برگزیده های پرشین تولز

(A610) تشخیص اک بودن دوربین

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
دوست عزيزم . حالا من ميدونم شما چه وضعيتي داري هي دستمال تو دستته و هي پاکش ميکني و گوش ميدي يدفعه صداش عوض نشه . شوخي کردم . ببين اگه صداش خشکه و مثل صداي بد چرخيدن چرخدنده
هستش . ايراد داره ولي اگه صاف هست و زياد تيز نيست مال خود دوربينه .
ارسلان جان حالا نمیشه شکل صداشو بکشی من ببینم چه جوری باید باشه ؟
ولی گزشته از شوخی من دیروز یه مقایسه اس با اون A510 کرد صداش خیلی فرق نداشت بیخودی حساس شده بودم اخه میدونی توی فروشگا انقد صدا زیاده که اصلا صدای اون شنیده نمیشه رو همین حساب وقتی خونه روشنش میکنم چون صدا کمتره خودشو نشون میده ولی در کل باید موقع خرید یه نیم نگاهیم به این صدای حرکت لنز موقع خاموش روشن شدن یا زوم کردن داشته باشیم که به قول شما خشک نباشه :) به هر حال بازم تشکر

--------------------------------------------------------------------------------

سلام دوستان عزیز
tkavosh عزیز دوربینت مبارک باشه
منم - اگه خدا بخواد می خوام یدونه از این A610 ها بخرم
فقط میخوام بدونم که قیمتش آخرش چنده یه وقت گرون بهم ننندازن و بعدشم با چه گارانتی بخرم
بهم گفتن که آفومار باشه بهتره - حالا نمی دونم فرقش با بقیه چیه؟
از راهنماییتون ممنون میشم
payamcity جان سلام دوست عزیز سلامت باشی در مورد قیمتش من مشهدم اینجا دیروز 302 هزار تومن گرفتم با گارانتی افومار البته یه جایه دیگه که به اصطلاح نمایندگی کنون هم هست 330 تومن میگفت!!!
و در ضمن همون موقع از نورنگار(تهران) که پرسیدم گفت 290 هزار تومن با گارانتیه خودشون و در مورد گارانتی هم خیلیا از این افومار دل خوشی ندارن تو فروم عکاس میخوان از دستش شکایت کنن رو همین حساب من خودم رو گارانتی اینا خیلی حساس نبودم و اگه نورنگار اینجا نمایندگی داشت اون 10 تومنم به افومار نمیدادم به هر حال تلفن نورنگار اینه 77516333 زنگ بزن قیمت کن ولی درکل این گارانتیا همشون سر وته یه کرباسن :)

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
tkavosh عزیز خیلی ممنون از راهنماییت
میرم دنبالش تا ببینم چیمیشه

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
بالاخره A610 رو خریدم
به قیمت 290 تومان با گارانتی آفومار از پاساژ ایران تو خیابون ولیعصر
حالا چندتا سوال دارم ار A610 دارها
1- در هنگام زوم کردن فوکوس بهم میریزه و یخورده طول میکشه (البته نه خیلی زیاد) تا فوکوس کنه - این حالت طبیعیه؟
2- به من گفته بودن که ساخت مالزیه ولی وقتی زیرش رو دیدم نوشته بود ساخت چین- می خواستم بدونم مالزی هم داره و برای شماها ساخت کجاست؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
1- اگر از حد طبيعي بيشتر زوم كنيد نميتونه فوكوس كنه . بله.
چطوري خريدين وقتي زيرش رو نگاه نكردين؟

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از fireboy :
1- اگر از حد طبيعي بيشتر زوم كنيد نميتونه فوكوس كنه . بله.
چطوري خريدين وقتي زيرش رو نگاه نكردين؟
سلام
فروشنده بهم گفت که فقط این دوربین رو چین زده
ولی قبلا من شنیده بودم که ساخت مالزیه
البته زیاد حساسیت ندارم فقط میخوام بدونم که مالزی هم این رو زده یا نه

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
براي خاورميانه چيني هستن.

