برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
بهرام جان؛ همین طوره که شما می فرمایین. همین چند روز پیش نوشتم اودکلن اورجینال نسبتا گرون قیمتی که دستمه و 100 میلش چند روزه تمومه! شامه ی ما عطربازها عادت کرده به روایح قدرتمند با پخش و موندگاری سنگین. کارهایی تیپ اینترلود و ....
اودوتویلت و اودوپرفیوم برامون خیلی لایته. تو پ خ برام نوشتی دوستت اودکلن اورجینال کرید اونتوس رو داره و چون موندگاریش بسیار پایینه مدام تجدید اسپری می کنه و به خاندان کرید ناسزا میگه! حداقل 700 هزار تومن پول داده براش. نه؟
من هر دو نسخه آلور هوم رو چک کردم. ادیشن بلانچ و اسپرت رو. بهترین کیفیتشم دیدم. ادیشن بلانچ رو بیشتر پسندیدم اما در نهایت توجهم رو جلب نکردن! کارهای خنک بهتر از اون هست که همه مون تست کردیم.
پی نوشت:
اول این پست رو ارسال کردم بعد پست قبلی رو از آقای مخدومی دیدم که درخواست اسانس آلور هوم رو داشتن!

بله رضاجان، اون بنده خدا چیزی در حدود 850 هزار تومان بابت خرید کرید اونتوس هزینه کرده بود! یادمه یکبار گرین آیریش رو یک پاف روی پیراهنم زده بودم و ازم اسمش رو پرسید وقتی گفتم که یکی از کارهای کرید هست و 4ساعت پیش اسپری کردم میخواست سرشو بکوبه به دیوار! تازه من بهش نگفتم که اسانسش رو زدم، نه اودکلنش رو. :)
در مورد اکثر اودکلن ها متاسفانه قضیه به همین شکله! مگر در موارد خاص و نسخه های قدیمی اودکلن ها (مثل آزارو پور هوم یا دیور هوم اینتنس و... )!
به هر صورت ما در پاتوق چون عاشق عطریم، دوس داریم رایحه های جدید رو تست کنیم. ولی با هر کیفیتی راضی نمیشیم. و خوشبختانه آقا رضا هم همیشه از هر عطری یک کیفیت با بالاترین گرید رو میاره و هیچوقت به بهانه بیشتر کردن عنوان عطرها تن به کیفیت پایین نمیده. این مساله رو هم خودش چندین بار بیان کرده و هم دوستان پاتوق اینقدر حرفه ای و عطرشناس هستن که زیر بار هر کیفیتی نرن!

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام. سفارش اول احمد آقا عطرهای:آکوا دی جیو؛پشن؛کرید اونتوس؛بلوآیس؛توسکان لدر؛ به همراه ایتالین سایپرس و ال هوم آیدل گرلن هستن. به انتخاب خودشون همه اسانسها بدون فیکساتورن. دوستان میدونن که از نظر من اسانس خالص؛ مثل سن ایچ خالصه و اگه سن ایچ با اب و یخ باید ترکیب شه بعد مصرف شه؛ عطر هم باید فیکساتور ترکیب شه اسپری شه تا نتها باز شن و عطر پودر شه و ...
به هر حال؛ تشخیص و صلاح دید و انتخاب با مصرف کننده است. من همیشه فقط پیشنهاد میدم. تصمیم گیر نیستم.

بهرام جان؛ همین طوره که شما می فرمایین. همین چند روز پیش نوشتم اودکلن اورجینال نسبتا گرون قیمتی که دستمه و 100 میلش چند روزه تمومه! شامه ی ما عطربازها عادت کرده به روایح قدرتمند با پخش و موندگاری سنگین. کارهایی تیپ اینترلود و ....
اودوتویلت و اودوپرفیوم برامون خیلی لایته. تو پ خ برام نوشتی دوستت اودکلن اورجینال کرید اونتوس رو داره و چون موندگاریش بسیار پایینه مدام تجدید اسپری می کنه و به خاندان کرید ناسزا میگه! حداقل 700 هزار تومن پول داده براش. نه؟
من هر دو نسخه آلور هوم رو چک کردم. ادیشن بلانچ و اسپرت رو. بهترین کیفیتشم دیدم. ادیشن بلانچ رو بیشتر پسندیدم اما در نهایت توجهم رو جلب نکردن! کارهای خنک بهتر از اون هست که همه مون تست کردیم.
پی نوشت:
اول این پست رو ارسال کردم بعد پست قبلی رو از آقای مخدومی دیدم که درخواست اسانس آلور هوم رو داشتن!
بنام خدا
سلام دوستان
آلوره هوم اسپرت از اون بوهای ترش و خنکی که طرفداران زیادی داره و بارها جزو 10 ادکلن مردانه برتر بوده . مناسب فصل تابستان و بسیار فرش هست . هم اسانس و هم ادکلن اصلش رو تست کردم و نظز اطافیان هم بسیار مثبت بود.

