برگزیده های پرشین تولز

کسی میدونه مخابرات چطور ف^یل*تر میکنه؟

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
سلام دوستان
نمیدونم جای این سوالی که میپرسم تو این تایپیکه یا نه؟
میخواستم بدونم بر اساس تجربه شما عزیزان چه محصولاتی توی فروشگاه قرار بگیره ، فروشگاه فیلتر میشه؟
و باید چه چیزی واسه فروش بزاریم که بهمون گیر ندن :((
فیلم و سریال کره ای و آمریکایی

دانستنی های جنسی

آموزش ایروبیک

آموزش لاغری

کتاب

و..

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
غير از اينا مگه چيز ديگه اي هم موند ؟؟ :D
من طبق تجربیات خودم گفتم

همین کتاب رو مثال میزنم.

آقای jowshani از بچه های همین فروم فروشگاه کتاب داشت زدن فیلترش کردن

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
فیلم و سریال کره ای و آمریکایی

دانستنی های جنسی

آموزش ایروبیک

آموزش لاغری

کتاب

و..
دادا بازی هم اگر بخوای بفروشی باید مجوز داشته باشه از ارشاد و بنیاد ملی بازی های رایانه ای هم رتبه بندی کرده باشتش! بهتر بگم باید اورجینال بفروشی

deldare_ashegh3

Registered User
لایک‌ها
70
ای بابا ......
پس با این حساب فروشگاه اینترنتی تعطیل دیگه ... :d
ولی من امروز زنگ زدم به شرکت فرستنده و ازشون پرسیدم شما طبق تجربه ای که دارین ، چه محصولاتی باعث فیلتر شدن شدن فروشگاه میدونید... گفتن اول اینکه محصولات سیاسی نباید بزاری بعد اینکه از عکسهای مورد دار نباید استفاده کنی و من تاکیدا ازشون پرسیدم سریالهای کره ای یا غربی مشکل دارن؟و باعث فیلتر شدن میشن؟ گفتن به هیچ وجه چونکه خود اداره پست با این محصولات مشکلی نداره و اونا رو قانونی میدونه ....
در کل به نظر میرسه فیلترینگ در موارد زیادی بیشتر از اینکه جنبه ی قانونی داشته باشه جنبه ی انتخابی داره و خیلی از فروشگاه ها هستن بی دلیل فیلتر میشن در حالی که خیلی از فروشگاههای دیگه با همون محتوا مدتهاست که به کارشون ادامه میدن و فیلتر نمیشن.

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
ای بابا ......
پس با این حساب فروشگاه اینترنتی تعطیل دیگه ... :d
ولی من امروز زنگ زدم به شرکت فرستنده و ازشون پرسیدم شما طبق تجربه ای که دارین ، چه محصولاتی باعث فیلتر شدن شدن فروشگاه میدونید... گفتن اول اینکه محصولات سیاسی نباید بزاری بعد اینکه از عکسهای مورد دار نباید استفاده کنی و من تاکیدا ازشون پرسیدم سریالهای کره ای یا غربی مشکل دارن؟و باعث فیلتر شدن میشن؟ گفتن به هیچ وجه چونکه خود اداره پست با این محصولات مشکلی نداره و اونا رو قانونی میدونه ....
در کل به نظر میرسه فیلترینگ در موارد زیادی بیشتر از اینکه جنبه ی قانونی داشته باشه جنبه ی انتخابی داره و خیلی از فروشگاه ها هستن بی دلیل فیلتر میشن در حالی که خیلی از فروشگاههای دیگه با همون محتوا مدتهاست که به کارشون ادامه میدن و فیلتر نمیشن.
دوست من، فکر کنم بهتر باشه شما فروشگاهت رو سریع برپا کنی بعد اونو توی سایت ساماندهی ثبت کنی

پست هم دلیل نمیشه! چون اونا فقط به بعضی از محصولات گیر میدن، مثل امریکن پای، کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد، محصولات زناشویی و چندتای دیگه!
پارس پیک چند روز پیش تمام فیلم های کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد رو از پنل فروشگاه ها حذف کرد!

