• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر و ادکلن

اولین ساخت روی دستمال کاغذی

1 پاف اونتوس

1 پاف رفلکشن

2 پاف بلو آیس

1 پاف از راه دور بلک ارکید

1 پاف هیمالیا

1 پاف گری وتیور

با ذکر این نکته که من دخالتی تو این موضوع نداشتم

پسرم میگه حتی تو ذهن هم میشه رایحه ها رو ترکیب کرد

فعلا که بوی خوبی داره

ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار من و بقیه قرار میدن

ارادتمند شهرام

آقا رضا الور هم فکر کنم یک مدل داشتید درسته؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
پسرم میگه حتی تو ذهن هم میشه رایحه ها رو ترکیب کرد.آقا رضا الور هم فکر کنم یک مدل داشتید درسته؟
بله؛ حق با پسر شماست. منم همون طور که در پاتوق خوندین بعضی موقعها نوشتم که فلان ترکیب رو تست نکردم ولی به نظرم خوب نمیاد یا عجیبه مثلا ... تو ذهنم تصور می کنم (درست مثل یک آشپز) که فلان عطر و فلان عطر به هم میان یا نه؟ اگه سنخیتی نبینم ترکیب نمی کنم.
الور هم دو مدل دیدم تا حالا. الور هوم اسپرت شنل نقره ای و الور هوم ادیشن بلانچ. به نظر من ادیشن بلانچ بهتره. (سلیقه شخصی)

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
پس اگر الور ادیشن بلانچ رو دارید بفرمایید تو لیست بعدی اضافه کنم

منظورم موجود هست یا خیر

ترکیب سوم بازم روی دستمال کاغذی

2 پاف بلو شنل

2 پاف بلو آیس

1 پاف شنل چنس

1 پاف بلک افگانو

2 پاف بلک ارکید

2 پاف ایتالین سایپرس

نتیجه تستها متعاقبا ارسال میشه

ارادتمند شهرام

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام و احترام
آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار
متأسفانه فیکساتور از قبل داشتم از یکی از دوستان 150 میل گرفته بودم جهت کنجکاوی ( چون میدونید خیلی راغب به لایت کردن اسانس نبودم و اسانس رو خالص استفاده میکردم ) دست به اینکارها که گفتم زده بودم ، کار رو ضایع کرد چون نظرم این بود جنس جدید بعدا استفاده بشود و فعلا قدیم رو بکارببرم ،
آقای هادی بزرگوار
فیکساتور نوع عالی هم به دلیل حضور مواد باز کننده مولکولها و نت ها ، بعضی از مواد مجهول الماهیه در اسانس های شرکت های تولید کننده که ما از حضور دسته جمعی این اجزاء در کنارهم در اسانس ، از اسانس لذت میبریم را بکلی یکباره و یا در صورت نگهداری بیش از مدت ( طولانی ) اسانس لایت شده ، از بین میبرند ( اگر آزمایشگاهی باشد و دوستی که اینکار را آزمایش کند شک ندارم این مطلب را در مورد بعضی اسانسها از برخی شرکتها تأیید خواهد کرد) شب ها و روزهای زیادی برای این مسائل بیدارماندم و خستگی را بجان خریدم تا به این موارد رسیدم
در مورد عدم لایت بیش از 20 درصد ، چون دوستان جدید شاید کمتر حرفه ای باشند ، بارزترین تجربه بیش از 10 سال بنده این مهم است

