• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
باز هم بین python و javascript به نظرم پایتون ساده تره.
چون فقط کارایی مثل تعریف متغیر و if و while نیست. باید دستورات اولیه مثل print هم بگم که توی جاوا اسکریپت سخت تر میشه.
document.write و append و...
معادل print پایتون تو جاوا اسکریپت میشه همون console.log
document.write و append برای صفحه های وب هست ، شما فقط با کنسول سر و کار دارید (بهش repl هم میگن ، تو پایتون همین هست)
الان یک مثال میزنم ، یک کد ساده برای چاپ یک نام برای 2 زبان پایتون و جاوا اسکریپت.

یک متغیر name ایجاد میکنم و یک مقدار بهش میدیم و چاپ اش میکنیم ، (برای اجرای پایتون از خط فرمان استفاده میکنمی و جاوا اسکریپت هم مرورگر (اگر بخواهی میشه از node برای خط فرمان استفاده کرد) ):

پایتون :
کد:
name = "Alireza"

print(name)
جاوا اسکریپت:
کد:
var name = "Alireza"

console.log(name)

همونطور که دیدی فرق چندانی نداره ، (نظر شخصی خودمم اینکه پایتون رو آموزش بدی ، تنها برتری جاوا اسکریپت اینکه دسترسی اش خیلی آسونه ، نیاز به نصب هیچ ابزار اضافی نداره ، فقط یک مرورگر میخواهد.)

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
بدبخت شدم رفت :|
ایمیل اومده
حالا هم گیر دادن به سایت های اسکریپت بلاگ ریدر :|
@afshin313 برای تو هم همین ایمیل اومده بود که اومدن گرفتنت ؟
یعنی منم تا نیومدن بگیرن سایتمو جمع کنم؟
خیلی خوبه که. چرا ناراحتی؟
اینجور سایت ها با کپی برداری هاشون زدن وبلاگ نویس ها رو سرویس کردن به خاطر اینکه پول گیرشون بیاد
درسته که میگن باید برای پول درآوردن تلاش کرد ولی دیگه نه به هر قیمتی که شده و با پایمال کردن حق یه سری آدم

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
اینجور سایت ها با کپی برداری هاشون زدن وبلاگ نویس ها رو سرویس کردن به خاطر اینکه پول گیرشون بیاد
درسته که میگن باید برای پول درآوردن تلاش کرد ولی دیگه نه به هر قیمتی که شده و با پایمال کردن حق یه سری آدم
چیش خوبه :(
من سایت داشتم با 3 تا نویسنده که خوب بود همه چی تا پای این اسپمرها باز شد سایتم که زیر 800 ایران بود نابود شد درامد رسید به 0
حالا ما اومدیم بلاگ ریدر زدیم ببین چی شد میخوان بگیرن مارو :|
شانس ..... منه بخدا:(
همشون اگر نابود بشن باز یه چیزی
مثل اینکه فتا گیر داده این دفعه به این سایت ها

a262

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
58
این سایت tnews هر چی کلمات کلیدی هست رو به روش مقداری رسمی ولی کاملا شبیه اسکریپت خبر خوانها
در گوگل نشون میده
هر چی میزنی این tnews هست ولی در اصل اسکریپت خبرخوانه
اینجوری باشه از فردا همه میرن این اسکریپت رو تغییر میدن میان سایت می سازن

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
واسه خودتم بود همینو میگفتی ؟

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
واسه خودتم بود همینو میگفتی ؟
اگه پست های منو ببینی میفهمی که من کلا با این سایت ها مشکل دارم
یعنی اصن فکرشم نمیکنم که یه روزی بخوام با این جور کارا پول در بیارم

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
اگه پست های منو ببینی میفهمی که من کلا با این سایت ها مشکل دارم
یعنی اصن فکرشم نمیکنم که یه روزی بخوام با این جور کارا پول در بیارم
بازم این دلیل نمیشه برخورد قضایی کنن چون اینترنت یه محیط ازاده و هرکس میتونه به انتخاب خودش ازادانه استفاده کنه از این محیط ولی تو ایران به دلایل مختلف این ازادی سلب میشه .
اگه میبینی این سایت های خبرخوان میان بالا ضعف الگوریتم های گوگله که باعث میشه این سایت ها بیان بالا .
و گوگل باید مشکل رو رفع کنه نه دادستانی .
خیلی دوست میداشتم ایکان دامنه های ادارات دولتی رو به یه بهانه ای مسدود کنه :D
ببینم چیکار میکنن .

