برگزیده های پرشین تولز

کوهنوردی و سنگنوردی

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان پدر بنده روزهای جمعه بلا استثنا کوهنوردی میکند بدین صورت که صبح ساعت 5 میره ظهر ساعت 2 یا 3 اینا خونه است یعنی بیشتر راهپیمایی است و 2 ساعت اینا هم کوه خواهشا دوستان خوبم یک کفش خوب برای پدرم معرفی کنید که قیمتش بالاتر از 150 نباشد خودش هم کفش خیلی بلند نباشه ممنونم

latari

Registered User
لایک‌ها
86
با این قیمت چیز اصلا مناسبی برای کوه گیرت نمیاد

power of

Registered User
لایک‌ها
71
سلام

میرم سر اصل مطلب
ما نه باشگاه داریم نه پول الکی از مردم میگیریم 3 نفر کوهنورد هستیم که برای تابستان قصد صعود به دماوند از یال جنوبی رو داریم البته من خودم شخصا تا الان صعود نکردم ولی دوستی که باهامون هست با تجربه هستش و اکثر مدارک کوهوردی رو دارد من و برادرم و ایشون هستش.
برنامه سه روزه هستش که توی دو کمپ توقف داریم تجهیزات و توضیحات هم در صورت معلوم شدن همنوردان گفته میشه خواستم پیشاپیش تاپیک بزنم که کلیه دوستان با تجربه در کوهنوردی دیده باشن.

بنده اطلاعاتم در همین حد هستش و اگر همنوردی پیدا نشه سه نفره صعود میکنیم در هر صورت هر کسی امادگی داره اعلام کنه.

با تشکر

power of

Registered User
لایک‌ها
71
ماشاالله چقدر کوهنورد زیاده:)

new24

Registered User
لایک‌ها
300

I Love You

Registered User
لایک‌ها
2,032
سَلام ,
اگه مَن تهـران بـودم حتمـا میومـدم ..
پارسـال رفـتیم قلـه سـن بـران اشترانکـوه لـرستان رو فـتح کردیـم .
:)

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
چون تا حدودی کوهنوردی اماتور کار می کنم خدمت شما عرض کنم که دوست عزیزم کوه دماوند اولا برای کسی که تاحالا صعودی نداشته خیلی خطرناک هستش برخلاف فکر اکثر مردم چندین تن از افراد بزرگ جامعه ی کوهنوردی جونشون رو در همین دماوند از دست دادن در مورد همراه دوست عزیز خدایی نکرده اگر اتفاقی بیفته شما می خوای چیکار کنی توجه داشته باشید که دماوند صعود 5600 متری هستش و حداقل شخصی که می خواد برای صعود بره باید تا ارتفاع 3000 رو حداقل یکبار رفته باشه تا خدایی نکرده اگر ارتفاع زدگی داشته باشه قبل از صعود معلوم بشه خواهش می کنم صعود به دماوند رو جدی بگیرید . (جسارت نباشه ها برای دوستانی که می خوان اعلام امادگی کنن عرض کردم که خدایی نکرده اتفاقی پیش نیاد وگرنه ما خودمون اماتور هستیم ) :blush:

پیروز و شاد باشید تابستون احتمالا بنده خودم صعود به دماوند خواهم داشت شاید قسمت شد با هم صعود کردیم هنوز برنامم معلوم نیست :happy:;)

آوانگارد

Registered User
لایک‌ها
482
از کدوم جبهه میخواید برید؟ ما یه بار از جبهه شمالی رفتیم کولاک گرفتمون پناهگاه 4000 متری یکساعتی موندیم برگشتیم دو نفر از 8 نفری که رفتیم آماس ریه کردن. مجهز نباشید و آمادگی نداشته باشید خطرناکه. کلا توصیه میکنم تا 2500 برید برگردید حتی اگه تا 2500 رو راحت رفتید برگردید یه فیدبک از خودتون بگیرید. تا 5600 رفتن کار هرکسی نیست. حتی اگه یه نفر باشه که آماده نباشه و احیانا مشکلی پیش بیاد مثلا مچ پایی در بره یا همچین مشکلی، هیچکس نمیتونه بیارش پایین. این مساله رو هم در نظر داشته باشید که اینجا ایرانه، گیر کنید از کمک و ... خبری نیست، خودتونید و خودتون. زیر 8 نفر اصلا توصیه نمیشه صعود دماوند

