برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

meysam0211

Registered User
لایک‌ها
406

SaRaa*_*

Registered User
لایک‌ها
50
ده سال دیگه هم به من بگن پارس پک عوض شده باور نمی کنم. همیشه همون پارس پکه سابقه بدون 1% تغیر
اگه قبلا منابع کم میاورد . تا آخرش همینه حتی اگر بهترین هاستش رو بگیرید...

فرض کن من هاست و دامنه بزنم و مثلا کلمه طراحی سایت کرج رو بیارم بالا
این مشکلات رو پیش رو دارم حتی اگر قوی ترین سئو رو اجرا کرده باشم
  • طراح سایت و محتوا نویس و گرافیست از کجا بیارم؟ که متعهد باشن کار رو بدون مشکل تحویل بدن
  • من چطوری با طراح سایت و... همکاری کنم، چه قراردادی با چه متنی و چطوری...
  • چطوری با مشتری سر و کله بزنم؟ چه قراردادی براش بنویسم چه متنی و...
  • مردم عقلشون به چشمشونه. ای نماد لازمه . شرکت داشتن لازمه. اعتماد سازی به همیناست...
  • و کلی مشکلات پیش رو دیگه... بخصوص کار های حقوقی
طرف هیچی بلد نیست ولی چون شرکته چون ای نماد داره چون کار های حقوقی و قرارداد نوشتن خوب بلده و چند تا نیرو کنارش هست. کار رو همین میگیره نه من

چند وقت پیش یکی بهم گفت سایتش رو بگیرم پشتیبانی کنم گفتم وقت ندارم. با خودم گفتم خب کار همین بود، پول و پروژه همین بود. و پرید رفت . فرقی نداره از سئو من رو پیدا کنه یا جای دیگه. وقتی سایت بیارم بالا یه حجم زیادی کار میریزه سرم. با اینا چی کار کنم؟
پس بدون برنامه و پلن هیچ کاری نمیشه کرد. مگرنه من مشکلی برای سئو ندارم
ولی کی بیاد کار کنه؟ اعتماد سازی با مشتری و...

سواد و تخصص مهم نیست! باید گرگِ بازار باشی
سلام
برای مایی که میخوایم یه کار کوچیک داشته باشیم و شرکت نزنیم، یه سری دردسرا هست ولی این معنیش این نیست که اونی که شرکت بزرگتر داره، دردسر نداره. اونم باید کلی پرسنل داشته باشه، برای مشتریای بزرگ، باید دفتر جای خوب بگیره، سایت قوی داشته باشه و کلی پول خرج ویترین کار خودش کنه. عوضش با مشتریای بزرگ سر و کله میزنه و پروژه های خوبی میگیره که البته هزینه های حاشیه ای زیاد داره و شاید دریافتی خودش در آخر اونقدری که به نظر بیاد، نباشه. ازون طرفم قطعا استرس بیشتری داره و دردسر بیشتری داره و شاید هر کسی حوصله این داستانارو نداشته باشه.
حالا ما که شرکت بزرگ نمیخوایم بزنیم، دلیل نمیشه کلا کارو کنسل کنیم یا به کارمون رسمیت ندیم. میتونیم یه شرکت کوچیک تر بزنیم و پروژه های کوچیکتر بگیریم. اول آخر مجبور میشیم برای اینکه داخل این مارکت بمویم و حذف نشیم، یه جوری حالا یا با دفتر فیزیکی یه گوشه شهر یا یه سایت متوسط یا یه نیمچه تیم دورکار خودی نشون بدیم. حالا کارای حقوقیش و قرارداد نوشتنو بلد نیستیم، یه هزینه میکنیم با یه وکیل صحبت میکنیم یا سرچ میکنیم. بالاخره اینم مثل قراردادای دیگست.
ولی تیم داشتن خیلی مهمه. چون کارفرمایی که کلا از سایت سردر نمیاره چه میدونه محتوا چیه، سئو چیه، طراح سایت چیه؟ اون میخواد یه هزینه بده، بعد از چند ماه سایت آماده تحویل بگیره. برای تیم جمع کردنم آخر مجبورید شروع کنید با آدمای مختلف کار کنید و از بینشون بهترینارو نگه دارید.
فقط اینکه الان بازار عوض شده از بعد از کرونا آدمای بیشتری اومدن تو این مارکت و این هم میتونه خوب باشه و هم بد. الان شرایط عوض شده. اگه ماهم خودمونو تغییر ندیم، ضرر میکنیم.

