برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تستر گری وتیور در ظرف خودش بود ! من امکان زیادی برای تست اودکلن ندارم. کسی هست که زیاد بهش دسترسی ندارم و مکرر نمی تونم برم پیشش. گاهی؛ اجازه میده (اگه باز یک اودکلن رو داشته باشه) بدون اسپری کردن فقط درشو بو کنم.
با تشکر از آرش عزیز؛ جمله ای رو ازش نقل قول می کنم که یک بار در پاتوق نوشت:(نقل به مضمون)
"نباید به دیگران به دروغ بگوییم اودکلن فلان را زده ایم؛ باید بدانیم و بگوییم اسانسش را زده ایم".
یک بار شخصی اصرار بسیاری داشت که عطری را از من منحصرا در ظرف اودکلنش بگیرد. پرسیدم چرا ظرفش این قدر مهم است؟ گفت چون می خواهم همراهم این طرف آن طرف ببرم کسی پرسید بگویم این را زده ام و اینم ظرفش! منم خیلی صریح بهش گفتم برو پول بده یک میلیون تومن اودکلنش رو بخر و با خودت این طرف آن طرف ببر و پزش را بده! ضرب المثل پز عالی؛ جیب خالی را به یادش آوردم. از قدیم هم گفتن هر چقدر پول بدی؛ همون قدر آش می خوری.
دو راه کاملا متفاوت جلوی پای همگی ما هست:
1 - خرید اودکلن اورجینال و پرداخت هزینه اش
2 - خرید اسانس و پذیرفتن این که اسانس خریدیم!

به نظر من فقط کسانی براشون پذیرفتن این مساله راحت نیست که مثل اون آقایی که گفتم قصدشون فریب و نمایشه برای دیگرون. باقی افراد خیلی راحت کنار میان با این موضوع.
بعد از پذیرفتن این که آن چه خریدیم اسانسه؛ می رسیم سر این موضوع که اسانس در مقایسه با اسانسهای دیگه چه کیفیتی داره و چه قیمتی.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
تستر گری وتیور در ظرف خودش بود ! من امکان زیادی برای تست اودکلن ندارم. کسی هست که زیاد بهش دسترسی ندارم و مکرر نمی تونم برم پیشش. گاهی؛ اجازه میده (اگه باز یک اودکلن رو داشته باشه) بدون اسپری کردن فقط درشو بو کنم.
با تشکر از آرش عزیز؛ جمله ای رو ازش نقل قول می کنم که یک بار در پاتوق نوشت:(نقل به مضمون)
"نباید به دیگران به دروغ بگوییم اودکلن فلان را زده ایم؛ باید بدانیم و بگوییم اسانسش را زده ایم".
یک بار شخصی اصرار بسیاری داشت که عطری را از من منحصرا در ظرف اودکلنش بگیرد. پرسیدم چرا ظرفش این قدر مهم است؟ گفت چون می خواهم همراهم این طرف آن طرف ببرم کسی پرسید بگویم این را زده ام و اینم ظرفش! منم خیلی صریح بهش گفتم برو پول بده یک میلیون تومن اودکلنش رو بخر و با خودت این طرف آن طرف ببر و پزش را بده! ضرب المثل پز عالی؛ جیب خالی را به یادش آوردم. از قدیم هم گفتن هر چقدر پول بدی؛ همون قدر آش می خوری.
دو راه کاملا متفاوت جلوی پای همگی ما هست:
1 - خرید اودکلن اورجینال و پرداخت هزینه اش
2 - خرید اسانس و پذیرفتن این که اسانس خریدیم!

