• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کبوتر داری یا کبوتر بازی بیا تو

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,847
سلام داداش یجفت جوجه کفتر دارم امروز در آوردمشون یکیشون کلشو کرد تو آب انقد آب خورد خودمم تعجب کردم بعده 15 دقه دیدم داره خودشو میکوبه اینور اونور چند دقه بعدش برعکس شد جون داد مرد دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خر خوری - خودزنی :D

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
به اب خوردنش فک نکنم ربطی داشته باشه اگه اون یکی سالمه
مدفوعش سبز با زرد نشده بود؟؟
تو اب سمی چیزی نیود

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
به اب خوردنش فک نکنم ربطی داشته باشه اگه اون یکی سالمه
مدفوعش سبز با زرد نشده بود؟؟
تو اب سمی چیزی نیود
نه جای آبشو تمیز شستم جفتشونم خوردن اما یکیش بیش از حد آب خورد تعجب کردم

مدفوعشم ندیدم حالش خوبه خوب بود اما آبوکه خورد یه گوشه کز کرد بعد شروکرد به دویدنو خودشو اینور اونور زدن یدفه برعکس شد جون داد مرد خیلی ناراحت شدم

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
نه جای آبشو تمیز شستم جفتشونم خوردن اما یکیش بیش از حد آب خورد تعجب کردم

مدفوعشم ندیدم حالش خوبه خوب بود اما آبوکه خورد یه گوشه کز کرد بعد شروکرد به دویدنو خودشو اینور اونور زدن یدفه برعکس شد جون داد مرد خیلی ناراحت شدم

عجیبه اگه هر دوشون یه جا بودن بیماری هم باید تو جفتشون میبود
تا بحال به این بر نخوردم
نشونه خاصی رو بدنش نیست
چرک چشم /دهن/کج بودن گردن قبل مرگ یا هر چیز عجیب دیگه ای نداشت
چشماش میدید

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
عجیبه اگه هر دوشون یه جا بودن بیماری هم باید تو جفتشون میبود
تا بحال به این بر نخوردم
نشونه خاصی رو بدنش نیست
چرک چشم /دهن/کج بودن گردن قبل مرگ یا هر چیز عجیب دیگه ای نداشت
چشماش میدید
همچیش درست بود 3و4 روزه بودن از مادر جداشون کردم تو دست بهشون غذا میدادم همچیشون میزون بود اما نمیدونم چرا اینجورشد عذاب وژدان گرفتم

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
همچیش درست بود 3و4 روزه بودن از مادر جداشون کردم تو دست بهشون غذا میدادم همچیشون میزون بود اما نمیدونم چرا اینجورشد عذاب وژدان گرفتم
فردا از یکی از دوستام که دام پزشکه می پرسم
تا بحال خودم با این شرایط روبرو نشدم چند روزه بودن جوجه ها

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
ح
فردا از یکی از دوستام که دام پزشکه می پرسم
تا بحال خودم با این شرایط روبرو نشدم چند روزه بودن جوجه ها
دودا یه ماهه پراشون تکمیل شده بود

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود بر تمامی دوستان...من رو هم به جمعتون راه بدین...در حال حاضر 14 تا کبوتر دارم که 2 جفتم رو تخمن:)

mig-alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام آقا
میخواستم اگه زحمت نباشه یکی لطف کنه بگه واسه کفتربازی از اوله اول باید چیکار کرد؟واسه یکی که صفرکیلومتره؟اولین مرحلش چیه؟

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
سلام آقا
میخواستم اگه زحمت نباشه یکی لطف کنه بگه واسه کفتربازی از اوله اول باید چیکار کرد؟واسه یکی که صفرکیلومتره؟اولین مرحلش چیه؟
اولش یه گنجه مشتی و بزرگ که کفترو توش بپرن و تو اون گنجه بزرگ جفت کنی بزاری همین بعد کفترارو میریزی توش 2و 3 ماه دیگه پرشون بده تیپی بپرن حالشو ببر

mig-alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اولش یه گنجه مشتی و بزرگ که کفترو توش بپرن و تو اون گنجه بزرگ جفت کنی بزاری همین بعد کفترارو میریزی توش 2و 3 ماه دیگه پرشون بده تیپی بپرن حالشو ببر

