برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
نه خیلی کمه حداقل روزی 1 ترا باید داشته باشی
حالا شاید بار روزی 500 گیگ هم بشه کاری کرد
بله اما سایت فیلم و این چیزا نیست که دانلود بالا داشته باشه،
فعلا 500 گیگ فایل دارم، کلا یک سرور یک ترا کارم رو راه میندازه. (مثل سایت های فیلم 20-30 ترا فایل ندارم که روزی 1-2 ترا دانلود داشته باشم)

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
دوستان یه سوال , فرض که قصد خرید قالب وردپرس رو داریم , قالب مورد نظر هم در سطح وب فارسی با قیمت مختلف هست,
چطور بفهمیم که کدومشون درست و استاندارد فارسی سازی و راست چین شده و مشکلی نداره ؟
صرفا از روی ارزون یا گرون بودن نمیشه تشخیص داد

گرافیکی در چه مقوله ؟

از روی دمو هاشون مقایسه کنید
یک راه دیگه هم هست نسخه انگلیسی رو رایگان دانلود کنید و از روی دمو های فارسی فایل rtl رو بردارید و بزارید روی نسخه انگلیسی و هزینه هم نکنید :دی

گرافیکی منظور ابزار های فتوشاپ و اینها

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
فعلا 500 گیگ فایل دارم، کلا یک سرور یک ترا کارم رو راه میندازه. (مثل سایت های فیلم 20-30 ترا فایل ندارم که روزی 1-2 ترا دانلود داشته باشم)
خوب همکاری نمی کنن با کم یدونه سرور مجازی 1 ترا بگیر کانفیگ کن ارزون در میاد هاست هم 250 تومن بشه فکر کنم حدودا

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,251
یک راه دیگه هم هست نسخه انگلیسی رو رایگان دانلود کنید و از روی دمو های فارسی فایل rtl رو بردارید و بزارید روی نسخه انگلیسی و هزینه هم نکنید :دی

فقط با یه فایل سی اس اس کافیه؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
فقط با یه فایل سی اس اس کافیه؟

اصل کاری همون css هست البته فایل زبان هم هست اگر کسی قسمت ادمین فارسی نخواد سمت کاربر چیز خاصی نداره ... (خود وبسمتر یه دست روش بکشه درست میشه یه poedite میخواد 4 تا کلمه رو فارسی کنی ...)
کسانی که قالب رو فارسی کردن میفروشن دمو ها و ادمین و اینها رو هم فارسی کردن ولی مشکل اون کپی رایتی یا لایسنس هست که میزارن و معمولا وبمستر ها دوست ندارن
محصولات ایرانی که خود طرف زحمت کشیده طراحی کرده کپی رایت حقش هست ولی اینکه فقط فارسی کرده اجرت کارشو باید بگیره که میگیره دیگه برای کپی رایت حقی نداره

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,711

فکر کردم ویدئی میخوای, فتوشاپ سراغ ندارم

خدا رو شکر الان اکثر قالب ها rtl ساپورت هستن , فقط ترجمه نیاز هست که اونم اکثرا با poedit حل میشه
البته من این ترفند برداشتن css rtl از نسخه های دمو فارسی تست کردم ولی اکثرا جواب نداده ! حالا نمیدونم ایراد کار از من بوده یا از اون طرف !

پس فقط از روی مقایسه دمو باید خودم تشخیص بدم کدوم مناسب تره

آره ولی خوب فایل زبان بیشتر برای ادمین هست و ادمین انگلیسی هم باشه اکیه :دی
اره بخش یوزر بیشترش ترجمه شده هست مگه اینگه پلاگین خاصی استفاده کرده باشه که ترجمه شده نباشه

اصل کاری همون css هست البته فایل زبان هم هست اگر کسی قسمت ادمین فارسی نخواد سمت کاربر چیز خاصی نداره ... (خود وبسمتر یه دست روش بکشه درست میشه یه poedite میخواد 4 تا کلمه رو فارسی کنی ...)
کسانی که قالب رو فارسی کردن میفروشن دمو ها و ادمین و اینها رو هم فارسی کردن ولی مشکل اون کپی رایتی یا لایسنس هست که میزارن و معمولا وبمستر ها دوست ندارن
محصولات ایرانی که خود طرف زحمت کشیده طراحی کرده کپی رایت حقش هست ولی اینکه فقط فارسی کرده اجرت کارشو باید بگیره که میگیره دیگه برای کپی رایت حقی نداره

فقط یه چیزی هست که زیاد برخورد کردم و نمیدونم علتش چیه , مثلا قالب انگلیسی رو دانلود کردم که rtl ساپورت هست و دمو rtl ــش کاملا اوکی هست البته به زبان عربی
ولی وقتی دانلود میکنم رو زبان فارسی کاملا راست چین نمیشه ! درصورتیکه دمو زبان عربی که راست چین هست تو دمو کاملا درست هست !
نمیدونم این فرقی بخاطر فارسی و عربی بودن هست یا بخاطر ریپ شدن قالب !

