برگزیده های پرشین تولز

گفتگو در مورد برنامه نویسی

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوستان
راستیاتش یه مدتی دنبال یه محفل علمی میگردم تا هم تجربیاتمو در اختیار دیگران بزارم و هم از تجربیات دوستان عزیز استفاده کنم{امیدوارم دوستان حمایت کنند}
این تاپیک محدود به زمان هم نیست هر موقع وارد شدید نظرتون رو بزارید
خواهشا قوانین هم رعایت کنید
1.سوال های تکراری{مثلا چه زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنم-کدوم تکنولوژی بهتره-میخوام برنامه نویس بشم و...}-ممنوع
2.نظر غیر کارشناسی-غیر تجربی-ممنوع
این تاپیک برای تولید محتوای مفید و آشنایی دوستان متخصص باهم هست
تخصص فعلی بنده در جاوااسکریپت است

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بررسی کلی
دوستان نظرتون راجب تکنولوژی های زیر چیه؟
1.flutter
2.node js
Xamarin .3
pwa.4
نود جی اس و pwa که روز به روز درحال پیشرفته،تو مسابقات برنامه نویسی موبایل{شریف}که دیروز ارائه تیم ها بود،یکی از تیم ها از pwa برای ساخت اولین محصول آزمایشیشون استفاده کرده بودن و تونسته بودن نرم افزار رو از طریق api ها مخصوص و یک واقعیت افزوده ساده با pwa مخلوط کنن-البته بگم ایده ها ضعیف بود و نظرم اینه باید روی طرز فکرشون نسبت به درآمد یه اپلیکیشن بیشتر تمرکز کنن اکثر تیم ها گفتن با گذاشتن تبلیغ داخل اپ کسب درآمد میکنیم:|
در مورد گزینه 1 و 3 هم شنیدم داره طرفدار پیدا میکنه البته دلیدلشو نمیدونم-اگه خبری دارید منو در جریان بزارید
راستی کسی میتونه web assembly رو توضیح بده-مختصر و مفید-توضیحات نت یکم گیج کنندس

sajad564

Registered User
لایک‌ها
189
سلام
زامارین رو کار نکردم ولی تا جایی که میدونم برای برنامه نویسی اسمارت فون ها استفاده میشه ولی خب با وجود امثال فلاتر فکر نکنم خیلی جایگاه خاصی داشته باشه
در حال حاضر توی وب فریمورک های single page application مانند vuejs angular react blazor روز به روز در حال پیشرفت هستن و خب جز مواردی هستن که در آینده خیلی بیشتر بهشون توجه خواهد شد
همچنین در api ها graphql به نظرم میتونه تا حد خیلی زیادی به فرایند توسعه کمک کنه و زمان توسعه رو کوتاه تر کنه
یکی از مواردی که طی چند سال اخیر متحول شدش دنیای .net بودش که با عرضه .net core آغاز شد و با عرضه .net 5 به بلوغ میرسه و خب به عنوان برنامه نویس c# باتوجه به پشتیبانی مایکروسافت از دات نت دید خیلی خوبی نسبت به آینده دات نت دارم

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
زامارین رو کار نکردم ولی تا جایی که میدونم برای برنامه نویسی اسمارت فون ها استفاده میشه ولی خب با وجود امثال فلاتر فکر نکنم خیلی جایگاه خاصی داشته باشه
در حال حاضر توی وب فریمورک های single page application مانند vuejs angular react blazor روز به روز در حال پیشرفت هستن و خب جز مواردی هستن که در آینده خیلی بیشتر بهشون توجه خواهد شد
همچنین در api ها graphql به نظرم میتونه تا حد خیلی زیادی به فرایند توسعه کمک کنه و زمان توسعه رو کوتاه تر کنه
یکی از مواردی که طی چند سال اخیر متحول شدش دنیای .net بودش که با عرضه .net core آغاز شد و با عرضه .net 5 به بلوغ میرسه و خب به عنوان برنامه نویس c# باتوجه به پشتیبانی مایکروسافت از دات نت دید خیلی خوبی نسبت به آینده دات نت دارم
خیلی ممنونم که شرکت کردی
فقط چندتا سوال:
چرا میگن net core. باعث متحول شدن وب شد؟{خودم c# کار نمیکنم}
میتونی یه توضیح خلاصه شده ای از grapgh ql بدی
از web assembly چیزی میدونی{تازگی داره محبوب میشه}:با تحقیق هایی که خودم کردم یه زبان برنامه نویسی که کمک میکنه صفحات وب در همه دستگاه ها اجرا بشه-اما دقیقا نمیدونم چطوری باید ازش استفاده کنم
و درآخر سعی میکنم در ادامه تاپیک از برسی کلی به جزئی مهاجرت کنم
یعنی بیشتر محتوای مفید تولید کنیم{معرفی ابزار ها،قابلیت های مختلف زبان های برنامه نویسی،معرفی برنامه نویسان برتر و...}