به نظر من فقط کسانی براشون پذیرفتن این مساله راحت نیست که مثل اون آقایی که گفتم قصدشون فریب و نمایشه برای دیگرون. باقی افراد خیلی راحت کنار میان با این موضوع.
بعد از پذیرفتن این که آن چه خریدیم اسانسه؛ می رسیم سر این موضوع که اسانس در مقایسه با اسانسهای دیگه چه کیفیتی داره و چه قیمتی.
تستر گری ویتور سر داشت ؟
دلیل پرسیدنم این بود که از سری های شبیه بلک ارکید تنها تام فورد من تسترش کاملا شیشه متفاوتی دارد. و در بقیه موارد همگی سر ندارند.
----------
بله این کار فریب دادن خود آدم هست نه دیگران کسی این کار رو زده باشه میفهمه و دلش بحال این شخص میسوزه برای افراد دیگه ام که در کل فرقی نداره ! میمونه خود شخص که کم کم دروغ خودش رو باور می کنه و به یک واقعیت برای خودش تبدیل میشه.
---------
در مورد بعضی از کارها به خصوص تام فوردها (به غیر از سری کلکسیون ش) تفاوت قیمت زیادی ندارد ۱۰۰ میل از اسانس تقریبا نصف قیمت و یا کمی بیشتر از نصف قیمت ادکلن می ایستد. برای هین بعضی موارد این سوال ها پیش می آید.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در مورد بعضی از کارها به خصوص تام فوردها (به غیر از سری کلکسیون ش) تفاوت قیمت زیادی ندارد ۱۰۰ میل از اسانس تقریبا نصف قیمت و یا کمی بیشتر از نصف قیمت ادکلن می ایستد. برای هین بعضی موارد این سوال ها پیش می آید.

بله؛ اگر از سر گردنه خرید کنین! (مقایسه ی نا صحیح فقط قیمتی 100 گرم اسانس و 100 میل اودکلن)

از تاپیک خوشم میاد چون فقط یک فروشگاه عطر نیست؛ یک محیط صمیمی و دوستانه است که همه از تجربه های عطربازی شون برای همدیگه می نویسن و با کمترین قیمت میشه عطرهای مختلف و ترکیباتشون رو تست کرد در حالی که قیمت اودکلنهای اورجینال جوریه که نمیشه رفت سمت شون. خلاصه که فروشگاه عطر یاد یار پاتوق عطربازهاست نه سر گردنه. از آشنایی با دوست خوبی مثل آقا رضا خوشحال شدم، امیدوارم فرهنگ عطربازی با همت ایشون و دوستان دیگه بیشتر ترویج پیدا کنه و بوی خوش همه جا را فرا بگیره!

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ممنون آرش جان
فکر می کنم اینکه یک اسانس خیلی بهتر از خوده ادکلن باشد رو باید از این بحث جدا کنیم بله ۱۰۰ درصد با دخالت دادن این فاکتور نتیجه مقوله مورد بحث به کلی فرق خواهد کرد. چون من صرفا همون شباهت به اصلی مدنظرم بود.
-------
در مورد پایه بنده با نظر شما موافق نیستم آرش جان. اگر برای حرف هاتون مرجعی دارید خوشحال میشم اینجا ذکرشون کنید.
-------
در مورد قسمت آخر حرفتون یعنی :
مسلما بزرگان و نوابغ عطرسازی که برای خانه های عطر معروف کار میکنندبا کسانی که اسانس تولید می کنند فرق دارند

به نظر بنده این فقط برای کمپانی ها سطح پایین مثل : پرفیوم پلاس٫ اس اف ای٫ شارابوت و لوزی صدق می کنه نه برای کمپانی های بزرگی مثل : ژیوادن٬ ای اف اف٫ سیمریس٬ فرمنیش .
شاید من منظورتون رو متوجه نشدم مگر غیر از اسانس پایه و برخی ترکیبات شیمیایی روش دیگه ای هم وجود داره؟ این وسط فقط بحث کیفیت مواد مطرح هست

من اطلاع دقیقی از روش کار این شرکتها ندارم ولی شرکتی که کارش کپی هست مسلما به اندازه شرکت اصلی هزینه نمیکنه
شاید از عطرسازهای بزرگ استفاده کنند ولی مسلما او عطرسازها هم به اندازه سفارشی که می گیرند سطح کارش رو مشخص می کنند و از نبوغش ون مایه میزارن. بعضی از شرکت های رده بالا هم روش کارشون اینه که اسانس رو از شرکت اصلی می خرن و با کیفیت پایینتر و قیمت کمتر به دست مشتری میرسانند
از طرف دیگه وقتی دارن کپی میکنند دیگه نیاز به استاد عطرساز ندارند فقط یه دستگاه تجزیه شیمیایی مواد می خوان که ترکیب شیمیایی عطر رو با دقت بالایی مشخص می کنه بعدش رو هر عطر سازی عادی می تونه کار رو انجام بده و ترکیب رو بسازه

