• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
دوستان طراح/برنامه نویس/وبمستر لطفا ازین پروژه حمایت کنید. این پروژه به کاربرایی که از مرورگر قدیمی دارن اخطار میده که از مرورگر به روز استفاده کنن.
https://github.com/l3est/outdated-browser

تاپیک آموزش هم چند روز آینده میزنم.
بعد بگو زنفورو بَده :دی از همون نسخه 1 برای مرورگرهای قدیمی اخطار میده :general707:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
دوستان طراح/برنامه نویس/وبمستر لطفا ازین پروژه حمایت کنید. این پروژه به کاربرایی که از مرورگر قدیمی دارن اخطار میده که از مرورگر به روز استفاده کنن.
https://github.com/l3est/outdated-browser

تاپیک آموزش هم چند روز آینده میزنم.
میگما
قبلا یه فایل جاوا بود که به کاربر اخطار میداد مرورگر شما منقرض شده
این همون کارو میکنه ؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
بچه ها
سایتی میشناسید که بدون ثبت نام یک صفحه آنلاین رو بتونیم روی مرورگرهای IE,opera.chrome,Firefox چک کنیم؟ مخصوصا IE نسخه ۸ به پایین
قبلا یکی بود که طرز کارش یه این صورت بود » آدرس رو میگرفت و میرفت روی ویندوز سرور با مرورگرهای مختلف تست میکرد و هر کدوم رو یک عکس مجزا میگفت میاورد که خیلی خوب بود ولی گمش کردم.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
جاوا اسکریپت هست.
همونکارو میکنه و فارسی هم هست. دیشب ترجمش کردم. تو پروژه github پوشه languages ببینی fa-ir اضافه شده.
آره دیدم :p
ولی به نظرم زیاد کاربردی نداره
خب اکثر اون افرادی که این هشدارو میبینن ادمایی هستن که زیاد سواد بالایی از نظر کامپیوتری یا نرم افزاری ندارن چون اگه داشتن حداقل مرورگروشون این همه قدیمی نبود٬ حالا شما تصور کن یارو به اون صفحه برمیخوره٬ چیکار میکنه؟ یکم سرشو میخارونه و بعد صفحه رو میبنده یا یکم با اون صفحه ور میره و اگه هم موفق بشه مرورگرو دانلود کنه٬ صفحه سایت مارو گم میکنه یا به خاطر اینکه مرورگرش عوض شده٬ مرورگر قبلی رو به همراه تب‌هاش رو میبنده :D
به نظرم اگه سایت براش لود بشه و یه صفحه پیام کوچیک روی صفحه سایت باز شه (مثه پاپ آپ) و بهش پیغام قدیمی بودن مرورگر رو بده خیلی بهتره٬ مثه عکس زیر

d7rt-puo6-tu.png

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
بچه ها
سایتی میشناسید که بدون ثبت نام یک صفحه آنلاین رو بتونیم روی مرورگرهای IE,opera.chrome,Firefox چک کنیم؟ مخصوصا IE نسخه ۸ به پایین
قبلا یکی بود که طرز کارش یه این صورت بود » آدرس رو میگرفت و میرفت روی ویندوز سرور با مرورگرهای مختلف تست میکرد و هر کدوم رو یک عکس مجزا میگفت میاورد که خیلی خوب بود ولی گمش کردم.
browsershots.org
اما IE رو نداره، قدیما یه برنامه بود که چند تا نسخه IE رو روی سیستم نصب می کرد، از اون استفاده می کردم.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
browsershots.org
اما IE رو نداره، قدیما یه برنامه بود که چند تا نسخه IE رو روی سیستم نصب می کرد، از اون استفاده می کردم.
آره خودشه٬ ممنون :general601:

نسخه های قدیمی رو وین۱۰ نصب نمیشه 154fs232528.gif

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
چنین طرحی رو چطور میشه توی html/css ساخت؟ (اون خط ها متنه)
میتونم کنار هم بزارمشون ولی وقتی متن طولانی باشه مثه تصویر زیر پایین عکس قرار نمیگیره

upload_2016-10-11_18-47-45.png

مثه اینکه امروز همه جز من رفتن هیات :confused:
مطالب مرتبط که زیر هر پست میزاریم چه تعدادی باشه بهتره ؟
بستگی داره به سیاست خودت
اگه بدون تصویر بند انگشتی باشن٬ بین ۶ تا ۱۰
اگه تصویر بند انگشتی باشه ۳ تا ۴ بسته به طراحی قالبت
به خودم باشه٬ من تصویر بند انگشتی رو زیر پست نمیزارم و میزارم توی ستون سمت چپ یا راست ولی جوری طراحی میکنم که جلب توجه کنه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
با تصویر بند انگشتی 5 تا زیاده ؟
کدومش رو کاربر ها بیشتر کلیک میکنن ؟
قالبی که میزنم سایدبار نداره.
پ.ن : فایلی که آپلود کردی حذف شده
درست شد٬ سرعتم امروز پایینه ۵ بار آپلود شده بود زدم همه رو حذف کردم :D
کاربرا بند انگشتی بیشتر میپسندن چون جلب توجه بیشتری نسبت به متن داره٬ ولی شما خودت دستت تو کاره بعضی ها به خاطر کم کردن حجم صفحه٬ بدون تصویر میزارن
سایدبار چپ و راست نداره پس عرض صفحت بزرگه هرچی دوس داری میتونی بزاری

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
کل قالبی که میخوام بزنم همینه :
برای این نوع قالب چه تعداد مطلب مرتبط بهتره ؟
بقیه دوستان هم اگر تجربه‌ای دارن ممنون میشم بگن.
با صفحه لمسی طراحی کردی؟
تا طرح نهایی رو نبینم نمیتونم نظری بدم :D

upload_2016-10-11_19-50-30.png

اگه حجم صفحه و ترافیک بازدید کننده برات مهم نیست ۱۰ تا هم بزاری کمه :p
به نظرهمون ۵تا مناسب میاد برا رزلیشن دسکتاپی ولی بازم بستگی به خیلی چیزا داره مثلا اینکه بخای توی یه ردیف بزاری یا ۲ ردیف (۲ ردیف ۳ یا ۴تایی)٬ یا بخای تصاویر بند انگشتیت بزرگ باشه یا کوچیک (یک ردیف ۳تایی بزرگ).
------------------------------------------------------------------------
چطور میتونم چندتا تصویر سیاه سفید رو تبدیل کنم به فونت کنم ؟ میشه یه چیزی مثه fontawesome
یه مثلالش اینه » مثلا رده تلویزیونی رو با فتوشاپ طراحی کنی و بعد تبدیل به فونت کنیم و بعد توی وب استفاده کنیم (NC-17, PG-13, R)
گیرمم تبدیل کردم به فونت; میشه از یه فونت تصویری توی وب استفاده کرد یا سیستم fontawesome کلا فرق داره؟

Last edited:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
با برنامه Balasmiq Mockups طراحی کردم
حجم صفحه با چند تا عکس سایت کوچیک اتفاق خاصی براش نمیفته. فکر کنم صفحه قالب 100K بشه کلا.
منظور من از نظر سئو هست که چه تعدادی بهتره. 10 از 5 بهتره از نظر سئو ؟
پ.ن : طرح نهایی هنوز تو مغزم کامل شکل نگرفته چطور میخوای ببینی :general609:
من فکر کردم داری مشاوره طراحی میگیری٬ وگرنه منو سئو مثه جن و بسم‌الله میمونیم :general410:

zafarian

Registered User
لایک‌ها
112
دوستانی که از clix برداشت زدن دقیقا داستان برداشتش چطوریاس؟
من دیروز برداشت زدم یه چند ساعت بعدش ایمیل اومد "در تاریخ 1395-7-19 دستور پرداخت مبلغ **** ريال به بانک اعلام گردید. عملیات واریز به حساب اعلامی شما طی 24 ساعت آینده تکمیل خواهد شد." وضعیتشم تو سایت از همون دیروز که ایمیل اومده زده "در حال پرداخت" !