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
امروز در میهمانی؛ اسپایس بمب زده بودم؛ به اتفاق ؛ میهمانها اولین رایحه ای که به شامه شون رسید آلبالو بود. برام جالب شد. در حالی که به وضوح فلفل داره و چرم و کمی زعفرون و دارچین (و نت یا نت هایی ناشناس برای من) ؛ دیگران از دور؛ از فاصله چند متری؛ آلبالو گزارش کردن. اسانس رو خالص به یقه تیشرتم زده بودم (اسپری نکرده بودم).
اون بوی آلبالو به خاطر وجود تنباکو در این اسانس هستش هم این هم باربری لندن به خاطر این ترکیب بوی آلبالویی دارند که کاملا با بوی تنباکو تام فورد فرق دارند
آلوره هوم اسپرت از اون بوهای ترش و خنکی که طرفداران زیادی داره و بارها جزو 10 ادکلن مردانه برتر بوده . مناسب فصل تابستان و بسیار فرش هست . هم اسانس و هم ادکلن اصلش رو تست کردم و نظز اطافیان هم بسیار مثبت بود.
من بوی ترش اصلا نگرفتم بوی شیرین وانیل و بهار نارنج و فلفل شیرین البته من نمیدونم اسانسه کیفیتش خوب بود یا نه البته یه اسانس دیگه هم ازش دارم اون کیفیتش بهتره خیلی بهتر یه ذره تند تره فکر کنم به خاطر فلفل که کنار بهار نارنج حس میشه بعد فقط وانیل و یه چی دیگه میمونه که نمیدونم چیه

نسخه اکستریم متاسفانه پیدا نکردم اسانسشو
و نسخه بلانچ هم یه اسانس دارم ازش فقط بوی لیمو میده یه جوریه من زیاد نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به هر صورت ما در پاتوق چون عاشق عطریم، دوس داریم رایحه های جدید رو تست کنیم. ولی با هر کیفیتی راضی نمیشیم. و خوشبختانه آقا رضا هم همیشه از هر عطری یک کیفیت با بالاترین گرید رو میاره و هیچوقت به بهانه بیشتر کردن عنوان عطرها تن به کیفیت پایین نمیده. این مساله رو هم خودش چندین بار بیان کرده و هم دوستان پاتوق اینقدر حرفه ای و عطرشناس هستن که زیر بار هر کیفیتی نرن!

بله؛ من اصلا برام مهم نیست که تعداد عطرها رو بی دلیل زیاد کنم. اتفاقا شاید برخی عطرهای مجموعه رو دیگه تمدید نکنم! در مورد اسانس و اودکلن هم قبلا مفصل نظرمو نوشتم. برای خود من؛ شخصا بحث اودکلن تموم شده است. هیچ توجیهی برام نداره یک پاف اودکلن بزنم چند هزار تومن برام تموم شه آخرشم نه خودم بوشو حس کنم نه بقیه! شکر خدا این قدر در اسانسها تنوع هست؛ خودمم این قدر ترکیبات جور واجور ساختم که عین 365 روز سال رو میتونم بوی غیر تکراری داشته باشم روی لباسم!