من خودم چند ساله میخوام یه سایت یا پیچ برای کارم بزنم تا پروژه خوب بگیرم. واقعا اگه 3-4 تا کارفرمای خوب و منصف داشته باشم که بدون واسطه با خودم کار کنند، برای کافیه. اگه بیشتر پروژه بگیرم، میتونم با چندتا از همکارامم پروژه بدم و بابت هماهنگیش باز یه درامدی داشته باشم. ولی همین سایت زدنو چند ساله پشت گوش میندازم الانم رسیدم به اینجا که باید از کسی که تازه یه ساله اومده تو این کار، پروژه بگیرم. که خیلیم اصرار داره سرچ کردن تو گوگل و استفاده از گوگل ترنسلیتو بهم آموزش بده :rolleyes:

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
  • طراح سایت و محتوا نویس و گرافیست از کجا بیارم؟ که متعهد باشن کار رو بدون مشکل تحویل بدن
  • من چطوری با طراح سایت و... همکاری کنم، چه قراردادی با چه متنی و چطوری...
  • چطوری با مشتری سر و کله بزنم؟ چه قراردادی براش بنویسم چه متنی و...
  • مردم عقلشون به چشمشونه. ای نماد لازمه . شرکت داشتن لازمه. اعتماد سازی به همیناست...
  • و کلی مشکلات پیش رو دیگه... بخصوص کار های حقوقی
دقیقا پیدا کردن همیناست که کارو سخت میکنه .
از همه مهم تر کار باید حتما حضوری باشه .دورکاری همانا و از زیر کار در رفتن همان....(پس یه مکان میخوایم برای محل کار اگرم اجاره باشه که فقط ضرر میدی)
همه ی این کارهارم بخوای تک نفره انجام بدی مغزت منفجر میشه و اصلا پروژت کامل نمیشه.....

من خودم میخواستم سایت بگردونم دیدم بخوام 5 نفر جمع کنم دور خودم سایت بچرخونیم با کلی سرمایه که نهایت ماهی 100 تومن گیرمون بیاد؟که اونم هزاران اما و اگر و مشکلات داره پس گفتم وب بدرد من نمیخوره وقتمو ببرم جای دیگه بیشتر ازش درآمد میکشم بیرون.

SaRaa*_*

Registered User
لایک‌ها
50
دقیقا پیدا کردن همیناست که کارو سخت میکنه .
از همه مهم تر کار باید حتما حضوری باشه .دورکاری همانا و از زیر کار در رفتن همان....(پس یه مکان میخوایم برای محل کار اگرم اجاره باشه که فقط ضرر میدی)
همه ی این کارهارم بخوای تک نفره انجام بدی مغزت منفجر میشه و اصلا پروژت کامل نمیشه.....

من خودم میخواستم سایت بگردونم دیدم بخوام 5 نفر جمع کنم دور خودم سایت بچرخونیم با کلی سرمایه که نهایت ماهی 100 تومن گیرمون بیاد؟که اونم هزاران اما و اگر و مشکلات داره پس گفتم وب بدرد من نمیخوره وقتمو ببرم جای دیگه بیشتر ازش درآمد میکشم بیرون.
اخه کار حضوری یکم هزینه رو زیاد میکنه. البته میشه جای ارزون پیدا کرد و مثلا ماهی یه تومن اجاره داد. ولی خب ملک خوب و جای خوب شهر نمیشه. بعدم اینکه یکم به نظرم به دورکاری بدبین هستید. چونکه به ادمش ربط داره واقعا. من خودم دیگه خوب فهمیدم که اگه کارمو خوب انجام بدم کارفرمایی که کلا تو این کاره، بعدا برای یه پروژه دیگم میاد دنبالم اگرم بد انجام بدم، دیگه برای همیشه دورمو خط میکشه. واسه همین سعی میکنم درست کار کنم اگرم ایرادی گرفت میمونم درستش میکنم.
به نظرم دورکاری پروژه بگیرید ولی این وسط یه نفر دیگم استخدام کنید که روی بقیه نظارت کنه و کیفیت کارارو بررسی کنه و یه جوری دردسرای شما رو کم کنه. از بین سئوکارایی که بهم محتوا دادن، چند نفر همین کارو دارند میکنن. یه نفر حالت منشی یه بخشی از کاراشونو انجام میده. بعدم هر کسی واقعا خوب نبود، جایگزینش کنید. بالاخره تو این کارم ادم حرفه ای و غیر حرفه ای وجود داره.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
@SaRaa*_*
یه نکته که تو هیچ کدوم از بحث ها ندیدم که کسی بهش اشاره کنه، اینه که چه مبلغی از درآمد، برای هر فرد مناسبه؟! فقط همه گفتیم، کار گروهی فلان و... کار تکی فلان و... افت بازدید و افت فلان...