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب خوش به همه دوستان؛
قطعا فیکساتور نت های عطر رو باز می کنه؛ مثلا من چون نرولی رو (اون اوایل) رقیقش رو استفاده نکرده بودم خبر نداشتم که وقتی رقیق میشه نت شکوفه پرتقال ظاهر میشه در حالت خالص 100 درصد فقط بوی بهار نارنج داره. تا این جا با شما هم نظرم. اما همون طور که گفتم عطرهای رقیق شده ای برای مصرف شخصیم دارم که بیش از یک ساله درست کردم و عطر کمترین تغییری نکرده.
متأسفانه فیکساتور از قبل داشتم از یکی از دوستان 150 میل گرفته بودم جهت کنجکاوی ( چون میدونید خیلی راغب به لایت کردن اسانس نبودم و اسانس رو خالص استفاده میکردم ) دست به اینکارها که گفتم زده بودم ، کار رو ضایع کرد چون نظرم این بود جنس جدید بعدا استفاده بشود و فعلا قدیم رو بکارببرم ،
به هر حال ممنون از این که تجربه تون رو نوشتین.
شهرام جان؛ مبنای تست های شما رو متوجه نمیشم.تصادفا چند عطر را با هم اسپری می کنید؟ یا ابتدا در ذهن تان رایحه ای را تصور می کنید و به قصد ساختن آن؛ رایحه چند عطر را ترکیب می کنید؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
نهایت کاری که با این اسانس ها انجام دادم با بالا و پایین بردن رایحه ها و حذف بعضی رایحه ها ،این بود که بهترین ادکلن موجود و نزدیک ترین کار نزدیک به ( بلک افغانو ناسوماتو ) رو ساختم
بدلیل اینکه بلک افغانو رو اصلا دوست ندارم گذاشتمش کنار
به جرأت میگویم بااینکه بلک افغانو های موجود در بازار ( البته نوع اسانس ) رو وقت گذاشتم و تست کردم ( حتی گرانترین نوع اسانس موجود ازراینکار رو هم تست کردم ) این اسانس ترکیبی بنده همه آنها رو زیر پا میگذارد
البته ( بلک افغانو. آقارضا @دل آهنگ ) رو تست نکردم تا حالا ، اما تست بقیه همکارانشان رو داشتم
کاری که از این اسانس خودم بیرون در آمده دقیقا دارای خصوصیات زیر است
تند و تلخ ، دودی و سبزی عمیق در رایحه ، دقیقا تلخی بوی شاهدانه ای دارد
ماندگاری با اسپری راحت بالای 8 ساعت
ماندگاری رولی راحت بالای 12 ساعت
پخش وحشتناک
تلخی کار بسیار خاص است تا الان در هیچ کاری ندیدم
گرمی کار عالی است و قابل تحمل
حتی دیده ام که بلک افغانو را در بازار تا گرمی 26000 هزار به ملت غیور ، انداخته اند
این ترکیب بنده در مقابل کارهای دیده شده و تست شده توسط خودم ،حکم پادشاه در مقابل غلام است
خلاصه چون از بوی دودی تلخ و سبزی تیره در رایحه و شاهدانه ای بودن کار بیزارم ، گذاشتم کنار
بخاطر همین خیلی با اینترلود حال نکردم و سفارش ندادم گرچه اینترلود در کنار گری وتیور هم جالب بود اما برای من خاص نبود
حالا هر عزیزی خواست همین کار بنده رو برای آقارضا @دل آهنگ ، ارسال کنم به همون گرمی 1000 تومان هم راضی هستم
باتشکر

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقارضا @دل آهنگ ،بزرگوار
حتما نوع فیکساتور استفاده توسط شما بسیار عالی بوده یا اینکه اسانسی که لایت شده توسط شما ، از شرکتی بوده که اجزاء موجود در اسانسش ،قابلیت تفکیک پذیری بالا را داشته ، یعنی قدرت فیکساتور هم نتوانسته اجزاء را دگرگون کند
آقای هادی نمایندگی کدام شرکتها را تا بحال کار کرده اید و از کدام شان بیشتر راضی هستید ؟
مقبولیت کدامشان راتأیید میکنید؟
باسپاس