ممنون,پس اول تو گنجه یه جفت کبوتر بندازم؟آخه تو گنجه تاریک نمیشه؟بیرون آوردن نمیخوان؟

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درودبر شما...
دوست عزیز اول از همه انتخاب یه جفت کبوتر مناسب هست ...بعدش جفت کبوتر رو بندازید تو یه قفس کوچیک تا جفت بشن بعدش یه جای مناسب که در معرض باد نباشه و خیلی چیز های دیگه توی حیاط یا پشت بوم درست کن:)

mig-alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
درودبر شما...
دوست عزیز اول از همه انتخاب یه جفت کبوتر مناسب هست ...بعدش جفت کبوتر رو بندازید تو یه قفس کوچیک تا جفت بشن بعدش یه جای مناسب که در معرض باد نباشه و خیلی چیز های دیگه توی حیاط یا پشت بوم درست کن:)
ممنون آقا,فقط کبوتر ها باید جوجه باشن؟ بعد اون باد و خیلی چیز های دیگه ,خیلی چیز های دیگه رو هم بی زحمت توضیح میدید؟مثلا باید سقف داشته باشه که نپرن؟

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ممنون آقا,فقط کبوتر ها باید جوجه باشن؟ بعد اون باد و خیلی چیز های دیگه ,خیلی چیز های دیگه رو هم بی زحمت توضیح میدید؟مثلا باید سقف داشته باشه که نپرن؟

درود بر شما...دوست عزیز فرقی نداره شما میتونید یه جفت خوب بگیرید سپس بالهاشو با چسب ببندید و بعدش برای چندین وقت بندازین رو بوم تا بوم رو بشناسن....گنجه هم مثلا باید طوری باشه در معرض باد نباشه و دارای نی های زیادی باشه تا پرنده بتونه روشون بیایسته و نره رو کف زمین ((چون معمولا کف زمین پر از میکروبه)) و همچنین گنجه جوری باشه که یه قسمتیش هم افتابگیر باشه...لونه ها و گنجه طوری درست بشن که خطر ریزش نداشته باشند:)سقف رو هم که باید داشته باشند وگرنه گنجه نمیشه که:)

mig-alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
درود بر شما...دوست عزیز فرقی نداره شما میتونید یه جفت خوب بگیرید سپس بالهاشو با چسب ببندید و بعدش برای چندین وقت بندازین رو بوم تا بوم رو بشناسن....گنجه هم مثلا باید طوری باشه در معرض باد نباشه و دارای نی های زیادی باشه تا پرنده بتونه روشون بیایسته و نره رو کف زمین ((چون معمولا کف زمین پر از میکروبه)) و همچنین گنجه جوری باشه که یه قسمتیش هم افتابگیر باشه...لونه ها و گنجه طوری درست بشن که خطر ریزش نداشته باشند:)سقف رو هم که باید داشته باشند وگرنه گنجه نمیشه که:)

شرمنده آقا زحمت ما زیاد شد ولی بلاخره خوبی از بزرگان هست دیگه.
کف گنجه چیزی باید ریخته بشه؟کاهی پوشالی پارچه ای چیزی؟
وقتی بال هاشو بستم باید آزاد رو بوم باشن یا تو گنجه؟لونه حکایتش چیه؟