بنام خدا
سلام دوستان
برخی عطرها رو می دونم خوبن یا پرطرفدارن! (فید بک دریافتی از اطرافیان) همین الان یک نسخه "خاص" الور اسپرت ادیشن بلانچ دستمه و دارم بو می کنم. تو نت اولیه ش ترنج و لیمو و کمی وتیور حس می کنم. اما در کل شگفت زده ام نمی کنه! روال کاریم این جوریه که معمولا وقتی با عطری رابطه برقرار نمی کنم؛ برای فروش نمی آرم.
اون بوی آلبالو به خاطر وجود تنباکو در این اسانس هستش هم این هم باربری لندن به خاطر این ترکیب بوی آلبالویی دارند که کاملا با بوی تنباکو تام فورد فرق دارند
بله محمد جان؛ میدونم از تنباکوشه. بار اول در ترکیب بلک ارکید و قهوه و کاپیتان بلک به این بو برخورد کردم و آرش گفت آلبالوش از تنباکو میاد. البته مطلقا از جنس توتون آلبالو نیست. این قدر بوش طبیعیه که مهمان مون فکر کرد کسی از همسایه ها داره آلبالو پلو می پزه!

tarashee

Registered User
لایک‌ها
174
سلام tea rose هم داريد يا رويال سبز ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
پ. ن: به این دوستان باید توصیه کرد که حداقل یکبار عطرهای پاتوق رو امتحان کنن تا بفهمن که اصلا عطر یعنی چی!:) در ضمن این لینک خودش تاییدی است بر بحثی که قبلا در مورد تفاوت اودکلن و اسانس داشتیم.
من که اخر متوجه نشدم تفاوت ادکلن با اسانس در چیه؟ بیشتر افراد حرفه ای میگند اصلا طرف اسانس نرید .لطف میکنید یه توضیحی بدید؟

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اسانس یا اودکلن؟ انتخاب با شماست!

من همین صبح امروز نظرم رو نوشتم. عجیبه؛ آقای مخدومی شما نوشته منو لایک زدی؛ قاعدتا خوندیش!
تکرار می کنم:
اودکلن؛ اودکلنه و اسانس؛ اسانس.
فقط
میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد. مقایسه اسانس و اودکلن اصلا غلطه و از بیراهه سر در میاره. فقط میشه از خوندن نتهایی که در ساخت اودکلن به کار رفته حدس زد این اسانس از چه موادی ساخته شده. نه بیشتر.
اودکلنهای شرکتی هم که این روزها بسیار فراوان شده و از شرکتهای مختلف در نمایشگاه عکس انداختم گذاشتم در پاتوق؛ دقیقا قصه اش همینه. اسانس و فیکساتور رو میکس می کنن تو یه ظرف و بسته بندی قشنگ تحویل تون میدن. بهش مثلا میگن تستر اصل ؛ بعد هم میگن تضمین می کنیم بوش 80 درصد شبیه اصله ( و معلوم نیست چرا این عدد 80 است و مثلا 79 یا 81 نیست!) به خود من چند بار در نمایشگاه و خارج از اون پیشنهاد شده بیا برات این کار رو انجام بدیم هر اسمی خواستی میزنیم روش؛ هر کشوری که تو بخوای می زنیم Made in OONJAA! خواستی؛ از اسانسهایی که دست خودته بده؛ نخواستی اسانسش رو ما انتخاب می کنیم (و من میدونم چه اسانسهایی انتخاب میشه). من قبول نکردم.

دو راه جلوی دوستان بیشتر نیست:
1 ) خرید اودکلن اورجینال
2) اگر به هر دلیل؛ اولی ناممکنه؛ خرید اسانس و پذیرفتن این که آن چه خریداری شده اسانسه ؛ نه اودکلن اورجینال. و مثلا هزار تومن شده نه 2 میلیون!
نه فقط من؛ بلکه وارد کننده های دست اول اسانس هم اودکلن اورجینال همه اسانسهایی که وارد می کنن رو ندیدن. چرا؟ چون کارشون اسانسه نه اودکلن. شخصا با مراحل واردات اسانس آشنایی کافی دارم (هر چند که تا حالا این کار رو انجام ندادم) و میدونم روند امور به چه شکله.
فقط میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد.
با عرض معذرت من متوجه منظور شما نشدم.یعنی هیچ شباهتی بین اسانس و ادکلن نیست( از هر لحاظ یعنی رایحه،ماندگاری و ....)؟ اگه اینطوره چرا هردو یه اسم دارند؟لطف میکنید جواب بدید؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام tea rose هم داريد يا رويال سبز ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام. نه دوست گرامی. لیست عطرها به همراه معرفی مختصر و بعضا لینک به گزیده نظرات دوستان در خصوص یک عطر؛ به همراه کلی مطلب خواندنی در پست یک . لطفا مطالعه بفرمایید.
من که اخر متوجه نشدم تفاوت ادکلن با اسانس در چیه؟ بیشتر افراد حرفه ای میگند اصلا طرف اسانس نرید .لطف میکنید یه توضیحی بدید؟

