برگزیده های پرشین تولز

DirectX و نوشتن بازی و یا ایجاد محیط کاری سه بعدی

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام به تمام برنامه نویسان و علاقه مندان این حرفه جذاب
من می خواستم یک محیط سه بعدی ایجاد کنم که بتوان object هایی را در آن کنترل کرده و حرکت داد همانند محیط بازی های سه بعدی کامپیوتری .
آیا بجز DirectX زبان دیگری مناسب این کار موجود می باشد و نیز مرجع مناسبی برای یادگیری برنامه نویسی با DirectX در محیط VB وجود دارد .
و نیز ابزارهایی که بتوان در آن Object و Template های مورد نیاز را ساخته و سپس آنها را در محیط DirectX باز کرد.
من یک برنامه ساده دارم که می تواند Object هایی با پسوند obj. ساخته و سپس به آن Texture اضافه کرد و این object ها در DirectX قابل فراخوانی و کنترل می باشد ولی آین ابزار امکانات بسیار ساده ایی دارد و برای کارهای سنگینتر به هیچ وجه کارا نیست لذا آیا کسی برنامه مناسبی در این زمینه می شناسد.
پیشاپیش از کسانی که در این زمینه مرا راهنمایی می کنند متشکرم.

با سپاس علی نوبهاری

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از irgamer :
سلام.
نظر من اینه که با OpenGL بنویس که خیلی راحت تو همه سیستم عاملها بشه انتقالش داد.

من یک پاسخ بصورت Send New Private Message برای شما ارسال کردم و چون تازه با این سایت آشنا شدم کاملا با آن آشنا نیستم برای همین می خواستم ببینم پاسخ را دریافت کردید

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بله رسید. خوب شد اینجا گفتید چون من یادم میره اون بالا نگاه کنم ببینم پیغام دارم یا نه!
جوابتون رو با اجازه همینجا میگم. من خودم اطلاع زیادی OpenGL ندارم اما Refrence های اینترنتی رو سعی می کنم پیدا کنم و اینجا بذارم.
موفق باشید.

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
دربه در به دنبال كسي بودم كه دنبال ساخت بازي باشه
دوستان من تاحالا فقط توانسته ام بازي هارا دست كاري كنم شخصيت هارا جابه جا كنم يا عكس بازي ها را عوض كنم يا نوشته هاي توي بازي را عوض كنم متشكر مي شوم اگر به من هم ياد دهيد چگونه بازي بسازم واقعا دوست دارم لطفا من را هم كمك كنيد تا بتوانم بازي هاي دلخواهم را بسازم
دوست عزيز Ali_Nob مي توانيد آن برنامه ها را كه گفتيد اينجا براي دانلود هم بگذاريد
منتظر جوابتان هستم
اگر امكانش هست براي من هم يك آموزش در باره ي ساخت Object بگذاريد (شرمنده)
متشكر :king:

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من قديما خيلی directx کار بودم....
البته از شماره 7 و 8 به بعد خيلی همه چيز عوض شده....
سؤالی چيزی بود در حد اطلاعات من جواب ميدم....
سايت هم فت و فراون هست با توضيحات و tuturial برای ساخت بازی...
خواستيد يک 2 جين لينک بدم....

(هر چند که با يکم search کلی چيز جديد تر ميتونيد پيدا کنيد...)

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از en2fa :
من قديما خيلی directx کار بودم....
البته از شماره 7 و 8 به بعد خيلی همه چيز عوض شده....
سؤالی چيزی بود در حد اطلاعات من جواب ميدم....
سايت هم فت و فراون هست با توضيحات و tuturial برای ساخت بازی...
خواستيد يک 2 جين لينک بدم....

(هر چند که با يکم search کلی چيز جديد تر ميتونيد پيدا کنيد...)

ممنون مي شوم در اين موارد مرا كمك كنيد:
1- نحوه ساخت Object و یا بعبارت دقیقتر ابزارهایی که بتوان Object و Template و بدنه محیط بازی را ایجاد کرد معرفی کنید و ترجیحا منابعی که در بازار ایران قابل تهیه و خریداری باشد.
2- در مورد سایت ها نیز راهنایی کنید متشکر می شوم و مخصوصا اگر در آن Salmple برای Download کردن باشد.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
سؤال اولت رو دقيق نفهميدم...
يعنی چی ساخت Object؟
ببين object چيز خاصی نيست جز يک مشت vector که بهم وصل شدن...و بعد روشون يک texture ميکشی...
directx 6 يا 7 خودش امکان باز کردن فايل های با پسوند x رو (اگه اشتباه نکنم)داره...
چند برنامه هم برای تبديل فايل های 3ds و mesh به اين ساختار هست....
من اگه اشتباه نکنم خود plug-in 3ds max رو از سايت microsoft گرفتم...
يک function لد هم بود که اينو ميياورد رو صفحه...

اما کل اين تعاريف تا جايی که من ميدونم در directx های جديد عوض شده(البته برای compatibility با نسخه های قديمی هست اما يکجور هايی عوض شده)

و اما سايت
gamedev.net فکر کنم کامل ترين هست...
flipcode.com اينجا هم خوب چيزايی پيدا ميشه..
delphigamer.com که اگه delphi کار هستی...اما link های خوبی هميشه يادم هست توش بود...
programmersheaven که حتماً آشنا هستی باهاش...خيلی ميشه روش وقت گزاشت..و کلی چيز خوب هم پيدا ميشه...
http://www.thefreecountry.com/sourcecode/games.shtml
http://klaudius.free.fr/

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از en2fa :
سؤال اولت رو دقيق نفهميدم...
يعنی چی ساخت Object؟
ببين object چيز خاصی نيست جز يک مشت vector که بهم وصل شدن...و بعد روشون يک texture ميکشی...
directx 6 يا 7 خودش امکان باز کردن فايل های با پسوند x رو (اگه اشتباه نکنم)داره...
چند برنامه هم برای تبديل فايل های 3ds و mesh به اين ساختار هست....
من اگه اشتباه نکنم خود plug-in 3ds max رو از سايت microsoft گرفتم...
يک function لد هم بود که اينو ميياورد رو صفحه...

