برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
وزن این لنز خیلی سنگینه ها همیشه حتی اگه رو گردن هم حمل بشه طاقت فرسا است وزنش
حالا وزن به کنار
شما با قیمت 6 میلیون و خورده ای این لنز واقعا کنار میایید ؟؟؟

پس من چيكار كنم من از ايران نميخوم كه خيلي گرون برام در بياد ...
٢٨ -٣٠٠ مثل نيكور كه هم سبك و هم كم حجم تر هست نميشه پيدا كرد ...

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
بخاطر موتور usm 28-135 فوکوس سریعتری داره.
IQ 28-135 بالاتره ( کیفیت عکس ) - لنز فول فریم هست - موتور usm داره = فوکوس سریعتر
18-200 رنج بهتری داره + لرزشگیر 4 مرحله ای نسبت به 28-135
بودجتون چقدره ؟ ( اوضاع قیمتارو در نظر دارید که :grrr: )

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
بخاطر موتور usm 28-135 فوکوس سریعتری داره.
IQ 28-135 بالاتره ( کیفیت عکس ) - لنز فول فریم هست - موتور usm داره = فوکوس سریعتر
18-200 رنج بهتری داره + لرزشگیر 4 مرحله ای نسبت به 28-135
بودجتون چقدره ؟ ( اوضاع قیمتارو در نظر دارید که :grrr: )

قيمت برام مهم نيست ...

رنج بهتري داره يعني چي ؟
شما خودتون بوديد كدوم رو انتخاب ميكرديد ؟
و كيفيت كدوم بهتره ؟

تشكر

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
قيمت برام مهم نيست ...

رنج بهتري داره يعني چي ؟
شما خودتون بوديد كدوم رو انتخاب ميكرديد ؟
و كيفيت كدوم بهتره ؟

تشكر

رنج بهتری داره ساده بگم یعنی هم واید بهتر و هم زوم بیشتری در اختیار دارید .
کیفیت عکس 28-135 بهتره .

در مورد انتخاب بستگی به شرایط داره ( در حال حاضر فقط لنزهای L کنون منو راضی میکنه :D )
ولی اگر جای شما بودم 18-200 رو میگرفتم اگر راضیم نکرد میفروشم لنز با کیفیت تر میخرم .
اگر یکم جدی باشید بمرور زمان دستتون میاد که چه لنز و کیفیتی مناسب شماست .

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
٢٨-٣٠٠ تو ايران نو و دست دومش چنده ?
و اينكه كنون ٦٠ دي با همچين لنزي رو چند ميشه تو ايران فروخت ؟

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
پس من چيكار كنم من از ايران نميخوم كه خيلي گرون برام در بياد ...
٢٨ -٣٠٠ مثل نيكور كه هم سبك و هم كم حجم تر هست نميشه پيدا كرد ...

فرقي نداره كه قيمت اين لنز اون ور مرز هم بيش از 2500 دلار هست حالا باز بايد ديد واستون به صرفه هست يا خير

كلا رنج با كيفيت نسبت عكس داره در حالت عادي
هرچه رنج افزايش پيدا كنه به طور معمول از كيفيت عكس هاي لنز كاسته ميشه و ايراداتي مثل ديستورشن و ca لنز بيشتر ميشه

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
فرقي نداره كه قيمت اين لنز اون ور مرز هم بيش از 2500 دلار هست حالا باز بايد ديد واستون به صرفه هست يا خير

كلا رنج با كيفيت نسبت عكس داره در حالت عادي
هرچه رنج افزايش پيدا كنه به طور معمول از كيفيت عكس هاي لنز كاسته ميشه و ايراداتي مثل ديستورشن و ca لنز بيشتر ميشه