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقارضا @دل آهنگ ،بزرگوار
حتما نوع فیکساتور استفاده توسط شما بسیار عالی بوده یا اینکه اسانسی که لایت شده توسط شما ، از شرکتی بوده که اجزاء موجود در اسانسش ،قابلیت تفکیک پذیری بالا را داشته ، یعنی قدرت فیکساتور هم نتوانسته اجزاء را دگرگون کند
بنده چه اسانس؛ چه فیکساتور؛ همونی رو استفاده می کنم که در اختیار دوستان قرار میدم.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
بنده چه اسانس؛ چه فیکساتور؛ همونی رو استفاده می کنم که در اختیار دوستان قرار میدم.
آقارضا @دل آهنگ ، نیاز به گفتن این مطلب بالا نبود،چرا که اعتبار و صداقت ،نماد اصلی این پاتوق است
بنده تجربه بیش از 10 ساله ام اینگونه پاسخ و نتیجه ای برایم داشته است در حالی که نهایتا فعلا 4 ماه کمتر یا بیشتر با شما واین پاتوق عالی و پر محتوا ، آشنا هستم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
نهایت کاری که با این اسانس ها انجام دادم با بالا و پایین بردن رایحه ها و حذف بعضی رایحه ها ،این بود که بهترین ادکلن موجود و نزدیک ترین کار نزدیک به ( بلک افغانو ناسوماتو ) رو ساختم
بدلیل اینکه بلک افغانو رو اصلا دوست ندارم گذاشتمش کنار
به جرأت میگویم بااینکه بلک افغانو های موجود در بازار ( البته نوع اسانس ) رو وقت گذاشتم و تست کردم ( حتی گرانترین نوع اسانس موجود ازراینکار رو هم تست کردم ) این اسانس ترکیبی بنده همه آنها رو زیر پا میگذارد
البته ( بلک افغانو. آقارضا @دل آهنگ ) رو تست نکردم تا حالا ، اما تست بقیه همکارانشان رو داشتم
کاری که از این اسانس خودم بیرون در آمده دقیقا دارای خصوصیات زیر است
تند و تلخ ، دودی و سبزی عمیق در رایحه ، دقیقا تلخی بوی شاهدانه ای دارد
ماندگاری با اسپری راحت بالای 8 ساعت
ماندگاری رولی راحت بالای 12 ساعت
پخش وحشتناک
تلخی کار بسیار خاص است تا الان در هیچ کاری ندیدم
گرمی کار عالی است و قابل تحمل
حتی دیده ام که بلک افغانو را در بازار تا گرمی 26000 هزار به ملت غیور ، انداخته اند
این ترکیب بنده در مقابل کارهای دیده شده و تست شده توسط خودم ،حکم پادشاه در مقابل غلام است
خلاصه چون از بوی دودی تلخ و سبزی تیره در رایحه و شاهدانه ای بودن کار بیزارم ، گذاشتم کنار
بخاطر همین خیلی با اینترلود حال نکردم و سفارش ندادم گرچه اینترلود در کنار گری وتیور هم جالب بود اما برای من خاص نبود
حالا هر عزیزی خواست همین کار بنده رو برای آقارضا @دل آهنگ ، ارسال کنم به همون گرمی 1000 تومان هم راضی هستم
باتشکر
جناب مهندس، پیشنهاد میکنم حتما بلک افغان آقا رضا رو تست کنید.
موندگاری و پخش بلک افغان رضاجان تا وقتی که لباس رو بشوری بود. یادمه اینقدر بوی عطر میداد (با دو پاف) که به زور شستمش. دلم نمیومد بشورمش، اگر یقه اش چرک نشده بود همچنان میپوشیدمش. :)
در مورد رایحه هم که دوستان قبلا گفتن و احتیاجی به توصیف جدیدی نیست.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

جناب مخدومی گرانمایه معرفی عطر بلک افگانوی جدید رو تبریک میگم
امیدوارم روش تولیدش رو ازتون یاد بگیرم

راستش من اهل تهران هستم بقیه مشخصات جزئی رو هم در خصوصی در خدمتم

میشه یک ملاقات چند نفره داشت و با هم تبادل نظر کنیم

جناب مهندس مخدومی عزیز خیلی دوست داشتم حتی در یک یک پاف از ادکلنتون رو داشتم

بیخوابی امشب پیش بینی میشه!!!!!

جناب هادی بزرگوار
من خرید عطر و ادکلن رو خیلی دوست دارم ولی باید اعتراف کنم در حد اکابر هم بلد نیستم

گاهی با پسرم بازی این بوی چه ادکلنیه بازی میکنیم
اون همیشه حداکثر تو مرتبه دوم حدس درست میزنه

اما چندی پیش تیری موگلر ا من همون که ستاره قرمز وسط قوطی سیاه داره رو زد من حتی بعد 10 تا حدس هم نفهمیدم

اینا همش اعترافات بنده به بیسوادی در این زمینه بود

حالا اینا در کنار زبان انگلیسی که فقط هلو هاواریو بلده
در کنار پسرم که بیشتر مراجع انگلیسی رو میخونه اضافه کنید

این 3 ترکیب امشب همگی ساخت پسرم بود
من نهایتا به ترکیبات پیشنهادات دوستان رفتار کنم

ایشون معتقدن برندی به ثبت برسونیم
اما من همیشه دست به عصا راه میرم
ترجیح میدم کلی اسانسهای شما را خراب کنیم تا ضرر بیشتر رو متحمل بشیم

یک زحمت

اگر امکان داره از اسپریهای بالای 10 گرم عکس بگیرید و ظرفیت و قیمت رو هم بفرمایید

رفلکشن رو خیلی خوشم اومده تو فکر ظرفیت بیشتر هستم الان دقیقا نصف شده !!!!!!!!!!