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
از web assembly چیزی میدونی{تازگی داره محبوب میشه}:با تحقیق هایی که خودم کردم یه زبان برنامه نویسی که کمک میکنه صفحات وب در همه دستگاه ها اجرا بشه-اما دقیقا نمیدونم چطوری باید ازش استفاده کنم
سلام
راجع به web assembly :
اینکه "صفحات وب در همه دستگاه ها اجرا بشه" ،(Cross-browser compatibility بهش میگن)، ربطی به وب اسمبلی نداره. این کار babel و webpack و polyfill و ... است که توی فریم ورک های جاوا اسکریپت مثل ری اکت یا انگولار ازشون استفاده میشه، یعنی وقتی با react یا angular کار کنی ، بصورت خودکار cross browser میشه. اگه هم دستی جاوا اسکریپت میزنی میتونی babel رو کانفیگ کنی که کد رو همه جا اجرا شه.
اون وب اسمبلی هم از خودت تازه شنیدم، یه سرچ کردم، قضیه اش اینه که جاوا اسکریپت کنده و محدودیت داره. از طرفی مرورگر خودش یه برنامه است و قابلیت اجرای کد داره. حالا فرض کن مثلا میخوای یه وب اپلیکیشن فتوشاپ با جاوا اسکریپت بسازی. خوب خیلی از پردازش های فتوشاپ سنگینه و چیز خوبی در نمیاد، از اونطرف اگه بخواد هی عکس ها بره سمت سرور تا پردازش شه، کندی اتصال اینترنت هست. اینجاست که با خودت میگی کاش یه روش بود که کد های سنگین رو میتونستم بنویسم و مرورگر سریع اجراشون کنه. یه چیزی تو مایه های dll برا اپ های ویندوز. فرض کن تو یه dll میسازی، میدی به مرورگر اجرا میکنه. (احتمالا با dll خیلی فرق داره ولی مفهومشون مشابهه. یعنی شما یه ماژول سطح پایین کامپایل میکنی، میدی مرورگر اجرا میکنه. نه مثل جاوا اسکریپت، بلکه احتمالا جدا مستقیم روی سیستم عامل که سرعتش خیلی بالاتر باشه.
این لینک رو بخون بیشتر آشنا شی:
خلاصه واسه پرفورمنسه توی web app ها بیشتر. و کاربرد های خیلی خاص داره. مثلا ادوب ، توی لایت روم (یه نسخه فتوشاپه فک کنم) نسخه وب ازش استفاده کرده. ولی خوب خیلی ها هم ازش استفاده نکردن. یعنی مثلا استک اورفلو اش رو ببینی:
کلا نزدیک هزار سوال ازش شده که خیلی کمه، یا مثلا واسه جاب هاش سرچ کنی چیزی پیدا نمیکنی.
خلاصه نمیدونم کجا شنیدید که آینده این خوبه، ولی فکر نمیکنم تا یکی دو سال آینده خیلی اتفاق خاصی واسش بیفته. نهایت شاید 5-10 سال دیگه یکم شغل ها و محبوبیتش بیشتر شه.
البته این نظر شخصیمه و اطلاعات زیادی راجع بهش ندارم، صرفا از رو اینکه 1. تا حالا راجع بهش نشنیده بودم و از شما شنیدم 2. توی استک اورفلو اکتیو نیست 3. شغل هاش زیاد نیست، فکر نمیکنم در مقایسه با تکنولوژی های دیگه (مثل ری اکت یا انگولار یا ...) منطقی باشه روش فکوس کنید. (نهایت وب کار ها چند تا مقاله راجع بهش میخونن و یه ماژول تستی میسازن، که باهاش یکم آشنا باشن. نه اینکه بخوایم به عنوان یه چیز جدی بهش نگاه کنیم.)
پ.ن:
اگه میخواید عملی با وب اسمبلی کد بزنید : https://roocket.ir/articles/web-assembly-angular
پ.ن 2:
یکی از دلایل بازدید کم تاپیک، اینه که تیتر تاپیک رو جوری زدید که انگار از این مقاله های کم ارزشه که سایت ها برای بالا آوردنشون و بک لینک توی فروم میذارن. مشخص نیست که تاپیک بحثه. بهتره تیتر رو جوری بزنید مثل: "آینده تکنولوژی های برنامه نویسی چیه؟" یا ... ، جوری که واضح باشه تاپیک بحثه نه مقاله.
-----------
واسه شما که تخصصت جاوا اسکریپته، همه این تخصص ها تقاضا اش بالاست :
nodejs (بک اند)، react و انگولار (فرانت اند)، react native و ionic (همون ری اکت و انگولار ولی برای اپ موبایل)، mern stack (فول استک با نود جی اس و ری اکت)، mean stack (فول استک نود جی اس و انگولار)
اگه توی هر کدوم متخصص بشید همه شون تقریبا trend اند و شغل هاشون زیاده، بنظرم دلیلی نداره به باقی چیز ها (فلاتر، زمارین، وب اسمبلی) فکر کنید. البته pwa فکر کنم خودش تخصص باشه و تقاضا اش هم هست.

