برگزیده های پرشین تولز

8 آذر 76 کجا بودید؟

mr_samyar

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
35
مسابقه تاریخی ایران- استرالیا را در 8 آذر 76 کجا دیدید و بعد از بازی در کدام منطقه از شهرتان به جشن و شادی پرداختید ؟

234009hp2.jpg

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
یادش بخیر خیلی باحال بود همه تو خونه بودیم بعدشم رفتیم بیرون
من اون موقع سنم کم بود ولی بازی خاطره انگیزی بود...

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
مامان بزرگم خونمون بود.کلی نذر و نیاز کرد تا ایران ببره.یادش بخیر :-D

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
خونه بودم ، تنها چیزی که یادم هستش این بود که یه نفر از خوشحالی سکته کرد :) .. روحش شاد.

صحنه هایی از بازی : 1. گل خداداد عزیزی 2.پاره کردن تور دروازه ی ایران توسط اون تماشگر ِ .... 3.مارک بوسنیج 4.:(

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
نیمه اول تو ترافیک زیاد گیر کرده بودم فقط یادتون باشه بازی فریماش کم بود و سریعتر به نظر می اومد نفله شدیم تا بازی تموم شد.
اما به قول خداداد ببینید فوتبال ما چه وضعی داره که آخرین خاطره خوش ما مربوط به 15 سال پیشه

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
منم خونه بودم وقتی دو تا گل خورد اعصابم خورد شد زدم یه کانال دیگه باورم نمیشد که دو تا زد

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
از بس فوتبال ایران تو این سی سال افتخاری نداشته ملت واسه یه مساوی با استرالیا ورفتن به جام جهانی خودشونو.....

GNOME

Registered User
لایک‌ها
568
گل برای ایران
دوباره روی زمین
دوباره روی زمین
دوباره روی زمین
این فریادهای خیابانی هنوز تو گوشمه
..............................................................
من اون موقع راهنمایی بودم
تو کلاس تلویزیون اورده بودند

mirbest32

Registered User
لایک‌ها
893
من اون موقع احتمال زیاد حموم بودم...5 سال داشتم و زیاد به فوتبال علاقه ای نداشتم!

SABZSEFIDSORKH

Registered User
لایک‌ها
135
خونه بودم و بازی را از اول تا آخرش دیدم همراه خانواده.پشتک زدن عابدزاده رو عشق است....روحیه تیم برگشت:D آخرش هم از خنده داشتم روده بر میشدم که دادرس پشت همه میدوید و نمیتونست از مانع و تبلیغات دور زمین بپره اون طرف...:lol:تازه عابدزاده ودایی پرچم میچرخوندند (البته احمد پرچم رو برعکس گرفته بود) دور افتخار بیاد ماندنی ای میزدندبا همون سرود ورزشکاران دلاوران نام آوران به نام یزدان پیروز باشید.........:blush:
یادش بخیر....حیف اون روزها که طی شدند طی شدند.

aridonald

Registered User
لایک‌ها
2,354
من کلاس چهارم ابتدایی بودم
وقتی گل دومو خوردیم تلوزیونو خاموش کردم رفتم پی کارم دیدم 1 ساعت بعد صدای بوق ماشین میومد تو خیابونمونو ملت داشتن شادی میکردن صعودمون مثل معجزه بود

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
چقدر بچه بودم اون موقع

فقط صدای خیابانی رو یادم میاد

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
قشنگ یادمه
اینایی هم که دوستامون گفتن یادم اومد. مارک بوسنیچ دروازبون استرالیا بود که بعد از گل خداداد عزیزی همینجوری نشسته بود رو زمین دیگه پا نمیشد.
هریکیول هم یکی از بازیکنای مطرحشون بود که خیابانی اسم این هری کیول و مارک بوسنیچو زیاد میگفت، ملکه ی ذهنمون شد.
بعد از گل ایران خیابانی یه جوری هیجان زده شد نمیدونم میکروفون از دستش افتاد یا چی شد وقفه ای در فریاد گـــــــــــــــــل ـش به وجود اومد :دی
بعد فک کنم داور طرفدار استرالیائیا بود 8 دقیقه وقت اضافه گرفت!! قیافش یادمه وختی سوت زد. انگار این شکست خورده ها بود به جان عرمین
ویرا (مربی ایران) کنار زمین داشت سیگار میکشید و یه موقعیت خراب شد و عصبی شد سیگارشو پرت کرد زمین، بعد که ایران گل زد دوباره سیگارشو از رو زمین برداشت :lol:

خیلی خاطره ساز بود. بعدشم که من و بابام با موتور رفتیم تو خیابون ، سر چهارراهمون به شادمانی پرداختیم. دوستای بابامم اومده بودن، چهره ها همه شاد و خندون :) منم تو عالم خودم بودم یدونه میکروفون به شیوه ی خودم درست کرده بودم باهاش شعر میخوندم
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

Last edited:

SABZSEFIDSORKH

Registered User
لایک‌ها
135
قشنگ یادمه
اینایی هم که دوستامون گفتن یادم اومد. مارک بوسنیچ دروازبون استرالیا بود که بعد از گل خداداد عزیزی همینجوری نشسته بود رو زمین دیگه پا نمیشد.
هریکیول هم یکی از بازیکنای مطرحشون بود که خیابانی اسم این هری کیول و مارک بوسنیچو زیاد میگفت، ملکه ی ذهنمون شد.
گل دوم ایران خیابانی یه جوری هیجان زده شد نمیدونم میکروفون از دستش افتاد یا چی شد وقفه ای در فریاد گـــــــــــــــــل ـش به وجود اومد :دی
بعد فک کنم داور طرفدار استرالیائیا بود 8 دقیقه وقت اضافه گرفت!! قیافش یادمه وختی سوت زد. انگار این شکست خورده ها بود به جان عرمین
به نظرم میاد تو همین بازی بود که ویرا (مربی ایران) کنار زمین داشت سیگار میکشید و یه موقعیت خراب شد و عصبی شد سیگارشو پرت کرد زمین، بعد که ایران گل زد دوباره سیگارشو از رو زمین برداشت :lol:

خیلی خاطره ساز بود. بعدشم که من و بابام با موتور رفتیم تو خیابون ، سر چهارراهمون به شادمانی پرداختیم. دوستای بابامم اومده بودن، چهره ها همه شاد و خندون :) منم تو عالم خودم بودم یدونه میکروفون به شیوه ی خودم درست کرده بودم باهاش شعر میخوندم
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

قضیه سیگار وییرا هم جالب بود.بازی رو شبکه 3 دوباره پخش کرد ولی اکثر مردم بیرون بودند.من از دقیقه 10 رسیدم دوباره بازی رو نگاه کردم.ولی همچنان بوق ماشین ها ادامه داشت و واقعاً نمیدونستم چیکار کنم.:rolleyes:

alarm

Registered User
لایک‌ها
105
مدرسه
زنگ ورزش
بازی رو با راديويی که برده بودم گوش ميکرديم

tut

Registered User
لایک‌ها
87
اتفاقاً من اون روزو خیلی خوب به یاد دارم
ساعت حدوداً 13 بعد از ظهر بود که بازی شروع شد و نشسته بودم و با ویدئو پخش زنده رو از تلویزیون ضبط میکردم همیشه این کارو میکردم هم به خاطر علاقم به بازیای تیم ملی هم فکر کنم اون موقع اعتقاد داشتم تو نتیجه گرفتن تیم تأثیر مثبت داره که واقعاً هم داشت !
لحظات حساس بازی رو با ویدئو سعی میکردم ضبط کنم بعد از پایان بازی و صعود تیم ملی ایران به جام جهانی رفتم به آرایشگاه و دقیقاً یادمه که مردم با چند تا ماشین از اینور خیابون بلندی که آرایشگاه توش بود تا اونورش میرفتنو میومدنو بزنو برقص بود و حسابی شلوغ شده بود حتی یادمه آرایشگره که با اون سبیلو قد بلندو لاغرش خیلی هم شبیه علی دایی بود وقتی خواستم از صندلی آرایش بلند شم بهم گقت : یا علی دایی !! :D
خلاصه دوران دوران شیرینی بود و بازیکنای تیم ملی رو مردم واقعاً دوست داشتن و همشون مثل قهرمان بودن تو دل ملت
مثل حالا نبود که هر کی میره تیم ملی تو بازی بعد معلوم نیست راش بدن یا نه ! و ستاره های تکو توکشم بالا 30 سال باشن !
اون موقعها تیم ملی واقعاً دوست داشتنی بود و پوسترشو همه جا میشد دید
آره یادش به خیر واقعاً

M.iphone

Registered User
لایک‌ها
833
اونموقع من 17 سالم بود یادمه بعداز گل دوم ایران تو اون 8 دقیقه اخر چندبار از خونه رفتم بیرون از بس که استرس داشتم ولی بازهم میومدم پای تلوزیون تقریبا 30 دقیقه بعد مردم ریختن تو خیابان ولی واسه بازی ایران امریکا کتونی پوشیده پشت در بودیم تا سوت اخز بازی را زدن پریدیم تو کوچه بعدشم که یه موتور یاماها 100 داشتم رفتم تو خیابان تا اخر شب برگشتم درسته این بازی خاطره انگیز بود ولی خدایی ایران 98 دقیقه به معنای واقعیه کلمه تو قوطی بود

tut

Registered User
لایک‌ها
87
متأسفانه فیلم کامل بازی با گزارش زیبا و به یاد ماندنی جواد خیابانی رو پیدا نکردم ولی فکر میکنم دیدن بازی کامل به روایت خود استرالیاییها و دیدن شادی کامل بازیکنهای ایران و کل مصاحبه هایی که با بچه ها و ویرا و استرالیایی ها انجام دادن و دور افتخار با آهنگ we are the champions که نواخته شد خیلی جالب باشه من که اولین باره از این زاویه بازی رو دیدم و توصیه میکنم بشینیم از اول تا اخر این بازی رو ببینیم اینطوری هم میشه خاطره ها زنده بشه هر چند صدای خیابانی عزیز رو نمیشنویم و یه چیزی تو این بازی کمه ! ولی اونم میتونیم گیر بیاریم عجیبه چرا تو یوتیوب پیدا نمیشه
Australia vs Iran (2:2) WCQ in 1997 - YouTube

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
من 7 ساله ام بود فکر کنم
چیزی زیاد متوجه نشدیم از بازی

بالا