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
بازم این دلیل نمیشه برخورد قضایی کنن چون اینترنت یه محیط ازاده و هرکس میتونه به انتخاب خودش ازادانه استفاده کنه از این محیط ولی تو ایران به دلایل مختلف این ازادی سلب میشه .
اگه میبینی این سایت های خبرخوان میان بالا ضعف الگوریتم های گوگله که باعث میشه این سایت ها بیان بالا .
ببینم چیکار میکنن .
اتفاقا اینترنت اصلا هم اینطوری نیست که هرکسی هرچی خواست رو منتشر کنه
توی کشور های دیگه اگه همچین سایتی زده بشه میان پدر طرفو در میارن. چون حق کپی رایت برای نوشته ها وجود داره
توی ایران هم درسته که کپی رایت خارجی نداریم ولی این حق رو برای مردم داخل کشور قائل میشن و مثلا اگه کسی یه کتابی رو بدون اجازه توی نت منتشر کنه با یه شکایت کلی تو دردسر میفته
ولی خب چیزی که هست قبلا حجم داده ها و نوشته ها توی نت کم بود و بهش به عنوان یه چیزی که دارای حق باشه نگاه نمیکردن ولی الان چون حجم مطالب بالاست مجبورن حق کپی رایت رو براش محفوظ نگه دارن

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
ببینم چیکار میکنن .
منطقت از پهنا تو حلق منو بابا بزرگم :|
اونور خارجیا بزرگترین جرم تو اینترنت همین کپی برداری هست برای همینه سایت هاشونهمیشه خوبه و درامد دارن و همه چی نرماله
به نظر منم اسپمر بزرگترین جرمه هم حق دیگران ضایع میشه هم اونی که جستجو میکنه به نتیجه نمیرسه و سردرگم میشه
منم بخدا قسم اگر سایتم به خاطر این خبرخوانها نابود نمیشد اینکارو نمیکردم ولی مجبورم تازهخ دانشجو هم شدم خرج بالا رفته
کاش همشون جمع بشن منم دوباره سایتمو با نویسنده هامو دور هم جمع میکنم خدا کنه ایندفعه پلیس فتا همه این خبرخوانهارو جمع کنه

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
اتفاقا اینترنت اصلا هم اینطوری نیست که هرکسی هرچی خواست رو منتشر کنه
توی کشور های دیگه اگه همچین سایتی زده بشه میان پدر طرفو در میارن. چون حق کپی رایت برای نوشته ها وجود داره
توی ایران هم درسته که کپی رایت خارجی نداریم ولی این حق رو برای مردم داخل کشور قائل میشن و مثلا اگه کسی یه کتابی رو بدون اجازه توی نت منتشر کنه با یه شکایت کلی تو دردسر میفته
ولی خب چیزی که هست قبلا حجم داده ها و نوشته ها توی نت کم بود و بهش به عنوان یه چیزی که دارای حق باشه نگاه نمیکردن ولی الان چون حجم مطالب بالاست مجبورن حق کپی رایت رو براش محفوظ نگه دارن
بله تو اون کشورا قانون هزاره دیجیتال وجود داره ولی اینطور نیس بیان بریزن بخاطر یه سایت خبرخوان بلاگ طرفو بگیرن .
چون این سایت ها نمیتونن بالا بیان تو وب انگلیسی ولی تو ایران کسایی که این قانون رو تصویب میکنن .
فکر کنم برای ورود به سایت خودشونم میرن تو گوگل میزنن سایت ساماندهی بعد واردش میشن .
ولی چقدر مطالب وب فارسی متعلق به خودشونه بغیر از چند تا سایت برند در هر موضوع ایا میتونن ثابت کنن خودشون این مطالب رو تولید کردن ؟

