا خوشم نمی یاد :دی
مثلا برادرم یک Canon_S3 داره با این که قدیمیه ولی عالیه به نظرتون چیزی توی این شکل و شمایل می تونم پیدا کنم بیشتر هم برای عکاسی ی خواهم برند هم برام تقریبا مهم هست و کمی به Canon علاقه دارم

ممنون می شوم راهنماییم کنید:blush:

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
عزیز من قبلا هم گفتم تو اون لینک F80EXR دقیقا با F70 یکیه و F200 هم کیفیتش از هر دو بهتره . یکی از دوستان هم از همون سایت چاره خریده . اتفاقا تاکیدم فقط مدلهایی هست که EXR هستن .

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
سلام دوستان

من قصد دارم دوربین عکاسی تهیه کنم قیمت هم اگر زیر 400 ت باشد چه بهتر , فقط من از دوربین های کوچیک اصلا خوشم نمی یاد :دی
مثلا برادرم یک Canon_S3 داره با این که قدیمیه ولی عالیه به نظرتون چیزی توی این شکل و شمایل می تونم پیدا کنم بیشتر هم برای عکاسی ی خواهم برند هم برام تقریبا مهم هست و کمی به Canon علاقه دارم

ممنون می شوم راهنماییم کنید:blush:

سلام
اگر به برند کنون علاقه دارید و دنبال همین هیکل هستید :دی من بهتون sx 150 رو پیشنهاد میدم.فکر میکنم راضی تون کنه.

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,542
سلام
اگر به برند کنون علاقه دارید و دنبال همین هیکل هستید :دی من بهتون sx 150 رو پیشنهاد میدم.فکر میکنم راضی تون کنه.

مرسی حسین جان الان می رم تحقیق کنم در موردش :happy: فقط یک سوال شما قیمت تقریبی از این مارک ندارید ؟

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
همون s3 مدل جدیدش میشه sx40 که قیمتش 800 تومنه البته با خداتا تغییر . اعتماد به یه برند و یا حتی علاقه خوبه ولی بهتره از همون برند چیزی نگیری که بعد ازش بدت بیاد . کنون کلا برند خوبیه هم رنگهای طبیعی داره و کیفیتشم قابل قبوله ولی باید موقع خرید برای اینکه خرید خوبی داشته باشیم یه کم قیمت رو متعادل کنیم . تو مدلهای کنون sx220 or sx230 واقعا کیفیتهاش خوب در اومده و امکانات خوبی هم داره . شاید بهتر باشه یه ذره خودتو بیشتر به زحمت بندازی و این مدلهارو بگیری که بعدش پشیمون نشی .

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,542
همون s3 مدل جدیدش میشه sx40 که قیمتش 800 تومنه البته با خداتا تغییر . اعتماد به یه برند و یا حتی علاقه خوبه ولی بهتره از همون برند چیزی نگیری که بعد ازش بدت بیاد . کنون کلا برند خوبیه هم رنگهای طبیعی داره و کیفیتشم قابل قبوله ولی باید موقع خرید برای اینکه خرید خوبی داشته باشیم یه کم قیمت رو متعادل کنیم . تو مدلهای کنون sx220 or sx230 واقعا کیفیتهاش خوب در اومده و امکانات خوبی هم داره . شاید بهتر باشه یه ذره خودتو بیشتر به زحمت بندازی و این مدلهارو بگیری که بعدش پشیمون نشی .

ممنون دوست عزیز

راستش Canon همونطوری که گفتید عکس هاش خیلی به رنگ های گرم و زیبا نزدیک تره و به همین خاطر من این برند رو می خواهم بگیرم , ولی راستش دوست دارم دوربین زیاد کوچیک نباشه این دو مدلی که گفتید خیلی ریز هستند :D من موبایلم شاید کمی کوچیک تر از اینا باشه , من دوست دارم دوربین بزرگ باشه مثل همون نمونه که گفتم برادرم دارند یا حسین جان پیشنهاد دادند , حالا اگه شما برندی سراغ دارید که مثل کنون باشه از نظر کیفیت عکس ها و رنگ های گرمش شاید نظرم عوض شد :rolleyes:

ولی با سایزش نمی تونم کنار بیام:blush:

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
مرسی حسین جان الان می رم تحقیق کنم در موردش :happy: فقط یک سوال شما قیمت تقریبی از این مارک ندارید ؟

