• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
حتما سروران عزیزم میدونن ولی من برای عده ای که شاید ندونن میگم که در بهترین حالتش همه بانکها با پیش فرض نهایتا 15 درصد مراجعه مشتریان میتونن نقدینگی تامین کنند. یعنی اگر مثلا نصف مشتریان پولشو رو بگیرن اون بانک عملا نابود میشه ( پول مردم نمی سوزه ، ولی میشه قضیه میزان و.... )
شما یعنی رفتی پول نقد دادی ولی حاتی وجود دارد که بانک نتونه پول شما رو پس بده.
خب؟ بانک مسئول مواظبت از پول شماست ؟ اگر اینطوره نباید سود بده باید از شما حق الزحمه نگهداری پول بگیره.
در بحث هاستینگ هم همینه ، اگر کسی بیاد مثلا سرور 128 گیگ رم بگیره ، بیاد تقسیم کنه 128 تا هاست با یک گیگ رم ، چقدر باید بگیره؟ 1 گیگ رم یعنی هیچی برای خیلی از سایتها. سروری که ماهانه مثلا 1 میلیون تومن هزینه داره شما خودتون تقسیم کنید که باید از کاربر چقدر بگیره تا خرج خود سرور در بیاد؟
تازه مگه قراره هاستینگ خرج خود سرور رو در بیاره فقط؟ الان کمیته امداد هم بخشی از پولی که شما میندازید تو صندوق صدقات رو به عنوان هزینه برمیداره ، بعد چرا شرکت تجاری نباید سود بکنه؟ اگر بخواد سود کنه از پرداخت و به صورت مساوی هم منابع تقسیم کنه باید خیلی هزینه کنه وب مستر که نمی کنه چون فکر می کنه سرور خوب ، رایگانه !
طبق تجربه خیلی از مشتریان مصرف خیلی خیلی کمی دارند و بعضی ها خیلی زیاد. اینجاست که هاستینگ باید مدیریت بکنه. مثلا در همون سرور 128 گیگ رم همین الان خیلی از هاستینگ هایی که اسمشون برده میشه و معروفه ، بالای 600-700 اکانت هاست می کنند ... که کاربر تکون میخوره سایتش ساسپند میشه.
ولی همین سرور به راحتی برای حدود 200 تا 250 سایت با بازدید متوسط و نسبتا بالا میتونه استفاده بشه در شرایطی که همیشه 30-40 درصد از ظرفیت سرور آزاد باشه که به موارد مختلف بستگی داره.
اینطوری نمیشه گفت که هاستینگ وقتی داره ظرفیت میفروشه باید خالی کنه اون مقدار رو . مثل بانکی که لزوما پول شما رو نگه نمیداره و اون رو به چند نفر وام میده یا سرمایه گذاری می کنه و....
اینها رو برای افرادی توضیح دادم که اصولا به گفته حضرت علی : نگاه می کنند که چه گفته می شود نه اینکه چه کسی می گوید .... که دشمنی عجیبی با ... دارند ...

سینا جان...
وقتی تهران هاست به من 512 مگ رم داده..پس من باید همون مقدار رم را مصرف کنم
من طبق منابعی که واسم تعریف شده مصرف کردم..سایتمم بیشتر از 512 مگ مصرف میکرد..ارور 500 میداد نه اینکه بیاد...
واسه چی سایتمو بدون اخطار بسته..جواب تیکت هم نمیده//سی پنل هم بسته که بکاپ نده

یعنی خداییش اگه دیشب چشمم نترسیده بود بکاپ نگرفته بودم..الان سایتم رو هوا بود

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
سینا جان...
من طبق منابعی که واسم تعریف شده مصرف کردم..سایتمم بیشتر از 512 مگ مصرف میکرد..ارور 500 میداد نه اینکه بیاد...

بهترین کار یادگیری کانفیگ و بالا اوردن سایته درسته سخنه ولی حداقل خیالت راحته که

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
سینا جان...

امیر عزیزم
باور کن من در جریان گفتگوهای قبلی نبودم و اصلا صحبتهام در دفاع یا رد هیچ شرکت هاستینگی نبود.
فقط خواستم یه کلیاتی عرض کنم که شاید ذنیت بعضی از دوستان به واقعیت نزدیک تر بشه.

