برگزیده های پرشین تولز

Nokia vs SonyEricsson, قسمت 23967!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از alireza_juve :
مطمئن باش حتی نصف مبلغی هم که سونی به شما داده تا جنسای چینیش رو ساپرت کنین نمیشه!!!:p پس اگه قرار به فیفتی فیفتی باشه من باید ازت بخوام!!:D نوکیای فنلاند نیازی به بازار گرمی نداره همینجوری داره به اندازه مجموع تاریخ سونی+اریکسون میفروشه این سونی چینی هست که به حمایت بی دریغ شما جوانان غیور نیاز داره تا بلکه بتونه اقلا جلوی ال جی و پنتک حفظ ابرویی کرده باشه!;) // ضمن اینکه شما مختاری چه گوشی بگیری ولی خواهشن با دست پس نزن که بعد با پا پیش بکشی!! نویزی جان:)

قبلش یه چیزی بگم که واقعا برای شما متاسفم که کسی مثل fuhnen در بین طرفدارن نوکیا و جبهه شماست! :hmm:

بله اختیار دارین اینجور که شما دارین از نوکیا دفاع میکنین آدم شک میکنه خب!:D مثلا من خودم گفتم n73 گوشی خوبه یا n80 یا ... پس میبینی که من یک طرفه قضاوت نمیکنم :rolleyes: اصلا فروش برای من مهم نیست;) مثلا من قبلا هم زیمنس داشتن و از این که میگفتن کار کردن باهاش سخته و هر کی باهاش نمیتونه کار کنه و نمدونم فروشش کمه و دست هر کی نیست و اینا حال میکردم! :D پس فروش رو جلو ما دیگه بی خیال شو:D :p

alireza_juve

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از noisymind :
قبلش یه چیزی بگم که واقعا برای شما متاسفم که کسی مثل fuhnen در بین طرفدارن نوکیا و جبهه شماست! :hmm:

بله اختیار دارین اینجور که شما دارین از نوکیا دفاع میکنین آدم شک میکنه خب!:D مثلا من خودم گفتم n73 گوشی خوبه یا n80 یا ... پس میبینی که من یک طرفه قضاوت نمیکنم :rolleyes: اصلا فروش برای من مهم نیست;) مثلا من قبلا هم زیمنس داشتن و از این که میگفتن کار کردن باهاش سخته و هر کی باهاش نمیتونه کار کنه و نمدونم فروشش کمه و دست هر کی نیست و اینا حال میکردم! :D پس فروش رو جلو ما دیگه بی خیال شو:D :p

ببین من در مورد شخص دیگه ای نظری نمیدم هرکسی مسوول حرفای خودش هست ولی یه چیزو بگم توی جبهه شما کم افرادی نیستن( یکی دوتا هم با سابقه رجیستر آی دی حدود 2 سال!) که مرتبا توهین و بی احترامی میکنن و برخورداشون درست نیس و به کرات تکرار میکنن هنوز ..

در مورد قسمت دوم حرفت اتفاقا این دفاعی که کلا شماها از سونی میکنین خدا از بندش در هنگام خلقش نکرده! ضمن اینکه من هم در مواردی بسیار گفتم که تو زمینه مولتی مدیا وضعیت گوشیای سونی بسیار خوبه و من هم یه طرفه قضاوت نکردم ولی منکر قضیه فروش نمیتونی بشی اونهم وقتی که جهانی مطرح میشه .. در نظر بگیر اگر فقط تو کشورای جهان سومی مثه ما نوکیا رده اول بود میشد یه ایرادی گرفت ولی وقتی میبینی نوکیا فقط توی امریکا با یه رقیب تا این حد خفن(موتورولا) روبروئه اونوقت میشه گفت این امار نه بخاطر لزوما شهرت بلکه بخاطر کیفیت بالای نوکیاست که میشه بهش استناد کرد .. اتفاقا مساله فروش خیلی مهمه .. //

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از calligrapher :
شما با شرکت سونی قرار داد بستید که اینجوری آمپر میچسبونی ؟ اینجا بحث آزاد هست شما هم نظرتو گفتی 4 نفر دیگه هم موافق یا مخالف نظر میدن.در ضمن من گفتم در بازار حرفه ای ها جایی نداره تازه تو بازار معمولی هم عددی نیست.تلو یزیون هاش که از پاناسونیک خیلی افتضاح تره (هنوز نمیتونه یه Hi Voltaj) روش ببنده برو آمار ترکیدنهای های ولتاژ رو بگیر توی هر 100 تا 4 تا 5 مورد .
دوربین های دیجیتالش که خیلی قشنگه تمام عکسهاش ته رنگ زرد داره ( حتی R1).تقلب هم که بلده ( جدیدا از روی دوربین e-500 Olympus ور داشته یه دوربین درست کپیه اون به اسم A100 زده که ... (تو سایت DP برو ببین
تو زمینه هندی کم هم از JVC در تکنولوژی و در قیمت از پانا یه دستی خورده
موزیک پلیرهاش هم این قدر گرونه که نگو تازه وقتی شرکت Ipod یا iriver هست کی میره سراغ سونی
توی لپتاپ هم بعد از دل و توشیبا و زیمنس و ایسوز مقام 5 رو شاید داشته باشه :lol:

عجب مگه hi voltaj هم میترکه
اخه مگه خازن هست که بترکه
اینو دیگه هر کسی میدونه جای هیچ شکی هم نیست که سونی در ساخت تلویزیون با تکنولوری لامپ موسوم به ترینیترون حرف اول رومیزنه
الان نردیک به 20 30سال هست که این تکنولوزی رو داره وهیچ کمپانی دیگه ای نتونسته مثل اینو بسازه

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از alireza_juve :
ببین من در مورد شخص دیگه ای نظری نمیدم هرکسی مسوول حرفای خودش هست ولی یه چیزو بگم توی جبهه شما کم افرادی نیستن( یکی دوتا هم با سابقه رجیستر آی دی حدود 2 سال!) که مرتبا توهین و بی احترامی میکنن و برخورداشون درست نیس و به کرات تکرار میکنن هنوز ..

در مورد قسمت دوم حرفت اتفاقا این دفاعی که کلا شماها از سونی میکنین خدا از بندش در هنگام خلقش نکرده! ضمن اینکه من هم در مواردی بسیار گفتم که تو زمینه مولتی مدیا وضعیت گوشیای سونی بسیار خوبه و من هم یه طرفه قضاوت نکردم ولی منکر قضیه فروش نمیتونی بشی اونهم وقتی که جهانی مطرح میشه .. در نظر بگیر اگر فقط تو کشورای جهان سومی مثه ما نوکیا رده اول بود میشد یه ایرادی گرفت ولی وقتی میبینی نوکیا فقط توی امریکا با یه رقیب تا این حد خفن(موتورولا) روبروئه اونوقت میشه گفت این امار نه بخاطر لزوما شهرت بلکه بخاطر کیفیت بالای نوکیاست که میشه بهش استناد کرد .. اتفاقا مساله فروش خیلی مهمه .. //

ببین من حتی با شما یا داریوش یا ... تاحالا زیاد بحث کردم و بحثمون گاهی بالا گرفته!:D ولی هیچ دلیلی نمیبینم که بخوایم به خاطر برند مورد علاقه ( که مال بابامون نیست!!) به هم فهش بدیم!!:blink:
اگه روئسای نوکیا و سونی ببینن که داریم به خاطر هیچ و پوچ این همه با هم دعوا میکنیم کلی به ما میخندن! هم نوکیا و هم سونی حتی در سایت خودشون ایران رو آدم هم حساب نمیکنن و یک صفحه فارسی توشون نیست ( بعد از این همه فروش تو ایران!)

خب شما هم اگه کسی توهین میکنه این حقو دارین که ازش شکایت کنید;) ( شوخی با توهین فرق داره)
به هر حال کسی که سونی رو در حد حایر میدونه و ادعای شعور داره , بی شعوری خودش رو میرسونه;)

مورد دوم اینکه گفتم که اگه برای من هم فروش مهم بود الان نوکیا دستم بود یا همه مردم الان نوکیا داشتن.

مورد سوم اینکه تو مثل اینکه نمیخوای بخوابی هان؟ :D

alireza_juve

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از noisymind :
ببین من حتی با شما یا داریوش یا ... تاحالا زیاد بحث کردم و بحثمون گاهی بالا گرفته!:D ولی هیچ دلیلی نمیبینم که بخوایم به خاطر برند مورد علاقه ( که مال بابامون نیست!!) به هم فهش بدیم!!:blink:
اگه روئسای نوکیا و سونی ببینن که داریم به خاطر هیچ و پوچ این همه با هم دعوا میکنیم کلی به ما میخندن! هم نوکیا و هم سونی حتی در سایت خودشون ایران رو آدم هم حساب نمیکنن و یک صفحه فارسی توشون نیست ( بعد از این همه فروش تو ایران!)