latari

Registered User
لایک‌ها
86
من باهاتون حاضرم وقت صعود بیام دماوند رو هم چهار بار صعود کردم که دو بار زمستانی بوده اگرم خواستید برنامه آمادگی هم میتونیم بزاریم من پنج شنبه ها همیشه برنامه سنگین میزارم که واسه آمادگی خوب هست در ضمن تجربه بردن تیم هم دارم به دماوند

power of

Registered User
لایک‌ها
71
ممنون از همه ی دوستان که شرکت کردند
دوستان بالا عرض کردم دوستمون خودش صعود داشته فقط خطر همون گازهای گوگرد هستش که اونم راه حل داره در هر صورت تا وسط تابستون از خطر کولاک های سنگین در امان میمونیم بالا هم گفتم تجهیزات طبق فصل اعلام میشه قبلش هم دوستان به هم معرفی میشن احتمالا یه بیمه حوادث گروهی هم از بیمه گران دریافت میشه که تقریبا اطمینانی میشه دوستان توجه کنین حتی تا ارتفاع 3000 متر رو میشه با ماشین رفت در هر حالت برای امادگی افراد حداقل باید 5 یا 6 بار ارتفاع 3000 رو رفته باشن حداقل 4 بار توچال .

janajana

Registered User
لایک‌ها
475
درود...
مسیر راحتیه... من خودم 3 بار رفتم.. فقط زمان کافی برای استراحت داشته باشی هیچ مشکلی پیش نمیاد..
احتمال داره امسال هم بریم ... بستگی به هوا داره . یا 14 - 15 خردا میریم (البته بستگی به هوا داره)
یا مرداد ماه... بغیر از این دو ماه بری به مشکل بوران بر میخوری... البته یکی از دوستامون شهریور هم رفت ولی شانس باهاش یار بود و هوا خوب بود...
اگه تو این دوماه رفتنی شدیم حتما خبرت میکنم... اگه نرفتیم که سلام ما رو به همون گوسفندهای یخ زده گوگردی بالای قله برسونی کافیه:)
مهم نیست که طرف مقابل چندبار رفته باشه ، مهم اینه که لیدر (****) گروه خوبی باشه (خیلی خیلی مهمه)

power of

Registered User
لایک‌ها
71
درود...
مسیر راحتیه... من خودم 3 بار رفتم.. فقط زمان کافی برای استراحت داشته باشی هیچ مشکلی پیش نمیاد..
احتمال داره امسال هم بریم ... بستگی به هوا داره . یا 14 - 15 خردا میریم (البته بستگی به هوا داره)
یا مرداد ماه... بغیر از این دو ماه بری به مشکل بوران بر میخوری... البته یکی از دوستامون شهریور هم رفت ولی شانس باهاش یار بود و هوا خوب بود...
اگه تو این دوماه رفتنی شدیم حتما خبرت میکنم... اگه نرفتیم که سلام ما رو به همون گوسفندهای یخ زده گوگردی بالای قله برسونی کافیه:)
مهم نیست که طرف مقابل چندبار رفته باشه ، مهم اینه که لیدر (****) گروه خوبی باشه (خیلی خیلی مهمه)
عالیه منتظر خبرتم

power of

Registered User
لایک‌ها
71
دوستان کسی نیست
برنامه خودمون کنسل شد احتمالا تیرماه خودم تنهایی صعود میکنم اگر کسی از دوستان است خوشحال میشم

soroush_tayyebi

Registered User
لایک‌ها
110

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
یکی از کارهایی که دوست دارم حتما انجام بدم ولی فعلا مشغله کاری نمیذاره

latari

Registered User
لایک‌ها
86
من تیم سراغ دارم که میره اگر خواستی بگو شمارش رو بهت بدم هر سال میرن

power of

Registered User
لایک‌ها
71
به تاریخ 17 و 18 و 19 مرداد صعودمون رو شروع میکنیم به زودی هم عکسی از گروهمون رو میزارم تا دوستان ببینن .جمعه هفته پیش سیالان رو صعود کردیم
اگر کسی از دوستان مایله در این روزها بیاد دماوند اعلام امادگی کنه
با تشکر

بالا