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
منم اول فکر میکردم ساخت مالزی هست یعنی تو سایت shop.ir زده ساخت مالزی !

اما هرچی عکس ازش دیدم نوشته بود made in china

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
به نقل از payamcity :
سلام دوستان
بالاخره A610 رو خریدم
به قیمت 290 تومان با گارانتی آفومار از پاساژ ایران تو خیابون ولیعصر
حالا چندتا سوال دارم ار A610 دارها
1- در هنگام زوم کردن فوکوس بهم میریزه و یخورده طول میکشه (البته نه خیلی زیاد) تا فوکوس کنه - این حالت طبیعیه؟
2- به من گفته بودن که ساخت مالزیه ولی وقتی زیرش رو دیدم نوشته بود ساخت چین- می خواستم بدونم مالزی هم داره و برای شماها ساخت کجاست؟

مبارکه درمورد زوم کردن هم کاملا طبیعیه حتی مدل S2is روکه یه نیم نگا دیدم این زمان بیشتر بود چیزی حدود 2 تا 3 ثانیه طول میکشید که روی هدف فوکوس کنه به نظرم خیلی زیاد بود ولی A610 نسبت به اون خیلی سریعتر روی هدف زوم میکنه
در مورد چینی بودن , مال من هم چینیه و اینطور که فهمیدم تا الان غیر از چینی چیز دیگه ای تو بازار (جهانی )نیست
ولی زیاد مهم نیست که ساخت کجا باشه به قول یکی از دوستان کنون به خاطر هزینه کمتر ساخت این دوربین یا مدلایه دیگه رو در چین مونتاژمیکنه و حتما نظارت خوبی هم روی اون داره تا اعتبارش رو از دست نده و بازار روهم همچنین

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام tkavosh عزیز
از راهنماییت ممنون
لطفا هر چیز جدیدی از طرز کار دوربین کشف کردی به من هم بگو
اگر تاپیک خاصی در رابطه با کار کردن با این دوربین سراغ داری منو با خبر کن
با تشکر پیام

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
به نقل از payamcity :
سلام tkavosh عزیز
از راهنماییت ممنون
لطفا هر چیز جدیدی از طرز کار دوربین کشف کردی به من هم بگو
اگر تاپیک خاصی در رابطه با کار کردن با این دوربین سراغ داری منو با خبر کن
با تشکر پیام

سلام دوست من
خب من چیز خاصی نمیدونم که بخوام بگم چون خیلی تازه کارم ولی در مورد منبع اگر منظور شما امکانات این دوربینه به نظرم مهم نیست که موضوع حتما در مورد A610 باشه چون دوربین های دیجیتال از نظر امکانات عکاسی خیلی شبیه همدیگن و تفاوت های کمی دارن و به نظر من هر منبعی که در مورد دوربین باشه مفید خواهد بود حالا اگر هم شما دقیقا میخواهی بدونی A610 چه امکاناتی داره فکر میکنم اون سی دی دوم همراهش که فایل PDF داره خوب توضیح داده و اگه مثل من مشکل انگلیسی دارین با کمک Babylon یا دیکشنریهای مشابه تا حد زیادی مشکل حله و سر و تهشو در میارین ولی در کل به روی چشم حتما اگه مطلبی خاصی راجع به a610 یا 620 دیدم خبر میکنم
در ضمن من توی سایت canon هم دوربین رو رجیستر کردم یه حجم100 مگابایتی میده برای share عکس و اپلود و از این جور کارا ولی نمیدونم میشه عکسایی که اونجا اپلود میکنیم مثلا توی این فروم برای نمایش ازش استفاده کنیم یا نه؟ گزشته از این یه سری themes و عکسای پس زمینه و.. هم برای دانلود میده و بدک نیست
راستی با دیدن این فایل از panoramic خوشم اومده البته نمیدونم چطوری حالت 3 بعدی بهش دادن احتمالا با Quick time این کارو کردن ولی کلا کار جالبیه