Last edited:

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مفهوم" (Cross-browser compatibility " میدونم و همنطور که گفتم جاوااسکریپت کار میکنم
مقاله ای که برای فرستادی رو مطالعه کردم،بعد خوندن این نتیجه رو گرفتم:webassembly یک زبان برنامه نویسیه که از سال 2017 مورد بحثه و فعلا خبری ازش نیست{تعداد سوالات استک}اما نباید به چشم یک زبان قدرتمند نگاه کنیم،بلکه به چشم یک ابزار همه فن حریف که جزء وب ممکنه توی iot غوغایی بپا کنه و الان همه ازش بی خبرن،یه تیکه از مقاله:"بعلاوه ماهیت وب اسمبلی طوریه که واقعا به زبان ماشین خیلی نزدیکه؛ در نتیجه اگه بشه روی دستگاه‌های IoT ازش استفاده کنیم عملا این امکان رو داریم که با پایتون و تایپ اسکریپت و خیلی زبون‌های دیگه شروع کنیم به برنامه نویسی روی اونها دیگه بازارش محدود نیست به زبان C و پیچیدگی‌های آنچنانی از بین میره."،در کل قضیه اینه اگه تو وب شکست بخوره{که بعید میدونم}تو جاهای دیگه کاربرد داره
و اینطوریه که میتونه با زبان های برنامه نویسی دیگه مخلوط بشه و یه چیز جدید ازش دربیاد{مثل sass یا less تو css}
قضیه اینه قرار نیست بازار داشته باشه-ولی کسی که به این مسلط باشه کارهایی جالبی میتونه انجام بده،در اکثر جاها استثنایی میشه{چون افراد زیادی دنبالش نرفتن}و اگه پروژه ای بهش بربخوره{پروژه های حرفه ای که کار هرکس نیست}که نیازمند این تخصص باشه،درآمد منحصر به فرد و بالایی داره{خیلی بالاتر از یه برنامه نویس معمولی با چند سال سابقه}
اگه یه چیز محبوب نیست دلیل نمیشه آینده نداشته باشه{مثل جاوااسکریپت که اول فقط برای گل ریزون سایت ها بود،اما الان دنیای وب تو دستاشه}
خلاصه پیشنهادم اینه یه زمانی کمی رو برای مطالعه تو این زبان بزاری
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
و در مورد دومی:من زیاد نگران بازار کار نیستم،چون هم کار زیاده هم افراد حرفه ای کم هستن
در مورد mern هم فکر کردم،اما فعلا قصدی ندارم
به زامارین و فلاتر و اینا اصلا فکر نمیکنم،چون تو حوزه تخصصی من نیست
فقط مطرح کردم تا شاید به درد بقیه دوستان بخوره
pwa هم همون html و css و javascript که یه اپلیکیشن تحت وب میسازن و تازه داره جا میفته
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
موضوعم هم خوب امدی
من نظرم اینه این تاپیکو ببندیم
از اول با یه هدف دیگه{معرفی برنامه نویس ها،بررسی پروژه هایی که میشه با زبان های مختلف پیاده کرد،آینده تکنولوژی های جدید-مثل همین webassemblyو...}شروع کنیم
اسم های پیشنهادیتو بگو برای تاپیک
اسم های مدنظر خودم:1.یک لحضه برنامه نویس شو2.مخصوص برنامه نویسان3.مسافر زمان برنامه نویسی
4.برنامه نویسی حد میانی{نه خیلی بالا و نه خیلی مبتدی}5.برنامه نویسی برای همه6.انجمن غیر متمرکز برنامه نویسان{نا وابسته به هیچ جا}