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
منطقت از پهنا تو حلق منو بابا بزرگم :|
اونور خارجیا بزرگترین جرم تو اینترنت همین کپی برداری هست برای همینه سایت هاشونهمیشه خوبه و درامد دارن و همه چی نرماله
به نظر منم اسپمر بزرگترین جرمه هم حق دیگران ضایع میشه هم اونی که جستجو میکنه به نتیجه نمیرسه و سردرگم میشه
منم بخدا قسم اگر سایتم به خاطر این خبرخوانها نابود نمیشد اینکارو نمیکردم ولی مجبورم تازهخ دانشجو هم شدم خرج بالا رفته
کاش همشون جمع بشن منم دوباره سایتمو با نویسنده هامو دور هم جمع میکنم خدا کنه ایندفعه پلیس فتا همه این خبرخوانهارو جمع کنه
منو باش o_O
امیدوارم چوب تو استینت کنن تا دیگه از این سایتا نزنی تو ایران :cool:

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
منو باش o_O
اینو ندیدی مگه ؟
clipboard-jpg.869280

ما که میبندیم تا چوب نکنن تو استین شما مواظب باش چیزیت نشه :D

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
بله تو اون کشورا قانون هزاره دیجیتال وجود داره ولی اینطور نیس بیان بریزن بخاطر یه سایت خبرخوان بلاگ طرفو بگیرن .
چون این سایت ها نمیتونن بالا بیان تو وب انگلیسی ولی تو ایران کسایی که این قانون رو تصویب میکنن .
فکر کنم برای ورود به سایت خودشونم میرن تو گوگل میزنن سایت ساماندهی بعد واردش میشن .
ولی چقدر مطالب وب فارسی متعلق به خودشونه بغیر از چند تا سایت برند در هر موضوع ایا میتونن ثابت کنن خودشون این مطالب رو تولید کردن ؟
نمیگیرن ! آرون سوارتز سال 2011 بود به جرم کپی مقالات علمی از سایت http://www.jstor.org/ اون هم برای استفاده رایگان دستگیر شد ، چند سال محاکمه اش طول کشید ، آرون سوارتز سال 2013 یک ماه قبل از محاکمه آخرش (که در صورت اثبات شدن جرم اش به 1 میلیون دلار جریمه نقدی و 35 سال زندان محکوم میشد) دست به خودکشی زد و خودشو حلق آویز کرد :android09: مرگش خیلی ناراحت کننده بود.
آرون سوارتز یکی از موسسان Reddit بود ، شب مرگش سایت Reddit غوغا بود.

Kandi

Registered User
لایک‌ها
110
چیش خوبه :(
من سایت داشتم با 3 تا نویسنده که خوب بود همه چی تا پای این اسپمرها باز شد سایتم که زیر 800 ایران بود نابود شد درامد رسید به 0
حالا ما اومدیم بلاگ ریدر زدیم ببین چی شد میخوان بگیرن مارو :|
شانس ..... منه بخدا:(
همشون اگر نابود بشن باز یه چیزی
مثل اینکه فتا گیر داده این دفعه به این سایت ها
اینده این جور سایت ها معلومه
پلیس فتا هم گیر نده گوگل بلخره همرو بلاک میکنه
شما کافیه هر مطلبی سرچ کنی 10 تای اول مال این اسپمرهاست اینطوری به همه ضرر میرسونید

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
اینده این جور سایت ها معلومه
پلیس فتا هم گیر نده گوگل بلخره همرو بلاک میکنه
شما کافیه هر مطلبی سرچ کنی 10 تای اول مال این اسپمرهاست اینطوری به همه ضرر میرسونید
منو باش o_O
نمیگیرن ! آرون سوارتز سال 2011 بود به جرم کپی مقالات علمی از سایت http://www.jstor.org/ اون هم برای استفاده رایگان دستگیر شد ، چند سال محاکمه اش طول کشید ، آرون سوارتز سال 2013 یک ماه قبل از محاکمه آخرش (که در صورت اثبات شدن جرم اش به 1 میلیون دلار جریمه نقدی و 35 سال زندان محکوم میشد) دست به خودکشی زد و خودشو حلق آویز کرد :android09: مرگش خیلی ناراحت کننده بود.

