• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کبوتر داری یا کبوتر بازی بیا تو

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,776
ببخشیدا ولی نظر شخصی خودم رو میگم، کبوتربازی (کفتربازی) یکی از بدترین اعتیادهاست که یک شخص میتونه بهش گرفتار بشه. آدم های کفتر باز اونقدر روی پشت بوم توی آفتاب میمونن که عن قریب سرطان پوست میگیرن و رنگ پوستون مثل تیری هانری میشه :D البته یک دوست خوب داشتم که کفتر باز بود به اسم حسن سینمایی که زندگیش کفتر بود، ولی کلا از کفتر بدم میاد.

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
ببخشیدا ولی نظر شخصی خودم رو میگم، کبوتربازی (کفتربازی) یکی از بدترین اعتیادهاست که یک شخص میتونه بهش گرفتار بشه. آدم های کفتر باز اونقدر روی پشت بوم توی آفتاب میمونن که عن قریب سرطان پوست میگیرن و رنگ پوستون مثل تیری هانری میشه :D البته یک دوست خوب داشتم که کفتر باز بود به اسم حسن سینمایی که زندگیش کفتر بود، ولی کلا از کفتر بدم میاد.
کبوتر بازی اداب داره و قوانین ننوشته زیاده روی تو هر چیز بده اول باید یه خونه خوب داشته باشی با دیوار های بلند که برای همسایه ها مزاحمت ایجاد نکنه

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
اینم عکس ها که بیشترشون همین الان گرفتم و یکی هم برادرم قبلا گرفته (البته تو این عکس هم کسی که کبوتر تو دستشه برادرمه) فقط چون روزا نمی شه بهشون نزدیک هم بشم شی عکس گرفتم تو روز

IMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۲۵۴۵.jpgیه جوجه دو کت خشکل IMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۲۵۶۵.jpg دو تا جوجه که هنوز از لونه در نیومدن و مادرشون تو حلب که رو تخم دوبارهIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۲۵۸۱.jpgIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۲۵۸۳.jpgIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۲۵۹۵.jpgIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۲۵۹۵.jpgIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۳۰۰۱.jpgIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۳۰۰۲.jpgIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۳۰۰۳.jpgیه سبز خالصIMG_۲۰۱۳۰۶۰۸_۲۳۰۰۵.jpgسیز پر پا که بخاطر مریضی یکم ضعیف شده روغن های رو ی پراشم به خاطر روغن نباتیه که به خاطر مریضی بهش دادم دور نوکش پاک شده اما رو بالاش موندگار فعلا

freedom_soul95

Registered User
لایک‌ها
34
بله کبوتر داری مسلما با کبوتر بازی خیلی تفاوت داره اسمشون شبیه هست ولی رسمشون متضاد هم. کبوتر هم 1پرنده زیباست ونگهداریش لذت خاصی داره
اون افرادی که همه جوره اسباب مزاحمت هستن برای دیگران کلا در حال منسوخ شدن هستن وفکرنمیکنم دیگه کسی باشه که تمایل داشته باشه بهش بگن کفترباز

freedom_soul95

Registered User
لایک‌ها
34
2تا جوجه ها قشنگن و100%بعد از پر ریزی و بلوغ کامل خیلی قشنگترمیشن

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,639
با تشکر از دوستان.

اینو دیشت تو خیابون با بالهای بسته ول میگشت گرفتمش. سرش هم زیر ماشین بوده و کثیف شده دقیقا همونطوری که دوستمون گفتند. عکس بدون فلش هم گرفتم.

دیشب خیلی بی حال بود و راحت توی دست وای میستاد ، الان اصلا نمیشه توی دست نگه داشتش همش میخواد فرار کنه.

کبوتر پلاکی باید باشه دورگه !

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
من کفترباز نیستم، ولی کفتربازها را دوست می دارم!
foufougly.gif

از معجزات من همین بس که کفتر ندارم، ولی کفترباز قهاری هستم!

در واقع بدون داشتن هیچگونه کفتری کفتربازی می کنم!
troll_ghamghin.png

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
بله کبوتر داری مسلما با کبوتر بازی خیلی تفاوت داره اسمشون شبیه هست ولی رسمشون متضاد هم. کبوتر هم 1پرنده زیباست ونگهداریش لذت خاصی داره
اون افرادی که همه جوره اسباب مزاحمت هستن برای دیگران کلا در حال منسوخ شدن هستن وفکرنمیکنم دیگه کسی باشه که تمایل داشته باشه بهش بگن کفترباز
الان همه بیش کبوتر زینتی نگه میدارن همون پر پای که هر پر پاش 20 سانته(الان برای اینکه بتونه جفت گیری کنه پرای پاشو زدم با ناخن گیر) 200 می ارزه بقیه زینتی هام هم اصلا نیاید برم طرفشون رو تخمن هر تخمم 40 تومن قیمتش از روش بلند شن کلی ضرر این کبوتر های پایین هم فقط برای کفتر بازی خوش بختانه خونه ما جاش مناسب دور پشت بوم دیوار کردیم کامل اگرم کبوتر بره نمی رم دنبالش مزاحت مردم بشم نوش جونش(برای هین کبوتر های زینتی رو از کبوترای پروازی جدا کردم

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
foufougly.gif

troll_ghamghin.png

عمو شاگرد نمیخوای؟

منم کفتر ندارم ولی تو فصل شکار دوستشون دارم گوشت گرمی دارن

یه روز 5 تاشو باهم خوردم شب کلم از داغی داشت میترکید

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
عمو شاگرد نمیخوای؟

این طرفا پیدات نشه که..................................

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
به چند تا کفتر باز نشون دادم گفتن سبز آلمانی هست،
سبز المانی من تا بحال نشنیدم به این کبوترا بگن سیمانی المانی شنیدم حالا شاید اونجا بهش اینو میگن من اسم های مختلف رو ار مشهد تا چابهار میدونم

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
عمو شاگرد نمیخوای؟

واقعا چطور دلت اومد...

Imanjj

Registered User
لایک‌ها
3,063
foufougly.gif

troll_ghamghin.png

اداش تــو دیگه کی هستــی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:happy:

prn

Registered User
لایک‌ها
2,791
ما که حیون پیون یدونه عروس داریم.
ولی عمومکه حیون بازه هی بعضی اوقات میریم پرو پور میکنیم

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
واقعا چطور دلت اومد...
یه بار بوخوری می فهمی گوشت لزیزی داره کخصوصا اگه کبوتره 7 تا8 ساله باشه چون تو این سن بیشتربن گوشت و خوش مزه ترین گوشت داره ولی بازم باید 3 4 تا بخوری تا سیر شی چون در هر حال گوشتش خیلی کمه

بالا