• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

tissit

Registered User
لایک‌ها
1,190
فکر خوبیه ، اما خیلی روش بحث شده تو ایران با دید گدایی آنلاین بهش نگا میکنن ، و نمیگن که داریم مفتی از وقت و تخصص یکی استفاده میکنیم
سایت های بزرگی مثل ویکی پدیا هم گاهاً همچین بخشی رو فعال میکنن
شما میتونی اولین نفر باشی و این فرهنگ رو جا بندازی ، یه نگا اینجا بنداز " حسابداری آنلاین " :general406:
بله.واقعا با این اوضاع وب فارسی اگر بخوای برای کسب در آمد از همکاری در فروش و پاپ آپ و تبلیغات غیر استاندارد استفاده نکنی و محتوا اختصاصی تهیه کنی به علاوه هزینه های سرسام آور میزبانی وب(البته در سرور های مناسب)،سر 6 ماه نشده مجبور به فروش سایت می شه آدم.
الان یک سایتی داره در این زمینه فعالیت می کنه:https://2nate.com/(نمونه صفحه ارائه شده توسط این سایت pzhk.2nate.com)
ما هم یک سالی هست که صفحه ای به نام حمایت از ما داریم ولی دریغ از یک حمایت از طرف کاربران!(البته به زودی این بخش رو گسترش می دیم،چون با این وضع حاکم بر وب فارسی بیشتر داریم از جیب خرج می کنیم تا از درآمد سایت...)
چه ایده هایی بزرگی که از این طریق موفق شدند...اگر این فرهنگ در وب فارسی جا بیوفته،مطمئنا افراد لایق می تونند به جایگاهی مناسب برسند...

Last edited:

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
@tissit من که شخصا نه تنها تو وب بلکه تو بقیه موارد هم حمایت ندیدم! خدمات رایگان هم ارائه بدی باز هم عده ای پیدا خواهند شد که ازت طلبکار باشن!! برای همین بهتر هست که خدماتت رو پولی ارائه کنی تا هم درآمدت رو داشته باشی و هم اون شخص بدین شکل شاید ارزش اون چیزی که در اختیارش گذاشته میشه رو بدونه.

tissit

Registered User
لایک‌ها
1,190
@tissit من که شخصا نه تنها تو وب بلکه تو بقیه موارد هم حمایت ندیدم! خدمات رایگان هم ارائه بدی باز هم عده ای پیدا خواهند شد که ازت طلبکار باشن!! برای همین بهتر هست که خدماتت رو پولی ارائه کنی تا هم درآمدت رو داشته باشی و هم اون شخص بدین شکل شاید ارزش اون چیزی که در اختیارش گذاشته میشه رو بدونه.
در مورد حمایت کاملا باهاتون موافقم.ما در ایران متاسفانه حتی از نخبه هامون هم حمایت زیادی نمی کنیم،چه برسه به یک سایت اینترنتی...
اما در این بین،به نظر بنده عدم آگاهی کاربران از هزینه های یک سایت میتونه یکی دیگه از دلایل حمایت نکردن از سایت ها باشه.
بنده اصلا با سایت خودم کار ندارم.حالا بر فرض مثال ما خدمات رو پولی کردیم و کاربران هم استقبال کردن و ما هم درآمد داشتیم و ...
به نظر من باید این فرهنگ رو با انتشار مطالب مختلف در وب فارسی ترویج بدیم.تا کی می خوایم خدمات در ازای دریاقت مبلغ ارائه بدیم؟باید یک فکر اساسی بشه تا چند سال دیگه کاملا این فرهنگ جا بیوفته.مثلا خدمتتون عرض می کنم.بیایم به کاربرا بگیم که اگر شما حمایت نکنید،ما مجبور می شیم از تبلیغات نا مناسب برای تامین منابع مالی سایت استفاده کنیم و در این بین ممکنه که خودتون ضرر کنید(با خرید محصولات بی کیفیت).یا مثلا پیامد های عدم حمایت رو معرفی کنیم(البته تویه سایت های ایران این پیامد ها کاملا مشهوده اما بهتره که یک یاداوری و مرور داشته باشیم.)
این بحث جای زیادی داره...

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
یکی یه انجمن جدید بزنه بده به احسان تا دست از سر اینجا برداره و انقدر انگولکش نکنه :دی
در مورد حمایت کاملا باهاتون موافقم.ما در ایران متاسفانه حتی از نخبه هامون هم حمایت زیادی نمی کنیم،چه برسه به یک سایت اینترنتی...
اما در این بین،به نظر بنده عدم آگاهی کاربران از هزینه های یک سایت میتونه یکی دیگه از دلایل حمایت نکردن از سایت ها باشه.
بنده اصلا با سایت خودم کار ندارم.حالا بر فرض مثال ما خدمات رو پولی کردیم و کاربران هم استقبال کردن و ما هم درآمد داشتیم و ...
به نظر من باید این فرهنگ رو با انتشار مطالب مختلف در وب فارسی ترویج بدیم.تا کی می خوایم خدمات در ازای دریاقت مبلغ ارائه بدیم؟باید یک فکر اساسی بشه تا چند سال دیگه کاملا این فرهنگ جا بیوفته.مثلا خدمتتون عرض می کنم.بیایم به کاربرا بگیم که اگر شما حمایت نکنید،ما مجبور می شیم از تبلیغات نا مناسب برای تامین منابع مالی سایت استفاده کنیم و در این بین ممکنه که خودتون ضرر کنید(با خرید محصولات بی کیفیت).یا مثلا پیامد های عدم حمایت رو معرفی کنیم(البته تویه سایت های ایران این پیامد ها کاملا مشهوده اما بهتره که یک یاداوری و مرور داشته باشیم.)
این بحث جای زیادی داره...
یکی از دوستان اینکارو کرده بود , به کاربراش گفته بود ماهی 1000 تومن بدین تا تبلیغات پاپ آپ براتون باز نشه , کلا 6 نفر ثبت نام کرده بودن!

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
سایتی هست که اسم طرفو بدی همه دامنه های آی آر ثبت شده به اسمش رو بیاره؟

F A R Z A D

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,582

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
خب منم میگم از طریق هویز کار کنه. ولی باید لیست کل دامنه ها رو داشته باشی.
نمیتونی به هویز اسم بدی دامین بیاره که ، باید لیست دامین بدی تا اسم بیاد :D
دامین هایی که ثبت شدن رو هوایز بگیری گوگل نتیجه هوایز رو ایندکس میکنه از این نظر گفتم

بالا