deldare_ashegh3

Registered User
لایک‌ها
70
ممنونم از لطفت ،پیشنهاد خوبیه چند تا از محصولاتی که مطمئنم گیر نمیدن(مثل ابزار طراحی- نرم افزار و....) میزارم تو فروشگاه بعد میرم ثبت میکنم فروشگاه رو،بعد که تایید کردن سریال و بازی میزارم....
این روش چقدر عملیه به نظرتون؟ممکنه بعد از اینکه فروشگاه توی سایت سامان دهی ثبت شد دوباره فیلتر کنن؟

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
ممنونم از لطفت ،پیشنهاد خوبیه چند تا از محصولاتی که مطمئنم گیر نمیدن(مثل ابزار طراحی- نرم افزار و....) میزارم تو فروشگاه بعد میرم ثبت میکنم فروشگاه رو،بعد که تایید کردن سریال و بازی میزارم....
این روش چقدر عملیه به نظرتون؟ممکنه بعد از اینکه فروشگاه توی سایت سامان دهی ثبت شد دوباره فیلتر کنن؟
تا اونجایی که من از یکی از بچه ها که سایت خودش مسدود شده بود پرسیدم، وقتی توی ساماندهی ثبت میشه دیگه بدون اطلاع مسدودتون نمی کنند و قبلش بهتون میگن!

من فکر می کنم اگر کل محصولات رو بزارید بعد ثبت کنید بهتره، اینطوری متوجه می شید کدوم محصولات رو نمیشه فروخت و مانور بیشتری روی محصولات قابل فروش می تونید انجام بدید!

بازم تصمیم با خود شماست.

deldare_ashegh3

Registered User
لایک‌ها
70
تا اونجایی که من از یکی از بچه ها که سایت خودش مسدود شده بود پرسیدم، وقتی توی ساماندهی ثبت میشه دیگه بدون اطلاع مسدودتون نمی کنند و قبلش بهتون میگن!

من فکر می کنم اگر کل محصولات رو بزارید بعد ثبت کنید بهتره، اینطوری متوجه می شید کدوم محصولات رو نمیشه فروخت و مانور بیشتری روی محصولات قابل فروش می تونید انجام بدید!

بازم تصمیم با خود شماست.

درسته حق با شماست اینجوری مطمئن تره ،ممنونم از پیشنهادت:wub:

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
سلام .

درباره شیلترینگ ! :

طبق ماده واحده 21 کتاب مجازات اسلامی ، یک کارگروه برای این کار در نظر گرفته شده .

اعضای کارگروه عبارتند از : "وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" ، "وزارت اطلاعات" ، "ضد اطلاعات" ، "جرائم سازمان یافته رایانه ای" ، "**** پاسداران" و ...

وظیفه این کارگروه هم این هستش که بررسی کنه و ببینه این سایتهای مخرب و ... کدوما هستند و شیلتر و اعمال قانونشون کنه !

خب حالا چه طور یه سایت اعمال قانون میشه ؟!
کارگروه معمولاً تشکیل میشه و اقایان محترم با اکثریت ارا اقدام به تصویب یه کار میکنند !

مثلاً پارسال یکی از سیاسیون اومده بود توی اینترول و این "عطر جسی" و ... رو دیده بود ، کارگروه بعد از تصویب تمامی فروشگاهها رو هدف قرار داد .

روند فیلتر سازی :

شاید تا به حال به این فکر کرده باشید که چه طور ممکنه سایت من ایندکس نشه و اینها بنش کنند !
به راحتی !

طبق ماده 21 ، تمامی مرکز ISP ها ملزم به نگهداری لاگ های کاربران هستند به مدت 6 ماه !
یعنی ISP محترم من میدونه من 6 ماه پیش چی کردم ، افشا اونها هم با داشتن یه IP و یه Whois و پیدا کردن تلفن من و بازداشت من با حکم قانونی انجام میشه .

در این راستا برای قانونی تر شدن روند ، **** یه لیست به نام "مضلین" هم منتشر کرده که دیدنش خالی از لطف هم نیست .

خب شما یه سایت زدید توش کملمه شکش ( ش رو به س تبدیل کنید :D ) رو به کار بردید ،
شما Request رو به ISP میدید ، ISP یه نگاه به Black خودش میکنه ، میبینه این دامین بن نیست ، درخواست رو ارجاع میده به PAP .
اونجا فیلترینگ کشوری چک میشه و میبینه بله ! کلمه شکش موجود هست ! اما به شما صفحه رو نشون میده .