قالب زیاد دیدم که فرانت هم کلی ترجمه داره. خیلیا رشته های ادمین رو داخل فایل های php تعریف میکنن، اصلا با فایل po ترجمه نمیشه
البته برای قالب های پیچیده اینطور هست، قالب های وبلاگی زیاد ترجمه لازم ندارن
حالت دیگه هم هست , مثلا قالب newspaper وردپرس که خیلی هم معروف و پرفروش هست , کلا فایل های زبانش روی سرور شرکت سازنده هست !
از داخل پنل یه قسمت معادل سازی داره که میتونی دستی ترجمه ها رو وارد کنی و ارسال کنی برای سرور

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
قالب زیاد دیدم که فرانت هم کلی ترجمه داره. خیلیا رشته های ادمین رو داخل فایل های php تعریف میکنن، اصلا با فایل po ترجمه نمیشه
البته برای قالب های پیچیده اینطور هست، قالب های وبلاگی زیاد ترجمه لازم ندارن

متن های قالب ها معمولا سمت کاربرش داینامیک هست مثل منو ها و ابزارک ها که متن و از ادمین عوض میکنن ولی افزونه ها رشته ها مستقیم هست و ترجمه نمیشه با فایل ...
پ ن : دارم زور میزنم بگم فایل ترجمه نمیخواد :دی

فقط یه چیزی هست که زیاد برخورد کردم و نمیدونم علتش چیه , مثلا قالب انگلیسی رو دانلود کردم که rtl ساپورت هست و دمو rtl ــش کاملا اوکی هست البته به زبان عربی
ولی وقتی دانلود میکنم رو زبان فارسی کاملا راست چین نمیشه ! درصورتیکه دمو زبان عربی که راست چین هست تو دمو کاملا درست هست !
نمیدونم این فرقی بخاطر فارسی و عربی بودن هست یا بخاطر ریپ شدن قالب !

زبان سایت رو بزار روی العربیه (تنظیمات >عمومی,زبان سایت) و تست بگیر که عین دمو میشه یا نه
اگر نشد یعنی اینکه rtl درست لود نمیشه ,برای درست کردنش rtl رو مستقیم توی هدر بعد از style.css بزارید که لود بشه

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
دوستان کسی می دونه با چه vppn می شه با ip روسیه تو steam ثبت نام کرد؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,039
بعضی از سایت ها مثل موزیک ، فیلم ، کتاب و... مطلب انبوه از کجا میارن؟ تمام این ها رو که نویسنده قرار نمیده ، برای فیلم یه اسکریپت هست اطلاعات فیلم ها رو خودکار دریافت میکنه . بقیه چی کار میکنن؟

####

نظرتون درمورد پاور گرین کارکرده چیه؟ اینقدر گرون شده که نمیشه هیچی خرید :(:mad::mad:

###

چطور بفهمم که پاور چند وات برای سیستم مناسبه؟ یا فرقی نداره؟ مثلا 300 وات یا 700 وات چه فرقی به حال سیستم داره و چطور تشخیص بدیم چه مقدار نیاز داره؟

Last edited:

logofun

Registered User
لایک‌ها
1,115
اگر امکانش هست مشخصات سایتی که میخوای میزبانی فایلش رو اسپانسری بگیری برای من بفرست ، صحبت میکنم برات

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,251
بعضی از سایت ها مثل موزیک ، فیلم ، کتاب و... مطلب انبوه از کجا میارن؟ تمام این ها رو که نویسنده قرار نمیده ، برای فیلم یه اسکریپت هست اطلاعات فیلم ها رو خودکار دریافت میکنه . بقیه چی کار میکنن؟

####

نظرتون درمورد پاور گرین کارکرده چیه؟ اینقدر گرون شده که نمیشه هیچی خرید :(:mad::mad:

###

چطور بفهمم که پاور چند وات برای سیستم مناسبه؟ یا فرقی نداره؟ مثلا 300 وات یا 700 وات چه فرقی به حال سیستم داره و چطور تشخیص بدیم چه مقدار نیاز داره؟
کارت گرافیک حرفه یی.. پردازنده حرفه یی.. کولر پردازنده.. اینا پر مصرفن و برق مجزا از پاور میگیرن..
اگه اینا رو نداری همون 300 و 380 کافیه

nsboss

Registered User
لایک‌ها
49

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,711
دوستان کسی می دونه با چه vppn می شه با ip روسیه تو steam ثبت نام کرد؟
یه دوره یه ترفند در اومده بود که با آی پی روسیه تلگرام از فیلترینگ در میاد GreenNet رو توصیه میکردن چون آی پی روسیه داشت
البته نسخه ویندوز فکر کنم نداره و فقط اپ گوشی داره
lXhfM3YB8ZRDAmq0ZfNezkdS4K0i2yX7_2837mqKrGHV8sgXkx29K_WRdh3yklrw=s180

dChkYfUeFkJlmLtqyTMGTvs74WsTKLa5hDk3Hl_1vc_meG3m3cCGU_kkcFH_RL-reQ=w720-h310

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
یه شیلتر شکن خوب ویندوزی معرفی میکنید

nino1

Registered User
لایک‌ها
87
اقا کسی نویسنده انگلیسی سراغ داره؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,039
هدر امنیتی یعنی چی؟
really-simple-ssl.com/new-security-headers-for-really-simple-ssl-pro-coming-up

####

افزونه Really Simple SSL غیر فعال کردم کل قالب و شکل سایت بهم ریخت! ریدایرکت اس اس ال با یه کد اچ تی اکسس هم کفایت میکنه پس این افزونه اگه حذف بشه چرا کل سایت رو خراب میکنه؟

یه ریکوئست هست که مکانش اینجاست
path: /ajax/libs/jquery/1.12.4/jquery.min.js
ولی همچین پوشه و فایلی داخل هاست وجود نداره
با یه افزونه که کد ها رو پیدا میکنه تونستم بفهمم مشکل دقیقا از کجا و کدوم افزونه هست
ولی در حالت عادی این پوشه و فایلی که وجود نداره خود افزونه که نمیتونه پهان کنه ، یعنی هاستینگ نشون نمیده؟

Last edited:
بالا