برگزیده های پرشین تولز

8 آذر 76 کجا بودید؟

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
قضیه سیگار وییرا هم جالب بود.بازی رو شبکه 3 دوباره پخش کرد ولی اکثر مردم بیرون بودند.من از دقیقه 10 رسیدم دوباره بازی رو نگاه کردم.ولی همچنان بوق ماشین ها ادامه داشت و واقعاً نمیدونستم چیکار کنم.:rolleyes:
شبکه 3 بازی 3 سری پخش کرد(خیلی جالب بود)
فکرش بکنید 3 سری پخش مجدد بازی(الان شبکه 3 آخر هر بازی فوتبال گلهای بازی مجدد پخش نمی کنه!!! )انقدر وقت و پول براشون مهمه شده فقط(تبلیغات بازرگانی)

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
درود،

من توی ترافیکِ سنگین گیر کرده بودم. وقتی رسیدم خونه، یکی پرید روی دروازه و دروازه رو پاره کرد. حقیقتا زیاد "دوستدارِ فوتبال و این ژانگولر بازی ها و مذخرفات نبودم و نیستم"

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
متأسفانه فیلم کامل بازی با گزارش زیبا و به یاد ماندنی جواد خیابانی رو پیدا نکردم ولی فکر میکنم دیدن بازی کامل به روایت خود استرالیاییها و دیدن شادی کامل بازیکنهای ایران و کل مصاحبه هایی که با بچه ها و ویرا و استرالیایی ها انجام دادن و دور افتخار با آهنگ we are the champions که نواخته شد خیلی جالب باشه من که اولین باره از این زاویه بازی رو دیدم و توصیه میکنم بشینیم از اول تا اخر این بازی رو ببینیم اینطوری هم میشه خاطره ها زنده بشه هر چند صدای خیابانی عزیز رو نمیشنویم و یه چیزی تو این بازی کمه ! ولی اونم میتونیم گیر بیاریم عجیبه چرا تو یوتیوب پیدا نمیشه
Australia vs Iran (2:2) WCQ in 1997 - YouTube
سایت آپارات با گذارش خیابانی خلاصه بازی موجود داره
آپارات

SirMasoud

Registered User
لایک‌ها
239
خاطره ای بس جالب بود
بازی رفت من که دوم راهنمایی بودم مدرسه نوبت بعد از ظهر بودیم چندتا از بچه‌های کلاس رادیو جیبی آورده بودن بازی را گوش کنن یکی هم از خونشون یک رادیوی بزرگ آورده بود. موقع بازی ما کلاس علوم داشتیم معلممون اومد گفت من باید یک مقدار درس بدم آخر کلاس بازی را گوش کنید. خلاصه اون رایو بزرگه را آخرای کلاس روشن کردند ولی نه اون رادیو صدای خوبی داشت و بیست سی نفرم ریخته بودند دورش اصلا صداش نمیومد. منم رفتم ته کلاس و بیخیال بازی شدم و فقط شنیدم ایران گل خورد. زنگ تفریح شد رفتیم تو حیاط مدرسه که ناظممون رادیو را گذاشته بود جلوی بلندگوی حیاط مدرسه اونجا لحظاتی از بازی را به خوبی شنیدم یادش بخیر تو همون لحظات بود که خداداد گل مساوی را زد اولش فکر کردم مهدوی کیا زده بود چون پاس گل را اون داد که وقتی گل به ثمر رسید گزارشگر فقط تا اسم اونو گفته بود. همه بچه ها تو حیاط مدرسه بالا پایین می‌پریدند. بعدم اومدیم خونه و فهیمدیم که همون یک کی مساوی شده.
بازی برگشت خوشبختانه در هفته بعد که ما صبحی شده بودیم انجام می‌گرفت و بعد از ظهر نشستیم پا تلویزون به تماشای بازی. اولش خدایی استرالیا شده بود بارسلونا و مربیشون گفته بود که تو 20 دقیقه اول گلو میزنیم. دقیقه بیست که گذشت گفتم خدا را شکر گل نخوردیم اما 5 دقیقه بعد گل اول را نوش جان کردیم. لا مصب تو اون همه بدبختی نیمه اول عجب تک به تکی را هم مهدی مهدوی کیا نرسید بهش. نیمه دوم که شروع شد بازم استرالیا سر بود و گل دوم را هم به راحتی زدند. وقتی جیمی جامپشون تور را پاره کرد تو این فکر بودم که چه مفت جام جهانی را با این بازی افتضاح داریم از دست میدیم اما خدایش نمی تونستم دل بکنم و بازی را دیگه نبینم. باقری که گل اول را زد تو جمع خانواده گفتم یکی دیگه بزنیم رفتیم جام جهانی و بازی را با هیجان بیشتری دنبال کردم که 5-6 دقیقه بعد اون گل بیاد موندنی را با همکاری مثلث طلایی اون وقت تیم ملی (باقری - دایی و عزیزی) به ثمر رسونیدم. باقی بازی هم که با دلشوره‌ی سرمستانه‌ای طی شد.
یادش واقعا بخیر

