برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,099
دلم برا دانشگاه تنگ شده
کاش تا قبل از ابان و آذر که میخوام برم یه طوری بشه دانشگاه ها باز بشه
تا حالا فکر کردی این آدم بعد از دانشگاه چی میشه؟
نه
هر چی که میخواد بشه!

ما اینجا ازت نکات مفید یاد گرفتیم که استفاده میشه، ولی بقیه همینطورن؟! یه کتاب معرفی میکنن کل دانشگاه جزوه و کاغذ باطله
تو کار رو بلدی ولی اونا فقط تظاهر میکنن که میفهمن! در واقعیت هیچی بلد نیستن بجز حرف زدن و کاغذ باطله... بیشتر وقت ها میدیدم تخصص دانشجو از استاد بیشتره

از دانشگاه متنفرم
معلم میدونه درسی که میده بجز حقوق برای خودش چی دیگه ای نداره
استاد میدونه این کار فایده ای برای زندگی اون طرف نداره
من با رتبه کنکور 717 وقتی چهار سال بعد از دانشگوه اومدم بیرون نتیجه ای بجز سربازی نداشت!
وقتی دو سال از سگدونی پادگان اومدم بیرون نتیجه بجز بیکاری نداشت
الان میبینم دیپلم هم سن خودم کارمند بانکه منم برای کارگری کارخونه شاید بتونم کار پیدا کنم!
دیگه دنبال کار نرفتم برای خودم کار میکنم از صد سال دانشگوه مفیدتره
معلم ها و استاد های دانشگاه مهره های اصلی هستن
اگر معلم نباشه دانشگاه خالی میشه پادگان خالی میشه
عمر من دیگه برنمیگرده دیگه هم قابل جبران نیست، تو این سن باید از صفر شروع کنم.
چهار سال یه نفر رو علاف کنی با چند تا درس عمومی، واحد و چرندیات!
من رشتم حسابداری بود، هیچ کدوم از چرندیاتی که توی مدرسه و دانشگوه درس دادن توی واقعیت و بازار کار نبود، نمیدونم برنامه نوسی چطوریه ولی هر برنامه نویس حرفه ای که میشنایم هیچ کدوم از دانشگاه برنامه نویس نشدن هیچ استادی هیچ معلمی بدرد کار و زندگیشون نخورده بود
معلم برای خودش و فامیلش شغل درست کرده نه برای ما، معلمی که دلسوز بود، استادی که استاد بود صداش رو خفه کردن که این چرخه ادامه پیدا کنه...

خانواده سنتی اگر وجود نداشت، معلم بیکار میشد باید بجای ما میرفت کارگری!

درسته که من خودم باید دنبال همه چیز باشم، ولی من نمیدونستم بعدش چی میشه، اون معلم اون استاد دانشگاه میدونست چیزی که درس میده با واقعیت با بازار کار کاملا متفاوته، چرا نگفت؟ میدونست مثل دستمال کاغدی از ما استفاده میکنن و میندازن بیرون ولی حرف نزد چون داره حقوقش رو میگیره، دلش خوشه به حقوق و بیمه! ولی نمیدونه این توی جامعه چه عواقعبی داره...

طرف میومد دو تا تخته رو سیاه میکرد بهش میگفتم خب حالا این توی کجای زندگی ما اصلا کجای این رشته تحصیلی کاربرد داره من اینو کجا باید استفاده کنم ربطش به من چیه؟ کتاب رو نشونم میداد میگفت واحد درسیت اینه! جوابش همین بود!
یاد این جمله افتادم:
صدر اعظم ناصر الدین شاه دستور داد برای رفع کمبود آب ده رشته قنات به سمت قبله حفر شود!! آب پیدا نشد لج کرد دستور داد ده رشته قنات پشت به قبله حفر شود! بازم کوفت هم پیدا نشد!! یه روز میره سر چاه به مقنی میگه چیزی پیدا کردی؟؟ یارو از اون ته دادمیزنه یکی نیست به این بگه اینجا آب نداره!! آقاسی هم از اون بالا داد میزنه اگه واسه اون آب نداره واسه تو که نون داره!! قضیه همینه!! اگه واسه مردم فایده ای نداره واسه اونا نون داره اونم چه نونی!!!
صنعت پرسود تحصیلات! دانشگاه همینه؟!
از بچگی بین نر ها بودیم تا الان . حالم از هر چی اجتماعه بهم میخوره . اولین و بزرگترین دشمن خود خانواده هست مگرنه دولت کسی رو نمیگیره ببره پادگان ، مدرسه و دانشگاه و سربازی که یک درصد هم فایده ای تو این زندگی ندارن بجز اتلاف عمر گران مایه