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز
من یه سوالی دارم
دوربین A610 من بعضی وقتها هنگام فکوس کردن( در حالت اتوماتیک ) موضوع رو گم میکنه و فکوس نمیکنه و هر چی سعی میکنم نمیشه و من مجبورم یه بار خاموش و روشنش کنم تا درست بشه . البته بازم بگم این موضوع همیشگی نیست بعضی وقتها اینجوری میشه و چون چند بار تا حالا تکرار شده نگرانم کرده
به نظر شما این ایراد دوربینه ؟ یا اینکه همه A610 ها این مشکل رو دارند؟ و یا اینکه باید کار خاصی انجام بدم که این مشکل پیش نیاد؟
tkavosh عزیز شما این دوربین رو داری آیا تا حالا به این مشکل بر خوردی؟
با تشکر پیام

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از payamcity :
سلام دوستان عزیز
من یه سوالی دارم
دوربین A610 من بعضی وقتها هنگام فکوس کردن( در حالت اتوماتیک ) موضوع رو گم میکنه و فکوس نمیکنه و هر چی سعی میکنم نمیشه و من مجبورم یه بار خاموش و روشنش کنم تا درست بشه . البته بازم بگم این موضوع همیشگی نیست بعضی وقتها اینجوری میشه و چون چند بار تا حالا تکرار شده نگرانم کرده
به نظر شما این ایراد دوربینه ؟ یا اینکه همه A610 ها این مشکل رو دارند؟ و یا اینکه باید کار خاصی انجام بدم که این مشکل پیش نیاد؟
tkavosh عزیز شما این دوربین رو داری آیا تا حالا به این مشکل بر خوردی؟
با تشکر پیام

احتمالا شما از زوم دوربین استفاده میکنی بعد فراموش میکنی که به حالت واید برگردی بعد برای یه عکس خیلی

نزدیک دوربین نمیتونه فوکاس کنه و بعد شما با خاموش و روشن کردن دوربین به حالت اول برمیگردی و مشکلت حل

میشه

امیدوارم مشکلت همین باشه که مشکلی نیست حالا یه بار امتحان کن

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ramin_njf :
احتمالا شما از زوم دوربین استفاده میکنی بعد فراموش میکنی که به حالت واید برگردی بعد برای یه عکس خیلی

نزدیک دوربین نمیتونه فوکاس کنه و بعد شما با خاموش و روشن کردن دوربین به حالت اول برمیگردی و مشکلت حل

میشه

امیدوارم مشکلت همین باشه که مشکلی نیست حالا یه بار امتحان کن

سلام دوست من
نه راستش اینجوری که گفتی نیست
وقتی این حالت پیش میاد تو هیچ حالتی فوکوس نمیکنه حتی در حالت واید هم عمل نمیکنه
حتی تو حالت مایکر و هم گذاشتم نشد درست انگار که رو مایکر نزدم عمل نکرد ولی وقتی خاموش روشن میشه درست میشه
حالا نمیدونم ببرم نمایندگی چطوری بهشون حالی کنم احتمالا وقتی دوربین بره اونجا 1000 بارم امتحانش کنن اونجوری نمیشه ولی منه بد بخت تا بیام بیرون و برسم خونه و بخوام روشنش کنم اونجوری میشه
اگه فکری به نظرتون میرسه بگین
خیلی ممنون از لطفتون

فعلا خدا حافظ

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
payamcity جان منظورتون از فوکوس نکردن چیه ؟یعنی اصلا کادر (مربع) هدف رو نشون نمیده یا اینکه نشون میده و رنگش نارنجیه؟ بعد اینه اگه زوم دیجیتال(یا فقط اپتیکال) داشته باشی باز هم این مشکل هست؟ اگه بتونی دقیق تر بگی که مثلا با هدف های چند متری بیشتر این مشکل بوجود میاد؟ یا اینکه وقتی نمیتونه فوکوس کنه چه علامتی میده مثلا اون دوتا دیود کنار منظره یاب به چه نحوی روشن میشن یا توی LCD چی دیده میشه و با چه رنگی؟ و ایا در مدهای دیگه هم این مشکلو دیدی؟