در مورد شرکتی که گفتید اولا شرکت خوش نامی هست و جزو خوب های این حوزه است . از خودشون بپرسید که توضیح بدن چرا دقیقا این کار رو کردند . این شرکت با سابقه ، قطعا دلیلی داشته منتهی معمولا کاربر با لحن طلبکارانه و اغلب توهین آمیز و گهگاه با الفاظ رکیک میخواد که هر طور که شده جواب بگیره و هاستینگ هم طبیعتا واکنش نشون میده.
البته میدونم امیر عزیز طبق همکاری کوتاه مدتی که داشتیم در هاست و ریموت و... جزو کاربرهای فهیم و با دانش قشر وب مسترها هستی.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
امیر عزیزم
باور کن من در جریان گفتگوهای قبلی نبودم و اصلا صحبتهام در دفاع یا رد هیچ شرکت هاستینگی نبود.
فقط خواستم یه کلیاتی عرض کنم که شاید ذنیت بعضی از دوستان به واقعیت نزدیک تر بشه.

در مورد شرکتی که گفتید اولا شرکت خوش نامی هست و جزو خوب های این حوزه است . از خودشون بپرسید که توضیح بدن چرا دقیقا این کار رو کردند . این شرکت با سابقه ، قطعا دلیلی داشته منتهی معمولا کاربر با لحن طلبکارانه و اغلب توهین آمیز و گهگاه با الفاظ رکیک میخواد که هر طور که شده جواب بگیره و هاستینگ هم طبیعتا واکنش نشون میده.
البته میدونم امیر عزیز طبق همکاری کوتاه مدتی که داشتیم در هاست و ریموت و... جزو کاربرهای فهیم و با دانش قشر وب مسترها هستی.

والا من باهاشون اصلا حرف نزده بودم

دیروز سایتم داون شد..تیکت دادم چرا سایتم داونه؟

جواب ندادن
بعدش دوباره تیکت دادم سایت بالا اومد..
اگه میشه تیکت هارو زودتر جواب بدید!

بازم جواب ندادن
تا امروز که یدفعه دیدم سایت به دلیل مسخره مصرف منابع بیش حد ساسپند کردن
آخه کجای دنیا منابع اختصاصی بهت بدن بعد به دلیل مصرف بیشتر از حد منابع خودت..ساسپند کنن:general707::general707::general707:

club4fun

Registered User
لایک‌ها
793
کلا مشکل هاستینگ تو کشور ما عجیب دامان همه رو گرفته به غیر از بحث منابع ، کیفیت هم وجود نداره یعنی باید بترسی از فردا ورود سایتت به سرورهای هاستینگ ها و مسئله بعدی هم همون سوء استفاده از اطلاعات سایته که دوستان به درستی مطرح کردند شاید به همین دلایل هستش که مثلا قالب نکس وان همینجوری داره استفاده میشه تو بین سایت های موزیک انگار نه انگار اختصاصی هستش ...

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283

جواب ندادن

بازم جواب ندادن
آخه کجای دنیا منابع اختصاصی بهت بدن بعد به دلیل مصرف بیشتر از حد منابع خودت..ساسپند کنن:general707::general707::general707:
یبار یکی شکایت کنه اونام رسیدگی کنن اینجوری نمیشه.

m4ni

Registered User
لایک‌ها
302
منم از وب داده گرفتم...هنوز تحویلم ندادن
گفتن تا آخر شب منتقلش میکنیم و فلان و ...

طرف میگه فعلا فقط آلمان خالی داریم

انصافا هیچ هاستینگی مثل نت افراز و هاست دی ال نمیشه (البته اگه اخلاقشونو فاکتور بگیریم و یه سری مسائل دیگه)

بدی نت افراز اینه که آپاچی و دایرکت ادمینه
نت افزار خوبه
ولی باید سرویس های بهتری جایگزین قبلی ها کنه
انصافا هیچ بدی ازشون ندیدم

m4ni

Registered User
لایک‌ها
302

جواب ندادن

بازم جواب ندادن
98 لاو مال تو بوده داداش
یا لاو 98
اخه جفتشو دیدم
اگه اولی باشی یه زمانایی باهات چت میکردم تو یاهو :general304::general304::general304::general304:

m4ni

Registered User
لایک‌ها
302
اره نت افراز کاش سرویس جدید میزاشت.
بحث اینکه که منابع اختصاصی میفروشن بعد با پرویی تمام ساسپند میکنن.
این مشکلات فقط تو ایرانه
همه چیمون یه مشکلی داره
واقعا اگه وبسمتری اسمشو بزارن یه شغل
باید بگن بیشترین امار استرس توی شغل ها را شغل وبسمتری داره
فکر فیلتر - هاستینگ - بک اپ - بازدید - پنالتی - رقابت و ... همه اینا را حساب کنی استرس برات به وجود میاره
بدتر همه اینا اینه که از خواب صبح بلند شی ببینی سایتت باز نمیشه
یا فیلتر شده کلا