بنیاد خانواده را هدف بگیرید و دیگر هیچ

Last edited:

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
ببین من اینو قبول دارم دانشگاه های ما مشکل زیاد دارن اما یه سیستم معیوب بهتر از هیچه.
تو توی دانشگاه میتونی با هم کلاسی ها و آدمای مثل خودت دوست بشی،توجه کردی جامعه ای تی ایران همه همدیگه رو میشناسن؟ ناشناس بینشون نیست،اینا همه از دانشگاه ها با هم آشنا شدن، یا با هم دوستن یا دوست مشترک دارن.
خیلی از ایده ها طرح ها و پروژه هایی که میبینی از دانشگاه استارت خورده خیلی از تیم ها و گروه ها تو دانشگاه ها شکل گرفتن
فارغ از درس،خود محیط دانشگاه برای شخص و آینده ی شغلی شخص خیلی مهمه.
اما از لحاظ علمی و درسی،کلا دانشگاه مثل دبیرستان نیست که همه چی رو مو به مو بهت بگه،مسیر رو برات مشخص می‌کنه،پایه رو بهت آموزش میده ادامه ی مسیر با خودته،بخوای به همون دانشگاه اکتفا کنی معلومه هیچی نمیشی.بحث ایران هم نیست همه جای دنیا همینه بجز رشته هایی مثل پزشکی و علوم تجربی،دانشگاه فقط نقش road map رو برات داره،به ذهنت مسیر میده باعث میشه بدونی دنبال چی بری.
مثلا مهندسی نرم افزار تقریبا ۱۴۵ واحده که ۸۵ تاش تخصصی و پایه اس
مبانی کامپیوتر و برنامه سازی-ریاضیات گسسته-ساختمان گسسته-برنامه سازی پیشرفته-زبان ماشین و اسمبلی-ساختمان داده-زبان تخصصی-مدار الکتریکی و مدار منطقی- ریاضیات مهندسی-معماری کامپیوتر-طراحی الگوریتم-سیستم عامل-شبکه-طراحی کامپایلر-پایگاه داده و .... که همشونم بشدت مهمن.
ولی قبلا هم گفتم اینا کافی نیست.
وقتی مثلا مبانی کامپیوتر و برنامه سازی رو شروع کردی و به C مسلط شدی دیگه خودت باید بری دنبال یادگیری یه زبانی مثل پایتون یا جاوا،وقتی برنامه سازی پیشرفته رو شروع کردی و تو دانشگاه با سی پلاس پلاس oop رو یاد گرفتی دیگه خودت باید بری دنبال یادگیری ood و ooa و فریمورک ها، دانشگاه اینارو بهت درس نمی‌ده،وقتی تو دانشگاه ساختمان گسسته رو شروع کردی خودت باید بری رمزنگاری و الگوریتم های رمزنگاری رو یاد بگیری دانشگاه اینارو بهت درس نمی‌ده،وقتی ساختمان داده رو یاد گرفتی خودت باید بری Redis و الگوریتم های ردیس رو یاد بگیری،وقتی سیستم عامل رو شروع کردی خودت باید بری لینوکس یاد بگیری و هزار و یه مبحث و تکنولوژی دیگه که خودت باید با دانش پایه ای که تو دانشگاه بدست آوردی بری دنبالشون تا بشی مهندس نرم افزار.حالا ماهایی که تا دکترا خوندیم که بماند چند واحد دیگه اضافه بر اینا پاس کردیم.
پس خیلی وقتا مشکل از دانشگاه نیست از دانشجوئه.
و البته همه اینایی که من گفتم مربوط به دانشگاه های درست حسابی مثل دانشگاه تهران و تربیت مدرس و شریف و شهید بهشتی و خواجه نصیر و ایناس نه فلان دانشگاه غیر انتفاعی واحد علی آباد علیا.
پس بنظر من طرف باید بعد از دیپلم وارد دانشگاه بشه،حالا اگر دید خیلی هوش سرشاری داره و محیط دانشگاه و اساتید حریف سوالات و علم و خواسته هاش نمیشن و بقول معروف استعدادش داره حیف و میل میشه بره برا اپلای