یه QN ارسال میشه به سیستم PAP و گزارش میده .
حالا با توجه به تعداد درخواست کاربران برا اون صفحه حاوی مطلب خلاف ، گزارش میره بالاتر تا اینکه روبات شروع به پردازش میکنه و تصمیم میگیره سایت شما رو هدف قرار بده .

هم اکنون سایت شما در بلاک لیست PAP هست و هیچ کارش هم نمیتوند بکنید !!!!
سایت شما روز یکشنبه جهت بازبینی به "ضد اطلاعات" تحویل داده میشه ... ( هر هفته )

البته این اطلاعاتی که بهتون میدم رو ممکنه پاک کنم ! ، اما همین رو بگم که این اطلاعات مال سال 2007 هست ( حالا سال 2007 من چی کردم بماند ! )

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
لطفاً پست بالا رو نقل قول نکنید ،
بکنید هم به مدیر میگم پستتون رو پاک کنه :D

ممنون از همراهیتون .

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
اینم ماده 21 :

ماده 21 قانون جرايم رايانه اي

الف ) محتواي عليه عفت و اخلاق عمومي

1. اشاعه فحشاء ومنكرات (بند2 ماده6 ق. .م)

2. تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد يادعوت به فساد و فحشاء و ارتکاب جرايم منافي عفت يا انحرافات جنسي

3. ( بند ب ماده 15 قانون ج.ر و ماده 649 ق.م.ا))

4. انتشار، توزيع ومعامله محتواي خلاف عفت عمومي(مبتذل ومستهجن) (بند2 ماده6 ق.م وماده 14 قانون ج.ر)

5. تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد ياتطميع افراد به دستيابي به محتويات مستهجن ومبتذل ( ماده 15 قانون جرايم رايانه اي)

6. استفاده ابزاري از افراد(اعم از زن ومرد) در تصاوير ومحتوي، تحقير وتوهين به جنس زن، تبليغ تشريفات وتجملات نامشروع وغيرقانوني. (بند10 ماده6 ق.م)

ب)محتواي عليه مقدسات اسلامي

1. محتواي الحادي ومخالف موازين اسلامي(بند1ماده6 ق.م)

2. اهانت به دين مبين اسلام ومقدسات آن (بند 7 ماده6 ق.م وماده 513 ق. م.ا)

3. اهانت به هر يک از انبياء عظام يا ائمه طاهرين (ع) يا حضرت صديقه طاهره(س)( ماده 513 ق. م.ا)

4. تبليغ به نفع حزب گروه يا فرقه منحرف ومخالف اسلام(بند9 ماده6 ق.م)

5. نقل مطالب از نشريات ورساناها واحزاب وگروههاي داخلي وخارجي منحرف ومخالف اسلام به نحوي كه تبليغ ازآنها باشد . (بند9 ماده6 ق.م)

6. اهانت به امام خميني(ره) وتحريف آثار ايشان (ماده514 ق .م.ا)

7. اهانت به مقام معظم رهبري( امام ***** اي) وسايرمراجع مسلم تقليد(بند 7 ماده6 ق.م)

ج) محتواي عليه امنيت وآسايش عمومي

1. تشكيل جمعيت ، دسته ، گروه در فضاي مجازي(سايبر) باهدف برهم زدن امنيت كشور(ماده 498 ق.م..ا)

2. هر گونه تهديد به بمب گذاري (ماده 511ق.م..ا)

3. محتوايي كه به اساس جمهوري اسلامي ايران لطمه وارد كند(بند1 ماده6 ق.م)

4. انتشار محتوي عليه اصول قانون اساسي. (بند12 ماده6 ق.م)

5. تبليغ عليه **** جمهوري اسلامي ايران(ماده500 ق .م.ا)

6. اخلال در وحدت ملي و ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه به ويژه ازطريق طرح مسائل نژادي وقومي (بند 4 ماده6 ق.م)

7. تحريك يا اغواي مردم به جنگ وكشتار يكديگر (ماده 512 ق.م.ا)

8. تحريك نيروهاي رزمنده يا اشخاصي كه به نحوي ازانحا در خدمت نيروهاي مسلح هستند به عصيان ، فرار، تسلم يا عدم اجراي وظايف نظامي(ماده504 ق.م..ا)

9. تحريص وتشويق افراد وگروهها به ارتكاب اعمالي عليه امنيت، حيثيت ومنافع جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج از كشور(بند5 ماده6 ق.م)

