برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود و روز خوش خدمت دوستان؛
فردید جان؛ در پست یک نوشتم که:
تنها دلیل پیشنهاد فیکساتور برای اضافه شدن به اسانس برای راحتی اسپری هستش که شیلنگی نپاشه لباس رو لک کنه. عمده ی ظرفهای موجود در بازار؛ قادر به پودر کردن اسانس خالص بر روی لباس نیستند. اگر کسی مشکلی با لک شدن لباس نداره؛خالص اسپری کنه. فیکساتور با رقیق کردن عطر کمک می کنه که با پودر شدنش روی لباس یا بدن محوطه بیشتری رو پوشش بده و برای همین پخش بوی رایحه افزایش پیدا می کنه.
این میشه حداقل؛ در مورد حداکثر هم تا جایی که فرد می پسنده و قدرت عطر اجازه میده در صورت ضرورت.
خیلی ساده هر موقع هم نیاز به تجدید عطر بود؛ دوباره اسپری می کنیم!
پاسخ شهرام عزیز هم در تلگرام ارسال میشه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
به نظر من هم مقدار فیکساتور رو فقط خود شخص می تونه مشخص کنه ولی به عنوان یک معیار حداقل میزان برای شروع همون ۲۰ درصد هست که هم به اسپری شدن بهتر و هم باز شدن رایحه کمک کنه و تاثیری روی سنگین یا سبک بودن عطر هم نمی زاره بعد از اون به تجربه و علاقه شخص بستگی داره
مثلا من دیور هوم رو تا حدود ۴۰ در صد لایت نکنم اوج رایحه ای که دوست دارم دست پیدا نمی کنم یا در مورد بلو ایس چون زیاد نت لیمو و ترنج اولش رو دوست ندارم اینقدر لایت میکنم که از عطر از بوی چای شروع بشه.....
پ.ن:
من تقریبا هیچ عطری رو بصورت خالص استفاده نمی کنم و معمولا در مرحله اول ۲ گرم عطر تو ظرف می ریزم و اون رو تا ۲۰ در صد لایت می کنم. اگه باز نیاز بود مقدار فیکساتور رو کم کم اضافه می کنم و به تغییرات عطر و میزان ضعیف شدن اش توجه می کنم وقتی مرز تحمل اسانس یا رایحه ای رو که دوست دارم پیدا کردم باز با اضافه کردن اسانس اون رو غلیظ تر می کنم
اگه به شیشه های عطر من نگاه کنید هیچوقت هیچکدوم پر نیست و معمولا نصف همه شون خالیه. حتی اونایی رو که می دونم باید چقدر لایت بشن. اینطوری دستم برای تغییرات در اینده هم بازتره.

------------------
بزرگترین سوالی که هنوز جواب مناسبی براش پیدا نکردم تغییر ذایقه بویایی است هرچند که خیلی پیش همین جا در موردش بحث شد (فکر کنم سر موضوع تغ بود)
چطور میشه نظرمون در مورد عطری که اصلا باهاش ارتباط برقرار نمی کنیم و حتی باعث سردرد و الرژی برای شخص میشه یک مرتبه عوض میشه و عاشق رایحه اش می شیم؟
می دونم عواملی مثل تغییر فصل و شرایط دمایی محل زندگی٬ یا تغییر سن و قدرت شامه و عومل محیطی مثل استرس یا شادی می تونه موثر باشه ولی خیلی وقت ها هیچکدوم از این عوامل در مورد من صدق نکرده ولی
نظرم نسبت یه یه عطر ۱۸۰ درجه تغییر کرده. الان هم چندروزی هست که نظرم در مورد عطری که تا الان ازش متنقر بودم و بوش باعث ایجاد سردرد میشده عوض شده و این تغییر اونقدر بوده که حتی بعضی اوقات برای بوییدنش لحضه شماری می کنم. عجیبتر اینه که نت هایی رو که تا الان ازش نمی گرفتم رو به راحتی تشخیص میدم.
البته تعداد عطرهایی که باهاشون ارتباط خوبی برقرار نمی کنم دو سه مورد بیشتر نیست و فکر کنم رضا می دونه الان منظورم با کدوم هست؟!!

