برگزیده های پرشین تولز

Access یه سوال در مورد

subzeroking

Registered User
لایک‌ها
0
من در این مورد اطلاعات چندانی ندارم، پس اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنید ممنون می شم.
می خواستم بدونم می شه اطلاعات توی یک بانک اطلاعاتی که با Access نوشته شده رو تغییر داد؟ به عنوان مثال برنامه ماکسیمم که از شرکت نارسیس هست و کتاب 504 لغت رو آموزش می ده رو در نظر بگیرید.
این برنامه یه سری لغت رو از شما به صورت تستی می پرسه و با تکرار در فاصله های زمانی مختلف به شما کمک می کنه تا اونها رو به حافظه دائمتون بسپارید. کارش خیلی جالب و تأثیر گذاره.
وقتی فایل DBase.mdb رو با برنامه Access 2007 باز می کنم اطلاعات رو به صورت عکس زیر نشون می ده:
5yjcunr.jpg

حالا می خوام بدونم آیا این امکان وجود داره که من بتونم اطلاعات توی این بانک رو تغییر بدم؟ یعنی مثلاً جمله هایی که خودم می خوام رو جایگزین قبلی ها بکنم؟ در واقع یه بانک اطلاعاتی دیگه بسازم؟ اگه آره به چه صورت؟
البته همونطور که توی عکس می بینید کاراکترها درست نشون داه نمی شه. به چه علت؟ آیا به این خاطره که این بانک رمزگزاری شده؟ و اگه رمزنگاری شده می شه رمز اونو شکست؟ چطور؟

کلاً تمام فایلهایی که توی فولدر این بانک قرار داره اینهاست. عکس زیر:
53u8tb5.jpg

خلاصه اگه منو در این مورد راهنمایی کنید ممنون می شم.

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
بله ، اطلاعات مورد نظر رمز نگاری شده اند . در مورد شکستن این قفل هم نمیتوان نظری داد . بستگی به الگوریتم رمزنگاری کننده دارد .

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین دوست عزیز
با توجه به نوشته های مدیریت عزیزمون باید بگم
این امکان وجود دارد البته همون طور که خودتون گفتید و این کد ها باید شناخته بشن در واقع نقشه ارتباط هر کاراکتر به کارکتر موجود رمز دار باید پیدا بشه
اگر شما تونستید این رابطه رو پیدا کنید اون وقت میتونید

subzeroking

Registered User
لایک‌ها
0
من سعی کردم بوسیله آزمون و خطا رابطه این رکوردها رو پیدا کنم ولی هر تغییری که در بانک انجام بشه باعث از بین رفتن تأثیر کرک می شه و با اجرای برنامه دوباره کد فعال ساز می خواد. از اساتید خواهش می کنم اگه برنامه ای می شناسند که بتونه این بانک رو از حالت رمز شده در بیاره، اونو معرفی کنند.
ممنون

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
شما بايد اول الگوريتم طراحي برنامه رو پيدا كنين. بعد به راحتي مي تونين با استفاده از همو پايگاه داده Access نرم افزار رو شبيه سازي كنيد.
البته شما به راحتي مي تونيد با پاك كردن تعدادي از كاراكترها در يك ركورد متوجه بشيد كه كاراكتر مورد نظر چي بوده.

اگر هم خواستيد فايل MDB رو واسه من ايميل كنيد تا ببينم با كمك برنامه نويسان شركتمون مي تونم مشكلتون رو حي كنم يا خير.
آدرس ايميل : [email protected]

:blush:

Mad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این عکسی که شما گذاشتین بیشتر به مشکل code page شبیه هست تا رمزگذای.
ضمنا این نرم افزاری که شما اشاره میکنید را من از شرکت نارسیس دیدم که از تکنیک لایتنر استفاده میکنه و به راحتی هم باز میشه فقط یه پسورد داره و قابل تغییر , اضافه یا کم شدن هست.

موفق باشید

subzeroking

Registered User
لایک‌ها
0
این عکسی که شما گذاشتین بیشتر به مشکل code page شبیه هست تا رمزگذای.
ضمنا این نرم افزاری که شما اشاره میکنید را من از شرکت نارسیس دیدم که از تکنیک لایتنر استفاده میکنه و به راحتی هم باز میشه فقط یه پسورد داره و قابل تغییر , اضافه یا کم شدن هست.

موفق باشید

دوست عزیز می شه کمی توضیح بدید؟ منظورتون از کد پیج چیه؟ چطور می تونم درستش کنم؟ این بانکی که من باز کردم انگلیسی به انگلیسی هست و علی القاعده باید تمام اطلاعات اون با فونت انگلیسی باشه، درسته؟
من سعی کردم رکوردهای این بانک رو تغییر بدم، ولی باعث می شه برنامه دوباره از من کد فعال ساز بخواد. (یعنی در واقع تأثیر کرک از بین می ره.) شما با نسخه کامل امتحان کردی یا نسخه آزمایشی؟ من فقط روی نسخه کامل تست کردم.
در ضمن منظورتون از پسورد رو متوجه نشدم! پسورد برای کجا؟
کلاً اگه یه کم کاملتر توضیح بدید خیلی ممنون می شم. در ضمن من خیلی به Access و کلاً برنامه نویسی آشنا نیستم، البته نه که هیچی نفهمم ولی خوب، اگه لطف کنید و کمی جزئیات توضیحتون رو زیادتر کنید، واقعاً ممنون می شم.:happy:

Mad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز می شه کمی توضیح بدید؟ منظورتون از کد پیج چیه؟ چطور می تونم درستش کنم؟ این بانکی که من باز کردم انگلیسی به انگلیسی هست و علی القاعده باید تمام اطلاعات اون با فونت انگلیسی باشه، درسته؟
من سعی کردم رکوردهای این بانک رو تغییر بدم، ولی باعث می شه برنامه دوباره از من کد فعال ساز بخواد. (یعنی در واقع تأثیر کرک از بین می ره.) شما با نسخه کامل امتحان کردی یا نسخه آزمایشی؟ من فقط روی نسخه کامل تست کردم.
در ضمن منظورتون از پسورد رو متوجه نشدم! پسورد برای کجا؟
کلاً اگه یه کم کاملتر توضیح بدید خیلی ممنون می شم. در ضمن من خیلی به Access و کلاً برنامه نویسی آشنا نیستم، البته نه که هیچی نفهمم ولی خوب، اگه لطف کنید و کمی جزئیات توضیحتون رو زیادتر کنید، واقعاً ممنون می شم.:happy:

سلام و ببخشید دیر جواب میدم

با توجه به انگلیسی بودن بانک موضوع کد پیج به احتمال زیاد منتفی هست .
ظاهرا برنامه ای که شما استفاده میکنید با برنامه ای که من استفاده میکنم کمی فرق داره!!!!!
در مورد برنامه ای که من میگم بانک دارای پسورد ورودی هست که یک عدد 15 رقمی است و با برنامه هایی که پسورد باز میکنند قابل بازیابی میباشد.
در ضمن این برنامه تکنیک یادگیری لغات به روش لایتنر هست و انگلیسی به فارسی که کرک برنامه هم تو اینترنت هست البته اگه بانک رو هر تغییری بدی کرکش بهم نمیریزه.
اگه میتونید در مورد برنامه که در اختیار دارید کمی توضیح بدید و اگر جایی هست که بشه دانلودش کرد بفرمائید شاید بتونم کمکی کنم.
شاید هم بشه برنامه ای که شما استفاده میکنید را با این برنامه شبیه سازی کرد!!!!!!!

subzeroking

Registered User
لایک‌ها
0
سلام و ببخشید دیر جواب میدم

با توجه به انگلیسی بودن بانک موضوع کد پیج به احتمال زیاد منتفی هست .
ظاهرا برنامه ای که شما استفاده میکنید با برنامه ای که من استفاده میکنم کمی فرق داره!!!!!
در مورد برنامه ای که من میگم بانک دارای پسورد ورودی هست که یک عدد 15 رقمی است و با برنامه هایی که پسورد باز میکنند قابل بازیابی میباشد.
در ضمن این برنامه تکنیک یادگیری لغات به روش لایتنر هست و انگلیسی به فارسی که کرک برنامه هم تو اینترنت هست البته اگه بانک رو هر تغییری بدی کرکش بهم نمیریزه.
اگه میتونید در مورد برنامه که در اختیار دارید کمی توضیح بدید و اگر جایی هست که بشه دانلودش کرد بفرمائید شاید بتونم کمکی کنم.
شاید هم بشه برنامه ای که شما استفاده میکنید را با این برنامه شبیه سازی کرد!!!!!!!
آدرس سایت رسمی برنامه اینه و می تونید نسخه آزمایشی رو ازش دانلود کنید.
http://www.narcissoft.com/maximum/index.htm

متأسفانه نتونستم لینکی از نسخه کامل برنامه پیدا کنم، ولی باز هم سعی می کنم.
در ضمن از اینکه به من کمک می کنید، واقعاً ممنونم.

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام
آقا من با برنامه DosToWindowsConvertorReg.exe کار تبدیل رو انجام دادم.
البته ناگفته نمونه که فایل Database حتی برای یک بار هم نباید باز بشه.
دلیلش هم همو مسالهMap کاراکترها است که با عث به هم ریختگی می شه.
:p

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
دوستان دو تا سوال از ویژوال بیسیک داشتم
اول اینکه من یه بانک در اکسس ساختم .
می خوام براش پاسوورد بگذارم که کسی نتونه خارج از برنامه بهش دسترسی داشته باشه . این کار رو از قسمت security انجام میدم . اما وقتی برنامه Vb که نوشتم رو اجرا میکنم برنامه error می ده و بانک رو بار نمی کنه ! این error :
Not a valid password !!!
چی کار باید بکنم ؟؟؟
ضمن اینکه با کنترل Data به بانک متصل شدم !

سوال دوم . می خوام وقتی رکوردی در بانک ثبت میشه در برنامه ویژوال بیسیک . اتوماتیک این رکورد در فایل excel هم ثبت بشه . چی کار باید بکنم ؟ جایی آموزشش هست ؟

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام
دوستان دو تا سوال از ویژوال بیسیک داشتم
اول اینکه من یه بانک در اکسس ساختم .
می خوام براش پاسوورد بگذارم که کسی نتونه خارج از برنامه بهش دسترسی داشته باشه . این کار رو از قسمت security انجام میدم . اما وقتی برنامه Vb که نوشتم رو اجرا میکنم برنامه error می ده و بانک رو بار نمی کنه ! این error :
Not a valid password !!!
چی کار باید بکنم ؟؟؟
ضمن اینکه با کنترل Data به بانک متصل شدم !

سوال دوم . می خوام وقتی رکوردی در بانک ثبت میشه در برنامه ویژوال بیسیک . اتوماتیک این رکورد در فایل excel هم ثبت بشه . چی کار باید بکنم ؟ جایی آموزشش هست ؟

به سوال شما در آدرس زیر پاسخ داده ام:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1988653&postcount=6

امید است به کار آید.

بالا