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
من دیروز برداشت زدم یه چند ساعت بعدش ایمیل اومد "در تاریخ 1395-7-19 دستور پرداخت مبلغ **** ريال به بانک اعلام گردید. عملیات واریز به حساب اعلامی شما طی 24 ساعت آینده تکمیل خواهد شد." وضعیتشم تو سایت از همون دیروز که ایمیل اومده زده "در حال پرداخت" !
این ایمیل که میاد که میره تو لیست پرداختی ها و فردا یا نهایتا پس فردا پول میاد تو حسابت

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
آره دیدم :p
ولی به نظرم زیاد کاربردی نداره
خب اکثر اون افرادی که این هشدارو میبینن ادمایی هستن که زیاد سواد بالایی از نظر کامپیوتری یا نرم افزاری ندارن چون اگه داشتن حداقل مرورگروشون این همه قدیمی نبود٬ حالا شما تصور کن یارو به اون صفحه برمیخوره٬ چیکار میکنه؟ یکم سرشو میخارونه و بعد صفحه رو میبنده یا یکم با اون صفحه ور میره و اگه هم موفق بشه مرورگرو دانلود کنه٬ صفحه سایت مارو گم میکنه یا به خاطر اینکه مرورگرش عوض شده٬ مرورگر قبلی رو به همراه تب‌هاش رو میبنده :D
به نظرم اگه سایت براش لود بشه و یه صفحه پیام کوچیک روی صفحه سایت باز شه (مثه پاپ آپ) و بهش پیغام قدیمی بودن مرورگر رو بده خیلی بهتره٬ مثه عکس زیر

مشاهده پیوست 967938
آره دقیقا همینطوره که میگی
راه حلی که دادی هم خوبه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
لینکی که دادم دقیقا همینکارو میکنه! شاید بد توضیح دادم!
من دانلودش نکرده بودم چون فکر میکردم دموش اینه :general509:
واسه من که جواب داد٬ واقعا خیلی عالیه ممنون :general601:

fff.jpg

البته بازم یه مشکل داره
اونم اینه که اون یارویی که با مرورگر قدیمی میره مرورگرشو دانلود کنه٬ وقتی به صفحه مورد نظر برسه با این صحنه روبرو میشه که البته قابل حله و میشه یه صفحه دانلود مرورگر خودمون طراحی کنیم و هدایتش کنیم اونجا٬ ولی من موندم چرا فکر اینجاشو نکرده بودن.

ddd.jpg

Last edited:

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
مطالب مرتبط که زیر هر پست میزاریم چه تعدادی باشه بهتره ؟
بستگی به فضا و نوع چینش قالب و اون قسمت مد نظر داره (مثلا تصویر بند انگشتی داره یا نه و...)
ولی معمولا 6 تا مقدار مناسبه

Last edited:

ap3

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
اگه برات زدن خبر بده. برای ما که یکی دوروزه روی 48 تومن مونده و بیشتر نمیشه!شایدم به خاطر تاسوعا و عاشوراست.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
d613_photo_2016-10-12_09-04-20.jpg

دوستان بنظر شما با وجود گسترش اپها و مارکتهای موبایلی آینده وب به کدام سو خواهد رفت؟
سرمایه گذاری در بازاری مانند دامنه که بنیان اصلی ارشگذاری اون وب و ابزارهای وبمستری گوگل است.

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
کسی اطلاعات دقیقی درباره ارور DMCA داره؟ وقتی ارورش اومد باید اون پیج حذف بشه؟ بعدش باید اطلاع بدیم به گوگل یا ضروری نیست؟ اگر تعداد ارور ها زیاد بشه سایت به فنا میره؟
عایا؟!

Meh_E

Registered User
لایک‌ها
75
لرد پاپ آپ گفته بود تا 20 ام تسویه حساب میکنه . 21 ام شد هنوز خبری نیست .:general112:

بالا