هم از شما هم از اون دوست عزيزostadoo ممنون وسپاسگزارم و چيزاي زيادي ياد گرفتم و اينكه با گفته هاي شما اينطور كه خودم سنجيدم دوربين لنز دار بدرد كارم نميخوره مگر همون canon 60d with 28-300 كه خود دوربين هست ١٠٠٠ دلار و لنز هم هست ٢٦٤٠ دلار كه پولش به جهنم ولي سنگيني و بزرگيش رو نميشه كاري كرد ...
يك لنز ديدم ٧٠-٣٠٠ نميدونم يا ٧٥-٣٠٠ بود كه نزديك ٣٠٠ دلار قيمت داشت نميدونم از لحاظ كيفيت چه جوري بود ولي ميشد اينو گرفت با مثلا ١٨-٥٥ كه نزديك ١٥٠ دلار بود نميدونم خوبه يا كه نه ؟ نظر شما چيه ؟
در هر حال گفتم اگه canon 60d 28-300 رو قيمت داريد تو ايران بگيرم و اگه خوشم نيمد بالاتر شايد بشه فروخت اونجا ؟
اينجا برام در مياد ٣٦٤٠ دلار
و اينكه بعضي لنزها رو روش زده هم is هم usm اين يعني چه ؟

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
هم از شما هم از اون دوست عزيزostadoo ممنون وسپاسگزارم و چيزاي زيادي ياد گرفتم و اينكه با گفته هاي شما اينطور كه خودم سنجيدم دوربين لنز دار بدرد كارم نميخوره مگر همون canon 60d with 28-300 كه خود دوربين هست ١٠٠٠ دلار و لنز هم هست ٢٦٤٠ دلار كه پولش به جهنم ولي سنگيني و بزرگيش رو نميشه كاري كرد ...
يك لنز ديدم ٧٠-٣٠٠ نميدونم يا ٧٥-٣٠٠ بود كه نزديك ٣٠٠ دلار قيمت داشت نميدونم از لحاظ كيفيت چه جوري بود ولي ميشد اينو گرفت با مثلا ١٨-٥٥ كه نزديك ١٥٠ دلار بود نميدونم خوبه يا كه نه ؟ نظر شما چيه ؟
در هر حال گفتم اگه canon 60d 28-300 رو قيمت داريد تو ايران بگيرم و اگه خوشم نيمد بالاتر شايد بشه فروخت اونجا ؟

دوست عزیز بنظر من کاری که شما میخوای انجام بدی درست نیست - منظورم خرید چشم بسته و بدون تحقیق هست - متاسفانه مفاهیم اساسی درباره ی دوربینهای با قابلیت تعویض لنز رو نمیدونید

خرید چشم بسته => دلزدگی و ضرر - دوستانی داشتم و دارم که ماه ها درباره ی خریدشون تحقیق کردند .

75-300 کنون خریدن پول دور ریختنه - 70-300 is لنز با کیفیت خوب و قیمت مناسب - 70-300 L لنزی جدید با کیفیت عالی , اما گرون

پیشنهاد من برای شما ( با توجه به اینکه مشکل بودجه ندارید ) =

در برند کنون --> کیفیت عالی = canon 60d + 15-85 + در آینده با توجه به نیازتون و تکمیل تجهیزاتتون این مجموعه از لنز رو تهیه کنید -----> canon 70-200 f4L is + canon 10-22 + macro 100 L is + canon 50 mm f1/8 ( بترتیب برای پرتره - ماکروگرافی - منظره - مکمل 15-85 )

در برند نیکون --> کیفیت عالی = nikon d7000 + 18-105 + در آینده با توجه به نیازتون و تکمیل تجهیزاتتون این مجموعه از لنز رو تهیه کنید -----> nikon 80-200 f2/8 afd + nikon 10-24 + macro 105 N vr + nikon 50 mm f1/8 ( بترتیب برای پرتره - ماکروگرافی - منظره - مکمل 18-105 )

اینا مجموعه هایی هستند که در عین کیفیت تصویر خوب , دارای قیمت مناسبی هم هستند و کار شما رو بخوبی راه میندازن .

