برگزیده های پرشین تولز

کتاب یا e.book? چرا؟

feri23

Registered User
لایک‌ها
193
اگه ایبوک خوب داشته باشی که خوبه کلی کتاب همراته..ولی لذت خوندن کتاب واقعی یه چیز دیگست..

okhpatoos

Registered User
لایک‌ها
43
اصلاً با ایبوک نمیتونم درس یا مطلبی رو کامل بخونم
کتاب کاغذی رو ترجیح میدم

iman.re

Registered User
لایک‌ها
21
کتاب و بوی اون و ورق زدن و انگشت کشیدن روی صفحاتش یک چیز دیگه است.

TLSD

Registered User
لایک‌ها
34
ایبوک به شرطی خوبه که کامل و بدون دخل و تصرف باشه ! یعنی معتبر باشه .

ولی خود من به شخصه کتاب کاغذی رو ترجیح میدم.

ایبوک برای این خوبه که بخوای همیشه حتی جاهایی که امکان کتاب دست گرفتن نداری ، اون کتاب مورد نظرت رو بخونی . به نظرم توی خونه باشی و ایبوک بخونی خیلی بی معنیه !

مثلا داری فلان کتاب رو می خونی ! کتاب حجیمی هم هست. توی خونه یا هرجای مناسب کتاب کاغذی دستته ولی برای باقی جاها مثلا مسافرت های یکی دو روزه یا مسیرهای بین محل کار و غیره نسخه الکترونیکی همون کتاب رو داشته باشی و ادامه اش رو بخونی.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811

s.reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
728
مسلما کتاب
لذتی که در دست گرفتن ، خوندن و ورق زدن کتاب داره مطلقا تو ای بوک وجود نداره

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
به نظر من با اینکه هممون به کتاب علاقه مند هستیم کم کم باید سعی کنیم کلاً کاغذ رو از زندگی حذف کنیم. الان با ابن همه اپلیکیشن ها و ابزارهای مختلفی که وجود داره به راحتی میشه بدون استفاده از کاغذ هم کتاب خوند هم یادداشت برداشت هم هر زمان هر جا که یه سوالی واست پیش میاد سریع از گوگل یا سایتهای دیگه پرسید. مثلا در حال خوندن یه کتاب (با گوشی، تبلت یا کامپیوتر) متوجه میشی که معنی یه لغت فارسی رو نمیدونی، خیلی سریع میری سایت واژه یاب و و معنیش رو چک میکنی و به خوندنت ادامه میدی بدون اینکه از جات تکون بخوری.

نکته دیگه ای که به نظر من باید توجه کرد این هست که به نظر میاد هزینه تولید و چاپ یک کتاب بیشتر هست نسبت به هزینه ای که صرف تولید یک ایبوک و خوندن اون از طریق دستگاههای الکترونیکی میشه. از نظر محیط زیستی هم باز فک میکنم صرفه با ایبوک خوندن هست (برای چاپ کاغذ کلی درخت قطع میشه).

در نهایت من خودم به عنوان کسی که وقتی یه کتاب رو دستم میگیرم اولین کاری که میکنم این هست که برگه های کتاب رو بو میکنم و حتی از بوی کتاب لذت میبرم، چند وقتی هست از گوشیم که یه صفحه 4 اینچی داره واسه خوندن رمان استفاده میکنم. چند تا از داستان های هرکول پوارو و یکی از رمان های داستایوسکی رو همینطوری خوندم بدون هیچ دووشواری، دووشواری نداریم ما :happy:

poyaweb

Registered User
لایک‌ها
26
به هیچ وجه علاقمند به استفاده از ebook نیستم..پای کامپیوتر بشینی و کتاب بخونی.جذابیت کتاب خوندن هم به نظر من از بین میره.
کتاب خوبیش اینه که میذاری تو کیفتو راحت هرجا دلت خواست باز میکنی بدون هیچ دردسری حتی شده یه صفحشو زود میخونی و میبندی...اما ebook چی!واسه یه کتاب خوندن باید کلی دردسر بکشی;)
یادم رفت بگم من حتی جزواتمو پرینت میگیرم تا راحتتر بخونمش

farzad.74

Registered User
لایک‌ها
9
من جز در مورد ماهنانه های اینترنتی دیگه به هیچ وجه از موبایل یا لپتاپ برای خوندن کتاب استفاده نمی کنم
چون وقتی از موبایل یا لپتاپ استفاده می کنم کلا راحت نیستم با خوندن

IronSteelMetal

کاربر فعال هنرهای ترسیمی
کاربر فعال
لایک‌ها
329
به نظر من در طول شبانه روز به اندازه کافی به مانیتور و ... زل می زنیم دیگه اگه بخوایم کتاب هم اینطوری بخونیم که واویلا! خیلی خوبه که به فکر محیط زیست باشیم ولی سلامتیمون مهم تره. تازه خوندن کتاب کاغذی یه صفای دیگه داره

afsharsaemi

Registered User
لایک‌ها
2
فقط كتاب اونم غير درسي

Last edited:

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,306
من اسلایدا و ایبوکای درسی رو هم به بدبختی میخونم چه برسه به کتاب معمولی. ولی ممکنه یک روزی برسه که کتابای الکترونیکی هم به جذابیت و راحتی کتابای معمولی بشند و بشه تو رختخواب کتاب خوند. من که فعلا از همچین تکنولوژی ای محرومم!

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
100% کتاب ولی با این قیمتهای فضایی من یکی زورم نمیرسه کتاب بخرم . اخرین کتاب غیر درسی که خریدم شاید مال 10 سال قبل بود ولی ایبوک دانلود میکنم گه گاهی میخونم البته اونم چون روی مانیتور چشامو به فاک میده کلا روزی 4-5 دقیقه :eek:

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
مطمئناً کتاب کاغذی چون هر جایی میشه بردش و مطالعه‌اش کرد!

من که نمیتونم کتابهای چند صد صفحه‌ایی را روی مانیتور بخوانم!

ebook های فارسی هم اکثراً تایپ شده هستند و نه اسکن کتاب اصلی و اطمینانی به کامل بودنش نیست!

afsharsaemi

Registered User
لایک‌ها
2
معلومه كتاب ولي با اين كروني كتاباي مورد علاقمو دانلود ميكنم

tent

Registered User
لایک‌ها
32
حالم از کتاب های الکترونیکی به هم می خوره
اصلا هیچ اشتیاقی به خوندن پیدا نمیکنه
ولی کتاب و بوی کاغذ واقعا خوبه