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
من برنامه نویس نیستم ولی از قدیم علاقه داشتم یاد بگیرم ولی دنبالش نرفتم
فقط در جوانی کمی بیسیک کار کرده بودم
نظرتون راجبه زبان پایتون و آیندش چی هستش

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
قضیه اینه قرار نیست بازار داشته باشه-ولی کسی که به این مسلط باشه کارهایی جالبی میتونه انجام بده،در اکثر جاها استثنایی میشه{چون افراد زیادی دنبالش نرفتن}و اگه پروژه ای بهش بربخوره{پروژه های حرفه ای که کار هرکس نیست}که نیازمند این تخصص باشه،درآمد منحصر به فرد و بالایی داره{خیلی بالاتر از یه برنامه نویس معمولی با چند سال سابقه}
منظورت رو میفهمم. ممکنه اگه تو این حوزه متخصص بشی، یه موقعیت شغلی خاص پیش بیاد و به دلیل کم بودن متخصص تو این حوزه کار رو راحت بگیری. ولی تحقیق میخواد این چیزا، باید کلی بگردی ببینی توی نت همچین job ای پیدا میکنی یا نه. اگه در حال حاضر هیچ شغلی نباشه توی نت برای این تخصص، واقعا ریسکه آدم روش کلی وقت بذاره. راستش به شخصه علاقه ای بهش ندارم.
من نظرم اینه این تاپیکو ببندیم
از اول با یه هدف دیگه شروع کنیم
فکر نمیکنم ایده جالبی باشه، چون بعضی از دوستان تا همینجا مشارکت کردن. بهتره یه درخواست به مدیر بدید تیتر رو عوض کنند. راجع به تیتر های پیشنهادی تون هم راستش فکر نمیکنم هیچ کدوم خوب باشند. برنامه نویسی یه موضوع توی فرومه، این تاپیک باید یه موضوع خاص داشته باشه نه اینکه مثلا "مخصوص برنامه نویسان". بنظرم یه چیزی تو مایه های "بحث و گفتگو درباره آینده برنامه نویسی" خوبه یا چیزی مثل این، بسته به اینکه قصد دارید راجع به چه موضوعی باشه.

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
تایمتون چجوریه (میخواید چقدر وقت بذارید روش)؟ قصد خارج رفتن دارید یا نه؟ زبانتون چطوره؟
پایتون زبان محبوبیه، django هم فریم ورک وب برای پایتونه و محبوبه. محبوبه منظورم اینه که شرکت های زیادی ازش استفاده میکنند و شغل هاش نسبتا زیاده.
ببینید این شغل های پایتونه:
اگه فول تایم وقت بذارید روش و خیلی خیلی جدی بگیریدش، بعد از یکی دو سال میرسید به حدی که به عنوان کار آموز یه شغل بگیرید و هی ارتقای شغلی پیدا کنید. (از ماهی حدود هزار دلار شروع میکنید و بعد از چند سال به ماهی حدود 10 هزار دلار میرسید.). تو این حالت پیشنهاد میشه.
ولی اگه در اون حد نخواید جدی بگیریدش، راستش نمیدونم، خیلی ها هستن دست پا شکسته برنامه نویسی کار میکنن و زیاد هم وضع شغلی و درآمدی شون خوب نیست.
ولی در کل هم js هم python هم .net (سی شارپ)، محبوب اند و شغل هاشون زیاده. وقتی شروع کنید، کم کم یه مسیر شغلی رو انتخاب میکنید و توش ادامه میدید. (مثلا python و django رو).

