• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
سلام دوستان ،
قرار است کار جدید رو شروع کنیم ، یکی از دوستان بهمون Drupal رو معرفی کرد ، می خواستم بدونم نظرتون در موردش چیه ؟

پ.ن: یکی از سایت هامون رو داریم از وردپرس به دروپال منتقل میکنیم ، تا اینجاش که خیلی خوب بود ، امکانات مدیریتی خوبی داره.
شنیدم دروپال خیلی خوبه ولی اینم شنیدم که برای گسترشش نیاز داری که خودت گسترشش بدیو ماژولاش عین افزونه های وردپرس نیست که دستتو باز بذاره و این خودتی که باید با کدها و کوئری هاش کارتو انجام بدی که اگر بلد باشی میتونی حرفه ایش کنی! ولی در کل فکر کنم خوبه درصورتیکه بلد باشی باش کار کنی! نارنجی خدابیامرز هم سی ام اسش دروپال بود!
البته همه اینارو به غیر از اینکه نارنجی cmsش دروپال بود، فقط شنیدم یا بهتر بگم خوندم!

A-L pc

Registered User
لایک‌ها
180
شنیدم دروپال خیلی خوبه ولی اینم شنیدم که برای گسترشش نیاز داری که خودت گسترشش بدیو ماژولاش عین افزونه های وردپرس نیست که دستتو باز بذاره! ولی در کل فکر کنم خوبه درصورتیکه بلد باشی باش کار کنی! نارنجی خدابیامرز هم سی ام اسش دروپال بود!
البته همه اینارو به غیر از اینکه نارجی cmsش دروپال بود، فقط شنیدم یا بهتر بگم خوندم!
دروپال کار داریم ، از نظر توسعه مشکلی نیست ، تا به اینجا که من کار کردم ، بعضی از ابزارش هستن که کار چند تا ماژول مختلف رو انجام میدن ، تا الان ماژول مورد علاقه من Views هست ، مثل آچار فرانسه هست :D

تبدیل اون سایت وردپرسی که کارش تموم شد ، اینجا قرار میدم نتیجه اش رو ببینید.

پ.ن : سایت طرفداری هم مثل اینکه دروپالی هست ، چقدر زود به زود قالب عوض میکنن.

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
یه جور ازش طرفداری میکنی انگار سازندشی :|
سوال من این بود کدوم یکی از امکانات مورد نظر منو whmcs داره ، boxbilling نداره ؟
آقا راهنمایی بود :D
تقریبا 2 ماهی با باکس بیلینگ کار کردم. اصلا حال نمیکردم باهاش :|

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
سلام دوستان ،
قرار است کار جدید رو شروع کنیم ، یکی از دوستان بهمون Drupal رو معرفی کرد ، می خواستم بدونم نظرتون در موردش چیه ؟

پ.ن: یکی از سایت هامون رو داریم از وردپرس به دروپال منتقل میکنیم ، تا اینجاش که خیلی خوب بود ، امکانات مدیریتی خوبی داره.

یعنی حاضرم قسم بخورم از هر لحاظ 2 برابر وردپرس کارایی داره! هر چی جوملا آشغاله این دروپال انصافا یه کلاس کاری داره برای خودش. سایتهایی را که دیدم باش طراحی شده هم از لحاظ سئو و هم از لحاظ رابط کاربری و امکانات خیلی برتر از سایتهای وردپرسی هست. ولی لامصب باید پول داشته باشی بدی برات اختصاصی بزنن... من اگه سواد یا پولش را داشتم سریع میرفتم دروپال چون چندتا سایت دیدم واقعا دلم آب افتاد.

طراحی سایت یا با پلتفرم ASP.NET و یا با CMS دروپال:general601: وردپرس هم برای ما فقیر فقرا و کم سوادها (خودمو میگم)

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
طراحی سایت یا با پلتفرم ASP.NET و یا با CMS دروپال:general601: وردپرس هم برای ما فقیر فقرا و کم سوادها (خودمو میگم)
البته از نظر من PHP در صدره و سپس ASP.NET البته دروپالم با PHP نوشته شده و همینطور وردپرس و جوملا و این قدرت PHP رو نشون میده! اگر کسی گروه حرفه ای داشته باشه میتونه با PHP سیستم هایی بسازه که آدم شاخ در بیاره!!! مثل خیلی از اسکریپت های موجود!!!!
وردپرسم اگر کسی بلد باشه میتونه باهاش سایت های قدرتمندی بسازه چون دایرکتوریش خیلی قوی و جامعه!
از یه طرف ASP تو ایران جا افتاده چون دروس دانشگاهی بیشتر روش تمرکز میکنن و بازار کار ایران بیشتر دنبال ASP کار هست و البته که بر کسی پوشیده نیست که دانشگاه های ایران متدهاشون به درد 20 سال پیش میخوره!

A-L pc

Registered User
لایک‌ها
180
یعنی حاضرم قسم بخورم از هر لحاظ 2 برابر وردپرس کارایی داره! هر چی جوملا آشغاله این دروپال انصافا یه کلاس کاری داره برای خودش. سایتهایی را که دیدم باش طراحی شده هم از لحاظ سئو و هم از لحاظ رابط کاربری و امکانات خیلی برتر از سایتهای وردپرسی هست. ولی لامصب باید پول داشته باشی بدی برات اختصاصی بزنن... من اگه سواد یا پولش را داشتم سریع میرفتم دروپال چون چندتا سایت دیدم واقعا دلم آب افتاد.

