• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کبوتر داری یا کبوتر بازی بیا تو

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
الان قیمت ارزان ترین و گرانترین نژاد کبوترها چقدره؟ بعد این کبوترهای ماده مثل مرغ هر روز تخم می کنن؟

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
الان قیمت ارزان ترین و گرانترین نژاد کبوترها چقدره؟ بعد این کبوترهای ماده مثل مرغ هر روز تخم می کنن؟
هه هه هه هه هه ههه ارزونش 5 تومنه گرونش 30 میلیونم داریم همه جورش هست کفتر هرروز تخم نمیکنه اگه جاش مناسب باشه و جفت خوب پیداکنه تخم میکنه

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود دوستان...اول باید ببینید که چه کبوتری میخواید؟؟زینتی میخواید؟؟پرشی میخواید؟؟مسافتی میخواید؟؟
اگر زینتی میخواید میتونید هلندی و دمچتری و یا پاپر و بادکنکی و...تهیه کنید
اگر پرشی میخواید میتونید از تهرانی و تیپلر و...استفاده کنید
اگر هم مثلا برای مسابقه دادن برای مسافت میخواید از انواع کبوتران مسافتی استفاده کنید
برای ابتنی هم که پرسیدید بله یه تشت بردارید توش اب بریزید بزارید جلوشون ولی زمانی براشون بزارید که زممان کافی برای خشک شدنشون باشه:)
درباره تخم گذاری هم خیر دوست عزیز...کبوتر همیشه باید جفتگیری کنه تا بعدش تخم بذاره که در هر بار تخم گذاری 1 یا 2تا تخم میذاره...که البته در حین ناباوری من کبوتری رو دیدم که 3 یا 4 تا هم تخم بذاره((مثل کفتر خودم))

mig-alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
گفتی نژاد داداش چون تو 1جفت میخوای پس یچیزه خوب بگیر حتما کبوترها باید بالغ باشن تا بتونی جوجه بکشی ازشون جوجه بدرد نمیخوره
یجفت سینه دم سیاه یا کله قرمز یا زاغ دم سفید یا تیپلر بگیر که جلد شدن بپرن برات گنجت باید توری باشه که کفترها بیرونو ببینن حداقل 2در1 متر باشه توش بتونن یذره بپرن همیشه نباید گندم جلوشون باشه تا وقتیکه جوجه هاشون در بیاد مثلا میگن دم غروب که هوا داره تاریک یشه نه زیادا یکم دون بده بهشون که تنبل نشن به هیچ عنوان کفترارو دستت نگیر کتاشونو با پسبی نخی سنجاقی چیزی ببند بعد از دوهفته که کاملا جفت شدنو به فضای گنجه و بیرون عادت کردن 1 روز و نیم کامل گشنشون نگهدار همونجورکه بالاشون بستس دره گنجرو باز کنو یه گوشه بی حرکت بشین دونو به نقاط مختلف پشت بوم یا حیاط بریز تا همجارو ببینه و بشناسه بعدشمکه خواستی بندازی سره جاشون گندمو بریز تو گنجه برن تو جاشون در هر صورت خواستی از گنجه بیرونشون بیاری گشنه باشن بعد از 2 هفته هرروز توی ساعت مشخصی این کارو تکرار کن بعدش کتاشونو باز کن اصلا اذیتشون نکن که بپرن آروم کیش کن برن رودیوار بشینن دون بزنی دوباره میان پایینو جلد شدن

دیگه همیچیزوکه نمیگن داداش خب تو جات تاریکه یه لامپ ببند توش روشن باشه

مرسی آقا دیگه ادم آماتوره دیگه.فقط علتش چیه دستم نگیرم؟بعد میگن بعضی کفتر فروشا کفتر جلد یه خونه دیگه رو میفروشن بهت ولشون کنی دوباره بر میگردن جای اولشون اون چاره اش چیه؟

