برگزیده های پرشین تولز

220 رمان از 1001 کتابی که قبل از مردن باید خواند!

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
پدرام خان ما هر چقدر میگیم اینجا یه تشکر بزارین ، نمیزارن . دی

منم قسمتی از غرور و تعصب رو خونده بودم که به نظرم جالب میومد . واسه همین پرسیدم ببینم همه ی کاراش در همین حده که جواب نه بود . :eek:
تنکس :)

ببخشيدمن دربحثتون دخالت ميكنم ولي تا همه ي آثارآستين رو نخونيد نميشه درموردش قضاوت كرد قبول دارم غرور توتعصب بهترين اثر آستينه .آثاري مثل اما يا عقل واحساس هم قشنگه ولي چون حالت زنونه اي داره ممكنه خيلي از آقايون خوششون نياددر مورد آثاري مثل ترغيب يا منفسيلد پارك بايد بگم به نظر من ازاما خيلي بهتراند اما اشكالاتي توشون هست كه اگه اونا نبود ميشد حتي در رديف غرور وتصب قرارشون داد ولي در كل واقعا زيباهستندبه نظرمن شخصيت هاي ترغيب خيلي عالي شخصيت پردازي شدند البته نه همشون مثلا صحنه ي تصادف لوييزا يه جورايي سرهمبندي شده بودمنفسيلد پارك هم يه جورايي بابقيه ي آثار استين فرق داره واتفا قا حتما مطابق ميل شخصيت هاي داستان اتفاق نميفته ولي شخصيتايي مثل فاني يا ادموند زياد باواقعيت مطابقت ندارند وخيلي دلپذير نيستند استين اثر ديگري هم داره به نام نوثنگر ابي كه براي نقد كتاب داستان او دولفو اثر خانم رادكليف اونو نوشته وبراي اين كه نشون بده دنيا ي واقعي چقدر باخيال اوهام متفاوته داستان جذابي داره ولي اصلا به پاي بقيه ي اثار آستين نميرسه

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
خواهش
beesmiley2.gif
(البته اسمم پدرام نیست :دی)

در مورد کتاب های جین اوستن خیلی ها هم نظر من نیستن. توی اینکه غرور و تعصب بهترین کتابشه تقریبا همه هم نظرن، ولی بقیه رمان هاش از جمله همین عقل و احساس هم علاقه مند زیاد داره. اینو گفتم که فقط روی حساب حرف من دورش رو خط نکشی :دی
TAEL_SmileyCenter_BMC%20%2821%29.gif
نمی دونم چی شد حس کردم اسمت اونه . دی . به هر حال .
ببخشيدمن دربحثتون دخالت ميكنم ولي تا همه ي آثارآستين رو نخونيد نميشه درموردش قضاوت كرد قبول .....
شما پست رو اشتباهی کوت کردین . دی
TAEL_SmileyCenter_BMC%20%289%29.gif

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
ببخشيدمن دربحثتون دخالت ميكنم ولي تا همه ي آثارآستين رو نخونيد نميشه درموردش قضاوت كرد قبول دارم غرور توتعصب بهترين اثر آستينه .آثاري مثل اما يا عقل واحساس هم قشنگه ولي چون حالت زنونه اي داره ممكنه خيلي از آقايون خوششون نياددر مورد آثاري مثل ترغيب يا منفسيلد پارك بايد بگم به نظر من ازاما خيلي بهتراند اما اشكالاتي توشون هست كه اگه اونا نبود ميشد حتي در رديف غرور وتصب قرارشون داد ولي در كل واقعا زيباهستندبه نظرمن شخصيت هاي ترغيب خيلي عالي شخصيت پردازي شدند البته نه همشون مثلا صحنه ي تصادف لوييزا يه جورايي سرهمبندي شده بودمنفسيلد پارك هم يه جورايي بابقيه ي آثار استين فرق داره واتفا قا حتما مطابق ميل شخصيت هاي داستان اتفاق نميفته ولي شخصيتايي مثل فاني يا ادموند زياد باواقعيت مطابقت ندارند وخيلي دلپذير نيستند استين اثر ديگري هم داره به نام نوثنگر ابي كه براي نقد كتاب داستان او دولفو اثر خانم رادكليف اونو نوشته وبراي اين كه نشون بده دنيا ي واقعي چقدر باخيال اوهام متفاوته داستان جذابي داره ولي اصلا به پاي بقيه ي اثار آستين نميرسه

مرسی بابت توضیح. مشتاق شدم منفسيلد پارك رو بخونم ...

