برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
اونقدر آشغاله که یه دونه اسپم هم نتونستم بزنم، دیگه بیخیالش شدم
meme20.gif

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
تو ویندوز آدم مسایل عجیب غریبی میبینه بعضی وقتا
یه کیبورد جدید خریدم وصل کردم به پی سی
از اونروز مدام بلو اسکرین میداد که من اصلا فکرشو نمیکردم ربطی به کیبورد داشته باشه،گفتم شاید مایع خنک کننده سطحش اومده پایین سیستم داغ میکنه یا ویروسی برنامه ای چیزی ریسورس میکشه.
بعد از ساعت ها سرچ و ازمون و خطا تو یکی از فروم های المانی یه پست دیدم که طرف گفته بود visual c++ 2005 رو از روی ویندوز پاک کنید سیستم رو ریبوت کنید بعد ویندوز اپدیت رو باز کنید ویندوز شروع میکنه به نصب مجدد c++ 2005 بعد مشکل کیبورد جدید یا ویندوز حل میشه.
اینکارو کردم و مشکل حل شد:(
یه بار دیگه ام به مشکل کارت شبکه برخوردم که یکی گفته بود مشکل از رزولوشن مانیتوره!! با یه مانیتور دیگه تست کردم دیدم مشکل کارت شبکه ام حل شد

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
دوستان سون هاست از نظر منابع و سرویس دهی چطوره ؟ مخصوصا منابع بازدیدم رفته بالا هاست فعلی جواب نمیده

Last edited:

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
اقا یه سوال

چون هاست های دانلود ایران به یوزر خارجی سرویس نمیدن.میشه یک قند شکن با ای پی ایران برای سایت ساخت که یوزرا ای پی ایران شناخته بشن و مشکلی پیش نیاد؟

دوستان سون هاست از نظر منابع و سرویس دهی چطوره ؟ مخصوصا منابع بازدیدم رفته بالا هاست فعلی جواب نمیده
برای من که تا به امروز خوب بوده فقط این چند روز یکم دیر جواب میدن نمیودنم داستان چیه

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
اقا یه سوال

چون هاست های دانلود ایران به یوزر خارجی سرویس نمیدن.میشه یک قند شکن با ای پی ایران برای سایت ساخت که یوزرا ای پی ایران شناخته بشن و مشکلی پیش نیاد؟

برای من که تا به امروز خوب بوده فقط این چند روز یکم دیر جواب میدن نمیودنم داستان چیه
طرف کاری نداره که ببینه یوزر ایرانی یا بین الممل
میبینه ترافیک بین المللش داره زیاد مصرف میشه
میگه آقا بفرما برو

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
طرف کاری نداره که ببینه یوزر ایرانی یا بین الممل
میبینه ترافیک بین المللش داره زیاد مصرف میشه
میگه آقا بفرما برو
راهی به ذهنت نمیرسه که هزینه رو کاهش داد؟ چون اینطوری باید حداقل ماهی 400 دلار بدم

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
راهی به ذهنت نمیرسه که هزینه رو کاهش داد؟ چون اینطوری باید حداقل ماهی 400 دلار بدم
یه سرور از جای ارزون مثل هتزنر بخر
بعد یه سرور مجازی هلند از Serverius با منابع متوسط بگیر reverse proxy کن بعنوان cdn
مشکل کپی رایت هم پیش نمیاد
البته اگر دانلودت زیاد باشه، هزینه پهنای باند هلند ممکنه زیاد بشه. منابع سرور cdn هم احتمالا باید زیاد بشه. باید آمار قیمت هارو بگیری ببینی بصرفه میشه یا نه
جاهایی مثل روسیه هم سرور وارز میدن

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
یه سرور از جای ارزون مثل هتزنر بخر
بعد یه سرور مجازی هلند از Serverius با منابع متوسط بگیر reverse proxy کن بعنوان cdn
مشکل کپی رایت هم پیش نمیاد
البته اگر دانلودت زیاد باشه، هزینه پهنای باند هلند ممکنه زیاد بشه. منابع سرور cdn هم احتمالا باید زیاد بشه. باید آمار قیمت هارو بگیری ببینی بصرفه میشه یا نه
جاهایی مثل روسیه هم سرور وارز میدن
خیلی ممنون