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ب
نظرم نسبت یه یه عطر ۱۸۰ درجه تغییر کرده. الان هم چندروزی هست که نظرم در مورد عطری که تا الان ازش متنقر بودم و بوش باعث ایجاد سردرد میشده عوض شده و این تغییر اونقدر بوده که حتی بعضی اوقات برای بوییدنش لحظه شماری می کنم. عجیبتر اینه که نت هایی رو که تا الان ازش نمی گرفتم رو به راحتی تشخیص میدم.
البته تعداد عطرهایی که باهاشون ارتباط خوبی برقرار نمی کنم دو سه مورد بیشتر نیست و فکر کنم رضا می دونه الان منظورم با کدوم هست؟!!
احتمالا عطر مورد نظر بلوشنله! یا بلک افغان! شما کلا با عطرهایی که بلو تو اسمشون باشه مشکل داری احتمالا به غیر از بلو مجیک! چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه. اگه این دو تا نباشه سومیش احتمالا میشه اپیک آمواج. منتهی احتمال خیلی ضعیفیه.حالا خودت بگو چیه و چه نتهایی رو می گیری ازش و چی شد که از عطری که تنفر داشتی حالا عاشق بیقرارش شدی!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
احتمالا عطر مورد نظر بلوشنله! یا بلک افغان! شما کلا با عطرهایی که بلو تو اسمشون باشه مشکل داری احتمالا به غیر از بلو مجیک!
اره یادمه یبار به این داستان بلوها اشاره کردم
همون حدس اول٬ بلوشنل درسته.
یادم باشه اگه یه روز خواستم گذشته ام رو پاک کنم :general403: اول باید تو رو سربه نیست کنم :general107: چون از روحیات و علایق من زیاد میدونی.:general703:
چی شد که از عطری که تنفر داشتی حالا عاشق بیقرارش شدی!
اگه می دونستم که نمی گفتم برام سواله!
این مدت سرگرم اثاث کشی هستم و فعلا تو اوج کارها و مشغله های مربوط به خودش. برای اینکه هوا گرمه گفتم از این عطرهایی که زیاد خوشم نمیاد و کمتر دوست دارم استفاده کنم که هم تموم بشن و هم حین کار بوی بدی نداشته باشم
هر سری یکی رو استفاده می کردم تا رسیدم به شنل بعد دیدم عجیبه از بوش سردرد نگرفتم و اتفاقا داره از بوش خوشم میاد. بعد دیدم حیفه تو این مواقع ازش استفاده کنم.!
فعلا تنها دلیلی که به ذهنم میرسه اینه که تو این یک سالی که داشتمش اسانس اش جا افتاده. احتمالا مثل ترشی که باید یک سال ازش بگذره تا بشه استفاده کرد اینم اینطور بوده

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یادم باشه اگه یه روز خواستم گذشته ام رو پاک کنم اول باید تو رو سربه نیست کنم چون از روحیات و علایق من زیاد میدونی.فعلا تنها دلیلی که به ذهنم میرسه اینه که تو این یک سالی که داشتمش اسانس اش جا افتاده. احتمالا مثل ترشی که باید یک سال ازش بگذره تا بشه استفاده کرد اینم اینطور بوده:general403::general107::general703:
رفقا؛ توجه داشته باشین اگه برای من روزی اتفاقی افتاد اول از همه به آرش مشکوک شین!
آرش؛ دومی رو شوخی می کنی دیگه؟! جدی که نگفتی؟!
این مطلب رو خدمت شما و باقی دوستان تقدیم می کنم. گفتگویی با دکتر کامران کامروا، متخصص گوش، حلق و بيني و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران.

آيا مي‌توان حس چشايي يا بويايي را تقويت کرد؟

نه، نمي‌توان هيچ‌يک از حواس خود، از جمله حس بويايي، چشايي يا بينايي را تقويت کرد. البته امکان حساس کردن حس‌هاي مختلف وجود دارد؛ مثلا با بو کردن مکرر مواد مختلف، حس بويايي به آن بوهاي خاص حساس‌تر مي‌شود اما همان‌طور که گفتم، امکان ارتقا و تقويت اين حس‌ها با هيچ تکنيکي وجود ندارد.