در هر کدوم از این بحث ها، باید مشخص کنیم، چه مبلغی از درآمد، منظورمونه!

یه وقت میبینید از نظر یک دانشجو، ماهی 1 میلیون تومان، یک درآمد عالیه و از نظر یک نفر که خودش در دنیای غیرمجازی، شغل اول داره، درآمد 7 میلیون در مجازی، براش ارزش وقت گذاشتن نداره.

کار مجازی، به خودی خود و بدون وابستگی به دنیای واقعی، درحال حاضر، توان زیادی برای درآمدزایی نداره! مثلاً یک فروشگاه اینترنتی که کالا می فروشه، نمیشه جزء مشاغل مجازی به حساب اورد! در واقع اون فروشگاه داره از فضای مجازی، به عنوان یک ابزار استفاده می کنه! همانطور که از دستگاه تلفن، به عنوان یک ابزار برای ارتباط راحت تر استفاده می کنه!

SaRaa*_*

Registered User
لایک‌ها
50
@SaRaa*_*
یه نکته که تو هیچ کدوم از بحث ها ندیدم که کسی بهش اشاره کنه، اینه که چه مبلغی از درآمد، برای هر فرد مناسبه؟! فقط همه گفتیم، کار گروهی فلان و... کار تکی فلان و... افت بازدید و افت فلان...

در هر کدوم از این بحث ها، باید مشخص کنیم، چه مبلغی از درآمد، منظورمونه!

یه وقت میبینید از نظر یک دانشجو، ماهی 1 میلیون تومان، یک درآمد عالیه و از نظر یک نفر که خودش در دنیای غیرمجازی، شغل اول داره، درآمد 7 میلیون در مجازی، براش ارزش وقت گذاشتن نداره.

کار مجازی، به خودی خود و بدون وابستگی به دنیای واقعی، درحال حاضر، توان زیادی برای درآمدزایی نداره! مثلاً یک فروشگاه اینترنتی که کالا می فروشه، نمیشه جزء مشاغل مجازی به حساب اورد! در واقع اون فروشگاه داره از فضای مجازی، به عنوان یک ابزار استفاده می کنه! همانطور که از دستگاه تلفن، به عنوان یک ابزار برای ارتباط راحت تر استفاده می کنه!
منم داشتم فکر میکردم که چه خوب میشه اگه چندتا گروه با هم کار کنند. مثلا یه گروه تولید محتوا با یه گروه سئو با یه گروه طراح سایت. اینطوری هر کس تیم خودشو داره و کار توسط سه تا سرگروه اصلی اداره میشه. هر کدوم اینام سهم خودشونو دارند. سهم هر گروهم باید به نسبت تخصص و انرژی که صرف میکنه، مشخص بشه. اینطوری به نظرم تولید محتوا پایه ای ترین تخصصه و سئو و طراح سایت تخصص های بالاتر حساب میشند.
یه مورد دیگم که هست کار ما مثل خیلی از شغلا پروژه ای هست و حقوق ماهانه نداره. چالش اصلیمونم پروژه خوب گرفتن و مدیریت کردن پروژه ها و رسوندن به موقع هر کدوم از ایناست که در آخر کارفرما راضی باشه.
حالا باید بیایم ببنیم که هر پروژه چقدر وقت و انرژی از هر کدوم از این گروها می گیره و آیا ارزششو داره یا نه. برای اینم هر کس باید تجربشو بگه. مثلا بگید یه کارفرما با یه شغل معمولی وقتی میخواد برای کارش سایت راه اندازی کنه، چندتا مقاله لازم داره تا سایتو به طرف تحویل بدید تا منم بگم اون تعداد مقاله با چقدر هزینه و چقدر زمان آماده میشه. همینو برای طراحی سایت و سئو هم حساب کنید و بعد ببینید که اگه پروژه از کارفرماهای معمولی بگیریم، ارزششو داره یا نه.

