برگزیده های پرشین تولز

کوهنوردی و سنگنوردی

power of

Registered User
لایک‌ها
71
یال شمالی خطرش خیلی زیاده من نسیتم
نگران نباش مجهز باش چیزی نمیشه من امروز نزدیک 4 تومن خرید کردم کفش دوپوش و کرامپون لیاس یکسره و کت و شلوار و پر راستی برنامه کهار رو ناز رو میای؟
یه عکس از خودت بده ببینیم چجوریه

-0000-

Registered User
لایک‌ها
1,236
من اصلا تو فاز کوه نوردی نبودم تا الن.
سیگاری هم هستم.
115 کیلو هم وزنمه.
میتونم شروع کنم کوهنوردی رو؟؟
کوهنوردی که میگن چطوریاست؟؟فقط شیبه یا صخره نوردی هم داره؟؟
همین دماوند مثلا حای خطرناک داره؟؟از اینایی که باید با جکش واینا بزنی تو سنگ بری بالا؟ یا فقط مسیرهای شیب داره؟؟
یکی توضیح میده؟

power of

Registered User
لایک‌ها
71
من اصلا تو فاز کوه نوردی نبودم تا الن.
سیگاری هم هستم.
115 کیلو هم وزنمه.
میتونم شروع کنم کوهنوردی رو؟؟
کوهنوردی که میگن چطوریاست؟؟فقط شیبه یا صخره نوردی هم داره؟؟
همین دماوند مثلا حای خطرناک داره؟؟از اینایی که باید با جکش واینا بزنی تو سنگ بری بالا؟ یا فقط مسیرهای شیب داره؟؟
یکی توضیح میده؟
سلام

راحت میتونی کوهنوردی رو شروع کنی اما باید سیگار رو ترک کنی ناچارا
کوهنوردی با صخره نوردی فرق هر چند که مکمل هم هستند اما کلاسهاشون متفاوته بله دماوند جای خطرناک داره اما نیازی نیست ادم جاهای خطرناکش بره اگر خیلی اطلاعات میخوای کسب کنی یه پ.خ به من بده تا یه لینک بهت بدم همه ی اینا رو توضیح داده

-0000-

Registered User
لایک‌ها
1,236
سلام

راحت میتونی کوهنوردی رو شروع کنی اما باید سیگار رو ترک کنی ناچارا
کوهنوردی با صخره نوردی فرق هر چند که مکمل هم هستند اما کلاسهاشون متفاوته بله دماوند جای خطرناک داره اما نیازی نیست ادم جاهای خطرناکش بره اگر خیلی اطلاعات میخوای کسب کنی یه پ.خ به من بده تا یه لینک بهت بدم همه ی اینا رو توضیح داده

ممنون از توضیحاتت بله من طالبش هستم لطفا آموزش هاشو برام پخ کنید.
در ضمن بدون ترک سیگار نمیشه؟:( (سیگار که قابل ترک نیست مخصوصا برای امثال من)
حسش به اینه که بریم بشینیم اون بالا سیگار بکشیم.
وسایلش چقدر هزینه میبره برای شروع؟؟برای شروع از کدوم کوه باید شروع کنیم؟؟ کلا با دیدن این تاپیک و عکس های خودتون از کوه های با صفا خیلی علاقمند شدم .

tesacosin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
0008016.jpg

اولین چیزی که مردم در باره صخره نوردی به زبان می آورند این عبارت است :
" دیوانه شده ای؟ خیلی خطرناکه "
اما اجازه ندهید این گونه اظهار نظرها روی شمایی که می خواهید صخره نوردی را شروع کنید تاثیر منفی گذاشته و مأیوستان کند. اگر یکبار این کار را انجام دهید، خواهید فهمید که چرا عده ای به آن معتاد شده اند.

● صخره نوردی هرگز خسته و کسل کننده نیست
راههای زیادی برای صعود وجود دارد و اگر در کشور محل زندگیتان به صخره ها و پرتگاه های زیادی دسترسی دارید، میتوانید بالا رفتن از دیواره های سنگی زیبایی را که مجموعه ای بی نظیر هستند تجربه کنید! برای دریافت بهتر این مساله سری به عکسهای موجود در اینترنت از صخره های بزرگ و زیبای دنیا بزنید. (تجهیزات آفرود)

● فعالیت بدنی بسیار
هر روزی که شما مشغول صعود هستید یک فرصت است تا تواناییها و مهارتتان را محک بزنید.هربار باید خودتان راروی صخره ها به سمت جلو و بالا بکشید (بله، هر لحظه...دوباره و دوباره...)در هر مرتبه باید راههای جدید و حتی سخت تر را پیدا و کشف کنید .بسته به توانایی فیزیکی و ریسک پذیریتان میتوانید بفهمید که هیچ راهی آنقدر ها هم که فکر میکنید سخت و صعب العبور نیست. (خرید چادر مسافرتی)

● ماجراجویی و رهایی
اکثر صعودکنندگان حس خود را در هنگام صعود چیزی شبیه رهایی و آزادی مطلق در عین ماجراجویی تعبیر میکنند. حسی که شما را قادر میسازد تا هر زمان و هر جا که میخواهید بالا بروید و به چیزهای بزرگی برسید ! (کوله پشتی کوهنوردی)

● طبیعت زیبا و چشم انداز بی نظیر
هنگامی به دنبال کشف و پیدا کردن راههای جدید صعود هستید، بی تردید با صحنه های دلپذیر و زیبایی از طبیعت دست نخورده روبرو می شوید و بی آنکه بخواهید در حافظه تان ثبت می گردد. وقتی یکبار به قله برسید و در آن فضا تنفس کنید و در فضایی که شما را احاطه کرده بایستید نمیتوانید خاطره اش را فراموش کنید.منظره ای که بسیاری از مردم تجربه دیدنش را نداشته اند. (کیسه خواب)