سلام.پوزش بابت تاخیر
قیمت امروز دیجی کالا 365 بوده.قیمت بازار ممکنه 10 تا 20 تومن پایین تر یا بالاتر باشه.
sx150 هم رده ی sx210و حتی یه کم بهتر از اونه.
تو شرایط معمولی و با تنظیمات دستی میتونی عکس های خیلی خوبی بگیری.
اگر محدودیت قیمت نداشتید من بهتون میگفتم صبر کنید تا g1 بیاد ولی اگر هم وارد بازار بشه فکر میکنم حول و هوش 900 پولش باشه.
اگر به زوم خیلی بالایی هم احتیاج داشتید میتونید همون sx40 که دوستمون گفتند رو تهیه کنید
موفق باشی جواد جان

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
پاناسونیک fz48 رو هم میتونم پیشنهاد بدم . کیفیت پاناسونیک با لنز لایکا واقعا عالیه ولی fz100 رو خیلی ازش تعریف نشنیدم به خاطر نویز خیلی زیادش برعکس کنون و سونی که سنسورهاس cmos شون خوب در اومده پاناسونیک اینطوری نیست .

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,542
سلام دوستان

سلام.پوزش بابت تاخیر
قیمت امروز دیجی کالا 365 بوده.قیمت بازار ممکنه 10 تا 20 تومن پایین تر یا بالاتر باشه.
sx150 هم رده ی sx210و حتی یه کم بهتر از اونه.
تو شرایط معمولی و با تنظیمات دستی میتونی عکس های خیلی خوبی بگیری.
اگر محدودیت قیمت نداشتید من بهتون میگفتم صبر کنید تا g1 بیاد ولی اگر هم وارد بازار بشه فکر میکنم حول و هوش 900 پولش باشه.
اگر به زوم خیلی بالایی هم احتیاج داشتید میتونید همون sx40 که دوستمون گفتند رو تهیه کنید
موفق باشی جواد جان

ممنونم حسن جان

نه حاجی 900 تومن که پول دوربین نمی تونم بدم :D
بیشتر دنبال یه دوربین نیمه حرفه ای خوب می گردم که وقتی باهاش عکس می گیرم لذت ببرم مثل همین sx150 که معرفی کردید و یکی از گزینه های من شد:happy:

پاناسونیک fz48 رو هم میتونم پیشنهاد بدم . کیفیت پاناسونیک با لنز لایکا واقعا عالیه ولی fz100 رو خیلی ازش تعریف نشنیدم به خاطر نویز خیلی زیادش برعکس کنون و سونی که سنسورهاس cmos شون خوب در اومده پاناسونیک اینطوری نیست .

ممنون دوست من

از نظر ظاهری که واقعا دوربین خوبیه :cool:
از نظر کیفیت هم اگر کارش عالی باشه که می شه گفت گزینه عالی خواهد بود:happy:

فقط نتونستم قیمتش رو پیدا کنم توی این مقایسه هم هر کدوم برتری هایی دارد :rolleyes:

این دوربین فقط موجود هستش ؟

adoolf2004

Registered User
لایک‌ها
58
نهایتا با راهنمایی دوستان و مقایسه دو دوربین

Canon PowerShot
A3300 IS
vs
Sony Cybershot
W570

در مقایسه یی که از دو دوربین در اینجا و بررسی تخصصی که در اینجا و اینجا از این دوربین دیدم....
و البته بودجه یی که کنار گذاشته بودم
من سونی رو انتخاب کردم

( اینترنتی از فروشگاه سونی شاپ (به همراه 4 گیگابایت مموری و یک کیف هدیه)
240 هزار شد جمعا )

بسیار دوربین خوش دست و محکمی هست
تا چند روز دیگه بررسی ازش میذارم شاید کمکی بود برای انتخاب دیگر دوستان
ممنون از راهنمایی همه دوستان و اساتید بخش عکاسی

Last edited:

mohamad777

Registered User
لایک‌ها
0
salam man tahala akasi nakardam mikham inkaro shoro konam mikham iedorbin bekharam ke halahalaha bedardam bokhore ta 1500 hazine kolesh bishtar nashe ashrghe tabiatam vas haminam dorbin mikham khaheshan ie dorbine khob be man moarefi konid azaton mamnonam:rolleyes:

mohamad777

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یک تازه کارم که میخام دوربیندبخرم تا ۱۵۰۰ لطفا راهنمایم کنید

mohamad777

Registered User
لایک‌ها
0
با یک ملیون پونصدچه دوربینی بخرم عاشق طبیعت و گشت وگذارم واسه همینم دوربین میخام اما اطلاعاتی از دوربین وعکاسی ندارم تاحالام عکاسی نکردم راهنمایی میخوام میخوام کلاس عکاسی برم

بالا