حرفتون صحیحه ، تو این مدتی که دارم در مورد دروپال تحقیق میکنم ، چیز های عجیب قریب زیادی دیدم ، برای مثال شبکه The Weather Channel یک شرکت خیلی بزرگی هستن ،
سایتشون با بازید بیشتر از 32 میلیون در حال مهاجرت به دروپال هستن! شما برید سایتشون رو ببینید http://www.weather.com/ ، همین نسخه فعلیش خیلی کامله.
نوشته دلیل اینکه مهاجرت امکان داشتن کارایی بیشتر هست ، آدم با خودش میگه این شرکت ها اونقدر پول دارن که هر برنامه نویسی رو بخوان جذب کنن ، حتما این دروپال یک چیزی داره
که مبرن طرفش.

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
از اون حرفا بودا o_O

منظورت پارک دامین هست ؟
پارک دامین که اول آخر ریداکت میشه به دامنه اصلی
(دلیلی نداره تو گوگل ثبت اش کنی)

sitemap.xml بهتره :)

کلا با whmcs حال نمیکنی نه ؟ :D

مال من از دیشب به شدت افت کرده :|
بخوام کلا دامین جدید جایگزین کنم باید چه کنم؟

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
بخوام کلا دامین جدید جایگزین کنم باید چه کنم؟
دامین جدید رو پارک کن
تو وردپرس سایتت دامین جدیدو جایگزین کن
دامین قبلی رو به دامین جدید ریدایرکت کن
و
موفق باشی :D

البته یادت باشه که اتوریتی دامنه جدیدت (domain authority) بخاطر جدید بودن باید صبر کنی تا بالا بره و بخاطر همین ممکنه یذره افت بازدید رو شاهد باشی از لحاظ ورودی گوگل!

Last edited:

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
این گوگل وبمستر چی میگه؟
google.jpg

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
این گوگل وبمستر چی میگه؟
google.jpg
میگه رباتاش نمیتونن به سایتت دسترسی داشته باشن!!!
تو این چند وقت سایتت down نبوده؟!!
تغییرات خاصی ندادین تو تنظیمات سئو و خود وردپرس و در کل تغییرات دیگری؟!
سرورتون آی پی ها گوگل رو مسدود نکرده؟!

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
سلام دوستان ،

خلاصه بخواهم بگم ، بزرگترین مزیت دروپال اینکه سرعت توسعه رو افزایش میده و جامعه کاربری (اکثرشون توسعه دهنده هستن) خیلی فعال و باهوشی داره.

یادگیری دروپال اونطوری هم که فکر میکنید نیست ، اگر تو مسیر درستی آموزش ببینی ، تو کمتر از چند هفته دروپال رو یاد میگیری و هر کاری دلت بخواهد میتونی باهاش انجام بدی.

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
یه مدت down بود ولی الان درست شده . البته آدرس های قبلی هم همرو پاک کردم از رو ورپرس

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
یعنی کلا وردپرس و همه نوشته های ایندکس رو پاک کردم و دوباره بالا آوردم . چقد طول میکشه گوگل وبمستر درست شه؟

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
پیش نیاز ها و منابع لطفا :D
پیش نیاز ها دونستن CSS , HTML و داشتن اطلاعات پایه در مورد زبان برنامه نویسی php
در مورد منابع اول باید سر فصل هاش رو تعیین کرد ، بعد راحتر میشه منابع رو معرفی کرد ، اما به طور کلی بهترین منبع خود سایت دروپال هست.
https://www.drupal.org/documentation

امشب یک مطلب در مورد نحوه یادگیری دروپال تو بخش CMS می نویسم.

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
یعنی کلا وردپرس و همه نوشته های ایندکس رو پاک کردم و دوباره بالا آوردم . چقد طول میکشه گوگل وبمستر درست شه؟
گوگل زمانی که سایتت down بوده بهت اخطار داده و حالا که سایتت لود میشه دیگه نیاز نیست نگرانش باشی!
اما اگر مطالب ایندکس شده رو پاک کردی و الان آدرسشون ارور 404 میده که کلا کار اشتباهی کردی! الان تو قسمت Crawl Errors چنتا ارور داری و اینکه چنتاشون ارور 404 هست؟!

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
گوگل زمانی که سایتت down بوده بهت اخطار داده و حالا که سایتت لود میشه دیگه نیاز نیست نگرانش باشی!
اما اگر مطالب ایندکس شده رو پاک کردی و الان آدرسشون ارور 404 میده که کلا کار اشتباهی کردی! الان تو قسمت Crawl Errors چنتا ارور داری و اینکه چنتاشون ارور 404 هست؟!
اروری نداره . فک کنم دلیلش اینه که همه نات فوند هارو ریدایرکت کردم

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067

mcsaturday

Registered User
لایک‌ها
1,331
@MOHAMMAD026_1
این قدر تشکر کردی که جناب دلکش @mcsaturday فرار کرد رفت از انجمن:D
من عباسم دلکش اسم دخترونه س :D
تشکرای محمد رو زیر یه پست نبینم نگرانش میشم :D جز پستای خودش البته :D
محمد میدونه کجا باس از دکمه تشکر استفاده کنه، اما بخاطر خوش ذاتی و مهربونیش و اینکه میخواد با همه دوست باشه خیلی جا ها ازش استفاده میکنه. این تبصره ست برا محمد :D

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
گوگل چرا اینطوریه

مثلا یه سایت دیگه سایت من رو اینجوری لینک میکنه :

http://siteman.com/ksnkjshgjshgjshghsjsgjhghg

یعنی یه چیز الکی به آدرس اصلی سایتم اضافه میکنه ، بعد گوگل میاد تو وبمسترتولز این لینک رو تو 404 میذاره !

الکی Not Found ها 97 تا شده و همینطوری زیاد میشه

بعضی از لینک های فارسی رو هم که به صورت کد میشند رو هم تو 404 ها میذاره!

بالا