برگزیده های پرشین تولز

کدام نسخه لینوکس = پیشنهاد شما چیه

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
پارسيكيس براي شروع بد نيست. امكانات مورد نياز فارسي‌زبانان را پيش فرض روي خودش داره . ولي با اوبونتو تفاوت‌هايي داره. من بيشتر براي استفاده لايو، پارسيكس را توصيه ميكنم. كتابچه راهنماي خوبي هم دنبالش هست ولي در مجموع منابع اوبونتو خيلي خيلي بيشتره. ولي اگه تازه ميخوايد كاربر لينوكس بشيد اوبونتو يا مينت توصيه ميشه. مينت كه همون اوبونتو هستش با كدك‌هاي مالتي‌مديا و برنامه‌هاي لازم. User Friendly تر هم هستش. مينت شديدا تاييد ميشه.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
براي دوستان، mFatOS هم پيشنهاد ميشه. اوبونتوي Remaster شده براي كاربران ايراني. خيلي جالبه . حتما ببينيد!

gnomenu.png

.
ري‌ويو http://www.webupd8.org/2010/09/mfatos-ubuntu-on-steroids-remastered.html

دانلود http://sourceforge.net/projects/mfatos/

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
backtrack‌البته اگه بهش عادت کنید

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
البته حق با شماست ولی نسخه جدیدش رابط KDE داره.
به نظر من که عالیه.

hamed_1989

Registered User
لایک‌ها
8
دوستا به نظرتون برای کاربر عادی Mint بهتره یا Ubuntu?

من قبلا با با اوبونتو کار کردم و خیلی جالب بوده ولی از Mint هم تعریف زیاد شندیم.
(مثل اوبونت مینت رو هم میشه از داخل ویندوز نصب کرد؟)

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
دوستا به نظرتون برای کاربر عادی Mint بهتره یا Ubuntu?

من قبلا با با اوبونتو کار کردم و خیلی جالب بوده ولی از Mint هم تعریف زیاد شندیم.
(مثل اوبونت مینت رو هم میشه از داخل ویندوز نصب کرد؟)
مينت.
بله.

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
البته مینت یه سری مزایا داره مثل اینکه محیطش به ویندوز شبیه تره و همینطور برنامه های از پیش نصب شده روش هست اما در حالت کلی فقط اوبونتوی تغییر بافته ست.

چند وقت پیش که مینت رو نصب کرده بودم ۲ دقیقه به دقیقه (موقع وب گردی) سیستم هارد کرش میکرد و فقط با ریست حل میشد، یکم که گشتم ظاهرا مشکلیه که فلش با اوبونتو داره و ظاهرا مینت تا اون موقع درستش نکرده بود اما اوبونتو این موضوع رو لحاظ کرده بوده... در هر صورت رو سیستمهای کمی ممکنه این مشکل پیش بیاد اما در هر صورت برای من که کاملا غیر قابل استفاده بود.

محیطشم کاملا سلیقه ایه، من به شخصه اصلا راحت نیستم باهاش و تولبار مینت رو پاک کردم و همون تولبار اصلی رو گذاشتم.

در کل فرق آنچنانی با هم ندارن فقط مینت یه سری برنامه اضافه تر داره و تولباراش عوض شده.

ceramic

Registered User
لایک‌ها
2
کدام نسخه لینوکس = پیشنهاد شما چیه

برای کاربری عمومی :

من کلا با توزیع های دبین بیس میانه ای ندارم ( با چند تایی کار کرده ام - کوبونتو - پارسیکس و . .. ) اما بهترین گزینه را فدورا می دانم . پایداری خوب ، پشتیبانی خوب از جمله مزیت های فدوراست . یک توزیع عمومی راحت و بی دردسر ( هرگز در لینوکس ورژن های آخر را نصب نکنید چون همیشه دارای باگ هایی است که باید رفع شود )

--------------------------------------------

اگر خیلی اهل ماجراجویی هستید و از زندگی راحت خوشتان نمی آید ، جنتو را نصب کنید . توزیعی که شعارش این است :

--------------------------------------------

اگر دوست دارید " چیز " یاد بگیرید و زندگی تازه ای را تجربه کنید ، اگر دوست دارید هیچ کس از کارتان سر در نیاورد ! ، اگر از متفاوت بودن خوشتان می آید و البته در کنار همه ی این ها امنیت ، پایداری و قدرت سیستم عامل برایتان خیلی مهم است ، بدون شک گزینه ی مناسب برای شما Free BSD است . داد نزنید ! می دانم که Free BSD را جزو لینوکس طبقه بندی نمی کنند . اما به هر حال اوپن سورس که هست !

نصاب اش متنی است و باید یکایک سرویس هایی را که می خواهید از آن استفاده کنید ، انتخاب کنید . دسکتاپی هم وجود ندارد و باید آن را جداگانه روی Free BSD نصب کنید . چون اکثر برنامه ها ورژن مخصوص این سیستم عامل را ندارد ، بیشتر برنامه ها را باید به صورت سورس دریافت و خودتان کامپایل کنید ( که البته محاسن خودش را هم دارد )

-------------------------------------------

mhn70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من برای server از centos وبرای desktop از ubuntu استفاده کنید بهتره من خودم تو این توزیع ها خیلی دیت و پا زدم و این به نظرم رسید در مورد freebsd هم که گندش در امد که اطلاعات را برای fbi می فرستاده به همین خاطر هم روش در مورد امنیت خیلی تبلیق می شد

LetMeKnow

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من بهترین گزینه ابونتو هست.
فرقی نداره که مبتدی باشیید یا حرفه ای یا یه چیز وسط اینا ،هر چقدر هم تازه کار یا حرفه ای باشید ، ابونتو کاملأ راضیتون نگه میداره!
ضمنأ یکی از ویژگی های بهتر بودن ابونتو همینه که ساپورت فارسیش هم خوبه! یعنی هر مشکلی داشته باشید ، بایه سرچ کوچیک راه حل رو میابید و مشکلتون حل میشه!