چرا برخي افراد حس چشايي و بويايي قوي‌تري دارند؟

داشتن حواس قوي يا ضعيف، کاملا ژنتيکي،‌ فردي و حسي- عصبي است؛ يعني برخي افراد به‌طور ژنتيکي و مادرزاد، حس لامسه، بويايي و چشايي قدرتمندتري دارند. قوي يا ضعيف بودن حواس افراد، به آستانه عصبي آنها بستگي دارد؛ مثلا برخي از افراد آستانه درد پايين‌تر و برخي آستانه درد بالاتري دارند. در مورد حس چشايي و بويايي هم همين مساله صدق مي‌کند.

داشتن حس چشايي و بويايي قوي مي‌تواند فايده يا ضرري براي فرد داشته باشد؟

ضرري که ندارد اما فايده دارد؛ اولين فايده‌اش اين است که چنين افرادي مي‌توانند به کمک حس بويايي و چشايي خود به راحتي سلامت و طعم مطلوب خوراکي‌هايي را که مي‌خورند، حس کنند و از مصرف احتمالي غذاهاي فاسد، آلوده يا نامناسب در امان بمانند.
از افرادي که حواسي بسيار قوي دارند و تعدادشان هم بسيار اندک است، در صنايع مختلف مانند صنايع توليد عطر و ادکلن، لوازم آرايشي، شکلات و ساير موادغذايي کمک گرفته مي‌شود زيرا چنين افرادي مي‌توانند با حس بويايي و چشايي قوي خود، کيفيت عطر يا طعم محصولات را تاييد کنند. حتي گاهي ديده مي‌شود که از اين افراد در مراکز نظامي براي کشف برخي مخدرها هم استفاده مي‌شود.

آيا عادت‌هاي غلطي در زندگي وجود دارند که باعث ايجاد اختلال در سلامت حس چشايي و بويايي ما شوند؟

بله، بدترين عادتي که مي‌تواند حس چشايي و بويايي را به شدت تضعيف کند، سيگاركشيدن و مصرف دخانيات است. مصرف اين مواد، هم باعث تخريب ديواره عصب مي‌شود و هم مخاط را ضعيف مي‌کند. حواس چشايي و بويايي که فعاليت فيزيکي و شيميايي دارند، با تحريک هر نوع ماده‌اي که به هر نحوي باعث از بين رفتن مخاط شوند، روز به روز ضعيف‌تر مي‌شوند. البته بيماري‌هايي مانند رينيت، آلرژي‌هاي غيرفصلي، سرماخوردگي، عفونت‌هاي داخل بيني، سينوزيت، پوليپ و مصرف برخي داروها هم مي‌توانند بر کاهش حس بويايي و چشايي تاثير بگذارند. به همين دليل توصيه مي‌شود در صورت ابتلا به چنين بيماري‌هايي و براي پيشگيري از ايجاد اختلال در حواس بويايي و چشايي، بلافاصله به پزشک مراجعه کنيد تا اقدام‌هاي درماني لازم برايتان انجام شود.

آيا اينکه مي‌گويند خوردن غذا و نوشيدني‌هاي داغ در درازمدت باعث ايجاد اختلال در حس چشايي مي‌شود، درست است؟

بله، اگر فردي نوشيدني يا موادغذايي داغ، نوشيدني‌هاي الکلي و تنباکوي جويدني استفاده کند،‌ تاثيري منفي روي مخاط زبان و دهان او مي‌گذارند و در درازمدت باعث ايجاد اختلال چشايي در وي مي‌شوند و حساسيت چشايي فرد را کاهش مي‌دهند.