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tkavosh :
payamcity جان منظورتون از فوکوس نکردن چیه ؟یعنی اصلا کادر (مربع) هدف رو نشون نمیده یا اینکه نشون میده و رنگش نارنجیه؟ بعد اینه اگه زوم دیجیتال(یا فقط اپتیکال) داشته باشی باز هم این مشکل هست؟ اگه بتونی دقیق تر بگی که مثلا با هدف های چند متری بیشتر این مشکل بوجود میاد؟ یا اینکه وقتی نمیتونه فوکوس کنه چه علامتی میده مثلا اون دوتا دیود کنار منظره یاب به چه نحوی روشن میشن یا توی LCD چی دیده میشه و با چه رنگی؟ و ایا در مدهای دیگه هم این مشکلو دیدی؟

سلام tkavosh عزیز
راستش چند روز پیش رفتم پارک جنگلی لویزان و از اون بالا خواستم چند تا عکس با حالت اتوماتیک از تهران بگیرم همین که زوم کردم دیدم تصویرم تار شد و هر چی صبر کردم و دکمه شاتر رو نگه داشتم و تو مد های دیگه رفتم تصویر واضح نشد که نشد . البته وقتی زوم رو برمیگردوندم درست میشد ولی زوم که میکردم تصویر روی LCD تار میشد تا اینکه دوربین رو خاموش و روشن کردم و درست شد و تو نستم عکس بگیرم . غیر از اونم یه بار خواستم با حالت مایکرو عکس بگیرم و این اتفاق برام افتاد و با خاموش روشن شدن درست شد. دیشب کلی با دوربین ور رفتم خوشبختانه اون حالت لعنتی تکرار نشد .
حالا نمیدونم این ایراده یا اینکه .........حالا نمیدونم چه کنم

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست عزيزم اين مشکل شما بخاطر اينه که گذاشتي تو حالت ماکرو و بعد زوم کردي . و بعد چون دوربين رو خاموش و روشن کردي مد ماکرو حذف شده و مشکل حل شده . اينبار امتحان کن با مد ماکرو جواب ميده .

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از phoyo_live :
دوست عزيزم اين مشکل شما بخاطر اينه که گذاشتي تو حالت ماکرو و بعد زوم کردي . و بعد چون دوربين رو خاموش و روشن کردي مد ماکرو حذف شده و مشکل حل شده . اينبار امتحان کن با مد ماکرو جواب ميده .

سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون
راستش حالا حالت مایکرو رو زوم بوده اون یکی که از بالای بلندی پارک جنگلی میخواستم عکس بگیرم چی اون که تو حالت مایکرو نبود رو حالت اتوماتیک بود فقط زوم که میکردم تصویر تار میشد و وقتی برمیگشتم درست میشد
امشب که رفتم خونه حتما اون حالت هایی رو که گفتید چک میکنم امیدوارم که فقط خراب نباشه
راستی ممکنه که سنسورش خراب باشه ؟ یا اینکه اگه خراب باشه تو همه حالت خرابه
فقط خداکنه خراب نباشه چون کی میتونه به گارانتیش حالیکنه

با تشکر پیام

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
چند بار هم برای من پیش امده بعضی از مواقع اشتباه از من بوده مثل در مد ماکروبودم و زوم میکردم

بعضی وقتها هم نفهمیدم ایراد از کجا بوده بنظر میامد که دوربین قات میزنه در کل فکر نکنم دوربین شما

ایراد داشته باشه

payamcity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
من رفتم و دوربینم رو آزمایش کردم . درست میگفتید وقتی زوم زیاد باشه و بری رو مد مایکرو نمیتونه درست فوکوس کنه . ولی هنوز تو کف اون دفعه هستم که یه عکس معمولی میخواستم بگیرم و قات زد - امیدوارم دیگه قات نزنه راستش خیالم یکمی راحت شد
فعلا باید باهاش عکس بگیرم ببینم چی میشه
;)

بالا