با عرض معذرت من متوجه منظور شما نشدم.یعنی هیچ شباهتی بین اسانس و ادکلن نیست( از هر لحاظ یعنی رایحه،ماندگاری و ....)؟ اگه اینطوره چرا هردو یه اسم دارند؟لطف میکنید جواب بدید؟
عزیزم؛ قبلا مفصل در این مورد در پاتوق مطلب نوشتیم (من و دوستان)؛ لینکش در صفحه اول هست. لطفا لینکهایی که های لایت کردم در این عکس رو بخون؛ اگه سوال بیشتری داشتی هم بنده در خدمتم هم سایر دوستان محبت می کنن پاسخ میدن.
link.gif

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
عزیزم؛ قبلا مفصل در این مورد در پاتوق مطلب نوشتیم (من و دوستان)؛ لینکش در صفحه اول هست. لطفا لینکهایی که های لایت کردم در این عکس رو بخون؛ اگه سوال بیشتری داشتی هم بنده در خدمتم هم سایر دوستان محبت می کنن پاسخ میدن.
مشاهده پیوست 844862
خوندم اما متوجه نشدم.یعنی شباهتی بین ادکلن و اسانسش نیست؟ اگه اینطوره چرا اسانس اسم همون ادکلن را برای خودش انتخاب میکنه؟یه اسم دیگه انتخاب کنه .بعد هم اگه کنار یه شخص حرفه ای بایستم بگم مثلا بلک افغان زدم اما اون رایحه را نداشته باشه یه کم باعث تعجب نمیشه؟(ببخشید خواهشا نگید ما با دیگران کاری نداریم و فقط برای دل خودمون کار میکنم.این سوال که پرسیدم شخصا مهمه و سوالیه که برام ایجاد شده)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
خوندم اما متوجه نشدم.یعنی شباهتی بین ادکلن و اسانسش نیست؟ اگه اینطوره چرا اسانس اسم همون ادکلن را برای خودش انتخاب میکنه؟یه اسم دیگه انتخاب کنه .بعد هم اگه کنار یه شخص حرفه ای بایستم بگم مثلا بلک افغان زدم اما اون رایحه را نداشته باشه یه کم باعث تعجب نمیشه؟(ببخشید خواهشا نگید ما با دیگران کاری نداریم و فقط برای دل خودمون کار میکنم.این سوال که پرسیدم شخصا مهمه و سوالیه که برام ایجاد شده)
سلام
اگه بخوام بصورت خلاصه و بدون وارد شدن به تعاریف و معنی اصلی اسانس ها توضیح بدم باید گفت عطر های اسانسی (همین موارد که در بازار یا اینجا) وجود دارند یا فروخته میشوند٬ عطر و رایحه هایی هستند که شبیه سازی رایحه عطرهای اصلی و معروف هستند
این اسانس ها معمولا در کشورهای اروپایی مثل فرانسه٬ سوییس٬ المان و یا اسپانیا طراحی و ساخته میشن. از جمله شرکت ها معروق در این زمنیه میشه به لوزی و شارابوت و ... اشاره کرد که سابقه طولانی در تولید اسانس دارند. نام گذاری این اسانس ها معمولا بصورت شماره و کد هست و شرکت سازنده این اسانس ها رو هیچوقت به اسم ادکلنی که ازش شبیه سازی شدن نمی فروشد٬ در بعضی موارد در کنار کد اسانس جدولی وجود داره که اسم ادکلن و رایحه ادکلن اصلی با این اسانس هم نوشته میشه. اون چیزی که شما رو به اشتباه انداخته اینه که توی ایران و هنگام فروش دیگه این کدها استفاده نمی شوند و فروشنده برای راحتی خریدار اسم ادکلن اصلی رو روی اسانس میزاره که منطقی هم هست.
مساله بعدی کیفیت این اسانس ها هست. کیفیت مسلما بسته به شرکت و کارگاه تولیدی متفاوت است و می تونه خیلی شبیه به ادکلن اصلی باشه و یا برعکس. از طرف دیگه کیفیت مواد بکار رفته در این اسانس ها با توجه به شرکت تولید کننده اش هم فرق می کنه و کیفیت های متفاوت رو برای بازارهای متفاوت تولید می کنند. البته این وسط خیلی از فروشندگان غیر منصف هم هستند که برای سود بیشتراز اسانسهای بی کیفیت و یا رقیق شده با فیکساتورهای زیاد و ارزون استفاده می کنند.
نکته ای که شما باید مد نظرتون باشه اینه که نباید انتظار داشته باشید که اسانس ۱۰۰ درصد شبیه ادکلن اصلی باشه. شاید خیلی شبیه باشه یا نت های اولیه شون با هم همخوانی داشته باشه ولی بصورت کامل و دقیق کار اصلی نمیشه. هر چند مواردی هم هست که این شباهت اینقدر نزدیک بوده که بسختی شده بین اسانس و ادکلن اصلی تفاوت ها رو تشخیص داد. که در کارهایی که رضای عزیز اوردن بسیار دیده شده. بارهای هم شده که رایحه اسانس های این پاتوق به حق به مزاج بچه ها از ادکلن اصلش بیشتر خوش اومده (نه اینکه از ادکلن اش بهتر بوده) مثل خیلی ها از شیرینی زیاد موجود در ادکلن توسکان لدر خوششون نمیاد٬ ولی چون گفتید مواردی که برای دل خودمون هست رو قاطی بحث نکنم منم فاکتورش گرفتم
دیگه وارد مقوله تفاوت قیمت ادکلن و اسانس نمی شم چون در پاتوق بارها بهش اشاره شده.

نکته اخر اینکه اگه شما می خوای اسانس بلک افغان رو تهیه کنی و اون رو جای اصلش جا بزنی هم کار غیرحرفه ای انجام دادی و هم به وجدان خودت دروغ گفتی. چون مسلما هرچقدر این دو کار بهم نزدیک باشن هیچوقت یکی نمیشن و ممکنه اهل فنی پیدا بشه که مچ شما رو بگیره. پس سعی کن همیشه صداقت داشته باشی و اگه کسی از بوی خوش عطرت سوال کرد بجای اینکه بگی بلک اففانه یه کلمه اسانس رو هم به قبلش اضافه کنی.

Last edited:

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
به نظرتون بهترین ادکلن تا 170 که بوش جذاب باشه و چند نفر بپرسن چی زدی چیه ؟ من خودم باربری لندن رو خیلی دوست دارم بوشو

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به نظرتون بهترین ادکلن تا 170 که بوش جذاب باشه و چند نفر بپرسن چی زدی چیه ؟ من خودم باربری لندن رو خیلی دوست دارم بوشو
دوست گرامی؛ عطر و اودکلن به شدت سلیقه ای است و هیچ دلیلی نداره عطری که من نوعی عاشقشم شما حتی یک لحظه بتونی تصور استفاده شو بکنی!
رایحه های مختلف رو تست کن و ببین با کدومش میتونی رابطه برقرار کنی.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه عطربازان عزیز؛ دوستان همیشه همراه
امروز دو عطر جدید تست کردم. هایر دیور و جان وارواتوس . اولی خنک و نسبتا تند (مورد پسند واقع شد؛ گذاشتم روی تست ) ؛ دومی مورد پسند واقع نشد. رایحه اش قدرتمنده اما دانه تونکا رو کنار موادی استفاده کردن که نمی پسندم (نظر شخصی). عطر گرم و کاملا شیرینه و برای من که قدرت تحملم در مقابل عطرها بسیار بالاست کمی سر دردآوره. اینم گذاشتم روی تست؛ اما مطمئنم که نمیارمش. نسخه ای که دست منه سوئیسیه. من به خط کشی و تفکیک جنسیتی در عطر معتقد نیستم. دوستانی که معتقدن؛ قطعا عطر رو زنانه ارزیابی می کنن.
هایر دیور برای افراد کم سن و زیر 30 مناسب تر اومد به نظرم.
e1192b0f255ab790b07d1cd4b379a8a8.jpeg