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,420
تا حالا فکر کردی این آدم بعد از دانشگاه چی میشه؟
نه
هر چی که میخواد بشه!

ما اینجا ازت نکات مفید یاد گرفتیم که استفاده میشه، ولی بقیه همینطورن؟! یه کتاب معرفی میکنن کل دانشگاه جزوه و کاغذ باطله
تو کار رو بلدی ولی اونا فقط تظاهر میکنن که میفهمن! در واقعیت هیچی بلد نیستن بجز حرف زدن و کاغذ باطله... بیشتر وقت ها میدیدم تخصص دانشجو از استاد بیشتره

از دانشگاه متنفرم
معلم میدونه درسی که میده بجز حقوق برای خودش چی دیگه ای نداره
استاد میدونه این کار فایده ای برای زندگی اون طرف نداره
من با رتبه کنکور 717 وقتی چهار سال بعد از دانشگوه اومدم بیرون نتیجه ای بجز سربازی نداشت!
وقتی دو سال از سگدونی پادگان اومدم بیرون نتیجه بجز بیکاری نداشت
الان میبینم دیپلم هم سن خودم کارمند بانکه منم برای کارگری کارخونه شاید بتونم کار پیدا کنم!
دیگه دنبال کار نرفتم برای خودم کار میکنم از صد سال دانشگوه مفیدتره
معلم ها و استاد های دانشگاه مهره های اصلی هستن
اگر معلم نباشه دانشگاه خالی میشه پادگان خالی میشه
عمر من دیگه برنمیگرده دیگه هم قابل جبران نیست، تو این سن باید از صفر شروع کنم.
چهار سال یه نفر رو علاف کنی با چند تا درس عمومی، واحد و چرندیات!
من رشتم حسابداری بود، هیچ کدوم از چرندیاتی که توی مدرسه و دانشگوه درس دادن توی واقعیت و بازار کار نبود، نمیدونم برنامه نوسی چطوریه ولی هر برنامه نویس حرفه ای که میشنایم هیچ کدوم از دانشگاه برنامه نویس نشدن هیچ استادی هیچ معلمی بدرد کار و زندگیشون نخورده بود
معلم برای خودش و فامیلش شغل درست کرده نه برای ما، معلمی که دلسوز بود، استادی که استاد بود صداش رو خفه کردن که این چرخه ادامه پیدا کنه...

خانواده سنتی اگر وجود نداشت، معلم بیکار میشد باید بجای ما میرفت کارگری!

درسته که من خودم باید دنبال همه چیز باشم، ولی من نمیدونستم بعدش چی میشه، اون معلم اون استاد دانشگاه میدونست چیزی که درس میده با واقعیت با بازار کار کاملا متفاوته، چرا نگفت؟ میدونست مثل دستمال کاغدی از ما استفاده میکنن و میندازن بیرون ولی حرف نزد چون داره حقوقش رو میگیره، دلش خوشه به حقوق و بیمه! ولی نمیدونه این توی جامعه چه عواقعبی داره...

طرف میومد دو تا تخته رو سیاه میکرد بهش میگفتم خب حالا این توی کجای زندگی ما اصلا کجای این رشته تحصیلی کاربرد داره من اینو کجا باید استفاده کنم ربطش به من چیه؟ کتاب رو نشونم میداد میگفت واحد درسیت اینه! جوابش همین بود!
یاد این جمله افتادم:

صنعت پرسود تحصیلات! دانشگاه همینه؟!

