برگزیده های پرشین تولز

کسی اینجا گیاهخوار هست ؟

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
آقا یک سوال از گیاهخوار های عزیز دارم

من امروز تصمیم به گیاهخواری گرفتم البته نه به طور مطلق بلکه سعی کنم ماهی یکبار دوبار بیشتر گوشت نخورم...خواهشا نپرسید چرا که تحقیقات خودم بود:)

حالا ما امروز آبگوشت داشتیم روم نمیشه بگم نمی خوام اگر فقط آبش رو بخورم ایراد داره:cool:؟

علما یکی بیاد جواب بده. آبگوشته سرد شد:دی

فتنه گر

Registered User
لایک‌ها
138
ما امروز آبگوشت داشتیم روم نمیشه بگم نمی خوام اگر فقط آبش رو بخورم ایراد داره:cool:؟

اگر به قصد لذت بردن نباشد مانعی ندارد ، در غیر اینصورت حرام اندر حرام است!
1372718851766.gif

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
من اغلب وعده هایی که مصرف میکنم از گیاهان (از جمله میوه ها و فرآورده های گیاهی و آردها از قبیل نان و اسپاگتی) و لبنیات تشکیل شده.

هفته ای شاید 3-4 بار فقط گوشت و تخم مرغ مصرف میکنم.

گوشت مصرفی من اغلب سفید (مرغ و ماهی) هست؛ گوشت قرمز هم اگر مجبوری باشه، فقط درصورتی که گوشت گاو باشه میخورم. از خوردن گوشت گوسفند و خوک به خاطر چربی بالاشون اجتناب میکنم؛ اصلاً از موادغذایی چرب حالم به هم میخوره...

متأسفانه در داخل ایران نمیشه روش گیاهخواری کامل رو داشت به 2 دلیل:

1- مواد و فرآورده های گیاهی مناسب برای یک **** غذایی کامل، در بازارهای ایران به صورت متمرکز یافت نمیشن یا در برخی موارد بسیار کمیاب و گرونن. مثلاً فرآورده ای مثل شیرسویا که با کلسیم و دیگر مواد معدنی غنی شده باشه، در ایران یه مدتی تولید میشد ولی تولیدش متوقف شد و یافت نمیشه...

2- فرآورده های تولیدی (و حتی مواد اولیه و گیاهان) در ایران، متأسفانه از کیفیت بسیار فجیع و پایینی برخوردارند و شک دارم که با مصرف چنین مواد بی کیفیتی، بشه "سلامت" داشت و خود این مواد، آسیب های جدید ایجاد نکنند...! حتی میوه ها و سبزیجات، به خصوص در شهرهای بزرگ ایران که اینها رو در آبهای فاضلاب پرورش میدن، به قدری بعضاً بدمزه اند که انگار داری سطل زباله رو میخوری به جای میوه و سبزیجات؛ بعضاً هم به دلیل عدم دانش کافی و ندادن مواد معدنی مناسب به گیاه، میوه ها و سبزیجات دارای مشکلاتی در رشد و مواد تشکیل دهنده هستند که باعث تغییر در مزه و خواصشون میشه...

به طور کلی، تعادل رو رعایت کنید و کم بخورید تا معده ای کوچکتر و سیستم گوارش و بدنی سالم تر داشته باشید.

وعده ی غذایی برای یک فردی که فعالیت بدنی سنگین نداره، نباید از یه کف دست بیشتر باشه (البته این بستگی به ماده ی مصرفی داره؛ این مثال برای شرایط اغلب مردم ایران که بیشتر برنج و نان میخورن بود)...

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
من اغلب وعده هایی که مصرف میکنم از گیاهان (از جمله میوه ها و فرآورده های گیاهی و آردها از قبیل نان و اسپاگتی) و لبنیات تشکیل شده.

هفته ای شاید 3-4 بار فقط گوشت و تخم مرغ مصرف میکنم.

گوشت مصرفی من اغلب سفید (مرغ و ماهی) هست؛ گوشت قرمز هم اگر مجبوری باشه، فقط درصورتی که گوشت گاو باشه میخورم. از خوردن گوشت گوسفند و خوک به خاطر چربی بالاشون اجتناب میکنم؛ اصلاً از موادغذایی چرب حالم به هم میخوره...