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مرسی آقا دیگه ادم آماتوره دیگه.فقط علتش چیه دستم نگیرم؟بعد میگن بعضی کفتر فروشا کفتر جلد یه خونه دیگه رو میفروشن بهت ولشون کنی دوباره بر میگردن جای اولشون اون چاره اش چیه؟
درود بر شما...دوست عزیز من علت سوال نخست شما رو نمیدونم.درباره سوال دومتون هم بگم که این یه چیز عادیه...شما موقعی که کبوتر میگیرن باید بالهاشو ببندین و بعدش با یه کبوتر دیگه جفت کنید بعدش کم کم بالهاشو باز کنید...در ضمن بال دوتاشون رو باز نکنید ...بهتره اول نر رو باز کنید...داشتن جفت و جوجه یکی از عوامل تحریک برای برگشتن هست.البته کبوتران خوش ذاتی هم هستند که حتی ازشون جوجه گرفته شده ولی بازهم با پریدن نخست برمیگردن سر جای اولشون:)

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
دست گرفتنه کفتر باعث میشه که کفتر دستی بشه و تنبل از اون وحشی بودن در بیاد هر بومی بشینه بلند شدنش باخداست
من کفتر داشتم که از جوجگی دست بهش نزدم 1سالو نییمش بود گرفتم نگاش کنم توی گنجه 10 دقه طول کشید بگیرمش بعد اینکه گرفتمش دیدم سرش چرخیدو گیج شد
خلاصه گذاشتمش زمین درست شد این حیوونو نزدیک به 6 ساله دارم و صبح بزنم هوا تو تاریکی میاد پایین بخاطره اینکه دست گرفته نشده و کفتر باید فقط به ینفر عادت کنه یعنی فقط خودتو بشناسه هر کی غیر تو رفت روبوم کفترا بترسنو بپرن

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
یک تومن .

شما هم قیمت مورد نظرتون رو بگید
سلام من 20 تا30میخرم حییونی جوجست گناه داره توخونه نگهشندار حداقل
میخوای یه تماس بگیر یااسبده صحبت کنیم
09123961255 حسن

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
سلام من 20 تا30میخرم حییونی جوجست گناه داره توخونه نگهشندار حداقل
میخوای یه تماس بگیر یااسبده صحبت کنیم
09123961255 حسن
توی خانه نیست توی توره و پدر مادرش بهش غذا میدن.
دو هفته اش شده بود پر کاملی نداشت 600 مشتری داشت عزیز دل ، شما چی میگه 20 - 30 .o_O

Last edited:

Reza_Mohammad

Registered User
لایک‌ها
769
داداش 1تومان؟ من بابام مثل کبوتر خودت رو زیاد داره ! همینطوری دونه برنجی سرخ هست اول فکر کردم کبوتر پدرمه ! خواستین بیا 20 بگیر ببر

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
دو هفته اش شده بود پر کاملی نداشت 600 مشتری داشت عزیز دل ، شما چی میگه 20 - 30 .o_O
هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه شوخی کردی میدونم یاکفتر بازنیستی یا عکسو ازجایی آوردی روت نشده بگی ماله خودمه
بیا یجفت خال قرمز اصیل بدم 150 بالغ ساعت 6صبح باهم بریم پشت بومو هواش کنم غروب بیاد پایین اگه غروب اومد همه کفترات ماله من
این کفتر شمام بدنی اما روچه حسابی 600 تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه فکری کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
بعدشم اکثرا دم سفیدای مهر بدون غلط شــــــــــــــــــــــــــــــــهرستانین

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
بهرحال یجفت تقریبا شبیه ماله شما و هم سن ماله شما 3پر به کنار 3هفته دیگه آماده پرواز دارم من 100 تومن میدم اصلا 70 تومن میدم دم سفید اما به شرط پرش
خواستی شمارم هست بزنگ
50 تا کفتر تیرماهمو سله دار محلمون اومد همرو 600 تومن نگفت اونوقت شما میگی 600:general707:

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
داداش 1تومان؟ من بابام مثل کبوتر خودت رو زیاد داره ! همینطوری دونه برنجی سرخ هست اول فکر کردم کبوتر پدرمه ! خواستین بیا 20 بگیر ببر
داداش کجایی؟؟؟؟واقعا کفتر داری برا فروش جوجه باشه بهتر اگه واقعا داری شمارم بالاتر هست بگو بیام بگیرم

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
سار رو با این اشتباه گرفتی شما. عکسش رو بذار ببینم چحوریه خودم خریدارم اگر مثل همین باشه

بالا