دقیقا شما محصولی هستی که این سیستم میخواد
کشور های پیشرفته رو ببین آموزش و پرورششون قوی و کاربردیه
علوم انسانی تو دانشگاه بیشترین ارزش رو داره
اساتید و معلم ها بالاترین وجهه رو دارن

جایی که ارزش درس و دانشگاه بیاد پایین و مراکز جهل و خرافه پرستی ارزش بگیرن نتیجش میشن جوونای سرخورده ما

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
چه سایتیه؟
283.gif
نمیدونم ولی ایده خوبیه :D

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
این جامعه کلاه بردار و فیشنگ کار های ایران خیلی عجیبن کانال عمومی دارن گروه دارن تبادل اطلاعات میکنن. به شکل یه بیزنس حرفه ای نگا میکنن بهش
یکی چند روزه اینجا پیدا شده هی لپ تاپ میزاره برای فروش منم گزارش میکنم و اخطار میدم نخرین امروز با یوزر جدید اومده فحش داده مدیرا چرا نمیزارن کارمونو بکنیم هیچکی پیام نداده برای این لپ تاپ خودش اعتراف میکنه ها کلاه برداره.

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
اقا من میخوام بدم یو ای یه اپلیکیشن که کلا 8 تا صفحه داره رو باز طراحی کنن و یکی برای من این قیمت رو فرستاده که فقط دومین مورد یعنی 1.5 رو احساس می کنم میخواد بچپونه؟ درسته؟

ui.png

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
امروز سرکلاس یکی از بچه ها میگفت کاش سی شارپ هم مثل پایتون نوت بوک داشت متن جزوه رو داخلش مینوشتیم کد رو هم همونجا مینوشتیم همونجا هم اجرا میکردیم خروجی رو میدیدیم نمودار و اینا هم داشت دیگه لازم نبود ویژوال استودیو رو باز کنیم مدام ازاین پنجره به اون پنجره کنیم
خلاصه تصمیم گرفتیم یه حرکتی بزنیم و نتیجه شد این:

2021-09-02_155627.jpg

خیلیم خوب اجرا میکنه حتی پکیج های nuget هم روش نصب میشه برا داده کاوی و اسکرپینگ پکیج مخصوص داره

2021-09-02_162736.jpg

چندتا از بچه های این تاپیک مشغول یادگیری سی شارپ بودن گفتم بذارم بدونن همچین کاری هم میشه کرد ممکنه به دردشون بخوره
رو ژوپیتر نوت بوک مک سی و سی پلاس پلاس هم اجرا کردیم ولی رو ویندوز رو تست نکردم

فایل های ضمیمه

• 2021-09-02_161218.jpg
    2021-09-02_161218.jpg
    40.3 KB · نمایش ها: 8
Last edited:

meysam0211

Registered User
لایک‌ها
426
سلام
راهی وجود داره مطالبی که در ربات منتشر میشه، مستقیما بره توی یه کانال!
من ربات رو اکی کردم و مطالب رو میگیره، ولی نمیدونم چطور میشه که این مطالب رو بگیره و منتشر کنه تو کانال..

امین 212

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
عذر خواهی میکنم اگر سوالم یکم نامربوطه
ولی به تازگی عضو شدم
بنده در بحث (خدمات تخصصی شبکه های اجتماعی هر نوع شبکه ای حتی سایت و هر تعداد و از هر کشوری که مدنظر داشته باشید و همچنین تولید محتوا به صورت حرفه ای و خدمات هاست و دامین و مشاوره تخصصی استارت کسب وکار اینترنتی و ارائه ایده و ساخت فروشگاه های همکاری در فروش با بیش از 100000قلم جنس) فعالیت میکنم
میخواستم بدونم که کجا میتونم خدمات و تخصص هارو اعلام کنم که اگه دوستان مایل بودند کمکشون کنم

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
تو کلادفلر طرف میاد منابع مشخصی برای هر اکانت مشخص میکنه بعد الان پیام دادن مصرف سی پی یو باید زیر 40 درصد باشه !!!