Sent from my iPad using Tapatalk

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ممنون آرش جان
فکر می کنم اینکه یک اسانس خیلی بهتر از خوده ادکلن باشد رو باید از این بحث جدا کنیم بله ۱۰۰ درصد با دخالت دادن این فاکتور نتیجه مقوله مورد بحث به کلی فرق خواهد کرد. چون من صرفا همون شباهت به اصلی مدنظرم بود.
-------
در مورد پایه بنده با نظر شما موافق نیستم آرش جان. اگر برای حرف هاتون مرجعی دارید خوشحال میشم اینجا ذکرشون کنید.
-------
در مورد قسمت آخر حرفتون یعنی :
مسلما بزرگان و نوابغ عطرسازی که برای خانه های عطر معروف کار میکنندبا کسانی که اسانس تولید می کنند فرق دارند

به نظر بنده این فقط برای کمپانی ها سطح پایین مثل : پرفیوم پلاس٫ اس اف ای٫ شارابوت و لوزی صدق می کنه نه برای کمپانی های بزرگی مثل : ژیوادن٬ ای اف اف٫ سیمریس٬ فرمنیش .

پایه تمام عطرها مسلما یه سری مواد شیمیایی هستند که مشترک بین شرکتهای سازنده عطر و اسانس یکسانه.
اما تجزیه یک عطر و ساختن اسانسش به آسانی میسر نیست. دوستانی که با روشهای تجزیه شیمیایی و حتی اسپکتروسکوپی آشنایی دارند به این مطلب واقفند.

در مورد شرکتهایی که فرمودید، بنده حداقل در مورد شرکت "لوزی" سوئیس اطلاع دارم که یکی از بهترین شرکتهای اسانس هست. یک مطلب دیگر هم اینه که جدای از کیفیت کمپانی مبداء، باید ببینیم سفارش دهنده مقصد چه کیفیتی رو انتظار داره. مثال عینی این مطلب رو دقیقا در مورد جنس چینی میبینیم که هر کیفیتی که سفارش دهنده بخواهد رو ارائه میدن.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
بله؛ اگر از سر گردنه خرید کنین! (مقایسه ی نا صحیح فقط قیمتی 100 گرم اسانس و 100 میل اودکلن)
آقا رضا شما همش مسائل رو بدون تحلیل صرفا مطرح می کنید! (من احساس می کنم حرف های بنده را شما با نوعی غرض ورزی می خوایند!)
تا اونجایی که سواد بنده نشان میده استاندار چگالی روغن های اسانسی چیزی حدود ۰.۸۸ هست. (میزان اونس روی بسته های اسانس را مشاهده کنید) و ۱۰۰ گرم از اون ها چیزی بیشتر از ۱۰۰ میل حدود ۱۱۲ میل میشه. در نهایت تلورانسی ۱۵ میلی خواهد داشت. یعنی ۱۰۰ گرم. یک مثال : هر گرم تام فورد نویر شما هست ۲۵۰۰ تومان. ۱۰۰ گرم از آن بدون در نظر گرفتن تخفیف یا هر فاکتور دیگری برابر ۲۵۰ هزار تومان می شود قیمت ادکلن نویر آخرین باری که بنده چک کرده بودم در بازار ۳۷۵ بود. تفاوت بین قیمت ها چیزی کمتر بیشتر از ۱۲۵ هزار تومان است. و این را هم در نظر بگیریم که اسانس حدود ۱۲ الی ۱۵ میل بیشتر از ادکلن است. (این برای اسانس خالص است و در صورت استفاده از فیکساتور- استاپ و .... هزینه به طبع بالاتر می رود.)
(بنده هیچ بحثی بر سر قیمت مناسب یا نامناسب کسی ندارم یک بحث کلی را دارم مطرح می کنم.)
اگر مشکلی در تحلیل بنده حقیر هست خواهشمندم اصلاح کنید. این دید بنده از مقایسه قیمت ها هست.