اما کل اين تعاريف تا جايی که من ميدونم در directx های جديد عوض شده(البته برای compatibility با نسخه های قديمی هست اما يکجور هايی عوض شده)

و اما سايت
gamedev.net فکر کنم کامل ترين هست...
flipcode.com اينجا هم خوب چيزايی پيدا ميشه..
delphigamer.com که اگه delphi کار هستی...اما link های خوبی هميشه يادم هست توش بود...
programmersheaven که حتماً آشنا هستی باهاش...خيلی ميشه روش وقت گزاشت..و کلی چيز خوب هم پيدا ميشه...
http://www.thefreecountry.com/sourcecode/games.shtml
http://klaudius.free.fr/

سلام
منظور من هم ساخت همان جسم برداري بوده اگر بتوان اين كار را در 3D Studio Max انجام داد و سپس از آن در DirectX استفاده کرد که بسیار ایده آل است . در این مورد اگر اطلاعات بیشتری بدهید ممنون می شوم.
برای سایت ها هم ممنونم.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
چشم بعداً مفصل توضيح ميدم....
اما بگم که فکر کنم امکان استفاده از اينها ديگه تو نسخه های جديد يا نيست يا يکجور ديگه شده....
چون اون interface هايی که استفاده ميکرديم اونوقت اصلاً خوراک بازی نوشتن بود...مثلاً يک path تعريف ميکردی و خودش اوتومات جسم رو در اون مسير حرکت ميداد...
(البته چون هدف راحتی هست حتماً چنين چيز هايی باز هم هست و بهتر اما به شکل ديگه)
اسم دقيق interface ها رو اگه ميخوای بهت ميگم....اما بعدش رو خودت ديگه بايد از msdn بری...
کار سختی هم اصلاً نيست...
حالا به چه زبانی ميخوای بنويسی؟

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از en2fa :
چشم بعداً مفصل توضيح ميدم....
اما بگم که فکر کنم امکان استفاده از اينها ديگه تو نسخه های جديد يا نيست يا يکجور ديگه شده....
چون اون interface هايی که استفاده ميکرديم اونوقت اصلاً خوراک بازی نوشتن بود...مثلاً يک path تعريف ميکردی و خودش اوتومات جسم رو در اون مسير حرکت ميداد...
(البته چون هدف راحتی هست حتماً چنين چيز هايی باز هم هست و بهتر اما به شکل ديگه)
اسم دقيق interface ها رو اگه ميخوای بهت ميگم....اما بعدش رو خودت ديگه بايد از msdn بری...
کار سختی هم اصلاً نيست...
حالا به چه زبانی ميخوای بنويسی؟

با سلام و تشكر از اينكه در اين ارتباط نوشتاري و توضيحي اكتيو هستي.
من مي خواهم با vb بنویسم البته در مورد نوشتن برنامش می تونم با MSDN کارم را بیش ببرم.
فقط اینکه از 3D Studio Max بتونم به فرمت های سازگار با DirectX تبدیل کنم مثلا همان x. فایل ساختن خیلی برام مهمه یعنی چطوری می تونم Object های توی 3ds max را به x فایل یا هر فرمت سازگار دیگه تبدیل کنم.
و یا اگه با plag in خاصی با ید این کار کرد ان چیه ؟ در ضمن بخش DirectX shader من در 3ds max غیر فعاله
آیا از آن باید استفاده کرد ؟

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
لطفا برنامه اش را اين جا بگذاريد يا بگوييد توي اين سايت كدام را دانلود كنم

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
نه اون directx shader ربطی به اين قضايا نداره....
اسم برنامه رو دقيقاً يادم نمياد...پيدا کردنش هم روی اين hard سخته.....اما اگه پيدا نکردی واست ميگردم...
اما حتماً تو سايت خود microsoft برو قسمت directx و اونجا download ها رو نگاه کن...حتماً اونجا پيدا ميکنی...
يا در بدترين حالات search کن واسه plug-in يا 3ds studio...چون ميگم من از همونجا گرفتم...

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از en2fa :
نه اون directx shader ربطی به اين قضايا نداره....
اسم برنامه رو دقيقاً يادم نمياد...پيدا کردنش هم روی اين hard سخته.....اما اگه پيدا نکردی واست ميگردم...
اما حتماً تو سايت خود microsoft برو قسمت directx و اونجا download ها رو نگاه کن...حتماً اونجا پيدا ميکنی...
يا در بدترين حالات search کن واسه plug-in يا 3ds studio...چون ميگم من از همونجا گرفتم...

سلام
من نرم افزار مناسبي كه براي اين كار پيدا كردم به نام Polytrans مي باشد ولي حجم آن بسيار زياد بوده ضمن اينكه
اين نرم افزار به صورت Trial Version در دسترس می باشد
آیا منظور شما هم همین نرم افزار می باشد.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
والا نميدونم چجوری پيدا نکردی...
تو microsoft يک search کن واسه maya...ديگه حتماً بايد پيدا بشه...
اسم فايل هست d3dexporter.exe

بالا