خب شما هم اگه کسی توهین میکنه این حقو دارین که ازش شکایت کنید;) ( شوخی با توهین فرق داره)
به هر حال کسی که سونی رو در حد حایر میدونه و ادعای شعور داره , بی شعوری خودش رو میرسونه;)

مورد دوم اینکه گفتم که اگه برای من هم فروش مهم بود الان نوکیا دستم بود یا همه مردم الان نوکیا داشتن.

مورد سوم اینکه تو مثل اینکه نمیخوای بخوابی هان؟ :D

در مورد پاراگراف اول که باهات موافقم .. ولی خب دیگه ای بالاخره جهان سومی ها هم حق حیات دارن دیگه! حیات جهان سوم هم جز با کل کل و درگیری نیس!:p ;) ما هم به اونا میخندیم که نمیدونن ایران پر از بسیجیه:D
در مورد دوم خب جاش نیس ولی اون دوستتون که لقب علیه السلام رو هم توی امضاش داره نه به شوخی بسیاری موارد توهین میکنه راحت هم میکنه ولی اگر یکی دو باری که به من مربوط بود قصد جواب دادن بود که از مساله امشب شما حادتر میشد!!!!

در مورد سوم بازی ارژانتین و مکزیک باعث بیداریه امشب بود! البته من خودم ایتالیایی هستم تا ببینیم چی میشه:D

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
مثل اینکه اینجا هنوز توی کل کل و زد و خورد به سر می بره!
خیلی وقت بود که به این تاپیک سر نزده بودم و البته علت اصلیش جام جهانی بود. اما چیزی که معلومه اینه که همون بحث ها که قبلا دیده بودم ادامه داره... قبلا در یکی از پست هام اشاره کرده بودم موبایل و مثلا نام کمپانی تولید کننده این اندازه ارزش حرص و جوش خوردن رو نداره که بنده رو مورد لطف قرار دادن و با متانت خاصی فرمودن به شما هیچ ربطی نداره و دنیای هر کس مختص خودشه! منم شکایتی ندارم، علایق افراد مثل هم نیست و نباید هم باشه، فقط چیزی که ناراحت کننده است اینه که چرا ما در حین بحث می خوایم هر طور شده پوزه ی طرف مقابل رو به خاک بمالیم و بعد پامونو روی سینه ی اون گذاشته و دستمون رو به علامت پیروزی V بالا ببریم؟!! :eek:
نحوه ی پاسخ دادن بعضی از رفقا منو یاد این صحنه ی اکشن می اندازه:
....... (شپلاق!!)
آهااااااااای نفس کش!!! نبود؟؟؟؟!!!!
( یه نفر صدایی ازش بلند می شه و دوباره آهنگ گوشنواز شپلاق!!) دیگه نبود؟؟؟؟؟؟
و این قصه ادامه داره! :p

نتیجه: از علایق مون دفاع کنیم، اما در کمال خونسردی اظهار نظرهای - به زعم خودمون - نامتعارف رو جواب بدیم.

S_Engineer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از mori_model54 :
مثل اینکه اینجا هنوز توی کل کل و زد و خورد به سر می بره!
خیلی وقت بود که به این تاپیک سر نزده بودم و البته علت اصلیش جام جهانی بود. اما چیزی که معلومه اینه که همون بحث ها که قبلا دیده بودم ادامه داره... قبلا در یکی از پست هام اشاره کرده بودم موبایل و مثلا نام کمپانی تولید کننده این اندازه ارزش حرص و جوش خوردن رو نداره که بنده رو مورد لطف قرار دادن و با متانت خاصی فرمودن به شما هیچ ربطی نداره و دنیای هر کس مختص خودشه! منم شکایتی ندارم، علایق افراد مثل هم نیست و نباید هم باشه، فقط چیزی که ناراحت کننده است اینه که چرا ما در حین بحث می خوایم هر طور شده پوزه ی طرف مقابل رو به خاک بمالیم و بعد پامونو روی سینه ی اون گذاشته و دستمون رو به علامت پیروزی V بالا ببریم؟!! :eek:
نحوه ی پاسخ دادن بعضی از رفقا منو یاد این صحنه ی اکشن می اندازه:
....... (شپلاق!!)
آهااااااااای نفس کش!!! نبود؟؟؟؟!!!!
( یه نفر صدایی ازش بلند می شه و دوباره آهنگ گوشنواز شپلاق!!) دیگه نبود؟؟؟؟؟؟
و این قصه ادامه داره! :p

نتیجه: از علایق مون دفاع کنیم، اما در کمال خونسردی اظهار نظرهای - به زعم خودمون - نامتعارف رو جواب بدیم.