پی نوشت:
این نسخه از جان وارواتوس به اشتباه از سوی فروشنده محترم جان وارواتوس مشکی معرفی شده بود که بعدا مشخص شد ورژن قهوه ای رنگ اون هست.

Last edited:

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189

من بوی ترش اصلا نگرفتم بوی شیرین وانیل و بهار نارنج و فلفل شیرین البته من نمیدونم اسانسه کیفیتش خوب بود یا نه البته یه اسانس دیگه هم ازش دارم اون کیفیتش بهتره خیلی بهتر یه ذره تند تره فکر کنم به خاطر فلفل که کنار بهار نارنج حس میشه بعد فقط وانیل و یه چی دیگه میمونه که نمیدونم چیه

نسخه اکستریم متاسفانه پیدا نکردم اسانسشو
و نسخه بلانچ هم یه اسانس دارم ازش فقط بوی لیمو میده یه جوریه من زیاد نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم
سلام دوستان
همانطور که بدرستی اشاره شد اسانس ها در بسیاری مواقع مانند ادکلنهای اصلی نیستند و البته گاهی بهتر. در مورد آلوره هوم اسپورت همانطور که در سایت فراگرانتیکا هم اومده نت پرتغال هستش که ترشه و البته بعدا تغییر می کنه .

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61
سلام. دوستان یه جای مطمئن مطمئن می فرمایید برای خرید؟ شنل و رومءو رز و تام فورد مدنظره. ممنون

Sent from my One S using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام دوستان
همانطور که بدرستی اشاره شد اسانس ها در بسیاری مواقع مانند ادکلنهای اصلی نیستند و البته گاهی بهتر. در مورد آلوره هوم اسپورت همانطور که در سایت فراگرانتیکا هم اومده نت پرتغال هستش که ترشه و البته بعدا تغییر می کنه .
سلام. جناب سعادتمندی عزیز؛ منظورتون رو واضح تر بفرمایید.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام. دوستان یه جای مطمئن مطمئن می فرمایید برای خرید؟ شنل و رومءو رز و تام فورد مدنظره. ممنون

درود بر دوستان عطر باز؛
منظورتون اودکلن هست یا اسانس؟

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام. جناب سعادتمندی عزیز؛ منظورتون رو واضح تر بفرمایید.

سلام بر آقا رضای عزیز
پس از معرفی ادکلن ها از سوی کمپانی های معروف ، شرکتهای اسانس سازی مانند شارابوت و غیره سعی در شبیه سازی و معرفی اسانسهای تا حد امکان نزدیک به آن ادکلن دارند . نتیجه این تلاشها گاهی موفق بوده (مانند ارائه نمونه های متعددی از سوی شما من جمله اپیک و جوبیلیشن ) و در برخی اوقات نزدیک به رایحه اصلی .
در هر صورت منظور بنده از معرفی آلوره هوم اسپرت یادآوری دقایق لذت بخشی بوده که با این ادکلن داشتم و اینکه شما را ترغیب کنم تا اگر مورد خوبی دیدید معرفی کنید تا برای سایر دوستان نیز این تجربه تکرار پذیر باشد. ( یکی از نزدیکانم اسانس آلوره را به عنوان امضای خودش انتخاب کرده)
با تشکر از شما و بزودی چهارمین سفارشم رو خواهم داد که پشن هم حتما توش هست .

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
ادکلن دوست عزیز. ممنون

سلام دوست عزیز
در تهران فروشگاه شقایق رو خیلی ها قبول دارند . یک سایت کامل هم داره که می تونید به اون رجوع کنید : www.shaghayegh2.com
از دیگر فروشگاه ها می توان به هایلند اشاره کرد . البته جاهای دیگری هم هست که می تونید از دوستان متخصص بپرسید.

بالا