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

بنده شخصا به علامت تسلیم دستمو بالا میبرم وواز یکایک دوستان عذرخواهی میکنم

اینها تنها نظر شخصی منه و ممکنه صد در صد غلط باشه

بهرحال نظرات اصلا راجع به قیمت و این مسائل نبود

جو دوستانه و صمیمی اینجا اینقدر با ارزش هست که اولا زود دلخور نشیم

دوما من دارم میبینم حتی توی پیغام خصوصی منو راهنمایی میکنن مبادا اشتباهات قبلی آنها رو انجام بدم

قطعا این هیچ سودی براشون نداره و نشان از داشتن روح بزرگشونه

همینجا دست تک تکشون رو میبوسم چه بالای 46 سالشون باشه چه زیر 46 سال

کوچک همتون شهرام

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
شاید من منظورتون رو متوجه نشدم مگر غیر از اسانس پایه و برخی ترکیبات شیمیایی روش دیگه ای هم وجود داره؟ این وسط فقط بحث کیفیت مواد مطرح هست

من اطلاع دقیقی از روش کار این شرکتها ندارم ولی شرکتی که کارش کپی هست مسلما به اندازه شرکت اصلی هزینه نمیکنه
شاید از عطرسازهای بزرگ استفاده کنند ولی مسلما او عطرسازها هم به اندازه سفارشی که می گیرند سطح کارش رو مشخص می کنند و از نبوغش ون مایه میزارن. بعضی از شرکت های رده بالا هم روش کارشون اینه که اسانس رو از شرکت اصلی می خرن و با کیفیت پایینتر و قیمت کمتر به دست مشتری میرسانند
از طرف دیگه وقتی دارن کپی میکنند دیگه نیاز به استاد عطرساز ندارند فقط یه دستگاه تجزیه شیمیایی مواد می خوان که ترکیب شیمیایی عطر رو با دقت بالایی مشخص می کنه بعدش رو هر عطر سازی عادی می تونه کار رو انجام بده و ترکیب رو بسازه

نه آرش جان
من منظورم همون بخش شیمیایی بود شرکت های تولید ادکلن تا ۸۰ درصد مواد مورد استفاده در ادکلن هاشون طبیعی است نه شیمیایی یا همون مصنوعی. در مواردی مثل نت های حیوانی دیگر از نوع طبیعی استفاده نمی شود. ممنون از دقت نظرت.

Last edited:

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
پایه تمام عطرها مسلما یه سری مواد شیمیایی هستند که مشترک بین شرکتهای سازنده عطر و اسانس یکسانه.
اما تجزیه یک عطر و ساختن اسانسش به آسانی میسر نیست. دوستانی که با روشهای تجزیه شیمیایی و حتی اسپکتروسکوپی آشنایی دارند به این مطلب واقفند.