تایید میشه! در سراسر این نهصدو خورده ای پست که تو این تاپیک هست شاید 10-20 تاش بدرد بخور و مربوط به خود تاپیک باشه بقیه شاخ و شونه کشیدنه!
البته باید در نظر داشته باشیم که بحث کردن با این روش از مقتضیات سن جوونیه و نباید خیلی به دوستان خرده بگیریم، ضمن اینکه با خوندن هر پست میشه سن تقریبی نویسنده ش رو فهمید (یک نکته روانشناسی) ولی بهر حال دوستان باید از فرصت بدست اومده برای پیشرفت و ارتقای سطح معلومات خودشون استفاده کنن و وقت خودشونو بیهوده صرف صحبت های حاشیه ای نکنن. اگر دوستان به چند تا از فروم های اروپایی سری بزنن متوجه میشن که از این کل کل ها و شاخ و شونه کشیدن ها خیلی کم به چشم میخوره و بیشتر به ارائه مطالب مفید و رفع اشکال همدیگه میپردازن.

یک نکته جالب در بعضی پست های این تاپیک به چشمم خورد و اون دفاع چشم بسته از یک مارک مثل سونی، اریکسون، ال جی یا نوکیا بود ، همه ی اینها مارک های معتبری هستند و جزو غول های دنیای الکترونیک و مخابرات محسوب میشن ، ولی چند تا نکته هست که باید خدمت دوستان عرض کنم:

بیشتر از 10 سال است که کارخانجات ژاپنی از تولید لوازم الکترونیک برای صادرات دست کشیده (برای داخل ژاپن هنوز تولید داخلی قطع نشده) و به طراحی مدل ها و خط تولید و امور مربوط به نصب و راه اندازی خط تولید پرداخته اند. اکثر دستگاهها و قطعاتی که با مارک ژاپن در بازار دیده میشوند (بجز آنهایی که مستقیما از خود ژاپن وارد شده اند ، که تازه قطعات داخلی بسیاری از آنها نیز ژاپنی نیست) تولید ژاپن نبوده و تحت لیسانس تولید میشوند. این امر در مورد اکثر کارخانجات معظم ژاپنی و غیر ژاپنی مانند نوکیا، جی وی سی، سونی، پاناسونیک، آیوا و غیره صدق میکند. کافیه که درپوش یا باکس یک تلویزیون رو باز کنید و مارک لامپ تصویر یا آی سی های اونو بخونید، هیچکدوم ساخت کشوری که روی تلویزیون نوشته نیستند، (بهترین لامپ تصویر ها کره ای هستند و در تمام مارک ها از چند مارک خاص لامپ تصویر استفاده میشه) این کار به چند دلیل انجام میشه 1) نیروی کار ارزان در کشور تولید کننده قطعات 2) ایجاد بازار فروش جدید در آن کشور 3) استفاده از سوبسید ها و تسهیلاتی که در آن کشور برای تولید داخلشان اعمال میکنند 4)سود بیشتر در ارائه طراحی و خط تولید بجای صدور محصول 5) مالیات کمتر و حذف گمرکی از محصولات 6) مواد اولیه ارزانتر و دسترسی بهتر به آن 7).....

در بسیاری موارد دیده میشود که 50 درصد یا بیشتر از سهام تولید کنندگان مقصد متعلق به شرکت تولید کننده مبدا است، ضمن اینکه خیلی وقتها یک محصول با نام دیگری در کشور مقصد تولید میشود. از این موارد میتوان به محصولات ال جی و سامسونگ اشاره کرد که با طراحی ژاپنی ها تولید میشوند و محصولات دوو و هیوندای با طراحی آمریکائی ها.

یک مثال خیلی ساده از این امر سمند است، این خودرو با پول ایران طراحی شده ولی لیسانس آن متعلق به ایران و طراحان خارجی آن است، یعنی طراحان خارجی میتوانند طراحی خود را به کشور دیگری بفروشند و هم ایران و هم آن کشور میتوانند در هر جای دنیا که بخواهند و با هر نامی این خودرو را تولید کنند. بنا بر این اگر این خودرو در دو کشور و تحت دو نام مختلف تولید شود نمیتوانیم بگوئیم که کدام یک از دیگری کپی کرده ، چون هر دو طرح آن را خریده اند و هیچکدام طراح آن نیستند.