طبیعتا لنزهای با کیفیت تری در دو برند موجودند که قیمتهای بالاتری دارند .

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
دوست عزیز بنظر من کاری که شما میخوای انجام بدی درست نیست - منظورم خرید چشم بسته و بدون تحقیق هست - متاسفانه مفاهیم اساسی درباره ی دوربینهای با قابلیت تعویض لنز رو نمیدونید

خرید چشم بسته => دلزدگی و ضرر - دوستانی داشتم و دارم که ماه ها درباره ی خریدشون تحقیق کردند .

75-300 کنون خریدن پول دور ریختنه - 70-300 is لنز با کیفیت خوب و قیمت مناسب - 70-300 L لنزی جدید با کیفیت عالی , اما گرون

پیشنهاد من برای شما ( با توجه به اینکه مشکل بودجه ندارید ) =

در برند کنون --> کیفیت عالی = canon 60d + 15-85 + در آینده با توجه به نیازتون و تکمیل تجهیزاتتون این مجموعه از لنز رو تهیه کنید -----> canon 70-200 f4L is + canon 10-22 + macro 100 L is + canon 50 mm f1/8 ( بترتیب برای پرتره - ماکروگرافی - منظره - مکمل 15-85 )

در برند نیکون --> کیفیت عالی = nikon d7000 + 18-105 + در آینده با توجه به نیازتون و تکمیل تجهیزاتتون این مجموعه از لنز رو تهیه کنید -----> nikon 80-200 f2/8 afd + nikon 10-24 + macro 105 N vr + nikon 50 mm f1/8 ( بترتیب برای پرتره - ماکروگرافی - منظره - مکمل 18-105 )

اینا مجموعه هایی هستند که در عین کیفیت تصویر خوب , دارای قیمت مناسبی هم هستند و کار شما رو بخوبی راه میندازن .

طبیعتا لنزهای با کیفیت تری در دو برند موجودند که قیمتهای بالاتری دارند .

تشكر ...
اين لنز ٧٠-٢٠٠ كه ميگيد انتهاي زومش همون زومي هست كه مثلا ١٨-٢٠٠ ارايه ميكنه يا كه نه زوم اخرش ( نه از اول) فرق ميكنه و بيشتره و اينكه usm هست يا is و زومش مثلا به اپتيكال چند ميشه حدودا ؟
قيمت ١٥-٨٥ با ٧٠-٢٠٠ كه شما ميگيد تو ايران چنده ؟

نظرتون درباره ٢٨-٣٠٠ ( من خيلي باهاش حال كردم هر چند چيزي از لنزاي ديگه نميدونم )جداي از سنگيني چيست به عنوان استفاده از تك لنز و براي هميشه ؟

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409

اول سال آخرتون رو جواب بدم
is به معني لرزشگير هست و usm به معني موتور فوكوس سريع اولترا سونيك هست ربطي به لرزشگير نداره
واسه اينكه اشتباه پيش نياد اسم لنز ها رو كامل مينويسم
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM آخرين قيمتي كه داشتم 830 بود
EF 70-300 F/4-5.6 L IS USM قيمت 2.1 ميليون تومان
EF 70-200 F/2.8 L قيمت 2.3
EF 70-200 F/2.8 قيمت 2
Canon EF 70-200mm f/4L USM قيمت 1.3 بود
قيمت ها مربوط به يك ماه پيش هست تقريبا واسه دوستان گرفته بودم از تهران پاساژ حافظ

اين جور لنز ها مشتري هاي خاص خودش اون رو دارند و شايد از هر صد عكس كه دنبال لنز زوم باشه يكي اين رو انتخاب كنه
تو ايران عموما 70-200 در كنار يك لنز مثل 15-85 استفاده ميكنن عكاس ها
من خودم اون لنز 28-300 رو فقط يك بار تو ناصر خسرو ديدم به قيمت 6.2
بعيد ميدونم بتونيد به راحتي بفروشيد لنز رو ولي لنز هايي خانواده 70-200 به شدت رو بورس هست

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
تشكر ...
اين لنز ٧٠-٢٠٠ كه ميگيد انتهاي زومش همون زومي هست كه مثلا ١٨-٢٠٠ ارايه ميكنه يا كه نه زوم اخرش ( نه از اول) فرق ميكنه و بيشتره و اينكه usm هست يا is و زومش مثلا به اپتيكال چند ميشه حدودا ؟
قيمت ١٥-٨٥ با ٧٠-٢٠٠ كه شما ميگيد تو ايران چنده ؟

نظرتون درباره ٢٨-٣٠٠ ( من خيلي باهاش حال كردم هر چند چيزي از لنزاي ديگه نميدونم )جداي از سنگيني چيست به عنوان استفاده از تك لنز و براي هميشه ؟

200mm تو هر دوی لنزها , تصویری مشابه از لحاظ کادر داره . فرق نمیکنه روی 18-200 باشه یا 70-200

این عکس رو هم میزارم تا بتونی این اعداد رو که بر حسب mm میگم رو درک کنی :

کد:
http://www.juzaphoto.com/shared_files/articles/lenses/fl.jpg

اگر با 18-200 و 70-200 با فاصله کانونی 135mm عکس بگیریم نتیجه میشه عکس گوشه راست پایین . مثل همون 200 ( شرمنده دیگه ازین ساده تر نمیتونم توضیح بدم )

والا قیمتا معلوم نیست - آخرین قیمتا حدس میزنم برای 15-85 حدود 1 میلیون تا 1200 باشه و برای 70-200 فکر کنم 1500 تا 1700 - دقیق نمیدونم باید بری بازار چون نوسان زیاد داره

در مورد 28-300 ( چرا اینقدر اینو دوس داری ؟! )

اول - فوق العاده سنگینه - کافیه یکبار دست بگیری تا پشیمون بشی

دوم - سیستم زومش پول پوشه که حین عکاسی با این وزن اذیتت میکنه

گیریم که از سه پایه استفاده کنی - خودت حساب کن وزن لنز + دوربین + سه پایه - که میخوای اینور اونور بکشیش !

خود دانی

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
منظورتون از ٧٠-٢٠٠ كدوم اينهاست :

EF 70-200mm f/4L IS USM

EF 70-200mm f/4L USM

EF 70-200mm f/2.8L USM

EF 70-200mm f/2.8L IS USM

EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

اينا همه از اين لنز سفيدا و بزرگ هست ...

يك دونه هم هست به اين مشخصات كه كوچيك و جمع و جور خيلي :

EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM

اين f/ كه زده سرعته عكاسي هست يا چيز ديگه اي هست ؟

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
منظورتون از ٧٠-٢٠٠ كدوم اينهاست :

EF 70-200mm f/4L IS USM

EF 70-200mm f/4L USM

EF 70-200mm f/2.8L USM

EF 70-200mm f/2.8L IS USM

EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

اينا همه از اين لنز سفيدا و بزرگ هست ...

منظور اولی هست .

کد:
http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/70-200mm-f4-is.htm
کد:
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-4.0-L-IS-USM-Lens-Review.aspx

فوق العاده عالیست این لنز .

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
مدل عكاسي من اينطوره كه شخصي ١٥ متر با من فاصله داره و من از صورت (يا نيم تنه به بالاي) اون شخص عكس مي گيرم و بيشتر صورت اشخاص مد نظرم هست تا كل اندام اقراد ...

يك چيزي من زماني كه الفا داشتم و با لنز ٥٥-٢٠٠ مثلا اگر يك نفر با فاصله ٢ متر از من و يك نفر ديگر پشت نفر اولي و با فاصله ٤ متر از متن قرار ميگرفت و من ميخواستم از هر دو عكس بگيرم نفر دومي كه با من ٤ متر فاصله داشت هر كاري ميكردم تار ميشد و فقط نفر اول رو ميشد واضح عكس گرفت چجوري ميشه هر در نفر رو واضح و منظره پشت اونها رو تار گرفت اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشيد و اينكه الفا ٢٣٠ live view نداشت كه مثلا بزاري رو تشخيص چهره و ...

نظرتون با اين چيه ؟ شرمنده اينقدر سوال ميكنم دوستان ...

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
مدل عكاسي من اينطوره كه شخصي ١٥ متر با من فاصله داره و من از صورت (يا نيم تنه به بالاي) اون شخص عكس مي گيرم و بيشتر صورت اشخاص مد نظرم هست تا كل اندام اقراد ...

يك چيزي من زماني كه الفا داشتم و با لنز ٥٥-٢٠٠ مثلا اگر يك نفر با فاصله ٢ متر از من و يك نفر ديگر پشت نفر اولي و با فاصله ٤ متر از متن قرار ميگرفت و من ميخواستم از هر دو عكس بگيرم نفر دومي كه با من ٤ متر فاصله داشت هر كاري ميكردم تار ميشد و فقط نفر اول رو ميشد واضح عكس گرفت چجوري ميشه هر در نفر رو واضح و منظره پشت اونها رو تار گرفت اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشيد و اينكه الفا ٢٣٠ live view نداشت كه مثلا بزاري رو تشخيص چهره و ...

فکر نمیکنم با توضیح اون F مشکل شما حل بشه.

پیشنهاد میکنم اول این pdf رو بخونید : دانلود کتاب اصول عکاسی دیجیتال به زبان فارسی

پاسخ بیشتر سوالات شما درش هست .

اگر جوابی پیدا نکردید , در خدمتیم .

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409

دوست عزيز ناراحت نشيد اما فكر ميكنم دوربين slr مناسب شما نباشه به نظرم گزينه هاي slr-like مناسب تر باشه واسه شما
يه مقدار مطالعه كنيد قبل از خريد تا خداي نكرده پشيمون نشيد
براي اين كار از f هاي كوچيك بايد استفاده كنيد
عكس زير شايد بتونه كمك كنه بهتون در مورد توضيحات
462px-Combined_aperture_diagram.svg.png
بايد از ديافراگم هاي بسته مثل 22 استفاده كنيد
دوربين هاي slr تشخيص چهره ندارند
اين لنز مدت هاست ديگه تو بازار نيست

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
دوست عزيز ناراحت نشيد اما فكر ميكنم دوربين slr مناسب شما نباشه به نظرم گزينه هاي slr-like مناسب تر باشه واسه شما
مشاهده پیوست 106310

شما دوستان خيلي كمك كرديد و واقعا اگر مشورت هاي شما نبود معلوم نبد الان چي مي گرفتم ...
ولي اينكه ميگيد dslr تشخيص چهره نداره رو قبول ندارم چرا كه كنون 550d رو خودم به شخصه ديدم زماني كه live viwe رو روشن ميكنيد و از ال سي دي عكاسي ميكنيد تشخيص چهره داره ...
در هر حال با كمك شما و نظراتتون تصميم گرفتم كنون ٦٠ دي با لنز ٧٠-٣٠٠ و ١٥-٨٥ رو برم فردا بخرم و اگر نظري داريد تا قبل از خريد به من بگيد كه انتخاب خوبي دارم يا كه نه ...

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
مشاهده پیوست 106310

فكر كنم منظورم رو نفهميديد درباره دو نفر پشت هم ...
ببين من عكاس از دو نفر كه مي خوام عكس بگيرم كه پشتشون منظره كوه هست و در كنار هم نيستند و يكيشون عقب تر از اون يكي تو دوربين ديجيتال اگه تشخيص چهره خاموش باشه دوربين فقط نفر جلويي رو واضح و هر چيز ديگه پشت اونها رو تار ميكنه ولي اگر تشخيص چهره روشن باشه خوب هر دو نفر واضح و كوه پشت سر اونها فقط تار ميشه حالا ميخوام بدونم چه جوري اين عكس برداري رو ميشه تو dslr و بدون روشن كردن live view
اين كار رو كرد ؟

ostadoo

Registered User
لایک‌ها
25
فكر كنم منظورم رو نفهميديد درباره دو نفر پشت هم ...
ببين من عكاس از دو نفر كه مي خوام عكس بگيرم كه پشتشون منظره كوه هست و در كنار هم نيستند و يكيشون عقب تر از اون يكي تو دوربين ديجيتال اگه تشخيص چهره خاموش باشه دوربين فقط نفر جلويي رو واضح و هر چيز ديگه پشت اونها رو تار ميكنه ولي اگر تشخيص چهره روشن باشه خوب هر دو نفر واضح و كوه پشت سر اونها فقط تار ميشه حالا ميخوام بدونم چه جوري اين عكس برداري رو ميشه تو dslr و بدون روشن كردن live view
اين كار رو كرد ؟

اولا ترکیب خوبی رو انتخاب کردید .

دوما - اتفاقا دوستمون دقیقا درست متوجه منظور شما شدن و درست راهنماییتون کردند اما شما چون با مفاهیم آشنایی ندارید , متوجه نشدید ایشون چی گفتند .

برای اینکه هر دو صورت واضح باشند باید دیاف رو ببندید , یعنی عدد دیافراگم باید به سمت اعداد بزرگتر بره . باز هم در این حالت اگر فاصله ی دوستانتون از هم زیاد باشه باز صورت یکیشون با وجود بستن دیاف کاملا واضح نخواهد بود.

درباره ی مفاهیم عمق میدان , دیافراگم , فوکوس مطالعه کنید تا متوجه منظور دوستمون بشید .

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
شما دوستان خيلي كمك كرديد و واقعا اگر مشورت هاي شما نبود معلوم نبد الان چي مي گرفتم ...
ولي اينكه ميگيد dslr تشخيص چهره نداره رو قبول ندارم چرا كه كنون 550d رو خودم به شخصه ديدم زماني كه live viwe رو روشن ميكنيد و از ال سي دي عكاسي ميكنيد تشخيص چهره داره ...
در هر حال با كمك شما و نظراتتون تصميم گرفتم كنون ٦٠ دي با لنز ٧٠-٣٠٠ و ١٥-٨٥ رو برم فردا بخرم و اگر نظري داريد تا قبل از خريد به من بگيد كه انتخاب خوبي دارم يا كه نه ...

در مورد تشخصی چهره حق با شماست من اشتباه کردم
معذرت میخوام جهت نکته اشنباه
اما در مورد عکسی از 2 سوژه درست گفتم خدمتتون
واسه عکاسی از دو سوژه در فاصله از هم همونطور که گفتم و دوست دیگرمون هم توضیح دادنن باید از دیافراگم های کوچک استفاده کنید
ببینید عدد F با اندازه دهنه دیافراگم دوربین رابطه عکس داره
یعنی هرچی عدد f رو کوجکتر کنید دهنه بازتر خواهد شد و هر چه دهنه بازتر بشه عمق میدان كمتر میشه و پشت سوژه محو تر خواهد شد
حالا اگر بخواهید از 2 تا سوژه عکس بندازید باید دوربین رو در حالت تقدم دیافراگم بگذارید عدد f رو زیاد کنید تا دهنه بسته شه (به نسبت نور محیط) هر چی دهنه بسته بشه عمق عکس شما بيشتر خواهد شد و تقریبا تمام سوژه ها در حالت فوکوس قرار خواهند گرفت

رنجتون رو خوب بستید خصوصا لنز 15-85 که واقعا لنز بی نظیری هست

Last edited:
بالا