در مورد شرکتهایی که فرمودید، بنده حداقل در مورد شرکت "لوزی" سوئیس اطلاع دارم که یکی از بهترین شرکتهای اسانس هست. یک مطلب دیگر هم اینه که جدای از کیفیت کمپانی مبداء، باید ببینیم سفارش دهنده مقصد چه کیفیتی رو انتظار داره. مثال عینی این مطلب رو دقیقا در مورد جنس چینی میبینیم که هر کیفیتی که سفارش دهنده بخواهد رو ارائه میدن.
تقریبا بستگی به این دارد که شرکت ها پایه حلال ها و در صورت تولید نت مصنوعی از چه دستورات شیمیایی پیروی کنند مثلا برای تولید نت رز صدها روش با دستکاری گرانیول وجود دارد و همچنین برای تولید مشک آهو ختن.
بله صد در صد جناب ghalandar66 مهندسی معکوس کردن عطرها کار آسانی نیست ابزار و روش های گران قیمتی رو طلب میکنه. یکی از روش های معمول کروماتوگرافی گازی هست به طور کلی شرکت های بزرگ معمولا از روش GC/MS استفاده می کنن.
----
شرکت لوزی یک برند خوب است اما هیچ بخشی از بازار را در دست ندارد جزو ۱۲ تا برند مطرح هم در این صنعت نیست. بله فاکتور سفارش هم بسیار مهم است نکته بسیار مهمی است که شما اشاره کردید. اما من در حالت کلی بر فرض بهترین سفارش مبنای حرفم رو قرار داده بودم. ممنون از پاسخگویی دقیقتون.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقا رضا شما همش مسائل رو بدون تحلیل صرفا مطرح می کنید! (من احساس می کنم حرف های بنده را شما با نوعی غرض ورزی می خوایند!)
تا اونجایی که سواد بنده نشان میده استاندار چگالی روغن های اسانسی چیزی حدود ۰.۸۸ هست. (میزان اونس روی بسته های اسانس را مشاهده کنید) و ۱۰۰ گرم از اون ها چیزی بیشتر از ۱۰۰ میل حدود ۱۱۲ میل میشه. در نهایت تلورانسی ۱۵ میلی خواهد داشت. یعنی ۱۰۰ گرم. یک مثال : هر گرم تام فورد نویر شما هست ۲۵۰۰ تومان. ۱۰۰ گرم از آن بدون در نظر گرفتن تخفیف یا هر فاکتور دیگری برابر ۲۵۰ هزار تومان می شود قیمت ادکلن نویر آخرین باری که بنده چک کرده بودم در بازار ۳۷۵ بود. تفاوت بین قیمت ها چیزی کمتر بیشتر از ۱۲۵ هزار تومان است. و این را هم در نظر بگیریم که اسانس حدود ۱۲ الی ۱۵ میل بیشتر از ادکلن است. (این برای اسانس خالص است و در صورت استفاده از فیکساتور- استاپ و .... هزینه به طبع بالاتر می رود.)
(بنده هیچ بحثی بر سر قیمت مناسب یا نامناسب کسی ندارم یک بحث کلی را دارم مطرح می کنم.)
اگر مشکلی در تحلیل بنده حقیر هست خواهشمندم اصلاح کنید. این دید بنده از مقایسه قیمت ها هست.
بله؛ مشکل تحلیل شما اینه که قیمت خرده فروشی اسانس رو ضرب در 100 می کنین و قیمت 100 میل اودکلن رو به اشتباه تقسیم بر 100
منظورم واضحه؟
مثلا یک سمپل 4 گرمی. از بعضی کارها رو بالای 25 دلار هم میفروشند
بماند که بعضی تا 45 دلار هم برای یک سمپل میدهند امانهایتا بدون استفاده و به دلیل عدم رضایت از رایحه و .... گوشه ای رهایش میکنند
لزوما قیمت یک میل سمپل اودکلن؛ قیمت صد میل تقسیم بر صد نیست!
اما از طرف دیگه قیمت صد گرم اسانس هم قیمت یک گرم ضرب در 100 نیست!
توقع داشتم وقتی به شما میگم همکاریم بهترین عطراتو با قیمت همکار بهم بدی نه این عطرا رو اونم با این قیمت. کاری که یکی از همکارای انجمن انجام داد.
صرف نظر از این نکته ی بدیهی که با صد گرم اسانس چقدر اودکلن میشه تهیه کرد؛ قیمت صد گرم اسانس معادل قیمت یک گرم اسانس ضرب در 100 نیست. قیمت یک کیلو اسانس هم قیمت یک گرم ضرب در 1000 نیست. قیمت خرده فروشی یک قیمته؛ قیمت عمده یک قیمت دیگه (صد گرم عمده نیست البته!)

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
بله؛ مشکل تحلیل شما اینه که قیمت خرده فروشی اسانس رو ضرب در 100 می کنین و قیمت 100 میل اودکلن رو به اشتباه تقسیم بر 100
منظورم واضحه؟

لزوما قیمت یک میل سمپل اودکلن؛ قیمت صد میل تقسیم بر صد نیست!
اما از طرف دیگه قیمت صد گرم اسانس هم قیمت یک گرم ضرب در 100 نیست!