با تشکر از مصاحبه کننده خانم لیلی افروغ. منبع سایت هفته نامه سلامت.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش؛ دومی رو شوخی می کنی دیگه؟! جدی که نگفتی؟!
میگن وقتی دلیل منطقی به ذهن انسان نمیاد٬ ادم اون رو میسازه.
الان دونبال بلوشنل ۷ ساله هستم اگه داری خریدارم ;)
ولی گذشته از اینها این مدت خیلی تحت استرس بودم شاید بخاطر اون باشه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
من خودم یه همچین حسی نسبت به "گرین آیریش" داشتم ولی الان خیلی دوسش دارم. و یکی از انتخابهای اول من در عطرهای خنکه.
حیف شد آرش جان دیر گفتی، یه دونه "One man show" بیست ساله داشتم که چند وقت پیش افتاد شکست. :-( یه دونه هم Good life داشتم که خیلی عالی بود، واقعا از بوش لذت میبردم ولی تموم شد. واقعا گود لایف هم از اون اودکلنهای عالی بود. نمیدونم به چه دلیلی تولیدش متوقف شد.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سفارش چهارم خدمت آقا رضا داده شد:

دیور هوم اینتنس
عوود وود
اکوا دی جیو
استیل
تغ هرمس
بلو شنل
آزارو الکسیر
هرود
آلور هوم اسپورت
ال هوم

همه هم لایت شده میباشند.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درود بر دوستان عطرباز؛
من خودم یه همچین حسی نسبت به "گرین آیریش" داشتم ولی الان خیلی دوسش دارم. و یکی از انتخابهای اول من در عطرهای خنکه.
حیف شد آرش جان دیر گفتی، یه دونه "One man show" بیست ساله داشتم که چند وقت پیش افتاد شکست. :-( یه دونه هم Good life داشتم که خیلی عالی بود، واقعا از بوش لذت میبردم ولی تموم شد. واقعا گود لایف هم از اون اودکلنهای عالی بود. نمیدونم به چه دلیلی تولیدش متوقف شد.
با این داستان ریفرموله شدن عطرها دیگه واقعا باید دونبال عطرهای چندساله بود تو یکی از سایتها یه هوم اینتنس دیدم قیمتش بالای ۵۰۰ بود، بررسی که کردم مشخص شد جزو موارد ۵ ساله است
خدا کنه این داستان به اسانس ها سرایت نکنه

Sent from my iPad using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رفقا؛ C K in 2u رو تست کردم. همین طور تستر گری وتیور؛ اودکلن اورجینال توسکان لدر (فقط اجازه داد از درش بو کنم!)؛ CKعالی بود. یک عطر زنانه تمام عیار! گری وتیور کاملا نا امید کننده بود. اگه تسترش واقعی باشه باید یک امتیاز منفی در کارنامه تام فورد گذاشت. آن چه من تست کردم اصلا پذیرفتنی نبود. یعنی در حد و اندازه تام فورد نبود. توسکان رو پسندیدم و تازه فهمیدم چقدر اسانس من خوبه!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
رفقا؛ C K in 2u رو تست کردم. همین طور تستر گری وتیور؛ اودکلن اورجینال توسکان لدر (فقط اجازه داد از درش بو کنم!)؛ CKعالی بود. یک عطر زنانه تمام عیار! گری وتیور کاملا نا امید کننده بود. اگه تسترش واقعی باشه باید یک امتیاز منفی در کارنامه تام فورد گذاشت. آن چه من تست کردم اصلا پذیرفتنی نبود. یعنی در حد و اندازه تام فورد نبود. توسکان رو پسندیدم و تازه فهمیدم چقدر اسانس من خوبه!
راستش رضاجان نمیدونم تستر اصل بوده یا از این تسترهایی که این روزها زیاد شده؟! چون تستر اصل حتی کیفیتش از اودکلن هم بیشتره.
کسی که خودش اودکلن میفروخت با صداقت بهم میگفت که بالای 90 درصد این تسترها ترکیبی از اسانس با کیفیت پایین و فیکساتوره. میگفت اگر تستر اصل رو گیر بیاری (همون که واقعا توی پک چندتایی اودکلنهاست و برای تست مشتری هست.، مثل اوناییکه توی فری شاپها برای تست میذارن) حداکثر 10 درصد زیر قیمته نه با این قیمتها که حتی تا 50 درصد زیر قیمت هستن!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
خب منم برای همین کلمه اگه رو های لایت کردم. در مورد "چون تستر اصل حتی کیفیتش از اودکلن هم بیشتره." نظری ندارم. نمی دونم. فقط اینو میدونم که اگه اودکلن اصل رو طرف بگذاره بو کنی (جعبه اش باز شده باشه) بهت اجازه حتی یک پاف زدن هم نمیده و 4 چشمی می پاد؛ وقتی در اودکلن دستته و داری سعی می کنی تاپ نتشو بفهمی!
با اودکلن فروش مطمئنی در ارتباطم. تستر وتیور رو اونجا بو نکردم و اصلا حواسم نبود وقتی توسکان رو بو کردم وتیور رو هم ازش بخوام. دفعه بعد که دیدمش حتما چک می کنم اگه داشته باشه. 10 درصد زیر قیمت تایید میشه. اینو برای دوستی قیمت گرفتم.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

چطور میشه موندگاری یک عطر رو افزایش داد

یکسری مطالب تو نت هست که نمیدونم تا چه حد صحت داره

آقا بهرام اتفاقا چندی پیش وان من شو رو بو کردم
تعجب کردم اونزمان چطور به خودم میزدم

البته الان هنوز هم تولید میشه قیمتش هم خیلی ارزونه فکر کنم 80

معلومه من و شما حدودا همسن باشیم

آقا بهرام سفارش الور هوم اسپورت رو دادی واقعا کار عالی هست
اگر ادکلنش رو داری یک مقایسه ای هم انجام بده
اگر نه که صبر کنید من دارم لیستمو پر میکنم و مقایسه میکنم

مثلا اسانس کرید اونتوس آقا رضا تا حد بسیار زیادی شبیه به ادکلنه اما موندگاریش کمه

حالا غلیظتر کردن اونتوس به موندگاری بیشتر کمک میکنه؟و از پخش بو کم میکنه؟

ممنونم

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام و عرض ادب و احترام

چطور میشه موندگاری یک عطر رو افزایش داد

یکسری مطالب تو نت هست که نمیدونم تا چه حد صحت داره

آقا بهرام اتفاقا چندی پیش وان من شو رو بو کردم
تعجب کردم اونزمان چطور به خودم میزدم

البته الان هنوز هم تولید میشه قیمتش هم خیلی ارزونه فکر کنم 80

معلومه من و شما حدودا همسن باشیم

آقا بهرام سفارش الور هوم اسپورت رو دادی واقعا کار عالی هست
اگر ادکلنش رو داری یک مقایسه ای هم انجام بده
اگر نه که صبر کنید من دارم لیستمو پر میکنم و مقایسه میکنم

مثلا اسانس کرید اونتوس آقا رضا تا حد بسیار زیادی شبیه به ادکلنه اما موندگاریش کمه

حالا غلیظتر کردن اونتوس به موندگاری بیشتر کمک میکنه؟و از پخش بو کم میکنه؟

ممنونم

درود بر شما آقا شهرام؛
انصافا وان من شو در زمان خودش اودکلن خوبی بود. سری های جدید رو نمیدونم به چه صورتی در اومدن. چون چندتا از کارهای معروف قدیمی رو شنیدم که علاوه بر کاهش پخش و ماندگاری، رایحه شون هم تغییر کرده. یکی از اونها زینو دیویدوف بود که جایی میخوندم که کلا رایحه عوض شده!

در مورد اسانسها هم برای من به شخصه نزدیک یا دور بودن رایحه از اودکلن اصلی زیاد مدنظرم نیست. همین که رایحه مورد پسندم باشه و موندگاری و پخش مناسب داشته باشه کافیه. شبیه اودکلن اصلی هم باشه که خیلی عالیه. برای من بازی نتها و لذتی که اون رایحه برای من ایجاد میکنه اهمیت داره. وگرنه مثلا عطرهای ترکیبی ما گاهی وقتها بوی جدیدی دارن و اصلا ما به ازای بیرونی در اودکلن ندارند. برای من در عطربازی لذت بردن از رایحه مد نظره و بقیه موارد در رده بعدی قرار دارند.

با بالا بردن غلظت موندگاری بیشتر میشه ولی توصیه میکنم تجدید اسپری کنید تا اینکه با غلظت بالا مصرف کنید.

پ. ن: دنیای اودکلن و اسانس بسیار متفاوته و ارجاع میدم به مبحث فرق اودکلن و اسانس که آقا رضا مفصل توضیح دادن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اسانس کرید اونتوس آقا رضا تا حد بسیار زیادی شبیه به ادکلنه اما موندگاریش کمه

شهرام جان شما اودکلن اورجینال کرید اونتوس رو داری (یا داشتی؟) باقی دوستانی که اورجینالشو داشتن نظرشون با شما متفاوته:

ادکلن کرید اونتوس هم دارم یادم رفت بیارم آقا رضا ببینه بدی ادکلن کرید اونتوس اینه که موندگاریش در حد 2 تا 3 ساعته و پخش بوش هم کمه
اما عطر کرید اونتوس آقا رضا موندگاریش و پخشش بهتر از ادکلنش هست و بوش هم نزدیکه به ادکلنش

بهرام جان؛
تو پ خ برام نوشتی دوستت اودکلن اورجینال کرید اونتوس رو داره و چون موندگاریش بسیار پایینه مدام تجدید اسپری می کنه و به خاندان کرید ناسزا میگه! حداقل 700 هزار تومن پول داده براش. نه؟

بله رضاجان، اون بنده خدا چیزی در حدود 850 هزار تومان بابت خرید کرید اونتوس هزینه کرده بود! یادمه یکبار گرین آیریش رو یک پاف روی پیراهنم زده بودم و ازم اسمش رو پرسید وقتی گفتم که یکی از کارهای کرید هست و 4ساعت پیش اسپری کردم میخواست سرشو بکوبه به دیوار! تازه من بهش نگفتم که اسانسش رو زدم، نه اودکلنش رو. :)
به هر صورت ما در پاتوق چون عاشق عطریم، دوس داریم رایحه های جدید رو تست کنیم. ولی با هر کیفیتی راضی نمیشیم. و خوشبختانه آقا رضا هم همیشه از هر عطری یک کیفیت با بالاترین گرید رو میاره و هیچوقت به بهانه بیشتر کردن عنوان عطرها تن به کیفیت پایین نمیده. این مساله رو هم خودش چندین بار بیان کرده و هم دوستان پاتوق اینقدر حرفه ای و عطرشناس هستن که زیر بار هر کیفیتی نرن!

درود و شب خوش؛
من دوستم خودش کرید اونتوس رو داره و خیلی هم استفاده میکنه، بنظر اون اسانس پاتوق خیلی به خود اودکلن نزدیکه.

اسانس هاییی توی همین سایت هست قیمتشون بعضیا خیلی گرونه !!! در مورد بیرون از اینجا هم من قبلا چند باری خرید کردم قیمت شما نسبت به کاری که ارائه میدید کاملا مناسب هست. من کرید رو زیاد تست کردم همینجوری بر حسب عادتم کار کرید اونتوس شما واقعا یک چیز دیگه ای بوده. کیفیت وضوح رایحه اسانس های شما یه چیزه دیگست این رو من از اول هم گفتم.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
یک سوال آقا رضا٫ تستر این گری وتیور به چه شکلی بود ؟ و اینکه در کل دوستان (منظورم همگی عزیزان هست نه فقط آقا رضا) چطور ادکلن رو تست می کنن ؟
----------
یک سوال هم من داشتم که جواب منطقی هیچ کجا برایش پیدا نکردم متاسفانه. اون هم اینکه چرا نباید اسانس را با ادکلن اصلی مقایسه کرد ؟ مگر هدف سازنده ها همین نبوده ؟ مشکل کار کجاست ؟ (از بحث این که ۱۰۰ ها اسانس مختلف از یک ادکلن وجود دارد خارج بشیم بحث بنده چیزه دیگری است بحث سر مقایسه دو کار با هم هست.)
و اینکه اساسا دوستان میدونن اجزای سازنده اسانس ها با پایه ادکلن ها چه تفاوتی دارد ؟

با تشکر

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام ارشیا جان
در نگاه و مرحله اول مقایسه ادکلن و اسانس منطقی هست یعنی قراره ما بجای هزینه زیاد و خرید ادکلن معروف بیایم با هزینه کمتر اسانس اون رو تهیه کنیم. پس انتظار میره که اسانس هرچه ممکنه به اصل کار نزدیک تر باشه
از طرفی خیلی از اسانس ها هستند که شاید نزدیک به ادکلن نباشند ولی بنظر رایحه خیلی بهتر و دلچسب تری از اون کار اورجینال ارایه میدن.
این یه پارادوکس هست که بنظرم نمیشه هیچ کدوم رو حذف کرد و فقط یکطرف رو گرفت تا وقتی از دنیای ادکلن ها به موضوع نگاه کنید مقایسه اسانس با ادکلن درسته ولی وقتی داخل دنیای اسانس ها باشید زیاد درست نیست و بهتره کیفیت اسانس ها با هم سنجیده بشه.

پایه اسانس ها هم مثل ادکلن هاستو از اسانس های عطری و ترکیبات شیمیایی استفاده میشه ولی کلاس کاری و کیفیت بکار رفته متناسب با بازار هدف فرق میکنه و اون بالانس رایحه ها و نت ها پشت اش نیست هرچند کارهای خوبی هم توشون پیدا میشه
مسلما بزرگان و نوابغ عطرسازی که برای خانه های عطر معروف کار میکنندبا کسانی که اسانس تولید می کنند فرق دارند

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
سلام ارشیا جان
در نگاه و مرحله اول مقایسه ادکلن و اسانس منطقی هست یعنی قراره ما بجای هزینه زیاد و خرید ادکلن معروف بیایم با هزینه کمتر اسانس اون رو تهیه کنیم. پس انتظار میره که اسانس هرچه ممکنه به اصل کار نزدیک تر باشه
از طرفی خیلی از اسانس ها هستند که شاید نزدیک به ادکلن نباشند ولی بنظر رایحه خیلی بهتر و دلچسب تری از اون کار اورجینال ارایه میدن.
این یه پارادوکس هست که بنظرم نمیشه هیچ کدوم رو حذف کرد و فقط یکطرف رو گرفت تا وقتی از دنیای ادکلن ها به موضوع نگاه کنید مقایسه اسانس با ادکلن درسته ولی وقتی داخل دنیای اسانس ها باشید زیاد درست نیست و بهتره کیفیت اسانس ها با هم سنجیده بشه.

پایه اسانس ها هم مثل ادکلن هاستو از اسانس های عطری و ترکیبات شیمیایی استفاده میشه ولی کلاس کاری و کیفیت بکار رفته متناسب با بازار هدف فرق میکنه و اون بالانس رایحه ها و نت ها پشت اش نیست هرچند کارهای خوبی هم توشون پیدا میشه
مسلما بزرگان و نوابغ عطرسازی که برای خانه های عطر معروف کار میکنندبا کسانی که اسانس تولید می کنند فرق دارند

ممنون آرش جان
فکر می کنم اینکه یک اسانس خیلی بهتر از خوده ادکلن باشد رو باید از این بحث جدا کنیم بله ۱۰۰ درصد با دخالت دادن این فاکتور نتیجه مقوله مورد بحث به کلی فرق خواهد کرد. چون من صرفا همون شباهت به اصلی مدنظرم بود.
-------
در مورد پایه بنده با نظر شما موافق نیستم آرش جان. اگر برای حرف هاتون مرجعی دارید خوشحال میشم اینجا ذکرشون کنید.
-------
در مورد قسمت آخر حرفتون یعنی :

به نظر بنده این فقط برای کمپانی ها سطح پایین مثل : پرفیوم پلاس٫ اس اف ای٫ شارابوت و لوزی صدق می کنه نه برای کمپانی های بزرگی مثل : ژیوادن٬ ای اف اف٫ سیمریس٬ فرمنیش .

بالا