● صعود آسان
کفشهای مناسب و خوب برای صخره نوردی کلید اولیه برای صعود بیشتر و آسانتر است. به همراه داشتن یک کوله پشتی مناسب و استاندارد شما را برای کوهنوردی، صخره نوردی و این قبیل سفرهاست. به این شکل که باید بتوانید مایحتاج چند روزه خود را در آن ذخیره کنید. (کایاک)

tesacosin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
061aa1da-b626-400d-973b-f99ecab76c99.jpg

جک زدن در آفرود
اگر آفرود میروید و طبیعت گزدی می کنید حتما با مشکلات زیادی در بحث لاستیک و جک زدن مواجه شده اید ، در طبیعت گردی یکی از مشکلاتی که هیچ گاه پایانی ندارد ،ایرادات لاستیک است ...
پس باید همیشه کامل و مهیا باشید.(تجهیزات آفرود)
جک زدن در هنگام آفرود و یا طبیعت گردی برای موارد زیر کاربرد دارد:
1- تعویض لاستیک یا تعویض لاستیک پنچر
2- رها کردن ماشین از نقطه گیر کرده با افزایش ارتفاع خوردو

تعویض لاستیک
از ماشین پیاده میشوید و می بینید لاستیک کاملا خراب شده و یا پنچر شده است!
در اولین گام خونسردی خود را حفظ کنید هیچ اتفاقی نیفتاده است و به راحتی می توانید خودوری خود را دوباره احیا نمایید.(خرید چادر مسافرتی)
ابتدا جک را زا داخل ماشین در بیاورید و به دسترس ترین نقطه خودور که هم ایمن و هم محکم هست جک بزنید.
پس از جک زدن و افزایش ارتفاع لاسیتک را با زاپاس تعویض نمایید.

توجه:
هیچ گاه اگر از 1 جک استفاده می کنید ماشین را رها نگذارید و یا زیر ماشین نروید و بهتر است لاستیک باز شده معوب را زیر ماشین کنار جک قرار دهید تا با این کار جان خود و یا اندام های درگیر بدنتان را حفظ نمایید.
هرگز به زیر ماشینی که جک تنها دارد نروید زیرا هر جک تحمل زیادی به نسبت وزن خودوری شما شاید نداشته باشد.
همیشه یک صفحه چوبی مستطیلی محکم و یا فلزی در داخل خودور داشته باشید اگر در مناطق گل آلود ،شنی و رملی گرفتار شدید این تخته در زیر جک حکم فرشته نجاتی بزرگ را برای شما خواهد داشت.
جک های خودورهای دودیفرانسیل اکثرا از نوع چرخشی هستند و سعی کنید کمتر از جک های هیدرولیکی استفاده نمایید. (کوله پشتی کوهنوردی)

سعی کنید در کمترین زمان از جک استفاده کیند و جک در مدت زیادی خودرو را تحمل نکند زیرا ممکن است باعث ضعیف شدن تحمل جک و خوابیدن جک به اصطلاح شود.

سعی کنید در آ،رود همیشه 2 جک با دسته های کامل و بلندداشته باشید. (کیسه خواب)

همیشه در هنگام جک زدن به نقطه ای که میخواهید جک بزنید توجه کنید تا جک از زیر ماشین کنده نشود.

قبل از بالا بردن جک برای تعویض لاستیک ابتدا پیچ ها را کمی شل نمایید و سپس کاملا باز نمایید.

آزاد سازی خودور در مناطق گیر کرده
اين بار نیز جک به کمک شما خواهد آمد در این حالت هم میتوان از جک های لیفت نیز استفاده نمود ،زمانی که در باتلاق و یا نقطه ای مشابه آن گرفتار شده اید و احتمالا سینی خودوری شما نیز به زمین برخورد کرده و گرفتار شده بهترین راه حل جک است. (قایق های کایاک)

برای جک زدن ابتدا کمی ارتفاع ماشین را افزایش دهید و با دنده کمک خودور را تکان دهید تا جا به جا گردد.

سعی کنید با بیل اطراف چرخ ها را نیز تمیز نمایید تا خودرو به راحتی باز شود.

razavix

Registered User
لایک‌ها
23
یکسری کفش ملی داره به اسم شیما. اینها واسه کوه چطوره؟

Dr.Matin

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
270
بچه ها سنگنورد شیراز کسی داریم؟

45.jpg

jamshid1371

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من مدت ها پیش سنگ نوردی کار میکردم
الان هم خیلی دوست دارم دوباره شروع کنم اگه مشغله ها بذارن . . .
سنگ نوردی از تهران اینجا هست؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
الان فصل کوهنوردیه

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
من مدت ها پیش سنگ نوردی کار میکردم
الان هم خیلی دوست دارم دوباره شروع کنم اگه مشغله ها بذارن . . .
سنگ نوردی از تهران اینجا هست؟
الان چندین گروه هستن فعال

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
من یک قهرمانی میشناسم تو رشته صخره نوردی و این حرفا . ولی خوب صبح تا شب از این ساختمون های تهران کرج آویزونه و شیشه هاشون رو تمیز میکنه :unsure:

وضعیت مالی داغونی دارن کسایی که درگیر این رشته ها هستن تو ایران . مثل جودو و کشتی هم نیست که بتونن وارد حکومت بشن با تملق گویی و چاپلوسی

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
حقیقته تورهای کوه و کویر گرو™پ میزنن؟

بالا