در جواب به این جمله ام به نظرم فضای مجازی الان نسبت به سال های قبل پتانسل بیشتری برای درامد زایی داره ولی شکلش عوض شده مثلا با وجود سوشیال مدیا، دیگه درامد از سایت خیلی کم شده. یا از وقتی فروش اینترنتی بین مردم جا افتاده، بهتره هر سایت یه فروشگاهم داشته باشه. یا الان خیلی از شغلا هستند که دوست دارند یه سایتم داشته باشند و توی فضای مجازیم حضور داشته باشند. خب این یعنی فرصت کاری برای امثال ما. کلا یه سری تغییرا هست که باید خودمونو بهشون برسونیم به نظرم. ولی کلا از کار مجازی نباید ناامید شد.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
منم همین نظر رو دارم پشتیبانی زود جواب میده اما چرت!انگار سوادی نداره هیچ دانشی نداره!
من برای یکی از دوستان میخواستم تکست رکورد بسازم و وبمستر تولز تایید کنم. دیدم گزینه مدیریت dns در دایرکت ادمینش نیست
بعد تیکت زدم که آقا این گزینه نیست. این کد مورد نظر هست. ممنون میشم خودتون ست کنید.
دیدم اپراتور اومده میگه توی پنل برو فلان جا بزن.
بعد یه مقدار اضافه داشت. گفتم شما که لطف کردی جواب دادی خودت هم میزدی دیگه!!
دیدم گفت منتظر باش تا اوکی کنم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
Last edited:

Lost1

Registered User
لایک‌ها
80
یه سوال ...
حالا که اینترنت آزاد برای ایرانی ها از ت*حریم خارج شده میتونیم از سایت های تبلیغ دهنده خارجی استفاده کنیم؟

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
یه سوال ...
حالا که اینترنت آزاد برای ایرانی ها از ت*حریم خارج شده میتونیم از سایت های تبلیغ دهنده خارجی استفاده کنیم؟
خیر خدمات مربوط به اینترنت معاف شده.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,050
میگن برای استفاده از استارلینک نیازی به تجهیزات نیست..چون گوگل داره به عنوان واسطه همکاری میکنه..
هرکی آموزش کاربردی ازش پیدا کرد اطلاع بده..

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
میگن برای استفاده از استارلینک نیازی به تجهیزات نیست..چون گوگل داره به عنوان واسطه همکاری میکنه..
هرکی آموزش کاربردی ازش پیدا کرد اطلاع بده..
این چرتو کی گفته؟
شما خودت الان داری با تجهیزات پیام مینویسی!!
یه توضیحی درباره اینترنت بدم بقیه هم استفاده کنن
اینترنت نوعی شبکه انتقال اطلاعات جهانی هست روش انتقال اطلاعاتش هم میتونه از طریق کابل یا دستگاه ارسال امواج باشه که این ها به کل شبکه جهانی متصل میشوند/شما از هر جایی خدمات اینترنت گرفته باشید اون باید به یه پایگاه مرکزی وصل بشه و ازون جا با کل جهان ارتباط برقرار کنه (اسم این پایگاه در ایران زیر ساخت هست ولی ایلان ماسک میخواد از طریق ماهواره ها با پایگاه های اصلی ارتباط برقرار کنه و از پایگاه ایرانی استفاده نمیکنه (کنترل پایگاه های اینترنتی یا زیر ساخت اینترنتی بدست دولت کشور ها هست)

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
🔺 بازی کلش فیلتر شد!

🔹دیجیاتو نوشت: کلش آو کلنز، یکی از محبوب ترین بازی‌ها میان گیمرهای ایرانی، از شب گذشته در دسترس نیست.

بالا