Weberi.ir

Registered User
لایک‌ها
329
تایمتون چجوریه (میخواید چقدر وقت بذارید روش)؟ قصد خارج رفتن دارید یا نه؟ زبانتون چطوره؟
پایتون زبان محبوبیه، django هم فریم ورک وب برای پایتونه و محبوبه. محبوبه منظورم اینه که شرکت های زیادی ازش استفاده میکنند و شغل هاش نسبتا زیاده.
ببینید این شغل های پایتونه:
اگه فول تایم وقت بذارید روش و خیلی خیلی جدی بگیریدش، بعد از یکی دو سال میرسید به حدی که به عنوان کار آموز یه شغل بگیرید و هی ارتقای شغلی پیدا کنید. (از ماهی حدود هزار دلار شروع میکنید و بعد از چند سال به ماهی حدود 10 هزار دلار میرسید.). تو این حالت پیشنهاد میشه.
ولی اگه در اون حد نخواید جدی بگیریدش، راستش نمیدونم، خیلی ها هستن دست پا شکسته برنامه نویسی کار میکنن و زیاد هم وضع شغلی و درآمدی شون خوب نیست.
ولی در کل هم js هم python هم .net (سی شارپ)، محبوب اند و شغل هاشون زیاده. وقتی شروع کنید، کم کم یه مسیر شغلی رو انتخاب میکنید و توش ادامه میدید. (مثلا python و django رو).

برای پایتونه چه IDE پیشنهاد میدید؟

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
سلام.
من پایتون کار نیستم ولی یه پروژه پایتون (جنگو) بود که با پایچارم کار کردم و خیلی خوب بود، یه پروژه هم با کد ادیتور معمولی (وی اس کد یا notepad++) انجام دادم اونم اکی بود.
پایتون و جاوا اسکریپت مثل c# نیستن که ide لازم داشته باشن، اکثرا توی تکست ادیتور های معمولی (مثل vs code) باشون کار میکنن.
بیشتر پیشنهادم اینه که فیلم آموزشی زیاد ببینید، چون توی فیلم آموزشی (مخصوصا پروژه محور ها) خیلی از سوال ها (مثل همین سوال درباره ide) خود بخود پاسخ داده میشه حین انجام پروژه.

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خوب به حول قوه الهی داره تاپیک داره شلوغ میشه
اول سوال دوستان رو جواب میدم
تو ایران پایتون داره یواش یواش جا میفته همینطور فریم ورک جنگو{جستجو کنی کار هست براش}
اما پیشنهاد اینه اگه زمان و حوصله داری حتما از دوره های انگلیسی شروع کن و حتی یه دوره فارسی هم نبین{جسارتی به دوستان مدرس نمیکنم}
چون متاسفانه فعلا تو ایران ما یک منبع واحد و کامل مثل{udemy و coursera} نداریم و هر شخص و هر گروهی برای خودش تولید محتوا کرده{که اینطوری آدم سردرگم میشه}
پیشنهاد اولم دوره های edx هست چون مدرس های این دوره ها همان استاد های دانشگاه های برتر دنیا{مثل هاروارد} هستن
بعد udemy و coursera و...
باید اهل تحقیق و هزینه باشی-اما وقتی نتیجه داد صدها برابر ارزش داره
آینده پایتون عالیه{چون یه امپراتوری یساله سقوط نمیکنه}و روز به روز هم تو خارج و هم ایران رشد میکنه
من خودم با atom کار میکنم راضیم،سبک-سریع-محیط کاربری فوق العاده-اما text editor هست {من تو vscode انقدر راحت نیستم}
برای پایتون از vscode یا pycharm استفاده کن{یه سوال چرا از خود ide پایتون استفاده نمیکنی؟}
منظورت رو میفهمم. ممکنه اگه تو این حوزه متخصص بشی، یه موقعیت شغلی خاص پیش بیاد و به دلیل کم بودن متخصص تو این حوزه کار رو راحت بگیری. ولی تحقیق میخواد این چیزا، باید کلی بگردی ببینی توی نت همچین job ای پیدا میکنی یا نه. اگه در حال حاضر هیچ شغلی نباشه توی نت برای این تخصص، واقعا ریسکه آدم روش کلی وقت بذاره. راستش به شخصه علاقه ای بهش ندارم.