TAEL_SmileyCenter_BMC%20%2821%29.gif
نمی دونم چی شد حس کردم اسمت اونه . دی . به هر حال .
:دی

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
من 183 تا از این کتاب ها رو خوندم. به غیر از زمان از دست رفته ی مارسل پروست کتاب زندگی و عقاید آقای تریسترام شندی هم خیلی خوندنش کسل کننده بود
mornincoffee.gif
دلیل استقبال از کتاب های هرمان هسه رو هم هیچ وقت نفهمیدم
puzzledsmile.gif

//

کتاب های زیر هم به نظرم قشنگن و کم مورد توجه قرار گرفتن
invisible.gif

707- ما - یوگنی زامیاتین +
698- خانم دالوی - ویرجینیا وولف
266- زندگی و زمانه مایکل ک - جی.ام. کوتسیا
724- روباه - دی.اچ.لارنس
750- مرگ در ونیز - توماس مان

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
من 183 تا از این کتاب ها رو خوندم. به غیر از زمان از دست رفته ی مارسل پروست کتاب زندگی و عقاید آقای تریسترام شندی هم خیلی خوندنش کسل کننده بود
mornincoffee.gif

البته فضولی نباشه ها ، ولی درسته دوستمون نوشتن 1001 ولی در کل 220 تا اسم کتاب هست . از این 220 تا هم فوقش 184 تاش ترجمه شده . دی . اونوقت شما از 184 تا 183تاش رو خوندین ؟ :D . نمی دونم . احتمالآ شما یا پول سلیمان دارین یا عمر نوح یا کتابخانه ی ملی . :D

StudioArian

Registered User
لایک‌ها
0
فکر نکنم کتاباش خیلی هم بی ارزش باشن . پائولو نویسنده ی مورد علاقه ی من هست . :hmm:
من کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد - پائولو کوئیلو (کاروان) رو خوندم همچین ارزشی نمی بینم ، البته نویسنده رو زیر سوال نمی برم ولی کتاب خیلی ناامید می کنه آدمو ...

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
من کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد - پائولو کوئیلو (کاروان) رو خوندم همچین ارزشی نمی بینم ، البته نویسنده رو زیر سوال نمی برم ولی کتاب خیلی ناامید می کنه آدمو ...

قبول دارم . منم نگفتم نوشته هاش شاهکاره ولی آدم رو ترغیب به خوندن کتاب می کنه . باور کن من کتابایی رو خوندم که بعد از خوندنش چندین ماه کتاب دیگه ای نخوندم چون آدم رو زده می کنه ولی وقتی کتابهای پائولو رو می خونم ، بلافاصله سراغ یه کتاب دیگه میرم و به اصطلاح بدن رو گرم نگه می دارم . :D

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
البته فضولی نباشه ها ، ولی درسته دوستمون نوشتن 1001 ولی در کل 220 تا اسم کتاب هست . از این 220 تا هم فوقش 184 تاش ترجمه شده . دی . اونوقت شما از 184 تا 183تاش رو خوندین ؟ :D . نمی دونم . احتمالآ شما یا پول سلیمان دارین یا عمر نوح یا کتابخانه ی ملی . :D
به گزارش کتاب‌نیوز، سایت Amazon لیست 1001 کتابی که باید قبل از مرگ خواند را به پیشنهاد بیش از 20 نفر از منتقدین ادبی‌اش تنظیم کرده است.
آنچه در ادامه می‌آید 220 رمانی است که در این کتاب مرجع وجود داشته و در ایران ترجمه شده است

همون جور که ملاحظه کردید گفته شده از 20 منتقد خواسته شده که 1001 کتاب مورد علاقشون رو ذکر کنند، از این 1001 کتاب 220 جلد ترجمه و منتشر شده. پس اون لیستی که شما در پست اول ملاحظه کردید، همشون ترجمه شدند. کنار اسم نویسنده در پرانتز اسم انتشاراتی که کتاب رو چاپ کرده ذکر شده.

برای مطالعه هم نیازی به عمر نوح و کتابخانه ملی نیست هر چند که تو این چند سال اخیر قیمت کتاب اون قدر رفته بالا که باید در پی پیدا کردن پول های سلیمان بود.

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
همون جور که ملاحظه کردید گفته شده از 20 منتقد خواسته شده که 1001 کتاب مورد علاقشون رو ذکر کنند، از این 1001 کتاب 220 جلد ترجمه و منتشر شده. پس اون لیستی که شما در پست اول ملاحظه کردید، همشون ترجمه شدند. کنار اسم نویسنده در پرانتز اسم انتشاراتی که کتاب رو چاپ کرده ذکر شده.

برای مطالعه هم نیازی به عمر نوح و کتابخانه ملی نیست هر چند که تو این چند سال اخیر قیمت کتاب اون قدر رفته بالا که باید در پی پیدا کردن پول های سلیمان بود.

شما هم اگه پستای بچه ها رو بخونی می بینی که گفتن این کتابا تو بازار یافت نمی شه . من بر اساس اون گفتن که 184 تو بازار پیدا می شه . :D . البته هدف فقط شوخی بود ( البته تا اونجایی که من می دونم شما دیسپلینت خیلی بالاست . :D ) .
به هر حال تو جامعه ای که هیچ کسی حاضر نیست حتی یه کتاب جیبی داشته باشه ، آمار شما فوق العادست . :happy:

ali6731

Registered User
لایک‌ها
40
سلام دوستان عزیز هر کسی که هر کدوم از این کتابارو داره اگه براش زحمتی نیست برام میل کنه
[email protected]

بالا