10. تبليع به نفع گروهها وسازمانهاي مخالف **** جمهوري اسلامي ايران (ماده500 ق .م.ا)

11. فاش نمودن وانتشارغير مجاز اسناد و دستورها ومسايل محرمانه و سري دولتي وعمومي(بند 6 ماده6 ق.م ومواد 2و3 ‌قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي وماده 3 قانون ج.ر)

12. فاش نمودن وانتشار غير مجاز اسرار نيروهاي مسلح(بند 6 ماده6 ق.م)

13. فاش نمودن وانتشار غير مجاز نقشه واستحكامات نظامي(بند 6 ماده6 ق.م)

14. انتشار غير مجاز مذاكرات غيرعلني مجلس شوراي اسلامي(بند6 ماده6 ق.م)

15. انتشار بدون مجوز مذاكرات محاكم غيرعلني دادگستري وتحقيقات مراجع قضايي(بند 6 ماده6 ق.م)

16. انتشار محتوايي که از سوي شوراي عالي امنيت ملي منع شده باشد.

د)محتواي عليه مقامات ونهادهاي دولتي و عمومي

1. اهانت وهجو نسبت به مقامات، نهادها و سازمان هاي حکومتي وعمومي. (بند8 ماده6 ق.م ومواد 609و700ق.م.ا)

2. افترا به مقامات، نهادها وسازمان هاي حکومتي و عمومي. (بند8 ماده6 ق.مطبوعات و697 ق.م.ا)

3. نشراكاذيب وتشويش اذهان عمومي عليه مقامات ،نهادها وسازمانهاي حکومتي.(بند11 ماده6 ق.م و 698 ق.م. ا)

ه )محتوايي که براي ارتکاب جرايم رايانه اي به کار مي رود ( محتواي مرتبط با جرايم رايانه اي)

1. انتشار يا توزيع ودر دسترس قراردادن يامعامله داده ها يانرم افزارهاي كه صرفاً براي ارتكاب جرايم رايانه اي به كار

2. مي رود. ( ماده 25 قانون ج.ر)

3. فروش انتشار يا در دسترس قراردادن غيرمجاز گذر واژه ها وداده هايي كه امكان دسترسي غيرمجاز به داده ها يا سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي دولتي ياعمومي رافراهم مي كند. ( ماده 25 قانون ج.ر)

4. انتشاريا در دسترس قراردادن محتويات آموزش دسترسي غيرمجاز، شنود غيرمجاز، جاسوسي رايانه اي، تحريف واخلال در داده ها يا سيستم هاي رايانه اي ومخابراتي. ( ماده 25 قانون ج.ر)

5. آموزش و تسهيل ساير جرايم رايانه اي. ( ماده21 قانون ج.ر)

6. انتشار فيلتر شكن ها وآموزش روشهاي عبور از سامانه هاي فيلترينگ( بند ج ماده 25 قانون ج.ر)

7. انجام هرگونه فعاليت تجاري واقتصادي رايانه اي مجرمانه مانند شركت هاي هرمي.(قانون اخلال در **** اقتصادي کشور وساير قوانين

ز)محتواي مجرمانه مربوط به امور سمعي و بصري و مالکيت معنوي

1. انتشار وسرويس دهي بازي هاي رايانه اي داراي محتواي مجرمانه( مواد مختلف ق. م.ا و قانون ج.ر)

2. معرفي آثار سمعي وبصري غير مجاز به جاي آثار مجاز. (ماده 1 قانون نحوه مجازات.اشخاصي که در امور سمعي وبصري فعاليت غير مجاز دارند )

3. عرضه تجاري آثار سمعي وبصري بدون مجوز وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي (ماده 2 قانون نحوه مجازات اشخاصي که در امور سمعي و بصري فعاليت غير مجاز دارند )

4. تشويق وترغيب به نقض حقوق مالکيت معنوي ( ماده 1 قانون حمايت از حقوق پديد آورندگان نرم افزار هاي

5. رايانه اي وماده 74 قانون تجارت الکترونيکي)

و ) محتوايي که تحريک،ترغيب ،يا دعوت به ارتکاب جرم مي کند( محتواي مرتبط با سايرجرايم)

1. انتشار محتوي حاوي تحريک،ترغيب ،يا دعوت به اعمال خشونت آميز وخود کشي(ماده 15 قانون ج.ر)

2. تبليغ وترويج مصرف موادمخدر، موادروان گردان وسيگار (ماده 3 قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات 1385)

3. باز انتشار و ارتباط (لينک) به محتواي مجرمانه تار نماها ونشاني هاي اينترنتي مسدود شده ،نشريات توقيف شده و رسانه هاي وابسته به گروهها وجريانات منحرف وغير قانوني.