از این به کنار
یه وبلاگ داشتم اصلا اسم وبلاگ رو سرچ میکردم تا صفحه 10 گوگل همه ش سایت های اسپمر بود و اسمی هم اصلا از وبلاگ نبود
آقا اینقدر از تولید محتوا صحبت نکنید تو رو خدا
کدوم یکی از وبمسترهای امروز اصلا میفهمن تولید محتوا چیه؟ آخر آخر تولید محتوا رو ترجمه یه متن از یه سایت خارجی میدونن
اصلا به خودشون زحمت نمیدن که در مورد یه چیزی یکم سرچ کنن و بعد چکیده شو بیارن و یه مطلب اوکی کنن.
غیره اینه؟

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335

من این قضیه ارون رو نمیدونم .
هر چی ام تو ویکی پدیا میزارن دلیل نمیشه درست باشه .
مثلا این سایت یه برداشت دیگه داره :
http://www.gerdab.ir/fa/news/12612/مدرکی-که-جنایت-آمریکا-و-بی‌گناهی-آرون-سوارتز-را-رو-کرد

فقط قضیه کیم دات کام رو میدونم ولی اون کپی رایت ها کجا واین کپی رایت ها کجا :rolleyes:
جالبه خود صدا و سیمای ایران یکی از ناقصان کپی رایته .
ولی در کل منظورم این بود دلیلی وجود نداره شما بری تو گوگل جستجو کنی .
میتونی بری تو یوز جستجو انجام بدی هرچی باشه ملیه و 70 میلیارد میگن خرجش شده :)

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
نمیگیرن؟ :D
یه فیلم یا بازی غیر مجاز (از نظر اینکه رایگان دانلود کرده باشی) ازت بگیرن دهنت سرویسه
فک کردی اگه سخت نمیگرفتن آمریکا (و بقیه کشور های پیشرفته) به اینجایی که هست میرسید؟
اتفاقا همین چند وقت پیش بود علیرضا (@aalireza439) یه پستی در مورد پخش آهنگ های غیر مجاز توی آلمان گذاشت

از این به کنار
یه وبلاگ داشتم اصلا اسم وبلاگ رو سرچ میکردم تا صفحه 10 گوگل همه ش سایت های اسپمر بود و اسمی هم اصلا از وبلاگ نبود
آقا اینقدر از تولید محتوا صحبت نکنید تو رو خدا
کدوم یکی از وبمسترهای امروز اصلا میفهمن تولید محتوا چیه؟ آخر آخر تولید محتوا رو ترجمه یه متن از یه سایت خارجی میدونن
اصلا به خودشون زحمت نمیدن که در مورد یه چیزی یکم سرچ کنن و بعد چکیده شو بیارن و یه مطلب اوکی کنن.
غیره اینه؟
تولید محتوا همینه دیگه
دلیلی نداره تو یه مقاله رو که دیدی حتما بعد ترجمه بیای خلاصه شو بذاری که
یهو آدم نیاز داره یه مقاله رو کامل و با دقیق ترین جزئیاتش بخونه
تولید محتوا یکی از روش هاش همون اشتراک گذاری مطالب به زبان های مختلف و استفاده مردم مختلفه
بعدم توی هر زمینه باید یه شروعی وجود داشته باشه. همین که طرف به جای کپی یه پست ترجمه میذاره یا حداقلش کپی هم که میخواد بکنه یکم از خودش اضافه میکنه برای وضعیت فعلی ایران خوبه

Kandi

Registered User
لایک‌ها
110
من این قضیه ارون رو نمیدونم .
هر چی ام تو ویکی پدیا میزارن دلیل نمیشه درست باشه .
مثلا این سایت یه برداشت دیگه داره :
http://www.gerdab.ir/fa/news/12612/مدرکی-که-جنایت-آمریکا-و-بی‌گناهی-آرون-سوارتز-را-رو-کرد

فقط قضیه کیم دات کام رو میدونم ولی اون کپی رایت ها کجا واین کپی رایت ها کجا :rolleyes:
جالبه خود صدا و سیمای ایران یکی از ناقصان کپی رایته .
ولی در کل منظورم این بود دلیلی وجود نداره شما بری تو گوگل جستجو کنی .
میتونی بری تو یوز جستجو انجام بدی هرچی باشه ملیه و 70 میلیارد میگن خرجش شده :)
مفت نمی ارزه ;)

بالا