فکر نمیکنم ایده جالبی باشه، چون بعضی از دوستان تا همینجا مشارکت کردن. بهتره یه درخواست به مدیر بدید تیتر رو عوض کنند. راجع به تیتر های پیشنهادی تون هم راستش فکر نمیکنم هیچ کدوم خوب باشند. برنامه نویسی یه موضوع توی فرومه، این تاپیک باید یه موضوع خاص داشته باشه نه اینکه مثلا "مخصوص برنامه نویسان". بنظرم یه چیزی تو مایه های "بحث و گفتگو درباره آینده برنامه نویسی" خوبه یا چیزی مثل این، بسته به اینکه قصد دارید راجع به چه موضوعی باشه.
این خوبه؟
هم ساده هم کامل
"گفتگو در مورد برنامه نویسی"
راستی چطور به مدیر پیام بدم

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
اما پیشنهاد اینه اگه زمان و حوصله داری حتما از دوره های انگلیسی شروع کن و حتی یه دوره فارسی هم نبین{جسارتی به دوستان مدرس نمیکنم}
فارسی چون زبان مادریه، خیلی بیشتر توی ذهن میمونه (حافظه صوتی انگلیسی مون ضعیفه.). برای همین هر چند سطح کورس های فارسی پایین تره، من خودم به صورت مکمل هر دو رو میبینم (هم فارسی هم انگلیسی).
این خوبه؟
"گفتگو در مورد برنامه نویسی"
راستی چطور به مدیر پیام بدم
آره خوبه. یه پیام اینجا بذار سوالت رو راجع به تغییر تیتر بپرس :

Weberi.ir

Registered User
لایک‌ها
329
من خودم با atom کار میکنم راضیم،سبک-سریع-محیط کاربری فوق العاده-اما text editor هست {من تو vscode انقدر راحت نیستم}
برای پایتون از vscode یا pycharm استفاده کن{یه سوال چرا از خود ide پایتون استفاده نمیکنی؟}

ممنونم از اطلاعاتتون.
من هنوز شروع نکردم میخواستم از پکیج تاپ لرن که رایگان هست کمک بگیرم به همراه w3schools...به نظرتون خوبه؟

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
ممنونم از اطلاعاتتون.
من هنوز شروع نکردم میخواستم از پکیج تاپ لرن که رایگان هست کمک بگیرم به همراه w3schools...به نظرتون خوبه؟
ببخشید از من نپرسیدید جواب میدم، دوستمون هم حتما جواب میده.
برای شروع، یه سری سوال لازم دارید، که شروع کنید فیلم آموزش دیدن و سعی کنید اون سوال ها رو حل کنید. سایت codewars هست برا سوالات پایه (سوالات سطح بندی داره، باید ساده ها رو انتخاب کنید)، سایت freecodecamp هم یه سری سوال پایه داره (بخش Basic Algorithm Scripting ) .یعنی هدف اولتون این باشه که یه آموزش پایتون ببینید و این مسائل رو حل کنید.
(سایت codecademy هم مثل w3schools است، اون هم میتونه کمکتون کنه. sololearn هم هست و تا حدی مشابهه.)
بعد از اینکه خود زبان پایتون رو یاد گرفتید هم میتونید آموزش های مثلا django و تا حدی css و html رو شروع کنید، اون موقع هدفتون میشه اینکه یه سایت مثلا فروشگاهی بسازید.
خلاصه توصیه من اینه که با یه فیلم آموزشی شروع کنید (ترجیحا دو سه تا، که اگه دیدید با یه کورس روون پیش نمیرید عوضش کنید)، و کنارش شروع کنید حل سوالات برنامه نویسی پایه، از مراجعی که بالا گفتم.

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ممنونم از اطلاعاتتون.
پایتونش رو ندیدم
اما بعضی از مدرس های تاپلرن رو میشناسم و دوره هاشون رو دیدم
مثل حسن خسروجردی یا یونس قربانی
از w3school به عنوان یه مرجع کامل استفاده کن نه منبع آموزشی
یه نکته ای
خواهش میکنم سوالات تکراری و ساده نپرسین{قوانین رو مطالعه کنین}
اینکه از چه منبعی استفاده کنید یا چه ide خوبه
یا یه سرچ ساده پیدا میشه{یوتیوب،آپارات،سایت هاو..}
بیشتر ما سعی میکنم تکنولوژی های جدید و رو به پیشرفته،برنامه نویسان،ابزار ها و... معرفی و مورد بحث قرار بدیم