صرف نظر از این نکته ی بدیهی که با صد گرم اسانس چقدر اودکلن میشه تهیه کرد؛ قیمت صد گرم اسانس معادل قیمت یک گرم اسانس ضرب در 100 نیست. قیمت یک کیلو اسانس هم قیمت یک گرم ضرب در 1000 نیست. قیمت خرده فروشی یک قیمته؛ قیمت عمده یک قیمت دیگه (صد گرم عمده نیست البته!)
من در مطلب بالا هم عرض کردم که بله قیمت عمده رو من دخیلی نکردم حالت کلی را گفتم. مسلما با قیمت عمده هزینه کمتر میاید همانطور که در خرید و فروش ادکلن هم همین است اما من صرفا به مصرف شخصی بسنده کردم. (خودتون هم فرمودید ۱۰۰ گرم عمده نیست و صرفا جرو مصارف شخصی می شود و تخفیف آنچنانی ندارد.)
یک ابرو هم باز کنم این محاسبه قیمت رو اگر دوستان برای بسیار از کارهای دیگر انجام بدن اسانس ها بسیار ارزان تر از کالای تک برایشان در می آید.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
البته من در منابع متعدد دیدم که باروش های مختلف مثل همین دستگاه cg وچند روز وقت راحت میشه با دقت بالا مواد تشکیل دهنده عطر رو بدست اورد کلا از بعد از ورود این دستگاهها بود که فرمول بندی عطر از موردی به عنوان راز خارج شد و دیگه خیلی از شرکت ها مواد تشکیل دهنده عطر شون رو خودشون اطلاع رسانی می کنند. قبل از این دستگاه ها معروف بود که هر عطر سازی فرمول خودش رو با خودش به گور میبره.
در مورد مواد طبیعی حرف شما در مرورد کارهای بالای ۸۰۰ تومان صادق هست که استثنا هستند وگرنه همین شرکت های معروف اکثر مواد عطرشون رو بصورت شیمیایی میسازند مخصوصا موادرد غیر از گل ها که معمولا بصورت تقطیر بدست میاد ( مثلا ریشه ها و گل میوه ها و انیمالی که خودتون اشاره کردید گرفته تل روایح ازونیک که کاملا شیمیایی هستند)

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
البته من در منابع متعدد دیدم که باروش های مختلف مثل همین دستگاه cg وچند روز وقت راحت میشه با دقت بالا مواد تشکیل دهنده عطر رو بدست اورد کلا از بعد از ورود این دستگاهها بود که فرمول بندی عطر از موردی به عنوان راز خارج شد و خیلی از شرکت ها مواد تشکیل دهنده عطر شون رو خودشون اطلاع رسانی می کنند.
در مورد مواد طبیعی حرف شما در مرورد کارهای بالای ۸۰۰ تومان صادق هست که استثنا هستند وگرنه همین شرکت های معروف اکثر مواد عطرشون رو بصورت شیمیایی میسازند مخصوصا موادرد غیر از گل ها که معمولا بصورت تقطیر بدست میاد ( مثلا ریشه ها و گل میوه ها و انیمالی که خودتون اشاره کردید گرفته تل روایح ازونیک که کاملا شیمیایی هستند)

بله برای همین در آمریکا و کانادا و بعضا در اتحادیه اروپا قانون کپی رایتی برای عطرها وجود ندارد.
البته بعضی از برندها هم با قیمت پایین تر هم از مواد طبیعی استفاده می کنن مثل هرمس اما بله بخش زیادی رو با شما کاملا موافقم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز تجربه اسپری هم زمان ال هوم گرلن و تام فورد نویر رو داشتم. به محض اسپری فهمیدم چقدر مشک گربه زباد به درد ال هوم می خوره. رایحه ی کلی یک بوی تلخ و بسیار دلپذیر.
بهرام؛ آرش؛ فردید و باقی دوستان تست کنین و لذت ببرین.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام بر جادوگر دنیای عطر :)
من باز هم دانهیل ، کرید آونتوس و پشن میخوام :)
لطفاً قیمت رو برام پیام خصوصی بفرستید . متشکرم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام بر جادوگر دنیای عطر :)
من باز هم دانهیل ، کرید آونتوس و پشن میخوام :)
لطفاً قیمت رو برام پیام خصوصی بفرستید . متشکرم.
سلام. سعید جان؛ شما محبت داری؛ خیلی هم از لطف و بزرگواریت ممنونم. اجازه بده بجای جادوگر دنیای عطر؛ همون میزبان عطربازها در پاتوق شون باشم!
سفارش پنجم تون هم تقدیم میشه!