منم تو فکرم اول اسانس خالص رو بو کنم شای علت بوی خوش ysl اسپورت از هفدهم تا امروز بیستم همین باشه

حالا دلیل نمیشه چون فیکساتور مجانیه ما هی رقیقش کنیم

از طرفی هم کنجکاوی!!!!!!!!!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقاشهرام عزیز
سلام واحترام
این ysl اسپورت چی هست ( اسانس یا ادکلن ) و از کجاتهیه کردید؟

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
آقاشهرام عزیز
سلام واحترام
این ysl اسپورت چی هست ( اسانس یا ادکلن ) و از کجاتهیه کردید؟
سلام و عرض ادب

این تستر کاغذی از جناب هادی تهیه شده
تو تاپیک به ال هوم اسپورت که بوی لیمو میده اشاره شده

اگر جایی رو اشتباه نوشتم آقا رضا تصحیح کنن

تنها لینکی که من میشناسم

هر کاری میکنم لینک اینجا پیست نمیشه کسی علتشو میدونه
حتی تو یک پست جدید هم پیست نشد بالاجبار از صفحه اسکرین شات گرفتم

فایل های ضمیمه

• 810615933_164388.jpg
    810615933_164388.jpg
    173.9 KB · نمایش ها: 12
Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ال هوم اسپرت : این چون عطر جدید آقا رضا بود می خوام روش مانور بدم عطری که از این مجموعه نظر من بیشتر از همه گرفت دوستداران بوی لیمو بخرید بوی لیمویی خاص نمی تونم تشخیص بدم لیمو شیرینه یا ترش( هم شیرینه هم ترش )1 ساعت اول بو لیمویی خودنمایی می کنه بسیار خوب خوشبو بعد از یه ساعت بوی ملایم ادویه ها یه ادویه شیرینه و یه ذره خیلی کم بوی گیاه تلخ واقعا از هر نظر این اسانس رو دوست داشتم یه تو نت اول چه تو تغییر نوتش کاملا حرفه ای انجام شده بود

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/L-Homme-Sport-24473.html

قطعا جزو خرید بعدی من خواهد بود

پشن رو هم صرفا بخاطر بوی پرتقال خریدم اما فعلا چیزی متوجه نمیشم

بسیار تو تاپیک پر طرفدار بود

آقا رضا تو گالریتون عکسی از شیشه های بزرگ دارید؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
یادم رفت
راستش امروز تام فورد بچولی ( ادکلنش ) رو تست کردم البته مشابه اش رو ،،، کار یک شرکت ترکیه ای بود بالیبل و بارکد برچسبی
واقعا افتضاح بود رایحه اش
فروشنده که از قبل بنده رو میشناختند گفت فلانی ؛ بوی الکل میده فقط ، گفت واسه خودم 45 هزارتومان اومده ، میدمش 140 هزارتومان
میگفت خیلی از شرکتها رو ، کارهای اسانسی ازشون تووی سلیمانیه عراق ،دارند میزنند بدطور بی کیفیت ، فقط بخاطر ارزونی ،مردم میروند سمت اینکارها
بنده خدا میدونست اینکاره ایم هموون اولش اعتراف کرد
مواظب لیبل های تقلبی کپی برابربااصل در بازار ادکلن باشید
جدیدا شیشه های ادکلنی بارکد دار تقلبی هم زیاد شده ،به این هم توجه داشته باشید

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود به همه دوستان عزیزم؛

راستش امروز تام فورد بچولی ( ادکلنش ) رو تست کردم البته مشابه اش رو ،،، کار یک شرکت ترکیه ای بود با لیبل و بارکد برچسبی
واقعا افتضاح بود رایحه اش
فروشنده که از قبل بنده رو میشناختند گفت فلانی ؛ بوی الکل میده فقط ، گفت واسه خودم 45 هزارتومان اومده ، میدمش 140 هزارتومان
میگفت خیلی از شرکتها رو ، کارهای اسانسی ازشون تووی سلیمانیه عراق ،دارند میزنند بدطور بی کیفیت ، فقط بخاطر ارزونی ،مردم میروند سمت اینکارها
بنده خدا میدونست اینکاره ایم هموون اولش اعتراف کرد
مواظب لیبل های تقلبی کپی برابربااصل در بازار ادکلن باشید
جدیدا شیشه های ادکلنی بارکد دار تقلبی هم زیاد شده ،به این هم توجه داشته باشید