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
والا استفاده از زبان های برنامه نویسی سمت سرور به غیر از C و #C اتلاف وقت و هزینه هست

PHP که هیچ شرکتی تو دنیا استفاده نمی کنه و صد البته که سرورهای فیسبوک به دلیل مفسری بودن PHP داشتن می ترکیدن، اومد سیستم رو کلا از حالت مفسری درآورد

یادگیری و دست و پا زدن و به کارگیری فریم ورک های جاوااسکریپت نظیر Angular و Laravel هم همین طور اتلاف وقت و انرژی هست

HTML و جاوا اسکریپت و CSS برای سمت کلاینت کفایت می کنه و جی کوئری هم فقط بار اضافه هست روی پهنای باند

سعی کنید با C سمت سرور کار کنید و صفحه رو علامت گذاری کنید و بعد Replace کنید
مثل

<html>
<head>
<title><%=Title%></title>
</head>
...
...
...

والا به عقب برگردیم فقط C رو انتخاب می کردم

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
والا استفاده از زبان های برنامه نویسی سمت سرور به غیر از C و #C اتلاف وقت و هزینه هست

PHP که هیچ شرکتی تو دنیا استفاده نمی کنه و صد البته که سرورهای فیسبوک به دلیل مفسری بودن PHP داشتن می ترکیدن، اومد سیستم رو کلا از حالت مفسری درآورد

یادگیری و دست و پا زدن و به کارگیری فریم ورک های جاوااسکریپت نظیر Angular و Laravel هم همین طور اتلاف وقت و انرژی هست

HTML و جاوا اسکریپت و CSS برای سمت کلاینت کفایت می کنه و جی کوئری هم فقط بار اضافه هست روی پهنای باند

سعی کنید با C سمت سرور کار کنید و صفحه رو علامت گذاری کنید و بعد Replace کنید
مثل

<html>
<head>
<title><%=Title%></title>
</head>
...
...
...

سلام دوست عزیز
بنده با نظر شما کاملا مخالفم،واز نظر من این یک نظر غیر کارشناسی هست
زبان های اسکریپتی هر روزه داره طرفدارای بیشتری پیدا میکنه
خوشبختانه با ارائه تکنولوژی node js باعث شد جاوااسکریپت در سمت سرور هم اجرا بشه،همنیطور زبان های مفسری دیگه،مثل پایتون،perl،ruby هر روز به بازار کارش افزوده میشه
پایتون که یک زبان مفسری هست در شرکت های بزرگی مثل nasa,google,uber,youtube استفاده میشه
الان با c سمت سرور کار کردن یعنی بردین یه خیار با اره برقی-چون c یک زبان کامپایلریه و اصلا بدرد سرور نمیخوره{البته سی شارپ عالیه}
تو این چند ساله حتی نشنیده بودم کسی از c برای سرور حرف بزنه
و در ضمن html و css کفایت نمیکنه{فرانت اند عمقی تر از حرف هاست}
البته به شخصه معتقدم آخرای کار php هست و فقط چندسال دیگه دوم میاره{مگه اینکه مثل جاوا اسکریپت دارای تحولاتی بزرگ بشه}
کارکردن با angular و react عالیه و هر روزه تقاضا بیشتر میشه{داخل سایت quera.ir سرچ کنید و ببینید چقدر شغل ریخته}
لطفا نظر غیر کارشناسی ندید

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
میتونم بپرسم تخصصی که دارید یاد میگیرید (یا قراره کار کنید) چیه؟ صرفا طراحی سایت؟ اگه صرفا سایته، چرا فشار سرور یا حجم جی کوئری براتون مهمه؟ خیلی چیز های مهم تری هست.
اینجوری که گفتید، به نظر با c سمت سرور و vanilla js و html سمت کلاینت کد میزنید. این stack خیلی خاصیه که فک کنم معدود جاها استفاده میشه برای پروفورمنس و برای کاربرد های low level.
(و البته اینکه به این استک علاقه دارید دلیل نمیشه react و php و ... زیر سوال برن. php بیشتر برای پلاگین و قالب نویسی وردپرس استفاده میشه، و react هم که کاربردش خیلی وسیعه برای طراحی فرانت اند و اپلیکیشن.)

بالا