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شرمنده آقا زحمت ما زیاد شد ولی بلاخره خوبی از بزرگان هست دیگه.
کف گنجه چیزی باید ریخته بشه؟کاهی پوشالی پارچه ای چیزی؟
وقتی بال هاشو بستم باید آزاد رو بوم باشن یا تو گنجه؟لونه حکایتش چیه؟
درود بر شما دوست عزیز...چه زحمتی شما عزیز مایی:)
شما میتونید برای ساخت کف گنجه از گل و گچ استفاده کنیدتا اب فضولات کبوتر به اسانی بتونید جمع و جارو کنید.نه دوست عزیز اونها باید بالهاشون بسته باشه و رو بوم ولو باشن ولی خودت حواست بهشون باشه و همچنین چیزی که خیلی مهمه ابتنیشون هست که تاثیر زیادی رو جلد شدنشون داره....لونه رو هم منظورم به جایگاه تخمگذاریشون بود((چون بعضی هارو دیدم میان با سرامیک درست میکنن که خیلی خطرناکه:)

mig-alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
درود بر شما دوست عزیز...چه زحمتی شما عزیز مایی:)
شما میتونید برای ساخت کف گنجه از گل و گچ استفاده کنیدتا اب فضولات کبوتر به اسانی بتونید جمع و جارو کنید.نه دوست عزیز اونها باید بالهاشون بسته باشه و رو بوم ولو باشن ولی خودت حواست بهشون باشه و همچنین چیزی که خیلی مهمه ابتنیشون هست که تاثیر زیادی رو جلد شدنشون داره....لونه رو هم منظورم به جایگاه تخمگذاریشون بود((چون بعضی هارو دیدم میان با سرامیک درست میکنن که خیلی خطرناکه:)

واسه جفت اول نژاد خاصی رو پیشنهاد میکنید؟ آبتنی یعنی مثلا یه استانبولی آب بذارم رو بوم یا چه جوری؟

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
واسه جفت اول نژاد خاصی رو پیشنهاد میکنید؟ آبتنی یعنی مثلا یه استانبولی آب بذارم رو بوم یا چه جوری؟
گفتی نژاد داداش چون تو 1جفت میخوای پس یچیزه خوب بگیر حتما کبوترها باید بالغ باشن تا بتونی جوجه بکشی ازشون جوجه بدرد نمیخوره
یجفت سینه دم سیاه یا کله قرمز یا زاغ دم سفید یا تیپلر بگیر که جلد شدن بپرن برات گنجت باید توری باشه که کفترها بیرونو ببینن حداقل 2در1 متر باشه توش بتونن یذره بپرن همیشه نباید گندم جلوشون باشه تا وقتیکه جوجه هاشون در بیاد مثلا میگن دم غروب که هوا داره تاریک یشه نه زیادا یکم دون بده بهشون که تنبل نشن به هیچ عنوان کفترارو دستت نگیر کتاشونو با پسبی نخی سنجاقی چیزی ببند بعد از دوهفته که کاملا جفت شدنو به فضای گنجه و بیرون عادت کردن 1 روز و نیم کامل گشنشون نگهدار همونجورکه بالاشون بستس دره گنجرو باز کنو یه گوشه بی حرکت بشین دونو به نقاط مختلف پشت بوم یا حیاط بریز تا همجارو ببینه و بشناسه بعدشمکه خواستی بندازی سره جاشون گندمو بریز تو گنجه برن تو جاشون در هر صورت خواستی از گنجه بیرونشون بیاری گشنه باشن بعد از 2 هفته هرروز توی ساعت مشخصی این کارو تکرار کن بعدش کتاشونو باز کن اصلا اذیتشون نکن که بپرن آروم کیش کن برن رودیوار بشینن دون بزنی دوباره میان پایینو جلد شدن

حسن021

Registered User
لایک‌ها
45
ممنون,پس اول تو گنجه یه جفت کبوتر بندازم؟آخه تو گنجه تاریک نمیشه؟بیرون آوردن نمیخوان؟
دیگه همیچیزوکه نمیگن داداش خب تو جات تاریکه یه لامپ ببند توش روشن باشه

بالا