bigarasg

Registered User
لایک‌ها
92
یادش بخیر منم اون موقع دوم ابتدایی بودم شیفت صبح هم بودیم، از مدرسه که اومدم بیرون بازی شروع شده بود مدرسه هم نزدیکه خونه بود کل راهو تا خونه دوییدم رسیدم خونه 20 دقیقه از بازی گذشته بود! خیلی حال داد بازی یکی از بهترین بازیهای فوتبالی بود که تو عمرم تماشا کردم!

amione

Registered User
لایک‌ها
30
الان ک از فوتبال حالم بهم می خوره (غیر اینکه بارسلون و رئال بازی کنن اونم چون گل زیاد می زنن چند سالی یه بار می بینم)
اما اون موقع بچه بودم (سوم ابتدایی) و ... مدرسه بودم از کل مدرسه فقط کلاس ما (اونم معلممون فوتبالی بود، خانم رزاقی) رفتیم آزمایشگاه اونجا تو تلویزیون دیدیم آخ ک چه حالی داد زنگ تفرینح اینا هم نشسته بودیم اونجا، بعدشم همه بچه های مدرسه دورمون کرده بودن هر کدوم واسه یه سری بازی رو تعریف می کردیم،
لعنتی چه روزایی بود، علی دایی هنو اون موقع ها بعد گل هواپیما می شد
اونی ک سکته کرد هم یادمه، یه عالمه خبر بود یه بابایی هم گلدون رو پرت کرده بود رو دوو ش و ...

mmousavi

Registered User
لایک‌ها
679
بازی رفت تلویزیون آوردن تو مدرسه همه بچه های مدرسه با هم دیدیم. بازی برگشت تو خونه بودم و مامانم میگفت میخوام نمایش شبکه یک ببینم. نمایش تموم شد زدم شبکه سه دیدم دو تا عقبه. امیدی هم نداشتم اما ... غافل از اینکه بچه ها باغیرت بودن

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
نیمه اول:

استرالیا بازی را هجومی آغاز کرد و با گل دقیقه ۳۲ هری کیول از ایران پیش افتاد. استرالیایی‌ها در تمام نیمه نخست، بر تیم ایران تاختند و موقعیت‌های زیادی داشتند، درحالی که ایران هیچ فرصتی نداشت. در این نیمه علاوه بر گلزنان استرالیا، استن لازاردیس، رابی اسلاتر و آئورو ویدمار صاحب فرصت‌های بیشماری شدند اما احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان و کاپیتان ایران، با درخشش دروازه‌اش را از دریافت گل‌های بیشتر نگهبانی کرد. در یکی از فرصت‌های خطرناک، هری کیول از فاصله بسیار کم، به دروازه خالی ایران شوت زد که مهدی پاشازاده، توپ را به خارج از زمین فرستاد. نیمه نخست با نتیجه یک به صفر به نفع تیم ملی استرالیا پایان یافت. این نتیجه استرالیا را به جام جهانی می‌رساند.