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
امروز تجربه اسپری هم زمان ال هوم گرلن و تام فورد نویر رو داشتم. به محض اسپری فهمیدم چقدر مشک گربه زباد به درد ال هوم می خوره. رایحه ی کلی یک بوی تلخ و بسیار دلپذیر.
بهرام؛ آرش؛ فردید و باقی دوستان تست کنین و لذت ببرین.
سلام
من که تام فورد نویر ندارم نتونستم تست کنم
راجع به نویر د نویر میخوندم تو سایت فرگرنتیکا
نوشته بود یاد اماکن مذهبی میوفته
واقعا اینطوریه؟
اتفاقا آقا رضا شکسته نفسی نفرمایید

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام. سعید جان؛ شما محبت داری؛ خیلی هم از لطف و بزرگواریت ممنونم. اجازه بده بجای جادوگر دنیای عطر؛ همون میزبان عطربازها در پاتوق شون باشم!
ما کوچیک شما هم هستیم :)
یک جادوگر فوق العاده، مطمئناً میزبان خوبی هم خواهد بود :)
اون چیزی که من از شما دیدم، چیزی جز جادوگری در دنیای عطر ها نیست ;):general601:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
من که تام فورد نویر ندارم نتونستم تست کنم
راجع به نویر د نویر میخوندم تو سایت فرگرنتیکا
نوشته بود یاد اماکن مذهبی میوفته
واقعا اینطوریه؟
اتفاقا آقا رضا شکسته نفسی نفرمایید
بسه دنیا دیگه بسه؛ تو دیگه کار نده دستم؛... شنیدیش. نه؟!
قربونت مگه پای این پست رو لایک نزدی؟ نخونده لایک میزنی ها!
آقا یعنی کلا تلاش من بی فایده است هر چند بار بگم اودکلن اودکلنه؛ اسانس اسانس! و این که ما اسانس رو با اسانس مقایسه می کنیم نه با اودکلن! و این که فقط می تونیم از هم نامی اسانس و اودکلن تا حدودی بفهمیم اسانس رو از چی ساختن!
نت اولیه این نویر د نویر رو یادم نیست رز داشت یا نه. (رز رو دوست دارم شخصا) میدونم که در نت اول اودکلنش رز قویه. تو فرگرانتیکا دیده ام. در اسانس ساحارا نویر و نویر د نویر شباهت های قابل توجه می بینم به تام فورد نویر (هر سه اسانس رو ؛ دارم از نسخه ای حرف میزنم که دست منه یا تست کردم؛ نه از نسخه های دیگه؛ قبلا نوشتم که مثلا اودکلن اورجینال کرید اونتوس یکی است در همه جای دنیا؛ اما به تعداد سازنده ی اسانس اونتوس؛ اونتوس داریم) و هر سه تا رو دوست دارم نویر د نویر رو بیشتر. حیف که امکان داره هیچ وقت این نسخه اسانس (حداقل تا سال بعد؛ چون سفارش فعلی شرکت یاد شده آخرین سفارش امسال شونه که دست شون میاد آخر پاییز) دستم نرسه.

در خصوص اسانس اکستریم؛ بله وقتی توجهم جلب نشد یعنی کار خوبی نبوده. نویر د نویرهای دیگه ای هم قبلا دیدم که خوشم نیومده. مثلا یکی از اون 59 عطری که یکجا بو کردم و نپسندیدم؛ نویر د نویر بود. خوشبختانه من 100 تا عطر هم بو کنم همه شون رو متوجه میشم و اصلا خطا نداره شامه ام.
تستر کاغذی که از نویر د نویر داشتم؛ تقدیم شد به بهرام عزیز تا بعد از 16/17 روز بو کنه و بگه سلیقه و نظرش رو. احتمال قوی فردا میرسه دستش و حتما اول عطری که بو می کنه اینه؛ بعد ساحارا نویر. خود تام فورد نویر رو هم داره.

بالا