به نظر من اوبونتو با تمام خوبی هایی که داره یک مشکل عمده داره و اون هم ماژولار نبودنش هست.
یعنی نه اینکه ماژولار نباشه! در واقع می تونه ماژولار تر باشه.
یک مثال می زنم.
شما روی Gnome می خواهید Kontact نصب کنید. چقدر باید دانلود کنید؟ کل دسکتاپ کوبونتو = حجم زیاد + کلی نرم افزار های اضافی.
ولی توی آرچ که من استفاده می کنم همه چیز خیلی ماژولار هست. این نه تنها به نظر من باعث می شه که سیستم شما بیش از اندازه قابل Customize کردن و Tweak کردن خواهد بود و شما می تونید سیستم رو در حد Fully Functional نگه دارید در همون حال اصول مینیمالیسم رو نگه دارید.
مینیمالیسم در کامپیوتینگ هم منجر به چند چیز میشه: اول مدیریت ساده تر، دوم سرعت بالاتر، سوم امنیت بیشتر و چهارم تغییر و رفع اشکال ساده تر.
البته اینها در مورد شخص من درسته.
آخرش تعیین کننده این هست که شما روی چه توزیعی بازده بهتری داری.
راستی مشکل دیگه ای که منو از اوبونتو زد دیر آپدیت شدن نرم افزارهای ریپو هاست. توی آرچ آپدیت ها خیای سریع اتفاق می اوفته. طولانی ترین حالت 2 روز ولی معمولا چند ساعت.
البته این مشکل ساز هم میشه. یک دفعه اکس اورگ آپدیت شد و کانفیگ های قدیمی من دیگه جواب نداد.
کلی با Lynx گشتم تا درست شد.:D

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44

من برای انتخاب توزیع مناسب با مشکل روبرو بودم . جایی این مشکل رو مطرح کردم ؛ آدرس زیر رو پیشنهاد کردند :

http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true

...
دوستان برای انتخاب توزیع مناسب خودشون می تونن از آدرس مورد اشاره استفاده کنن .

موفق باشین

ممنون چیزی که یه تازه وارد نیاز داره دقیقاً همینه. بدون سردرد. نکته ای که اغلب فراموش میشه اینه که معمولاً افرادی که از ویندوز فراری شدن بعلت مواجه شدن با مشکلات اون هست از قبیل ویروسها، ناکارآمد و کند بودن، کند کردن سیستم و بهینه نبودن. اگه قرار باشه این افراد با یه سری دردسر جدید مواجه بشن همون ویندوز ناکارآمد رو که تاحالا براشون کار کرده ترجیح میدن.

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
سلام به همه دوستان

آقا من چند وقت پیش خواستم از این ویندوز لعنتی (سوارش میشیم ها ولی هی میگیم لعنتی ) راحت شم

رفتم و اولین لینوکسی که گیرم اومد خریدم ( سوزه ) فک کنم ورژن 9 بود
باهزار بدبختی نصبش کردم (آخه فایلهای داخل سی دی ایراد داشت و خرابها رو از اینترنت دان و جایگزین کردم ) ولی ازش خیری ندیدم خیلی سخت بود

حالا دو باره تصمیم گرفتم برم سراغ لینوکس البته حساب شده و منطقی
لطفا بفرمایید که برای کسی که میخواد از صفر شروع کنه ( کسی که تا حالا از لینوکس اسمش رو شنیده) با توجه به سخت افزار سیستمم چه توزیعی مناسبه و راحت تر میشه یادش گرفت و مقاوم هم باشه که هی نخواد لینوکس رو دوباره بنصبم

سیستمم:
cpu: 2.8 intel
graf: 64 on
ram : 512 ddr2
hd: 500sata

میدونم سیستمم ضعیفه ولی فعلا توانایی ارتقا ندارم

منتظرم و متشکر

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
راستی برنامه های ویندوز روی لینوکس نصب میشن یا باید نسخه لینوکس اونا رو گیر آورد ؟؟؟؟؟

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
ایول بابا اینجا چقدر آدمو تحویل میگیرن

tanks

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
اگه تاره کارید اوبونتو یا مینت
رایگان هم هست پول بالاش نده !
برنامه های ویندوز تصب نمی شه مستقیما ولی می تونی با واین اجراشون کنی

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
ممنون عزیزم
برای نصب این توزیعها سخت افزار مهم نیست یعنی روی هر سیستمی اجرا میشه یا محدودیت داره ؟

کدوم نسنه ابونتو همین جدیده خوبه آخرای 2010 اومده

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
جسارتا این سیستم عامل مثل ویندوز نیست که با ور رفتن بشه یادگرفت، اکثر ما ها ویندوز با کلنجار رفتن و سعی/خطا یادگرفتیم ولی اگر بقول خودتون میخواهید این سیستم عامل منطقی یاد بگیرید یا کلاس خوب برید یا جزوه کلاس خوب گیر بیارید، کتاب از کتابفروشی نگیرید که بدرد نمیخوره.

بالا