نیمه دوم:

در نیمه دوم با ثبت گلی دیگر برای استرالیا پیتر هور چهره شناخته‌شده استرالیایی که بارها در روند مسابقات مختلف اخلال ایجاد کرده بود وارد زمین شد و تور دروازه ایران را پاره کرد. بازی برای دقایقی متوقف شد. دروازه‌بان تیم ایران احمدرضا عابدزاده برای حفظ روحیه تیم شروع به انجام حرکات نمایشی کرد.
در ادامه، ایران توانست گلی به ثمر برساند و نتیجه بازی ۲ - ۱ به سود استرالیا شد. چند دقیقه بعد خداداد عزیزی موفق شد با پاس علی دایی در موقعیت تک به تک با مارک بوسنیچ قرار بگیرد و دروازه او را باز کند. بازی پس از هشت دقیقه وقت اضافی، با نتیجه ۲ - ۲ به پایان رسید و ایران به عنوان آخرین تیم به جام جهانی فوتبال صعود کرد. پس از بازی، از قول والدیر ویه‌را سرمربی برزیلی تیم ملی فوتبال ایران گفته‌شد:
« من فقط روی نيمكت نشستم و دعا می‌كردم. البته وقتی صعود كرديم، دلم واقعا برای استراليايی‌ها سوخت. چون در آن لحظات می‌دانستم چه غم سنگينی در دل دارند، به ويژه كودكان استراليايی كه می‌گريستند و می‌پنداشتند تيمشان بايد برنده اين بازی می‌شد »
بسیاری از طرفداران استرالیایی این بازی را تلخ‌ترین لحظه در تاریخ ورزش این کشور می‌دانند. گزارشگر استرالیایی بازی پس از پایان بازی آشکارا در پیش چشم بینندگان تلویزیونی گریه کرد و صدای جواد خیابانی گوینده ایرانی مستقر در ورزشگاه نیز خبر از گریه وی می‌داد. بازیکنان تیم ایران آنقدر خوش‌حال بودند که پس از سوت پایان بازی، داور مسابقه (ساندرو پل) را در آغوش گرفتند.

دانلود از لینک مستقیم : حجم 102 مگابایت

منبع:وب سایت میهن دانلود

parial1

Registered User
لایک‌ها
37
پشت کنکور بودم و رزروشن آژانس بودم و در حین نماز عصر بودم که گل دوم رو خوردیم باورکنید اون لحظه دلم شکست
خدائیش اگه اونجوری که اونجا دلم شکست و با خدا کانکت شدم اگه واسه خودم کانکت شده بودم از اولیاءالله بودم:general404:

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
با تی وی سیاه سفید , خانوادگی نگاه میکردیم . یادش بخیر باد

adamebikarr

Registered User
لایک‌ها
455
توی مدرسه بودیم.تعطیلمون کرده بودن توی نمازخونه و با یه تلوزیون زرد که یادم نمیره داشتیم می دیدیم. نیمه اول تمام شد و ایران دو گل خورد.
دیگه وای نسادیم بقیش رو ببینم روحیمون داغون!
اومیدم خونه با داداشم توی یک مدرسه بودیم. دیدیم دایی کوچیکم خونمونه. تا رسیدم نیمه دوم شروع شده بود.
رغبتی نداشتیم بهش. دایم پای تی وی بود گل اول رو که ایران زد داد زود مام پریدیدم پای تی وی و خلاصه عروسی!
گل دوم که دیگه پوکیدیم!
شیراز هستیم. بعد گل با بچه ها هه زدیم رفتیم چمران! ای حال داد.
ماشینا هر کسی رو توی راه می دیدن مجانی سوار میکردن تا چمران و هر جایی که بخوای بری.یادش بخیر...

یه خاطره دیگم بگم:
همون شب که واسه جام جهانی بیرون بودیم. یه دختر همسایه داشتیم (من سوم راهنمایی بودم) آقا ما طالب این شده بودیم از بس خوشکل بود و همیشه حواسم بود جلوش ضایع بازی در نیارم.
اون شب که رفتیم بیرون دیگه آخرای حال به حال تو چمران بود. نشستیم با بچه ها مسخره بازی در آوردن. بوق آورده بودیم می رفتیم جلو ماشینا میگفتیم تو رو خدا از ما بوق بخرید!!!
یهو روموو برگردوندم بعد ی رب ضایع بازی دیدم با ماماانش نشستن کنار بلوار دانشجو و قشنگ نگام میکردن!
کاش آب شده بودم!!! :D

topgun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
تو مدرسه از بلندگوها دیدیم بازیرو...:confused:

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
مدرسه راهنمایی غیر انتفاعی امام واقع در میدان ولیعصر.. یادش بخیر سر کلاس بودیم تعطیل کردن رفتیم نماز خونه... چقدر خندیدیم چه روزی بود
بعد تعطیل شدیم ... ساعت دوازده شب رسیدم خونه !