مثال بارز تر آن پراید است که در سالهای جنگ نفت توسط جنرال موتورز آمریکا برای مصرف سوخت کمتر طراحی شد و تولید آن در کارخانه کیا در کره انجام شد، این خودرو در آمریکا با استقبال مواجه نشد و فروش خوبی نداشت(ولی هنوز گهگاهی در خیابانها بچشم میخورد) و کل امتیاز طراحی و خط تولید آن به کارخانه کیا واگذار شد. ایران نیز طراحی و یک نمونه از خط تولید آن را خرید و تولید را شروع کرد. حال چه کسی میتواند بگوید ایران از کره کپی کرده؟ کره که خودش طراح نبوده پس کپی از کره که معنی ندارد. ممکن است که ما بخاطر لیسانس پراید به کره مبالغی را بپردازیم ولی این به خاطر توان طراحی کره نیست! بخاطر لیسانسی است که کره خودش از آمریکائیها خریده!

شکل و شمایل بسیاری از تلویزیون های ال جی شبیه به تلویزیون های سونی است، چون طراحان آنها یک گروه خاص بوده اند، ولی از آنجا که از قدیم (یعنی زمانی که نام این کارخانه گلد استار بود) تولید محصولات این کارخانه با طراحی ژاپنی ها انجام میشد و هنوز هم میشود، نمیتوان آن را صاحب سبک تلقی نموده و سونی را کپی کننده دانست!

و دست آخر اینکه بعضی دوستان به نکته خوبی اشاره کردند : مگر نوکیا یا سونی اریکسون به ماچی میدهند که ما به جان هم بیفتیم؟ امروز از شکل و شمایل و امکانات یکیشون خوشمون میاد ، اونو میخریم ، فردا ممکنه نظرمون عوض شه بریم سراغ اون یکی! ارث بابامون نیست که سرش دعوا کنیم!!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نفر بعدی نبود بره بالای منبر نصیحت کنه؟!

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به نقل از fuhnen :
دقيقا ! موافقم ! حداقل كمتر مي نوشت مي خونديمش !;)

بحث منبر رفتن و اظهار فضل نیست.
شما (شمای نوعی رو می گم، منظورم تعدادی از کاربرها هستن) باعث شدید جو اینطوری بشه، حالا اگه من هم نباشم چند وقت دیگه یه نفر دیگه پیدا می شه و سعی می کنه فضا رو معتدل و دوستانه تر کنه. :) حالا باز بیایید بگید بتو چه ربطی داره بذار بزنیم دهن همدیگه رو سرویس کنیم و اونجوری که عشقمون می کشه از حجالت هم در بیایم!

S_Engineer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
تا اینجا فکر میکردم که بخاطر نداشتن اطلاعات کافی از دنیای تولید و تجارت با هم میجنگند ، ولی با این دوتا پست معلوم شد که اینها فقط برای جنگیدن میجنگند نه مارک یا گوشی یا چیز دیگه و این موارد فقط بهانه جنگه.

fuhnen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از S_Engineer :
تا اینجا فکر میکردم که بخاطر نداشتن اطلاعات کافی از دنیای تولید و تجارت با هم میجنگند ، ولی با این دوتا پست معلوم شد که اینها فقط برای جنگیدن میجنگند نه مارک یا گوشی یا چیز دیگه و این موارد فقط بهانه جنگه.

البته همه نه ! اگر كمي بيشتر دقت كنيد در 99% موارد مقصر طرفداران سوني هستند .

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از S_Engineer :

البته بی طرفی شما از پستهاتون و آواتارتون کاملا مشخصه . حتی توی چشم میزنه
:rolleyes:
قبلا هم به جناب موری گفتم . هر کسی به یک چیزی علاقه داره اگر علاقه ای به موبایل ندارید بیخود اینجا برای علاقمندان موبایل نصحیت پدرانه نکنید. مثالش همون فوتبال پرسپولیس استقلاله که یک عده که سالی یکبار فوتبال نگاه نمیکنند میانت میگن این کارها برای چیه!؟ بازی 3 امتیاز داره! یادمه توی انجمن سخت افزار نوشتم که برای من کارت گرافیک aopenمناسب نبود و msi گرفتم چه دعواهایی شد! شما ها هم مطمئنم بالاخره به یک چیزی علاقه و حساسیت دارید و توی اون زمینه ها همین رفتارها رو نشون میدید ولی در زمینه موبایل چون کمتر انگیزه و علاقه دارید ژست روشنفکری میگیرید باید دید در همه جنبه های زندگی اینطورید ! که بعید است

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
حوصله ام از این اظهار نظرهای بچه گانه و حرف های تکراری سر رفت. دارم کم کم مطمئن میشم که ایجاد این تاپیک از ابتدا اشتباهی بیش نبوده، متاسفم که وقت دوستان در این باب تلف شد. برای بار دوم این تاپیک رو می بندم چون دیگه کاملن مطمئن شدم که کسی حرف جدیدی برای گفتن نداره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا