• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
وقتی داری تقسیم منابع میکنی باید اینطوری در نظر بگیری که همه کاربرا 100 درصد از منابعشون استفاده میکنن . ولی اینجاها همچین چیزی نیس
آره این دقیقا موضوعیه که منم سرش با خیلی از هاستینگ ها به مشکل خوردم
ولی اون هاستینگی که بهتون معرفی کردم ( :D ) دیگه این مشکلو نداره و حتی اگه فول تایم هم CPU رو 100% باشه نهایتا سایت از دسترس خارج میشه
نه اینکه بزنن ساسپندش کنن و توی اون لحظه مهم آدم هیچ کاری نتونه بکنه
مثلا بارها شده که تعداد آنلاین های سایتم به خاطر مطالب پربازدید زیاد شده و به سرور فشار آورده که در نهایت خوده هاست ارور 500 گرفته و من متوجه شدم و مشکلش رو حل کردم

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
آره این دقیقا موضوعیه که منم سرش با خیلی از هاستینگ ها به مشکل خوردم
ولی اون هاستینگی که بهتون معرفی کردم ( :D ) دیگه این مشکلو نداره و حتی اگه فول تایم هم CPU رو 100% باشه نهایتا سایت از دسترس خارج میشه
نه اینکه بزنن ساسپندش کنن و توی اون لحظه مهم آدم هیچ کاری نتونه بکنه
مثلا بارها شده که تعداد آنلاین های سایتم به خاطر مطالب پربازدید زیاد شده و به سرور فشار آورده که در نهایت خوده هاست ارور 500 گرفته و من متوجه شدم و مشکلش رو حل کردم
اون سایت که معرفی کردی:D پشتیبانی انچنانی نداره و الان یکی گرفته دو روزه تحویل ندادن o_O اعتباریم نیس بهش سرک میکشن سایت و جریان همون قالبو و بک آپ که گفتم میشه.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
وقتی داری تقسیم منابع میکنی باید اینطوری در نظر بگیری که همه کاربرا 100 درصد از منابعشون استفاده میکنن . ولی اینجاها همچین چیزی نیس
شما فکر می کنید بانکها چقدر پول نقد دارند که به مشتری ها بدن؟
فکر می کنید اگر همه مشتریان هجوم ببرند به بانک ( هر بانکی ) آیا میتونه به همه پول بده؟ ( اصلا بحث اسکناس نیست ، منظور نقدینگی است )

club4fun

Registered User
لایک‌ها
793
دوستان تا حالا برای کسی پیش اومده که بک آپ سایت یا قالب از طرف هاستینگ مورد سوء استفاده قرار بگیره؟
دقیقا این موضوعات وجود داره و متاسفانه هیچ راهی برای برخورد هم نیست این لوگو و نماد هم مساوی با کشک

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
فکر می کنید اگر همه مشتریان هجوم ببرند به بانک ( هر بانکی ) آیا میتونه به همه پول بده؟ ( اصلا بحث اسکناس نیست ، منظور نقدینگی است )
دوست عزیز در مورد هاست اشتراکی حرف نمیزنیم که هاست ابریه مثلا میاد میگه شما 1 گیگاهرتز اختصاصی داری بعد میگه مصرفت بالاست خوب بالاست وقتی همه منابع تقسیم شده و به هنگام خرید میگن بهت چقدر منابع داری ساسپند شدن خنده داره من زیاد مصرف میکنم همون لحضه سایت دان بشه بعد کاهش بار درست بشه.

Last edited:

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
به عبارت دیگه ما وقتی هاست میخریم داریم فضا اجاره میکنیم . وقتی مقدار همه چی مشخص باشه و امکان استفاده ی بیشتر نباشه (کلود لینوکس) فروشنده نمیتونه بگه چرا از همه ظرفیت خودت استفاده میکنی انگار 100 متر اپارتمان اجاره کردی طرف میگه فقط از 50 مترش استفاده کن.

Last edited:

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
دقیقا این موضوعات وجود داره و متاسفانه هیچ راهی برای برخورد هم نیست این لوگو و نماد هم مساوی با کشک
من بیشتر برای این موضوع نمیتونم به هاستینگا اعتماد کنم وضعیت خیلی بدیه.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
منم از وب داده گرفتم...هنوز تحویلم ندادن
گفتن تا آخر شب منتقلش میکنیم و فلان و ...

طرف میگه فعلا فقط آلمان خالی داریم

انصافا هیچ هاستینگی مثل نت افراز و هاست دی ال نمیشه (البته اگه اخلاقشونو فاکتور بگیریم و یه سری مسائل دیگه)

بدی نت افراز اینه که آپاچی و دایرکت ادمینه

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283

انصافا هیچ هاستینگی مثل نت افراز و هاست دی ال نمیشه (البته اگه اخلاقشونو فاکتور بگیریم و یه سری مسائل دیگه)

نت افراز مگه پلن های بالاش لایت اسپید نیست؟
اینم نمونش
http://japanmusic.ir/

Last edited:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
زیر 700 ام که اومدی;)
وقنی هاست جدید میگیری معمولا از اونا میخوای انتقال بدن یا خودت انتقال میدی؟
:general307:نویسندم امنحوناش تموم شده داریم پست میزنیم..اومده پایین خداروشکر
فعلا لب مرزیم
میگم نت افراز مگه پلن های بالاش لایت اسپید نیست؟
اینم نمونش
http://japanmusic.ir/

هست ولی واسه یه سایت تازه تاسیس توجیه اقتصادی نداره

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
:general307:نویسندم امنحوناش تموم شده داریم پست میزنیم..اومده پایین خداروشکر
فعلا لب مرزیم

هست ولی واسه یه سایت تازه تاسیس توجیه اقتصادی نداره
اها من منظورم واسه سایت اصلیت بود اخه اون زمانم میگفت اپاچیه برای اون انتقال دادم.

club4fun

Registered User
لایک‌ها
793

وب داده گفته فقط آلمان داریم ؟ اونکه فقط هلند و آمریکا داره ...

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
اها من منظورم واسه سایت اصلیت بود اخه اون زمانم میگفت اپاچیه برای اون انتقال دادم.
سایت اصلیم روی هاست دی ال هست/کانادا
وب داده گفته فقط آلمان داریم ؟ اونکه فقط هلند و آمریکا داره ...
پشتیبان آنلاینش گفت..آلمان هم داریم خالیه..اونا دیگه رو باید یکم صبر کنی..که 1 ساعته اوکیش کردن
پشتیبانیش ظاهرا خوبه که وب داده
..تهران هاست هنوز جواب ندادن که بک آپ بدن...فکر کنم لج کردن
خوب شد دیشب بکاپ گرفتم از سایتم فرستادم سرور

dezclub

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
طبق قانون شما نمی تونید روزانه بیش از 15 میلیون تومان نقدا دریافت کنید.برای جلوگیری از پول شویی

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
حتما سروران عزیزم میدونن ولی من برای عده ای که شاید ندونن میگم که در بهترین حالتش همه بانکها با پیش فرض نهایتا 15 درصد مراجعه مشتریان میتونن نقدینگی تامین کنند. یعنی اگر مثلا نصف مشتریان پولشو رو بگیرن اون بانک عملا نابود میشه ( پول مردم نمی سوزه ، ولی میشه قضیه میزان و.... )
شما یعنی رفتی پول نقد دادی ولی حاتی وجود دارد که بانک نتونه پول شما رو پس بده.
خب؟ بانک مسئول مواظبت از پول شماست ؟ اگر اینطوره نباید سود بده باید از شما حق الزحمه نگهداری پول بگیره.
در بحث هاستینگ هم همینه ، اگر کسی بیاد مثلا سرور 128 گیگ رم بگیره ، بیاد تقسیم کنه 128 تا هاست با یک گیگ رم ، چقدر باید بگیره؟ 1 گیگ رم یعنی هیچی برای خیلی از سایتها. سروری که ماهانه مثلا 1 میلیون تومن هزینه داره شما خودتون تقسیم کنید که باید از کاربر چقدر بگیره تا خرج خود سرور در بیاد؟
تازه مگه قراره هاستینگ خرج خود سرور رو در بیاره فقط؟ الان کمیته امداد هم بخشی از پولی که شما میندازید تو صندوق صدقات رو به عنوان هزینه برمیداره ، بعد چرا شرکت تجاری نباید سود بکنه؟ اگر بخواد سود کنه از پرداخت و به صورت مساوی هم منابع تقسیم کنه باید خیلی هزینه کنه وب مستر که نمی کنه چون فکر می کنه سرور خوب ، رایگانه !
طبق تجربه خیلی از مشتریان مصرف خیلی خیلی کمی دارند و بعضی ها خیلی زیاد. اینجاست که هاستینگ باید مدیریت بکنه. مثلا در همون سرور 128 گیگ رم همین الان خیلی از هاستینگ هایی که اسمشون برده میشه و معروفه ، بالای 600-700 اکانت هاست می کنند ... که کاربر تکون میخوره سایتش ساسپند میشه.
ولی همین سرور به راحتی برای حدود 200 تا 250 سایت با بازدید متوسط و نسبتا بالا میتونه استفاده بشه در شرایطی که همیشه 30-40 درصد از ظرفیت سرور آزاد باشه که به موارد مختلف بستگی داره.
اینطوری نمیشه گفت که هاستینگ وقتی داره ظرفیت میفروشه باید خالی کنه اون مقدار رو . مثل بانکی که لزوما پول شما رو نگه نمیداره و اون رو به چند نفر وام میده یا سرمایه گذاری می کنه و....
اینها رو برای افرادی توضیح دادم که اصولا به گفته حضرت علی : نگاه می کنند که چه گفته می شود نه اینکه چه کسی می گوید .... که دشمنی عجیبی با ... دارند ...

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
دوستانی که روی همکاری در فروش کار میکنن، مشتری چه جوری میتونه محصول رو از نزدیک ببینه؟؟ (برای پایگان)

dezclub

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
حتما سروران عزیزم میدونن ولی من برای عده ای که شاید ندونن میگم که در بهترین حالتش همه بانکها با پیش فرض نهایتا 15 درصد مراجعه مشتریان میتونن نقدینگی تامین کنند. یعنی اگر مثلا نصف مشتریان پولشو رو بگیرن اون بانک عملا نابود میشه ( پول مردم نمی سوزه ، ولی میشه قضیه میزان و.... )
شما یعنی رفتی پول نقد دادی ولی حاتی وجود دارد که بانک نتونه پول شما رو پس بده.
خب؟ بانک مسئول مواظبت از پول شماست ؟ اگر اینطوره نباید سود بده باید از شما حق الزحمه نگهداری پول بگیره.
در بحث هاستینگ هم همینه ، اگر کسی بیاد مثلا سرور 128 گیگ رم بگیره ، بیاد تقسیم کنه 128 تا هاست با یک گیگ رم ، چقدر باید بگیره؟ 1 گیگ رم یعنی هیچی برای خیلی از سایتها. سروری که ماهانه مثلا 1 میلیون تومن هزینه داره شما خودتون تقسیم کنید که باید از کاربر چقدر بگیره تا خرج خود سرور در بیاد؟
تازه مگه قراره هاستینگ خرج خود سرور رو در بیاره فقط؟ الان کمیته امداد هم بخشی از پولی که شما میندازید تو صندوق صدقات رو به عنوان هزینه برمیداره ، بعد چرا شرکت تجاری نباید سود بکنه؟ اگر بخواد سود کنه از پرداخت و به صورت مساوی هم منابع تقسیم کنه باید خیلی هزینه کنه وب مستر که نمی کنه چون فکر می کنه سرور خوب ، رایگانه !
طبق تجربه خیلی از مشتریان مصرف خیلی خیلی کمی دارند و بعضی ها خیلی زیاد. اینجاست که هاستینگ باید مدیریت بکنه. مثلا در همون سرور 128 گیگ رم همین الان خیلی از هاستینگ هایی که اسمشون برده میشه و معروفه ، بالای 600-700 اکانت هاست می کنند ... که کاربر تکون میخوره سایتش ساسپند میشه.
ولی همین سرور به راحتی برای حدود 200 تا 250 سایت با بازدید متوسط و نسبتا بالا میتونه استفاده بشه در شرایطی که همیشه 30-40 درصد از ظرفیت سرور آزاد باشه که به موارد مختلف بستگی داره.
اینطوری نمیشه گفت که هاستینگ وقتی داره ظرفیت میفروشه باید خالی کنه اون مقدار رو . مثل بانکی که لزوما پول شما رو نگه نمیداره و اون رو به چند نفر وام میده یا سرمایه گذاری می کنه و....
اینها رو برای افرادی توضیح دادم که اصولا به گفته حضرت علی : نگاه می کنند که چه گفته می شود نه اینکه چه کسی می گوید .... که دشمنی عجیبی با ... دارند ...
جناب این دزدی هست طرف به من میگه یک گیگ رم داره یا واقعا دارد یا ندارد.
حالا بحث جذاب پول:
سرور با رم 32 گیگ را من گرفتم ماهی 200 و خورده ای (از هاستینگ ایرانی با پشتیبانی و...) به هر نفر بخوام یک گیگ بدم هر نفر ماهی 10 تومن میشه 320 هزار تومن ماهی پس میصرفه مگر 50% سود کم باشه.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
پس این میشه فریب در معامله. چرا؟ چون اونوقت شما حق نداری بگی فلان قدر رم و فلان قدر سی پی یو در اختیارت میزارم. باید بگی درمواقع اوج میتونم تا انقدر پشتیبانی کنم برای مدت محدود میدونی همه از 100درصد هاست نه مینونن استفاده کنن نه ممکنه همه کاربرا این کارو کنن ولی هاست باید امادگی داشته باشه مثل بانک که میگی همه نمیرن بگن پولمو بده ولی هر کی رفت همون لحضه میدن درسته؟ در ضمن بحث بانک متفاوته چون در واقع من ازت مقدار مشخصی فضا رم و سی پی یو اجاره میکنم درسته؟ پس همون قدر هم میتونم مصرف کنم. اگه گرونه و نمیصرفه با این الفاظ که اینقدر رم و سی پی یو در اختیار قرار میدیم ملت و گول نزنن هاستینگا.
حرف شما درسته و هاستینگ باید عدد گفته شده رو به شما ارائه بده و بیشتر صحبتم رو این بود هاستینگ نه میتونه و نه اینکار رو می کنه که بگه یک گیگ از رم رو برای شمای یوزر کنار گذاشتم.
اگر هاستینگی گفته یک گیگ رم میدم و شما با 512 مگ مسدود شدی یا هر اتفاق دیگه قطعا فریب در معامله است و شما طبق قانون صنفی میتونید شکایت کنید.
ولی شما اگر خودتون تشریف بیارید هاستینگ بزنید متوجه میشید که نمیشه اینطوری که شما میگید کار کرد. یک نرمال و قوانین و قاعده جهانی و بین المللی داره که همه رعایت می کنند. میدونن که میتونن مثلا 1.5 برابر ظرفیت سرور هاست بفروشن و با همین مقدار مثلا 30 درصد ظرفیت سرور همیشه آزاد باشه.
همین عدد 15 درصد برای بانکها ، یک قاعده و قانون جهانی هست مربوط به بانک های ما نیست. یعنی تقریبا امکان نداره ( مگر در موارد خاص که بحثش نیست و اصلا در این قاعده قرار نمیگیره ) بیش از 15 درصد مشتریان باهم به بانک مراجعه کنند. حالا شما با نگاه مشتری میگید نه این فریب در معامله است یا دزدی پول منه من میخوام پولم در شعبه مثلا ولیعصر بانک ملت باشه و بانک ملت حق نداره بفرسته یه شعبه دیگه که بهش به 10 نفر وام بدن !
هاست هم به شما باید 1 گیگ رم بده ولی لزوما موظف نیست این رو برای شما کنار بگذاره. مثلا با کلودلینوکس و و امثالهم باید مدیریت کنه.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
جناب این دزدی هست طرف به من میگه یک گیگ رم داره یا واقعا دارد یا ندارد.
حالا بحث جذاب پول:
سرور با رم 32 گیگ را من گرفتم ماهی 200 و خورده ای (از هاستینگ ایرانی با پشتیبانی و...) به هر نفر بخوام یک گیگ بدم هر نفر ماهی 10 تومن میشه 320 هزار تومن ماهی پس میصرفه مگر 50% سود کم باشه.
همه که اینکاره نیستند دوست عزیز مثل شما.
بعضی ها نمی فهمند و گران میخرند.

بالا