L7 II

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
تعدا فریمهای بازی کم بود برای همین سرعت بازی زیاد تر از معمول به نظر میرسید و همین استرسو بیشتر کرده بود
وقتی خلاصه بازی رو شب کانال 5 پخش کرد تازه فهمیدیم که همچین بازی تند و سریعی نبوده
نیمه اول کلشو تو ترافیک موندم تا به خونه برسم

roadblock

Registered User
لایک‌ها
41
یادم نمیاد چون فقط 4 سالم بوده البته یه چیزایی از شادی های توی خیابونش یادمه اونم خیلی کم

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,310
اونموقع دوم دبیرستان بودم.فکر میکردیم که مدرسه تعطیل میشه و میریم خونه بازی را می بینیم ولی وقتی دیدیم کلاس ها تعطیل نشد شروع به داد و فریاد کردیم که یهو مدیر با یک شلنگ اومد و محکم به در آهنی کلاس زد.یهو همگی خفه خون گرفتیم گفت دبیرستان تعطیل نمیشه و 5 دقیقه سخنرانی کرد.رفت و همه دمغ بودیم که یهو از توی بلندگو گفتند کلاسها تعطیله ولی بعد از بازی باید بیایید دبیرستان.خوشحال 15 دقیقه تا ایستگاه اتوبوس رفتیم دیدم اصلا پرنده پر نمیزنه.45 دقیقه تا خونمون پیاده راه بود.ظهر گرما رسیدم خونه گفتم بازی چطور بود گفتند افتضاح.نیمه دوم هم که گل ها زده شد و از خوشحالی نعره میزدیم تا رسید به اون وقت های اضافه که قبض روح شدیم تا تمام شد.بعد از بازی رفتم دبیرستان دیدم تعطیله و ملت دارند از خوشحالی میرقصند.

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
اون موقع سوم راهنمایی بودم
روز بازی تو مدرسه بودیم بی انصافا تعطیلمون نکردن بریم خونه بازی رو ببینیم حتی نبردنمون نماز خونه تلویزیون بذارن تو خود مدرسه ببینیم بازی رو و موقع بازی هم سر کلاس بودیم. البته بعضی بچه ها قبل از ظهر خودشونو زدن به مریضی و دل درد و از مدرسه جیم زدن بیرون :D
بعدازظهر که تعطیل شدیم تازه بازی تموم شده بود و تو اتوبان و خیابونا پر شده بود از جمعیت و صدای بوق ماشینا و مردمی که خوشحالی می کردن
وقتی رسیدم خونه ساعت 5 شده بود و تلویزیون داشت دوباره تکرار بازی رو پخش می کرد و نشستم تکرار بازی رو تا اخر دیدم
پخش بازی یه نوع خاصی بود و یادمه فریم های تصویر کم بود
کلا روز خاطره انگیزی بود

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
من 6 سالم بود و اون روز خونه مادربزرگم بودم، یادمه اون یارو تماشاگر استرالیایی اومد تو زمین و تور رو پاره کرد و بعدم گل خداداد عزیزی رو یادمه...اون زمان می گفتن خداداد عزیزی دوای هر مریضی!
بعد بازی رفتیم بیرون و تو حدفاصل میدون رسالت تا پل سیدخندان دور زدیم تمام مردم ریخته بودن تو خیابون.

pirooz85

Registered User
لایک‌ها
347
راهنمایی بودم دم مدیر مدرسمون گرم زود تعطیلمون کرد، زود خودمو رسوندم خونه یادمه بابامم ادارشو پیچونده بود بیاد بازی رو ببینه!
پر استرس ترین بازی که تو عمرم دیدم و قشنگ ترین بازی تیم ایران کل بازی رو ایستاده نگاه کردم چقدر استرس داشتم یادش بخیر! :D

بالا