دانلود شاید روزی ۱ الی ۴ ترابایت. الان ریورس رو چطور باید انجام داد آموزشی هست براش؟

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
تو ویندوز آدم مسایل عجیب غریبی میبینه بعضی وقتا
یه کیبورد جدید خریدم وصل کردم به پی سی
از اونروز مدام بلو اسکرین میداد که من اصلا فکرشو نمیکردم ربطی به کیبورد داشته باشه،گفتم شاید مایع خنک کننده سطحش اومده پایین سیستم داغ میکنه یا ویروسی برنامه ای چیزی ریسورس میکشه.
بعد از ساعت ها سرچ و ازمون و خطا تو یکی از فروم های المانی یه پست دیدم که طرف گفته بود visual c++ 2005 رو از روی ویندوز پاک کنید سیستم رو ریبوت کنید بعد ویندوز اپدیت رو باز کنید ویندوز شروع میکنه به نصب مجدد c++ 2005 بعد مشکل کیبورد جدید یا ویندوز حل میشه.
اینکارو کردم و مشکل حل شد:(
یه بار دیگه ام به مشکل کارت شبکه برخوردم که یکی گفته بود مشکل از رزولوشن مانیتوره!! با یه مانیتور دیگه تست کردم دیدم مشکل کارت شبکه ام حل شد

شما تجربه کار با مک داری؟ مهاجرت از ویندوز به مک عاقلانست ؟
من بخاطر چیپ جدیدش میخوام مک بوک بگیرم تو نت هر چی سرچ کردم اطلاعات درستی نتونستم گیر بیارم

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
یوتیوب پر اطلاعاته
مک بوک m1 قابل مقایسه نیست با لپ‌تاپ‌های ویندوزی
از نظر داغ نشدن و باتری و پرفورمنس
فقط آخرین مدل سی‌پی‌یو رایزن لپ‌تاپی تو بعضی برنامه‌ها ازش بهتره. اونم مصرف برق و داغ شدنش چند برابر m1 هست

پ.ن: مک‌بوک‌های ۱۴ و ۱۶ اینچ m1x به زودی میان احتمال زیاد ۱۰ هسته (۸ تا performance و ۲ تا energy efficient)
m1 تعداد هسته‌هاش 4 تا performance و ۴ تا energy efficient هست

توی یوتیوب کل ویدیو های مرتبطتو دیدم بنچمارکاش که خفن بود ولی حرفا ضد و نقیض بود یکی میگفت مهاجرت کنید یکی میگف نه :/

meysam0211

Registered User
لایک‌ها
412
فروم ساز دیسکورس داره همه جا رو میگیره، حتی بعضی ها زنفرو کنار گذاشتن discourse گذاشتن!!
رایگان نیست، با یه ظاهر ساده، حتی دسته بندی هم نداره همه تاپیک ها پشت سرهم!!
برعکسش vBulletin داره منقرض میشه!
سلام
فکر نمیکنم کسی از زنفورو بره رو این سیستم! اگر رفته سراغ داری؟
دیدمش زیاد مال نیست زنفور چیز دیگه س...

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,100
دوستان، من تونستم برای سه روز یه آیپی استاتیک رو اسپم کنم روی گوگل که هر بار کسی سرچ کرد کپچای گوگل براش بیاد حتی وقتی لاگین جیمیل هست
ولی فقط سه روز تونستم توی این حالت نگهش دارم، یه جا هستم که آیپی ثابت دارم و بقیه هم استفاده میکنن، میخوام بدون خراب کردن دسترسی شبکه نتونن راحت روی گوگل سرچ کنن
چی کار باید کنم یه آیپی برای طولانی مدت اسپم بمونه؟! به جایی باید گزارش بدم؟
سرچ کردم ip spam report ولی بجای ریپورت، سایت های checker میاد!
میتونم هر سه روز یه بار اسپم کنم ولی زمان میبره اینم آیپی ثابت هست حیفه نتونم دائم اسپمش کنم :p

####

فروم ساز دیسکورس داره همه جا رو میگیره، حتی بعضی ها زنفرو کنار گذاشتن discourse گذاشتن!!
رایگان نیست، با یه ظاهر ساده، حتی دسته بندی هم نداره همه تاپیک ها پشت سرهم!!
برعکسش vBulletin داره منقرض میشه!
مشاهده پیوست 1259067

این هم آمار فروم های ایرانی، 60 درصد از vBulletin استفاده میکنن!
مشاهده پیوست 1259068
vBulletin نال شده

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
شما تجربه کار با مک داری؟ مهاجرت از ویندوز به مک عاقلانست ؟
من بخاطر چیپ جدیدش میخوام مک بوک بگیرم تو نت هر چی سرچ کردم اطلاعات درستی نتونستم گیر بیارم
من از بچگی با مک بزرگ شدم لینوکس و ویندوز گزینه های دوم و سومم بودن همیشه.
مک بوک ها شاید گرون باشن اما در نهایت از بقیه گزینه ها به صرفه ترن.شما یه سیستم اصطلاحا ویندوزی اگر بخری چهار پنج سال یکبار باید عوضش کنی یا ارتقا بدی اما یه مک میخری دوازده سیزده سال یا بیشتر بی مشکل برات کار می‌کنه نه هنگی میبینی نه کندی ای نه مشکلی نه چیزی و مرتب هم آپدیت میگیری.
در حالی‌که الان ویندوز ۱۱ روی پردازنده‌های نسل ششم هم دیگه کار نمیکنه و مجبورت می‌کنه ارتقا بدی.
از لحاظ نرم افزاری هم مک به انعطاف پذیری و شلوغی ویندوز نیست و خیلی بهت اجازه ی شخصی سازی و کاستومایز کردن نمی‌ده اما اکوسیستم و نظم خاص خودشو داره که وقتی بهش عادت کنی دیگه نمیتونی ازش دل بکنی و همه نیاز هات هم جوابگو هست و برای کارهای اداری و برنامه‌نویسی و و طراحی و مهندسی بهترین گزینه اس برنامه های عمومیش مثل آفیس و فتوشاپ و پریمیر و IDE ها و ... هم که با ویندوز یکیه.
در نهایت همه اش بستگی به عادت ها داره اکثر مردم چون از ابتدا با ویندوز کار کردن و با ویندوز بزرگ شدن سختشونه ازش دل بکنن و سعی میکنن همه چیز رو با اون مقایسه کنن.
بنظر من تجربه ی خوبیه که اینبار مک بوک بخری.ضرر نمیکنی و خیالت راحته وسیله ی با کیفیتی خریدی که حالا حالا ها از بابتش خیالت راحته

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
خیلی ممنون

دانلود شاید روزی ۱ الی ۴ ترابایت. الان ریورس رو چطور باید انجام داد آموزشی هست براش؟
زیاده. احتمالا همونطور که سعید گفت نصرفه
تو گوگل بزن nginx reverse proxy، آموزش گذاشتن. راحته
این novinvps از این دیتاسنتر سرور مجازی میفروشه:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
گوگل چقد تخ*می شده جدیدا به زور ایندکس میکنه :|
منم قشنگ کچل کرده
----
از اونطرف اسپانسر های بی شرف که از روی شکم قیمت پایین میدن.
جدیدا خیلی دارن اذیت میکنن و حق وبمستر رو میخورن. تقریبا انحصاری شده و هیچ رقیبی هم ندارن. هرچی بخوان قیمت میدن

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
این عکس یعنی چی؟ از کنسول گوگله .
تو سایتم 250 تا پست دارم ولی گوگل فقط 20 تاشو در نتایج نشون میده

000.png

بالا