اودکلنهای شرکتی هم که این روزها بسیار فراوان شده و از شرکتهای مختلف در نمایشگاه عکس انداختم گذاشتم در پاتوق؛ دقیقا قصه اش همینه. اسانس و فیکساتور رو میکس می کنن تو یه ظرف و بسته بندی قشنگ تحویل تون میدن. بهش مثلا میگن تستر اصل ؛ بعد هم میگن تضمین می کنیم بوش 80 درصد شبیه اصله ( و معلوم نیست چرا این عدد 80 است و مثلا 79 یا 81 نیست!) به خود من چند بار در نمایشگاه و خارج از اون پیشنهاد شده بیا برات این کار رو انجام بدیم هر اسمی خواستی میزنیم روش؛ هر کشوری که تو بخوای می زنیم Made in OONJAA! خواستی؛ از اسانسهایی که دست خودته بده؛ نخواستی اسانسش رو ما انتخاب می کنیم (و من میدونم چه اسانسهایی انتخاب میشه). من قبول نکردم.
دو راه جلوی دوستان بیشتر نیست:
1 ) خرید اودکلن اورجینال
2) اگر به هر دلیل؛ اولی ناممکنه؛ خرید اسانس و پذیرفتن این که آن چه خریداری شده اسانسه ؛ نه اودکلن اورجینال.

کسی که حاضر میشه گرمی 26 هزار تومن پول پرداخت کنه برای یک گرم اسانس؛ به قول استاد عزیزم دکتر هولاکویی؛ روی پیشونیش نوشتن:"لطفا منو فریب بدین". همیشه دروغ گوی شیادی پیدا میشه که پیشونی نوشت این آدمو بخونه و فریبش بده. جالب این که فرد فریب خورده بعدش بشکن میزنه و از فریب خوردنش ابراز شادمانی می کنه! دیدم که میگم!

گاهی با پسرم بازی این بوی چه ادکلنیه بازی میکنیم. این 3 ترکیب امشب همگی ساخت پسرم بود. ایشون معتقدن برندی به ثبت برسونیم. اما من همیشه دست به عصا راه میرم. ترجیح میدم کلی اسانسهای شما را خراب کنیم تا ضرر بیشتر رو متحمل بشیم
که عشق آسان نمود اول؛ ولی افتاد مشکلها...
با ابراز خوشحالی از علاقمندی پسر شما؛ به عرض می رسونم که عطرسازی کار راحتی نیست و یک علمه و آموزش می خواد و ... متاسفانه ما در کشورمون نداریم مدرسه ای که عطرسازی رو آموزش بده؛ بهتره پسرتون از ترکیب 2 عطر در ابتدا شروع کنه؛ مدیریت رایحه حاصل از چند عطر کار بسیار دشواری میشه. تجربه فردید عزیز که همین دیشب نوشت 130 گرم اسانس مرغوبش رو به دست باد سپرده در اثر ترکیب های حساب نشده؛ پیش روی ماست.
البته انکار نمی کنم که هیجان زیادی داره ترکیب عطرها برای این که ببینیم از توش چی در میاد. خودم هم کم از این کارها نکردم! اما می دونستم که دارم بازی می کنم و بازی هزینه داره!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
فرض کنید رفتین دکتر ؛ بعد گفتگو براتون این نسخه رو تجویز می کنه:
روز سه بار عطرهای ... و ... استشمام شود .... عجیب به نظر میاد؟ این نسخه رو ببینین:

500748_886.jpg

یک پزشک تبریزی آلبوم‌های «جان عشاق» شجریان و تصنیف «مدامم مست» از آلبوم «یاد باد» سالار عقیلی را برای بیمار تجویز کرده است.
داشتم با خودم فکر می کردم استشمام کدوم عطرها رو میشه هم ردیف شنیدن این آلبوم ها دونست در آرام بخشی؟ احتمالا آرش میگه دیور هوم اینتنس. مخالفتی ندارم؛ تغ هرمس رو هم اضافه می کنم که برای من بسیار آرام بخشه. مهدی انتخابش رالف لورنه بهرام ...
اصلا چرا من بگم؟ هر کسی خودش بگه!

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
من سفارش دوم ثبت کردم ببینیم چه میشود.

ایتالین سایپرس
گری ویتور
نویر
ال هوم ایدل
دوستان به نظرتون انتخاب های دوم خوب هستند‌؟
بنده ادکلن نویر و ال هوم ایدل رو خودم دارم. هر دو شاهکارن به خصوص ال هوم ایدل گرلن دوستان و آقا رضا میگفتند ال هوم ایدل اسانسش خیلی شبیه من امیدوارم اینطور باشه چون واقعا خوبه .
تام فورد و گرلین واقعا کاراش شاهکارن.

راستی رضا جان شما اسانس تام فورد اکستریم رو نداری من شدیدا توصیه می کنم بیاری نمونه این بو هیچ جا نیست واقعا آسمانی بوش. فقط پخش ادکلن کمی پایین تر از انتظار تام فورد هست اگر اسانس خوبشو بیارین محشر میشه. (نمیدونم اصلا هست یا نه!)

بالا