4. تشويق تحريک وتسهيل ارتكاب جرائمي كه داراي جنبه عمومي هستند از قبيل اخلال در نظم ،‌تخريب اموال عمومي ، ارتشاء اختلاس ،كلاهبرداري ، قاچاق موادمخدر، قاچاق مشروبات الكلي وغيره. ( ماده 43 ق.م.ا)

5. تبليغ و ترويج اسراف و تبذير(بند 3 ماده6 ق.م)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

اینم بگم همین طوری حکم "کشف" نمیدن !
اول سایتتون رو میبندند ، بعد بهتون اخطار میدن ، بعد حکم "کشف" صادر میشه و اون وقت من یقرئه فاتحه !

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
اگه فکر میکند که سایتتون بیخود فیلتر شده ( که این طور نیست ) ، با این شماره تماس بگیرید :

+98-21-88846960
داخلی 168 . ( فرهنگ و ارشاد اسلامی )

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
پست قبلیتون که به زودی می خواید حذفش کنید خیلی مفید بود .
حالا 2007 چی کار می کردی؟
crazy.gif

avan

Registered User
لایک‌ها
207
راه حلی داری؟ آقای miladردم بماند ! )

Last edited:

deldare_ashegh3

Registered User
لایک‌ها
70
با این همه اطلاعاتی که دادین جای پیشنهاد و راهکار توی صحبتاتون خالیه ....

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
حالا 2007 چی کار می کردی؟
بگذریم ...
راه حلی داری؟ آقای milade
بله ! : قربــــــــــــــان معرفت شما !

با این همه اطلاعاتی که دادین جای پیشنهاد و راهکار توی صحبتاتون خالیه ....

یه چیز میگم باور کنید 90% اطمینان دارم بهش .

هر چی بکاری همون بر میداری !

میگید نه ؟!

یه سری ادمها هستندکه بینش و درک درستی از انچه باید انجام بدهند ندارند !

برای مثال در دستورالعمل ناصحین ذکر شده : "فروش ، تبلیغ لباس و وسایل زن ، جنسی برای مرد ممنوع است!"

خب حالا بیاید همین PT رو بررسی کنیم که تا چند ماه پیش اون عکس نامناسب تبلیغ پایین رو .... که داشت داد میزد "فروش ... جنسی ... " !
( هر چند همون موقع هم گفتم PT و MO توی دستور کار میروند ... ( که رفتند ) ) .

خب ببینید ، شاید الان بخواید جواب بدید خب اگه تبلیغ نکنیم چه طوری بفروشیم ،

یه بحث داریم به نام حریم ، که توی اینترنت با عنوان "دسترسی" یاد میشه .
آیا وب سایتها نمیتونند این سری کالا ها رو توی وب سایتهایی که مناسب این کار هست ، و یا دریافت تعهد نامه ای مبنی بر نمایش اینگونه تبلیغات انجام بدند ؟!!

ایا میدونید دولتها ، اشخاص و ... که توی زمینه پخش و تولید فیلم فعالیت دارند با ایجاد حلقه فروش غیر مجاز چه قدر ضرر میکنند ؟
همین جا معلوم میشه که ما 90% منافع شخص "خودمون" رو در نظر میگیریم .

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خب بحث رو با چند راهکار برای جلوگیری از شیلترینگ تمام میکنم :

-کد کردن دو طرفه داده ها ( هم ارسال هم دریافتی ) که میتونه با برنامه نویسی انجام بشه .
-استفاده از SSL که همون کار بالا رو میکنه .
-بستن سایت برا جستجوگر ها برای طولانی طر شدن دوره آزادی !
و ... !!!!

موفق باشید .

Last edited:

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
يه https بنداز رو سايتت
برا گرفتن کسی که از SSL استفاده کرده :
یه Stste از CA و درخواست اطلاعات ثبت کننده ssl .
و تمام !

بالا