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
دوستان کسی از پیشگامان وب هاست داشته؟
یه سایت وردپرسی رو باز کردم قالب سنگین هم بود ولی خیلی سریع اومد بالا، پشتیبانی و آپتایمش چطوره؟
والا سایتش که طراحیش به زمان دیال اپ برمیگرده

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
دوستان کسی از پیشگامان وب هاست داشته؟
یه سایت وردپرسی رو باز کردم قالب سنگین هم بود ولی خیلی سریع اومد بالا، پشتیبانی و آپتایمش چطوره؟
اینا فک کنم ریسلر میهن وب هاست بودن الان رو نمی دونم

در کل چندان جالب نیست احساس می کنم رو هواست (1 سال پیش استفاده کردم خوب بود)

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
هاست ابری میزبانفا چطوره؟
اونم خیلی بد.برای چه کاری میخوای؟ بازدیدت و بودجت و ... اینارو بگو بشه کمک کرد
هاستینگی هست که همزمان ایران و یه کشور دیگه مثل آلمان و آمریکا سایت رو هاست کنه؟ اصلا داریم همچین چیزی؟
think.gif
چرا سی دی ان نمیزنی؟ این ایران گند زده توش

قدیما lyrahosting اینطوری بود ولی ایران نداشت و چند تا کشور دیگه ... این چیزی که میخوای رو باید پول اضافه بدی اونم نه هر هاستینگی xD

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
برا یه سایت جدید
الان هاست آلمان دارم جدیدا کند شده بدون قندشکن
هاست داخلی هم بگیرم گوگل دسترسی درست حسابی نداره ارورای مختلف میده مطمئنم
cdn فقط فایل‌های استاتیک رو اونجوری که میخوام هندل میکنه درخواست های کش نشده باز میرن سمت هاست. بعد گزینه ایرانی درست حسابی نداریم یه دونه آروان کلوده که بدتر سایتو کند میکنه
خیلی حساس نشو (شروع کار) اگه بوجت زیاد برو به سمت wpx که سرعتش عالیه و پشتیبانی هم عالی تر ولی خب مولتی نیست

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
این کار مباحث پیچیده و گرونی داره که یه پراکسی سرور وسطش داشته باشی بر اساس منطقه ویزیتور فوروارد بشه به دو سرور دیگه ولی اگر یه راه حل ساده میخوای میتونی از couldflare استفاده کنی و توی پیجت کشورو چک کنی $_SERVER["HTTP_CF_IPCOUNTRY"] و دستی فوروارد کنی چون دیتابیس هایی که از کشورا وجود دارن رایگاناشون آپدیت نیستن.
ادیت:‌برای اینکه $_SERVER["HTTP_CF_IPCOUNTRY"] رو بگیری باید توی cloudflare گزینه مربوطشو فعال کنی. خود cloudflare یه لود بالانسم داره نمیدونم پولیه یا رایگان اگر رایگانه میتونی همین کارو انجام بدی باهاشت

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
اصلا کلادفلر دیگه نباید استفاده کرد برای یوزر ایرانی مگه اینکه مجبور باشی

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
میخوام با تبلیغات شروع کنم هاست پایین باشه بودجه تبلیغاتی هدر میره. هاست داخلی خوب سراغ داری؟ cPanel / NVMe / Litespeed با منابع مشخص
به نظر من به ترتیب اینا بهترین نسبت به بقیه از لحاظ سرعت و پشتیبانی (هاست نگار یکم شیش میزنه بعضی مواقع)

هاست دی ال
سون هاست
هاست نگار

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
باز با این کار یه پراکسی میاد وسط، پراکسی ایران باشه سرعت کراول موتور جستجو میاد پایین. خارج باشه ممکنه یوزر ایرانی دسترسی بهش نداشته باشه

دنبال یه چیزیم که تو سطح DNS اینکارو کنه. GeoDNS احتمالا اونیه که دنبالشم. که سرچ کردم فقط HostDL داره اونم سایت تازه تاسیس قبول نمیکنه
اونطوری باید بری دنبال مباحث geo based load balance همون یه سرور پراکسی که ستاپ میشه برای تقسیم ترافیک بر اساس منطقه..

بالا