خدا بر کسی نخواد :general611::general611::general611::general611:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
کلا یه هفته ای میشه روی مود بد شانسی افتادم

بک آپی که گرفتم..ناقص ریستور شده..دیتابیسش نیست

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
98 لاو مال تو بوده داداش
یا لاو 98
اخه جفتشو دیدم
اگه اولی باشی یه زمانایی باهات چت میکردم تو یاهو :general304::general304::general304::general304:
لا98 واسه من بود

98لاو اون موقع مدیرش یزدی بود..بعد فکر کنم فروختش

m4ni

Registered User
لایک‌ها
302
لا98 واسه من بود

98لاو اون موقع مدیرش یزدی بود..بعد فکر کنم فروختش
اهان انگاری با خودتم یه چند باری حرف زدم تو یاهو چن سال پیش به خاطر همین سایتت که گفتی

98 لاو هم بهترین سایت عاشقانه بود که مدیرش خیلی خوب بود
ولی نمیدونم یدفعه چی شد دیگه کلا محو شد
سایتشم دیگه اپ نشد و فیلتر شد ظاهرا

m4ni

Registered User
لایک‌ها
302
خوب ظاهرا این عکس پایینی یه نظر ساده به نظر میرسه:
xljm_capture2.png

و اما ... :
30xz_capture.png

چه سودی براشون داره اینا اخه اونم نو فالو
حواستون باشه بچه ها خیلی جدیدا از اینا پر شده و دارن سواستفاده میکنن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
بک اپو از پی اچ پی ادمین میگیری یا فول بک اپ سی پنل؟
فول بکاپ سی پنل بهشون دادم
//
درست یا ریستور نکرده یا بک آپ مشکل داره

ولی چیزی که هستش اینه که تهران هاست ساسپند کرده نمیتونم دوباره بک آپ بگیرم
تیکت هارو هم جواب نمیدن

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
والا تجربیات من به عنوان یه برادر کوچکتر برای سایر عزیزان:

همیشه با MySqlDumper بک آپ بگیرید. من ابزاری قدرتمند تر و مورد اعتمادتر ندیدم.

اگر سه چهار تا سایت دارید که بازدید بالایی دارن مستقیما برید رو سرور اختصاصی که دیگه غم هیچی نداشته باشید.

منم مشکل با هاستینگ های زیادی داشتم. در نهایت سرور مجازی خریدم ولی خود سرور مجازی کلی محدودیت ها رو بیشتر میکرد. آخر سرور اختصاصی خریدم. الان سه ماهه که یه نفس راحت می کشم ماهی 250 تومن میدم ولی میدونم سایتم تا 1.000.000 بازدید هم با این سرور گارانتیه. پهنای باند و فضا هم انقدر بالاست که برای من فرقی با آنلیمیت نداره....

Last edited:

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
قضیه هاستینگ با بانک خیلی فرق داره
توی بانک شما نقدینگی رو میدی و بانک کارش اینه که پول شما رو به کار بندازه و سوددهی داشته باشه هم برای خودش و هم برای شما
و به دلیل اینکه سرمایه رو در جای دیگه خرج کرده و گیر انداخته اگه همه مشتری ها پولشون رو بخوان نمیتونه در لحظه بهشون بده
در صورتی که اگه بانک پول ها رو میگرفت و راکد نگه میداشت فرقی براش نمیکرد که بخواد به یه نفر پول بده یا به همه مشتری ها
ولی توی هاستینگ شما داری در قبال یه مبلغ مشخص یه سرویس مشخصی رو اجاره میدی و باید این سرویس تا پایان قرارداد دقیقا مثل روز اول باشه
مثل اینه که مثلا یه خونه رو با پارکینگ اجاره کنی ولی بعد از چند روز مالکش بگه شما نمیتونی مثلا بیشتر از 8 ساعت ماشین تو بذاری توی پارکینگ

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
فول بکاپ سی پنل بهشون دادم
//
درست یا ریستور نکرده یا بک آپ مشکل داره

ولی چیزی که هستش اینه که تهران هاست ساسپند کرده نمیتونم دوباره بک آپ بگیرم
تیکت هارو هم جواب نمیدن
من یکی دو بار سر همین موضوع خیلی ضرر کردم
برای هم دیگه از اون به بعد وقتی میخوام بک آپ بگیرم یه دونه از دیتابیس میگیرم (دستی از طریق Export توی phpMyadmin)
کل فایل های داخل فایل منیجر رو هم زیپ میکنم و دانلود میکنم
والسلام
بعدم خیلی راحت و بدون نیاز به هاستینگ و ادمین و غیره خودم همه رو برمیگردونم

بالا