متأسفانه در داخل ایران نمیشه روش گیاهخواری کامل رو داشت به 2 دلیل:

1- مواد و فرآورده های گیاهی مناسب برای یک **** غذایی کامل، در بازارهای ایران به صورت متمرکز یافت نمیشن یا در برخی موارد بسیار کمیاب و گرونن. مثلاً فرآورده ای مثل شیرسویا که با کلسیم و دیگر مواد معدنی غنی شده باشه، در ایران یه مدتی تولید میشد ولی تولیدش متوقف شد و یافت نمیشه...

2- فرآورده های تولیدی (و حتی مواد اولیه و گیاهان) در ایران، متأسفانه از کیفیت بسیار فجیع و پایینی برخوردارند و شک دارم که با مصرف چنین مواد بی کیفیتی، بشه "سلامت" داشت و خود این مواد، آسیب های جدید ایجاد نکنند...! حتی میوه ها و سبزیجات، به خصوص در شهرهای بزرگ ایران که اینها رو در آبهای فاضلاب پرورش میدن، به قدری بعضاً بدمزه اند که انگار داری سطل زباله رو میخوری به جای میوه و سبزیجات؛ بعضاً هم به دلیل عدم دانش کافی و ندادن مواد معدنی مناسب به گیاه، میوه ها و سبزیجات دارای مشکلاتی در رشد و مواد تشکیل دهنده هستند که باعث تغییر در مزه و خواصشون میشه...

به طور کلی، تعادل رو رعایت کنید و کم بخورید تا معده ای کوچکتر و سیستم گوارش و بدنی سالم تر داشته باشید.

وعده ی غذایی برای یک فردی که فعالیت بدنی سنگین نداره، نباید از یه کف دست بیشتر باشه (البته این بستگی به ماده ی مصرفی داره؛ این مثال برای شرایط اغلب مردم ایران که بیشتر برنج و نان میخورن بود)...

احتمالا محصولات شرکت مکسوی رو میگید که دیگه پیدا نمیشه ما هم دیدیم که نیست دست به کار شدیم خودمون تهیه میکنیم سویا - شیر سویا - توفو همه چی رو خودمون تهیه میکنیم دیگه به این شرایط نبود امکانات در ایران تو همه قسمت ها عادت کردیم هرکی هم سوالی داره میتونی سوال کنه در مورد درست کردنشون

بیکیفیتی محصولات همه بر میگرده به خودمون وقتی کشاورز و باغداری که به فکر پول باشه میاد آنچنان سم و سمپاشی رو محصولاتش میکنه که فقط زرق و برق دارن ولی عاری از هر گونه مواد معدنی و ویتامین

ولی امید یه روزی که محصولات ارگانیک تو اریران بیشتر رواج پیدا کنه هست

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
گیاه که میخورم اما گیاهخوار به اون معنای vegetarian نه. همه دوست دارن ناچار نباشن جانوران بدبخت رو بکشن و روانه شکم کنن اما خوب نمیشه. شما اون آهن و ویتامین ب ای که توی گوشت قرمز هست رو توی هیچ چیز دیگه نمیتونی پیدا کنی. ولی درستش اینه که به اندازه بخوری. مثلا کسانی که به 50 سالگی میرسن دیگه نیازی نیست هر روز چلو گوشت و کباب بخورن که. گوشت و شیر رو باید جوونها اونم کسانی که فعالیت چشمگیر بدنی دارن زیاد مصرف کنن تا عضلاتشون تحلیل نره و بازسازی سلولی صورت بگیره.
اما اینکه آیا مثلا این مرغ های توی فروشگاه ها واقعا کیفیت دارن و سالم هستن یا نه، اون یه بحث دیگه ایه. من خیلی درباره مرغ های معروف به مرغ سبز یا ارگانیک شنیدم که میگن هم سالم تره هم خوشمزه تر. چون دیگه بهش اون آمپول های هورمونی واسه پروار شدن نمیزنن و از اینرو سموم کمتری توی گوشتشون هست.
البته ظاهرا همه جا از این مرغ ها نیست و فقط فروشگاه های خاصی میفروشند.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
183.gif
آقا من گیاهخوار نیستم ولی گیاهخوارا رو خیلی دوز دارم

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
من گیاه خواری نمیکنم ولی گیاه خواران را چرا

بالا